Προς το περιεχόμενο

Acer (15.6''/ i7 2.2GHz/ 6GB/750GB/Nvidia GT630M 2GB/ Free Dos) 699€


Razor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.e-shop.gr...l?id=PER.902671

Βάζοντας τον κωδικό 1226

 

Το βάζω κυρίως λόγω της κάρτας γραφικών του που είναι αρκετά καλή θεωρώ για λάπτοπ τέτοιου budget (ειδικά συγκρινόμενη με κάτι intel HD 4000)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ενα λαπτοπ acer5732zg με καρτα γραφικον ati mobility radeon hd 4500 series ειναι καλουτσικια η καρτα γραφικον?http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παραεισαγωγης δεν σημαινει οτι η εγγυηση εχει προβλημα,αν αγοραστηκε απο την Ε.Ε εχει πανευρωπαική εγγυηση απο την μαμα acer εταιρια ,μην μασατε το παραμυθι απο καποιες εταιριες που λενε μα εμεις εχουμε την επισημη εγγυηση και αυτοι και οι αλλοι ολοι στον ιδιο παρονομαστη ειναι αφου θα το στειλουν στη μαμα εταιρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forgottten @

 

Δηλαδη αγορα απο αμαζον και αν παθει κατι εχω 2 χρονια απο acer ελλαδας με την αποδειξη απο το αμαζον;

 

Περα απο το register που κανεις στο site της acer θελει και τιποτα αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αν ειναι εντος ευρωπαικης ενωσης υπαρχει εγγυηση ,προσωπικα πηρα απο amazon uk toshiba το οποιο ειχε προβλημα στη κυπρο δεν μου το διορθωνανε ταχα οτι ηταν αγορασμενο εκτος κυπρου ,εστειλα τρια email στην toshiba και ως δια μαγειας και το διορθωσανε και ακουσανε απο την toshiba το κηρυγμα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forgottten @

 

Δηλαδη αγορα απο αμαζον και αν παθει κατι εχω 2 χρονια απο acer ελλαδας με την αποδειξη απο το αμαζον;

 

Περα απο το register που κανεις στο site της acer θελει και τιποτα αλλο;

παρεπιπτόντως το τσεκαρα με την αντιπροσωπία της acer αυτο, και ισχυει. μην ακουτε χαζομαρες που λενε... ηταν για αγορα απο amazon, απλα ειπαν οτι πρεπει να κυκλοφορει το μοντελο στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Acer + Αντιπροσωπια Acer + eshop

Χα Χα Χα Χα Χα Χα

:X :devil:

τόσο χάλια??? Αν και έχω Acer δεν έχει τύχει να το πάω για service από τότε που το πήρα οπότε δεν ξέρω...

Btw nice avatar ;) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. δεν έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο. (τα κουμπάκια δεν γράφουν ψ, ω, θ, δ, ς, λ). λίγο έχει σημασία στον έμπειρο, αλλα υπάρχουν άλλοι που τους νοιάζει.

2. δεν έχει λειτουργικό (καλά σπίτι βάζει ότι θες, αλλα δεν θα το πάρεις για "επαγγελματικό" ίσως). Αυτό ρίχνει από μονο του κόστος 70€ για αυτό και δεν κάνει 760€ που θα έκανε κανονικά.

3. είναι ACER. Αυξημένη πιθανότητα να χαλάσει. Ναι όλα μπορεί να χαλάσουν αλλα τα acer (και δεν είναι ιδέα μου) χαλάνε πιο εύκολα Εχω μεγάλο στατιστικό δείγμα για να το λέω. Εχω δει πολλά χαλασμένα λαπτοπς. Δραματικά πιο πολλά ήταν (και άρα θα είναι) τα ACER. Συνδυασμένο με εγγύηση EShop (χωρίς να με έχετε πείσει ότι η εδώ αντιπροσωπίες το φτιάχνουν) προσωπικά δεν θα το αγόραζα. Αλλο να ήταν ένα μικρό netbook (250€) που πάει και έρχεται το ρίσκο..

 

Τες πα.. Ρίσκα είναι αυτά όποιος θέλει τα "παίρνει", να καταλαβαίνει όμως γιατί η καλύτερη τιμή ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3. είναι ACER. Αυξημένη πιθανότητα να χαλάσει. Ναι όλα μπορεί να χαλάσουν αλλα τα acer (και δεν είναι ιδέα μου) χαλάνε πιο εύκολα Εχω μεγάλο στατιστικό δείγμα για να το λέω. Εχω δει πολλά χαλασμένα λαπτοπς. Δραματικά πιο πολλά ήταν (και άρα θα είναι) τα ACER.

 

Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος?

 

- Ποιο ειναι το δειγμα σου?

- Οι βλαβες αφορουσαν πιο κομματι του hardware?

 

Νομιζω οτι παραπλανειται ο κοσμος με τετοια posts.

 

Ενα Acer εχει ακριβως τις ιδιες πιθανοτητες να "χαλασει", με οποιοδηποτε αλλο επωνυμο laptop.

To οτι εχει το brand name Acer, δεν σημαινει οτι θα χαλασει πιο ευκολα.

 

Προσωπικα τα προτιμω γιατι μου εχουν βγει σκυλια τρια (3) που εχω αγορασει τα τελευταια 6 χρονια, και ειναι value for money.

 

Το τελευταιο δε που αγορασα (της υπογραφης), μου ηρθε με 4GB Kingston Value RAM, Realtek HDA (οπως τα περισσοτερα acer laptops), LiteOn DVDRW, Atheros Wifi, Atheros Bluetooth, Broadcom Gibagit LAN, και γενικως τα parts ειναι εξαιρετικα ποιοτικα!

 

Και δινω μεγαλη σημασια ΠΑΝΤΑ στην καρτα ηχου, γιατι μονο με Realtek εχεις το κεφαλι σου ησυχο οτι θα εχεις ηχο (δηλαδη drivers) και στα Windows 9, και στα Windows 10 και παει λεγοντας... Δες καποια "ποιοτικα" laptops με SoundMax καρτες ηχου που δεν εχουν drivers για Windows 7/8 και θα καταλαβεις...

 

Λοιπον, τα ACER ειναι μια χαρα και καλο θα ειναι να μην τα κραζετε...

Επεξ/σία από corrupted
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βάζω κυρίως λόγω της κάρτας γραφικών του που είναι αρκετά καλή θεωρώ για λάπτοπ τέτοιου budget (ειδικά συγκρινόμενη με κάτι intel HD 4000)...

Εαν το value ειναι η καρτα γραφικων τοτε επρεπε να ειχατε παρει αυτο...πολυ καλυτερο vfm!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...