Προς το περιεχόμενο

Το μέλλον των πρακτορείων του ΟΠΑΠ


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χμ, δεν συμφωνω κ πολυ γιατι

1) σε τετοια περιβαλλοντα γεμιζει τσαμπατζηδες που πανε, βλεπουν τον αγωνα, κι ουτε πινουν τπτ, ουτε παιζουν,

να βλεπα τι θα κανες με δαυτους

 

2) σοβαρα μιλας; ειναι περιβαλλον αυτο για να δεις ματς; για μενα με τπτ, οσες φορες πηγα σε καφε να δω ματς με φιλο,

σε καφε σου λεω τωρα, καλυτερες συνθηκες, @@ αγωνα ειδαμε,

απιστευτη οχλαγωγια, καπνα (παρολο που ειμαι καπνιστης), κλεισουρα, αυτοκτονια πραγματικα

(ή εστω αντε.... ενα βημα πριν απ' αυτην :lol:)





Δεν ξερω μονο αν θέλει και αλλη αδεια πέρα απο πρακτορείο ΟΠΑΠ.

 

οντως, δεν νομιζω να επιτρεπονται ολα αυτα που γραφεις σε πρακτορειο, ενα καφε κ αυτον απο μηχανημα μονο, τπτ αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νταξει εσυ είσαι γεροπερίεργος :P

 

Tο συγκεκριμένο είχε αρκετό κόσμο παντως, είχε και αρκετους τζαμπατζήδες, κυριως φοιτητες, αλλά οταν εισαι κανα 5ωρο εκει όπως κατι καμένοι 40αριδες και καφε και ποτάκι απο εκεί έπαιρναν, όπως επίσης έριχναν και μερικά κοινο μεχρι να αρχισει ο αγώνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχαχ, ελα ρε νιατο, εσυ γιατι δεν μας γραφεις ποσο εισαι ρε να ξερουμε; :P

 

εγω τουλ γραφω φορα παρτιδα ρε

 

κ επισης αισχος ρε, το κινο γραφεται με γιωτα ρεεεεεεεεεεεε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

http://news247.gr/eidiseis/politiki/monopwlio_kai_sto_diadiktyako_stoixhma.2176425.html

 

Αφου το μελετησετε και το σκεφτειτε, οσοι επιθυμείτε, θελω να πειτε την αποψη σας.

Καλα, αυτοι σχεδιαζουν, αλλα χωρις τον ξενοδοχο?

Θα 'περπατήσει'?

Και τι επιπτωση θα εχει αυτο στα πρακτορεια του οπαπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι εχω ακουσει, οτι σε κανα μηνα οποιος παιζει online θα ειναι παρανομος κ θα πληρωνει προστιμο,

να σου πω, κατα την γνωμη μου (web developer κ προγραμματιστης) μπορουν να το κανουν σαφως,

οπως εγινε κ στην ιταλια κ μην ακουω για αηδιες για proxy κ κουραφεξαλα,

αμα θελουν να τους κοψουν τα @@, θα τους τα κοψουν απο την ριζα,

κ αυτο πρεπει να γινει κατα την γνωμη μου,

δεν γινεται να φευγουν τα απιστευτα λεφτα στο εξωτερικο κ το κρατος να μην παιρνει φορους απο αυτα,

εγω γιατι πληρωνω φορους παντου;

στα πρακτορεια νομιζω θα σημειωθει αυξηση τζιρου προφανως,

υπαρχουν κατι αρρωστακια εκει εξω που οχι μερα, ουτε ωρα δεν ζουν χωρις στοιχημα,

οπως θα ξερετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισαμε παλι... αμα ηταν να βγαινε μεροκαματο απο το στοιχημα φιλε,

δεν θα υπηρχαν εταιρειες, ουτε να δουλευουμε θα χρειαζοταν, αλλα ξερω τι θα πεις τωρα,

υπαρχουν απειροι κουβαδες κ ειναι μερικοι μαγκες που τα κονομανε,

αλλα επειδη εγω δεν πιστεψα κ ουτε πιστευω παπατζη ποτε,

λυπαμαι, αλλα δεν το πιστευω,

το καλυτερο ειναι αυτο που ειπε ο απο πανω,

να το κοψουν το ρδελοπου παγκοσμιως, να γλιτωσει τα λεφτα του ο κοσμακης,

μιλαει παθων, ευτυχως ξεμπερδεψας..

αλλα που να το κοψουν, ειναι τοσο πολυ το χρημα που διακινειται που δεν τους συμφερει κ. απο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισαμε παλι... αμα ηταν να βγαινε μεροκαματο απο το στοιχημα φιλε,

δεν θα υπηρχαν εταιρειες, ουτε να δουλευουμε θα χρειαζοταν, αλλα ξερω τι θα πεις τωρα,

υπαρχουν απειροι κουβαδες κ ειναι μερικοι μαγκες που τα κονομανε,

αλλα επειδη εγω δεν πιστεψα κ ουτε πιστευω παπατζη ποτε,

λυπαμαι, αλλα δεν το πιστευω,

το καλυτερο ειναι αυτο που ειπε ο απο πανω,

να το κοψουν το ρδελοπου παγκοσμιως, να γλιτωσει τα λεφτα του ο κοσμακης,

μιλαει παθων, ευτυχως ξεμπερδεψας..

αλλα που να το κοψουν, ειναι τοσο πολυ το χρημα που διακινειται που δεν τους συμφερει κ. απο πανω

 

Οκ, η καλυτερη λυση ειναι να το κοψουν (αν και θα υπαρξουν παρανομοι).Το χειροτερο ειναι να υπαρχει μονο ΟΠΑΠ.

 

Και ναι οσο και να σου φαινεται περιεργο δεν χανουν ολοι και υπαρχουν ατομα που ζουν αποκλειστικα απο το στοιχημα (οχι εγω παντως) γιατι δεν τον βλεπουν σαν τζογο αλλα σαν επενδυση

 

Δε νομιζω οι βιβλιοθηκες και τα καφενεια να τρωνε τα λεφτα του κοσμακη και να στηνονται κομπινες δις στην πλατη του

Οχι, αλλα οπως εσυ θες να κλεισει κατι ετσι καποιος αλλος θα θελει να κλεισει κατι αλλο.Η απαγορευση δεν ειναι λυση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

To στοίχημα επιμένω είναι διασκέδαση... αν το δεις σαν επένδυση μία δύο τρεις θα στην κάνει...
Ξέρω κι εγώ παίκτες που ζήσαν από το στοίχημα για κάποιο καιρό (και μάλιστα κάποιοι κάναν αρχικά γερά λεφτά στην Βetfair εποχή). Ο παίκτης που ήξερα εγώ πόνταρε 5 και 10 χιλ euro σε παιχνίδια, και για 4-5 χρόνια αγόρασε οικόπεδα, αμάξι 40000 euro κλπ. Όμως κάποια φάση έκανε τέτοια κοιλιά που τελικά τα πούλησε όλα. Για να μην είμαι 100% άδικος ήταν κι η οικονομική κρίση στη μέση καθώς κάποιες επενδύσεις του σε ακίνητα δεν πήγαν και τόσο καλά και μπήκε αρκετά μέσα κι από εκεί. 

Αλλά τι τα θες, το αποτέλεσμα ήταν να μείνει άφραγκος.

Το στοίχημα είναι αυτό που λέει η λέξη: στοιχημα. Δεν είναι επένδυση.

Μακροχρόνια κάποια στιγμή θα σε πάρει η μπάλα. Είναι πιθανότητες, δε γίνεται να τη γλιτώσεις. Το θέμα είναι μέχρι που θα είναι οι απώλειες...

και ειδικά τώρα που δεν υπάρχει και betfair και μόλις κερδίσεις 2-3 χιλιάρικα σε στοιχηματική σου βάζει όρια...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισαμε παλι... αμα ηταν να βγαινε μεροκαματο απο το στοιχημα φιλε,

δεν θα υπηρχαν εταιρειες, ουτε να δουλευουμε θα χρειαζοταν, αλλα ξερω τι θα πεις τωρα,

υπαρχουν απειροι κουβαδες κ ειναι μερικοι μαγκες που τα κονομανε,

αλλα επειδη εγω δεν πιστεψα κ ουτε πιστευω παπατζη ποτε,

λυπαμαι, αλλα δεν το πιστευω,

το καλυτερο ειναι αυτο που ειπε ο απο πανω,

να το κοψουν το ρδελοπου παγκοσμιως, να γλιτωσει τα λεφτα του ο κοσμακης,

μιλαει παθων, ευτυχως ξεμπερδεψας..

αλλα που να το κοψουν, ειναι τοσο πολυ το χρημα που διακινειται που δεν τους συμφερει κ. απο πανω

Επειδή κάηκες εσύ δεν σημαίνει ότι πρέπει να απαγορεύσουμε τον οπαπ. Τα πάντα είναι δυνητικά επικίνδυνα όταν υπάρχει η κατάχρηση. Δεν σου φταίει κανένας οπαπ που έμπλεξες. Εσύ φταίς. 

Εγώ όπως και πολλοί άλλοι δηλαδή που παίζουμε 2 φορές το χρόνο για τη πλάκα γιατί δεν μπλέξαμε; Θέλει και λίγο το γνώθις εαυτόν. Δεν έχω πάει ποτέ σε καζίνο και ούτε πρόκειται γιατί το ξέρω ότι δεν θα είμαι λογικός παίχτης. Το έχω καταλάβει αυτές τις λίγες φορές που έχω παίξει με φίλους για ασήμαντα μικροποσά. Για αυτό και μένω μακριά από τα καζίνο δεν ζητάω να καταργηθούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...