Προς το περιεχόμενο

Asus Zenbook UX31E-RY010V Ultrabook στα €699 και πάλι από το Public


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος δεν το πρόλαβε στην προσφορά του καλοκαιριού, ας το πάρει τώρα.

 

Ακόμα και τώρα είναι πολύ καλή προσφορά!!!

 

http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/asus-zenbook-ux31e-ry010v-ultrabook/prod2590321pp/#.UMXRonf7N5g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

++

το πήρα κι εγώ στην προηγ. προσφορά, και δεν έχω κοιτάξει πίσω

πολύ καλό/γρήγορο μηχανάκι, κορυφαία specs (για ultrabook), ποιοτική κατασκευή

 

.. ποτέ ξανά notebook :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

++

το πήρα κι εγώ στην προηγ. προσφορά, και δεν έχω κοιτάξει πίσω

πολύ καλό/γρήγορο μηχανάκι, κορυφαία specs (για ultrabook), ποιοτική κατασκευή

 

.. ποτέ ξανά notebook :devil:

 

Η αλήθεια είναι ότι εγώ κοίταξα πίσω... το έδωσα πριν μερικές μέρες :-D

 

Για τα λεφτά του όμως είναι πολύ καλό. Τα σημεία που χάνει είναι το πληκτρολόγιο (πολύ κακό) και οι γωνίες θέασης στην οθόνη.

 

Στα θετικά του οι πολύ χαμηλές θερμοκρασίες λειτουργίας, ο ήχος από τα ηχεία και το design.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η οθονη του..χαλια μαυρα!

Μα τι γωνιες θεασης ειναι αυτες;;

 

Εντάξει, δεν είναι τόσο χάλια συγκριτικά με τον άμμεσο ανταγωνισμό στην κατηγορία και σαν οθόνη έχει πολύ ωραία χρώματα και ωραία φωτεινότητα (για την κατηγορία πάντα). Άσε που οι περισσότεροι δεν θα δούνε κάποιο πρόβλημα στις γωνίες θέασης (εκτός αν έχουν πιάσει στα χέρια τους κανένα macbook, vaio z, samsung 9 κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία πόσο κρατάει?

Για κάποιον που θέλει συνέχεια να πληκτρολογεί δεν κάνει το πληκτρολόγιο?

 

Για μένα το πληκτρολόγιο ήταν ο βασικός λόγος που το έδωσα... Ίσως βέβαια εσύ να μην έχεις την ίδια άποψη με μένα όταν το χρησιμοποιήσεις... Η μπαταρία είναι μια χαρά θα έλεγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η Asus έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα ή όχι; Το σέρβις ποιος το αναλαμβάνει;

 

Το Service το αναλαμβάνει πάντα το κατάστημα από το οποίο αγοράζεις ένα προϊόν. Για όλο το διάστημα της εγγύησης είναι υποχρεωμένο από τον νόμο να παραλάβει το προβληματικό προϊόν και να σου το επισκευάσει χωρίς κόστος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η Asus έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα ή όχι; Το σέρβις ποιος το αναλαμβάνει;

Από κλήση μου στην Asus: "For information and Technical Support, please try to contact the Greek Support (to speak with a technician) at: 00800 44142044 ( TOLL FREE ) (not available from mobile phones and VoiP phones) (09am to 13pm - 14pm to 19pm, Monday to Friday). ( From Cyprus: 800 92491 )

Email: [email protected]

"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρία μου από την εδω αντιπροσωπεια: αγόρασα το λαπτοπ της προσφοράς τον Αύγουστο που το ειχε και παλι το public σε προσφορά. Εξαρχής ειχε προβλημα η μπαταρια του μιας και κρατούσε μάξιμουμ μισή ωρα. Επειδη ειχε εξαντληθεί τοτε το λαπτοπ από τα public, επικοινώνησα με την αντιπροσωπεια και μου είπαν οτι θα μου έστελναν ενα μειλ για να δείξω στα public (οτι ζητάω αντικατάσταση και δίνουν την έγκριση) ουτως ώστε να παραλάβω επιτόπου από εκείνους νέο λαπτοπ σφραγισμένο. Παρότι επικοινώνησα πανω από δέκα φορές και οι άνθρωποι στο τηλεφωνικό κέντρο ηταν ευγενικότατοι, μειλ δεν έλαβα ποτέ και συνεχώς 'σας το στέλνουμε την επόμενη ωρα'. Τελικα βαρέθηκα να περιμενω και το επέστρεψα στο κατάστημα και πηρα πίσω τα χρήματα μου.

 

Δεν έμεινα καθολου ευχαριστημένος δηλαδη από την αντιμετώπιση τους στο θέμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κεράσατε πίκρα σήμερα..

Είχα ψηθεί να το αγοράσω το συγκεκριμένο, τις τελευταίες μέρες μέσω web στα 984,00 € από public.

Στο τσαφ ήμουν να μπω σήμερα το πρωί.. Μπήκα το βράδυ, το βλέπω στα 699,00 €, αλλά εξαντλημένο.

Φτού!

 

Πάντως, να προσθέσω ότι ενώ μένω Ηράκλειο Κρήτης, είχα τον Νοέμβριο του 2010, αγοράσει ένα asus 1201N από το κατάστημα Public στη Θεσσαλονίκη (κάποιο που είναι σε στοά). Είχε πρόβλημα, το επέστρεψα και επειδή δεν είχαν άλλο, μου επέστρεψαν πίσω τα χρήματα μου, χωρίς πρόβλημα. Έπειτα, αγόρασα από αλλού το 1215Ν, αλλά είμαι πλέον θετικά προσκείμενος στα Public.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο επεξεργαστής του αν και i7 (Core i7-2677M) όπως καταλαβαίνεται λόγω μικρού χρονισμού (1,8ghz) και έκδοσης mobile (κατανάλωση έχει σαν πρώτη προτεραιότητα) είναι λίγο χειρότερος από i5 για κανονικά laptop (με μεγαλύτερους χρονισμούς γύρω στα 2.5). Το σκορ του στο cpubenchmark είναι 2913 το οποίο απέχει πολύ από το 7000+ που βγάζουν άλλοι i7 για μεγαλύτερα laptops. Δεν είναι άσχημο σκορ. Η κάρτα γραφικών είναι για την δουλειά που θέλεις ένα ultrabook όχι τίποτα φοβερό επίσης. Αν θέλετε να το κάνετε desktop μέσω docking (hdmi σε 21.5'' monitor και usb keyboard, mouse) δεν θα γίνει και η καλύτερη παιχνιδομηχανή να το γνωρίζετε επίσης.

 

Γενικά ωστόσο είναι καλή η τιμή του για όποιος θέλει κάτι μικρό και φορητό ειδικά για ASUS που τα έχω σε εκτίμηση αν και δεν έχουν εδώ αντιπροσωπία να το πούμε.. Αλήθεια το keyboard έχει ελληνικά, τα windows τί γλώσσα είναι? Το κάνει γαργάρα.. Αγγλικά/US μου μυρίζουν (για όποιον έχει θέμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικο ειναι το προιον.

Με ελληνικα manual, πληκτρολογιο, windows κλπ.

 

Ο επεξεργαστης του βγαζει χαμηλο σκορ γιατι απο την μια ειναι χαμηλης καταναλωσης και απο την αλλη διπυρηνος,

σε αντιθεση με τους 4πυρηνους που εχουν τα αλλα λαπτοπ (οχι ολα βεβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...