Προς το περιεχόμενο

Το μέλλον των πρακτορείων του ΟΠΑΠ


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω να υπάρχει από πλευράς πιθανοτήτων χειρότερο παιχνίδι από το ΚΙΝΟ. Αν υπάρχει κάνας μαθηματικός να μας το επιβεβαιώση.

 

Ανάλογα τις λες πλούσιος..εγώ λέω για ποσα 1.000-10.000 ευρώ..αν περιμένεις από το ΚΙΝΟ ή το ξυστό να μην ξαναδουλέψεις ποτέ άστο...θα δουλεύεις μόνο για αυτά μια ζωή στο τέλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπαρχει κανενα παιχνιδι χειροτερο απο το ΚΙΝΟ ειναι μαθηματικα αποδεδειγμενο.Ενοειτε οτι δεν περιμενω τπτ απο τζογο φιλε μου.Ξερω απο πρωτο χερι τις πιθανοτητες.Απλα μιλησα για το Ξυστο επειδη το πλασαραν και καλα οτι θα ειναι πιο ευκολο απο τα αλλα παιχνιδια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο παιχνίδι του ΟΠΑΠ από άποψη πιθανοτήτων είναι με διαφορά το Extra5 αλλά δεν το έχουν προωθήσει καθόλου! Βάζεις 5 νούμερα στα 35. Αν πιάσεις 3 παίρνεις πεντάευρω..και το 5/5 δίνει 50.000 ευρώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο παιχνίδι του ΟΠΑΠ από άποψη πιθανοτήτων είναι με διαφορά το Extra5 αλλά δεν το έχουν προωθήσει καθόλου! Βάζεις 5 νούμερα στα 35. Αν πιάσεις 3 παίρνεις πεντάευρω..και το 5/5 δίνει 50.000 ευρώ!

το εξτρα5 δεν ακολουθει πιθανοτητες γιατι τα νουμερα δεν επιλεγονται τυχαια οπως ακριβως συμβαινει και στο κινο. Νομιζω θεωρουμε ολοι δεδομενο οτι τα νουμερα του κινο καθε στιγμη προκυπτουν βασει του ποσοστου που επιστρεφει στους παιχτες και των αριθμων που εχουν παιχτει στην επικρατεια.

Για να καταληξουμε και παλι οτι δεν υπαρχει χειροτερο παιχνιδι απο το ΚΙΝΟ. Ειδικα τα τελευταια χρονια εχει καταντησει αηδια. Αν δεν ηταν σε καθε πρακτορειο 4-5 μονιμοι πελατες ανω των 60 χρονων που παιζουν 5-10 ευρω απο τη συνταξη μερα παρα μέρα, θα είχε εξαφανιστει. Εχει απογοητευσει πολυ κοσμο ενω στις νεαρες ηλικες εχει χασει πολλους μονιμους παιχτες.  

Επισης να πω στους  τους πρακτορες πως αν δεν αλλαξει τακτικη ο ΟΠΑΠ με το κινο, ακομα και πανο 5χ5 μετρα να κανουν τις φωτοτυπιες των μεγαλων κερδων κινο που κολλανε στα πρακτορεια, δε σωνεται η παρτιδα. Ο κοσμος δε συγκινειται πλεον απο τιποτα ουτε απο νουμερα με πολλα μηδενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω θεωρουμε ολοι δεδομενο οτι τα νουμερα του κινο καθε στιγμη προκυπτουν βασει του ποσοστου που επιστρεφει στους παιχτες και των αριθμων που εχουν παιχτει στην επικρατεια.

 

Ποιος το θεωρει δεδομενο αυτο?

Δεν ειναι ετσι. Τα νουμερα του ΚΙΝΟ βγαινουν τυχαια. Οχι 100% τυχαια βεβαια αλλά μιλαμε για ψευδοτυχαιοτητα που ομως πρακτικα για εμας(τους ανθρωπους) τυχαιοτητα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος το θεωρει δεδομενο αυτο?

Δεν ειναι ετσι. Τα νουμερα του ΚΙΝΟ βγαινουν τυχαια. Οχι 100% τυχαια βεβαια αλλά μιλαμε για ψευδοτυχαιοτητα που ομως πρακτικα για εμας(τους ανθρωπους) τυχαιοτητα ειναι.

 

Το ΚΙΝΟ με βαση τον τζιρο που κανει σε καθε κληρωση,δινει το αντιστοιχο ποσο στους παικτες.Δεν ξερω ακριβως τι ποσοστο δινει σε κερδη επι % του τζιρου καθε κληρωσης αλλα αν υποθεσουμε για παραδειγμα οτι δινει το 25% του τζιρου,τοτε σε καθε κληρωση,αναλογα το τζιρο που κανει,θα βγαλει τα αναλογα νουμερα ωστε να δωσει αυτο το 25% που αντιστοιχει στον τζιρο της εκαστοτε κληρωσης.Δεν υπαρχει περιπτωση δηλαδη να βγαλει τυχαια νουμερα τα οποια να υπαρχει εστω και η ελαχιστη πιθανοτητα,τα κερδη που θα μοιραζει με αυτα τα τυχαια νουμερα να ξεπερνουν το ποσο y% που εχει οριστει επι του τζιρου (στο παραδειγμα μου,το 25% ας πουμε)

 

Αν για παραδειγμα υποθεταμε οτι σε ολη την Ελλαδα παιζουν ΚΙΝΟ 10 ατομα μονο και σε καθε κληρωση κανουν τζιρο στον ΟΠΑΠ συνολικα 1000 ευρω,δεν υπαρχει περιπτωση ποτε το συνολικο ποσο που θα κερδιζαν αυτα τα 10 ατομα (συνολικα) να ξεπερνουσε τα 250 ευρω σε καθε κληρωση (με βαση το 25% του παραδειγματος μου)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΚΙΝΟ με βαση τον τζιρο που κανει σε καθε κληρωση,δινει το αντιστοιχο ποσο στους παικτες.Δεν ξερω ακριβως τι ποσοστο δινει σε κερδη επι % του τζιρου καθε κληρωσης αλλα αν υποθεσουμε για παραδειγμα οτι δινει το 25% του τζιρου,τοτε σε καθε κληρωση,αναλογα το τζιρο που κανει,θα βγαλει τα αναλογα νουμερα ωστε να δωσει αυτο το 25% που αντιστοιχει στον τζιρο της εκαστοτε κληρωσης.Δεν υπαρχει περιπτωση δηλαδη να βγαλει τυχαια νουμερα τα οποια να υπαρχει εστω και η ελαχιστη πιθανοτητα,τα κερδη που θα μοιραζει με αυτα τα τυχαια νουμερα να ξεπερνουν το ποσο y% που εχει οριστει επι του τζιρου (στο παραδειγμα μου,το 25% ας πουμε)

 

Αν για παραδειγμα υποθεταμε οτι σε ολη την Ελλαδα παιζουν ΚΙΝΟ 10 ατομα μονο και σε καθε κληρωση κανουν τζιρο στον ΟΠΑΠ συνολικα 1000 ευρω,δεν υπαρχει περιπτωση ποτε το συνολικο ποσο που θα κερδιζαν αυτα τα 10 ατομα (συνολικα) να ξεπερνουσε τα 250 ευρω σε καθε κληρωση (με βαση το 25% του παραδειγματος μου)

 

 

Εχετε βαθια μεσανυχτα, ΒΑΘΙΑ ομως απο μαθηματικα.

Την ειχαμε ξανακανει(οχι μαζι αλλά με αλλους που πιστευαν παρομοια) αυτη την συζητηση στο τοπικ του ΙΝΤΕΡΝΕΤ(στοιχημα μεσω ιντερνετ) και μόνο 2-3 ξερανε τι τους γινεται(Cherval λεγοταν ο ενας νομιζω) και 1ον γιατι ο ΟΠΑΠ δεν εχει αναγκη να στησει τους αριθμους και 2ον γιατι δεν μπορει, και να ηθελε, να το κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε βαθια μεσανυχτα, ΒΑΘΙΑ ομως απο μαθηματικα.

Την ειχαμε ξανακανει(οχι μαζι αλλά με αλλους που πιστευαν παρομοια) αυτη την συζητηση στο τοπικ του ΙΝΤΕΡΝΕΤ(στοιχημα μεσω ιντερνετ) και μόνο 2-3 ξερανε τι τους γινεται(Cherval λεγοταν ο ενας νομιζω) και 1ον γιατι ο ΟΠΑΠ δεν εχει αναγκη να στησει τους αριθμους και 2ον γιατι δεν μπορει, και να ηθελε, να το κανει.

Σου ειπα,ο ΟΠΑΠ δινει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ποσο επι τις % του τζιρου που κανει.

Σιγα μην αφηνε ο ΟΠΑΠ και ο καθε ΟΠΑΠ να υπηρχε περιπτωση να παιξω εγω 50 δελτια με 12 ιδιους αριθμους και να υπαρχει εστω μια πιθανοτητα να πιασω 12αρι και να τους παρω 25εκ ευρω..Πλακα κανουμε!!

"Ως βαση υπολογισμου των προκαθορισμενων ποσων κερδους ανα επιτυχια,ολων των κατηγοριων επιτυχιων,λαμβανεται υποψη ποσοστο μεχρι 70% επι των ακαθαριστων εισπραξεων του παιχνιδιου σε καθε κληρωση.""

 

Απο τον "Κανονισμο οργανωσης" του ΟΠΑΠ

 

Και επισης και εδω

 

 

 

...

 

Το ποσοστό των κερδών επί των πωλήσεων του ΚΙΝΟ, ή αλλιώς το μειονέκτημα των παικτών  Σε πιο πρόσφατη ανακοίνωση του ΟΠΑΠ, έγινε ιδιαίτερη αναφορά στο ποσοστό των κερδών επί των πωλήσεων. Συγκριμένα στο ΚΙΝΟ το νούμερο ανήλθε στο 70%.  Τι σημαίνει το ποσοστό αυτό;  Σημαίνει ότι για κάθε 100 ευρώ που στοιχηματίζονται στο ΚΙΝΟ, επιστρέφονται 70 ευρώ στους παίκτες. Είναι το ίδιο πράγμα με την γκανιότα στο στοίχημα, με το πλεονέκτημα των καζίνο στη ρουλέτα λόγω της πληρωμής 35 προς 1 όταν υπάρχουν 37 νούμερα. Με το πλεονέκτημα του dealer στα τραπέζια του blackjack, με όλα δηλαδή τα τυχερά παιχνίδια που τελικά είναι τόσο τυχερά, όσο επιτρέπεται!  Θυμίζω πως τα τυχερά παιχνίδια δεν είναι τίποτα περισσότερο από υπηρεσίες ψυχαγωγίας και διασκέδασης. Πρωτίστως οι παίκτες πρέπει να διασκεδάζουν. Από την άλλη βεβαίως, οι υπηρεσίες αυτές δεν προσφέρονται αφιλοκερδώς.  Είναι σαν να πηγαίνεις στο φούρνο να πάρεις ψωμί και να σε πλήρωναν κιόλας! Συνηθίζω να φέρνω παράδειγμα το φούρνο, όπως έκανα παλαιότερα όταν σε ρώτησα πόσα λεφτά θέλεις να κερδίσεις στο στοίχημα!  Μήπως να το κοιτάξω; Ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν στο ΚΙΝΟ;  Κερδίζουν οι τυχεροί και χάνουν όλοι. Όπως συμβαίνει στο σύνολο των τυχερών παιχνιδιών. Τα 30 ευρώ που χάνονται κάθε 100 ευρώ που ποντάρονται στο ΚΙΝΟ, κάποιος τα χάνει! Μπορεί σήμερα να ήσουν τυχερός και να κέρδισες, όμως να είσαι σίγουρος ότι στο σύνολο των κληρώσεων, η εταιρία θα βγει κερδισμένη κατά 30%. Είναι προκαθορισμένο το ποσοστό σύμφωνα και με τη νομοθεσία. Όπως είναι άλλωστε προκαθορισμένο το ποσοστό επιστροφής κερδών στους παίκτες στα VLTs (φρουτάκια).      Τίποτα δεν είναι τυχαίο στον κόσμο των τυχερών παιχνιδιών.  Οπότε η θεά τύχη παίζει μονάχα ένα μικρό ρόλο όσον αφορά ποιοι τελικά θα χάσουν τα χρήματα που εμφανίζουν ως έσοδα οι εταιρίες παροχής υπηρεσιών τυχερών παιγνίων. Ένα απλό παράδειγμα είναι το παρακάτω.  Έστω στις επόμενες 20 κληρώσεις ΚΙΝΟ γίνεται τζίρος 1 εκατομμύριο ευρώ. Στις κληρώσεις αυτές συμμετέχουν 10.000 παίκτες που ρισκάρουν από 100 ευρώ ο καθένας. Από αυτούς τελικά:      1.000 παίκτες χάνουν 10 ευρώ. Το ΚΙΝΟ κερδίζει 10.000 ευρώ.     3.000 παίκτες χάνουν από 20 ευρώ. Κέρδη για το ΚΙΝΟ 60.000 ευρώ.     4.000 παίκτες χάνουν από 35 ευρώ. Συνολικά κέρδη για το ΚΙΝΟ 140.000 ευρώ.     1.000 παίκτες χάνουν από 50 ευρώ. Κέρδη για το ΚΙΝΟ 50.000 ευρώ.     500 παίκτες χάνουν από 60 ευρώ. Κέρδη 30.000 για το ΚΙΝΟ.     200 παίκτες χάνουν από 70 ευρώ. Κέρδη για το ΚΙΝΟ 14.000 ευρώ.     200 παίκτες κερδίζουν 5 ευρώ έκαστος. Ζημία για το ΚΙΝΟ 1.000 ευρώ.     100 παίκτες κερδίζουν 30 ευρώ ο καθένας. Ζημία για το ΚΙΝΟ 3.000 ευρώ.  Ο ΟΠΑΠ έχει κερδίσει 300.000 ευρώ από το 1 εκατ. ευρώ (απόλυτα εναρμονισμένο με το 70% ποσοστό payout στους παίκτες) που στοιχηματίστηκε στο ΚΙΝΟ. Δεν τον απασχολεί ποιος κέρδισε και ποιος έχασε στο ΚΙΝΟ.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν κατακλείδι για να μην παρεκτραπούμε.

Οποιος απο μας και αν εχει δίκιο το συμπέρασμα είναι ενα. Το κίνο ειναι γτπ. Δε μοιράζει χρήματα ποια παρα μονο ρουφαει και μοιράζει ψίχουλα. Να κάτσουμε να διαφωνίσουμε και να καίμε τα μυαλά μας για ποιο λόγο. Για το κίνο? Νομίζω οτι υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα για να διαφωνίσουμε, αντικειμενα διαφωνιας που αξιζουν. 

Εγω γνωρίζω ένα πράγμα. Είτε τους αριθμούς τους κληρώνει μια εντολή rand ή ενας αλγόριθμος οπως λένε που στηρίζεται στους αριθμούς της προηγουμενης κλήρωσης για να κληρώσει τους επομενους (ο περιβοητος επτασφράγιστος μυστικός αλγοριθμος υποτιθεται) είτε οι αριθμοι κληρώνονται χειραγωγημένα βασει των δελτιων που εχουν παιχτεί μου κάνει το ίδιο. Αυτοι εχουν το μαχαίρι αυτοι εχουν και το καρπουζι. Εφοσον ξερουν τι αριθμους εχουμε παίξει ανα την ελλαδα.

 

Πλεον χιλιες φορές να παίξω λόττο και τζοκερ. Εκει ελπίζω οτι αν θελει η τυχη θα πιασω τα εκατομμυρια. Γιατι αν περιμενω να πιασω το 12/12 στο κινο γνωριζω οτι εδω και χρονια σε χιλιαδες κληρώσεις ελαχιστοι το πετυχαν, αλλα 5+1 στο τζοκερ και 6αρια στο λοττο 100αδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειπα,ο ΟΠΑΠ δινει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ποσο επι τις % του τζιρου που κανει.

Σιγα μην αφηνε ο ΟΠΑΠ και ο καθε ΟΠΑΠ να υπηρχε περιπτωση να παιξω εγω 50 δελτια με 12 ιδιους αριθμους και να υπαρχει εστω μια πιθανοτητα να πιασω 12αρι και να τους παρω 25εκ ευρω..Πλακα κανουμε!!

"Ως βαση υπολογισμου των προκαθορισμενων ποσων κερδους ανα επιτυχια,ολων των κατηγοριων επιτυχιων,λαμβανεται υποψη ποσοστο μεχρι 70% επι των ακαθαριστων εισπραξεων του παιχνιδιου σε καθε κληρωση.""

 

Απο τον "Κανονισμο οργανωσης" του ΟΠΑΠ

 

Και επισης και εδω

 

 

 

...

 

Το ποσοστό των κερδών επί των πωλήσεων του ΚΙΝΟ, ή αλλιώς το μειονέκτημα των παικτών  Σε πιο πρόσφατη ανακοίνωση του ΟΠΑΠ, έγινε ιδιαίτερη αναφορά στο ποσοστό των κερδών επί των πωλήσεων. Συγκριμένα στο ΚΙΝΟ το νούμερο ανήλθε στο 70%.  Τι σημαίνει το ποσοστό αυτό;  Σημαίνει ότι για κάθε 100 ευρώ που στοιχηματίζονται στο ΚΙΝΟ, επιστρέφονται 70 ευρώ στους παίκτες. Είναι το ίδιο πράγμα με την γκανιότα στο στοίχημα, με το πλεονέκτημα των καζίνο στη ρουλέτα λόγω της πληρωμής 35 προς 1 όταν υπάρχουν 37 νούμερα. Με το πλεονέκτημα του dealer στα τραπέζια του blackjack, με όλα δηλαδή τα τυχερά παιχνίδια που τελικά είναι τόσο τυχερά, όσο επιτρέπεται!  Θυμίζω πως τα τυχερά παιχνίδια δεν είναι τίποτα περισσότερο από υπηρεσίες ψυχαγωγίας και διασκέδασης. Πρωτίστως οι παίκτες πρέπει να διασκεδάζουν. Από την άλλη βεβαίως, οι υπηρεσίες αυτές δεν προσφέρονται αφιλοκερδώς.  Είναι σαν να πηγαίνεις στο φούρνο να πάρεις ψωμί και να σε πλήρωναν κιόλας! Συνηθίζω να φέρνω παράδειγμα το φούρνο, όπως έκανα παλαιότερα όταν σε ρώτησα πόσα λεφτά θέλεις να κερδίσεις στο στοίχημα!  Μήπως να το κοιτάξω; Ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν στο ΚΙΝΟ;  Κερδίζουν οι τυχεροί και χάνουν όλοι. Όπως συμβαίνει στο σύνολο των τυχερών παιχνιδιών. Τα 30 ευρώ που χάνονται κάθε 100 ευρώ που ποντάρονται στο ΚΙΝΟ, κάποιος τα χάνει! Μπορεί σήμερα να ήσουν τυχερός και να κέρδισες, όμως να είσαι σίγουρος ότι στο σύνολο των κληρώσεων, η εταιρία θα βγει κερδισμένη κατά 30%. Είναι προκαθορισμένο το ποσοστό σύμφωνα και με τη νομοθεσία. Όπως είναι άλλωστε προκαθορισμένο το ποσοστό επιστροφής κερδών στους παίκτες στα VLTs (φρουτάκια).      Τίποτα δεν είναι τυχαίο στον κόσμο των τυχερών παιχνιδιών.  Οπότε η θεά τύχη παίζει μονάχα ένα μικρό ρόλο όσον αφορά ποιοι τελικά θα χάσουν τα χρήματα που εμφανίζουν ως έσοδα οι εταιρίες παροχής υπηρεσιών τυχερών παιγνίων. Ένα απλό παράδειγμα είναι το παρακάτω.  Έστω στις επόμενες 20 κληρώσεις ΚΙΝΟ γίνεται τζίρος 1 εκατομμύριο ευρώ. Στις κληρώσεις αυτές συμμετέχουν 10.000 παίκτες που ρισκάρουν από 100 ευρώ ο καθένας. Από αυτούς τελικά:      1.000 παίκτες χάνουν 10 ευρώ. Το ΚΙΝΟ κερδίζει 10.000 ευρώ.     3.000 παίκτες χάνουν από 20 ευρώ. Κέρδη για το ΚΙΝΟ 60.000 ευρώ.     4.000 παίκτες χάνουν από 35 ευρώ. Συνολικά κέρδη για το ΚΙΝΟ 140.000 ευρώ.     1.000 παίκτες χάνουν από 50 ευρώ. Κέρδη για το ΚΙΝΟ 50.000 ευρώ.     500 παίκτες χάνουν από 60 ευρώ. Κέρδη 30.000 για το ΚΙΝΟ.     200 παίκτες χάνουν από 70 ευρώ. Κέρδη για το ΚΙΝΟ 14.000 ευρώ.     200 παίκτες κερδίζουν 5 ευρώ έκαστος. Ζημία για το ΚΙΝΟ 1.000 ευρώ.     100 παίκτες κερδίζουν 30 ευρώ ο καθένας. Ζημία για το ΚΙΝΟ 3.000 ευρώ.  Ο ΟΠΑΠ έχει κερδίσει 300.000 ευρώ από το 1 εκατ. ευρώ (απόλυτα εναρμονισμένο με το 70% ποσοστό payout στους παίκτες) που στοιχηματίστηκε στο ΚΙΝΟ. Δεν τον απασχολεί ποιος κέρδισε και ποιος έχασε στο ΚΙΝΟ.

 

 

 

Λάθος το έχεις καταλάβει το σκηνικό φίλε μου....

 

1ον αν τύχουν πάνω από 1 12αρια στην ίδια κλήρωση μοιράζονται το ποσό του 1εκ ευρώ..δεν πάει παραπάνω ούτως ή αλλως.Είτε για έναν παίκτη είτε για 10 παίκτες.

 

2ον Δεν χρειάζεται να στηθούν οι αριθμοί...τα μαθηματικά εξασφαλίζουν το 70% επιστροφή ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ...όχι σε κάθε κλήρωση..αλλά σε όλες τις κληρώσεις μαζί. Σε μια κλήρωση μπορεί να είναι 67% σε άλλο 74% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος το έχεις καταλάβει το σκηνικό φίλε μου....

 

1ον αν τύχουν πάνω από 1 12αρια στην ίδια κλήρωση μοιράζονται το ποσό του 1εκ ευρώ..δεν πάει παραπάνω ούτως ή αλλως.Είτε για έναν παίκτη είτε για 10 παίκτες.

 

2ον Δεν χρειάζεται να στηθούν οι αριθμοί...τα μαθηματικά εξασφαλίζουν το 70% επιστροφή ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ...όχι σε κάθε κλήρωση..αλλά σε όλες τις κληρώσεις μαζί. Σε μια κλήρωση μπορεί να είναι 67% σε άλλο 74% 

Για το 1ο ναι το διαβασα,εκανα λαθος.

Για το 2ο σκελος,ειπα οτι αναλογα με τον τζιρο που κανει το ΚΙΝΟ δινει το αντιστοιχο ποσο σε κερδη.Δεν ειναι τυχαιο που τωρα τελευταια,με την μειωση του τζιρου στα πρακτορεια οτι δινει και πολυ λιγοτερα λεφτα απο οτι εδινε καποτε.Πριν 3-4 χρονια,ως πρακτορας,οι πελατες ειχαν περισσοτερες επιτυχιες απο οτι τωρα τελευταια.Δεν ειναι τυχαιο αυτο.Δεν χαθηκε η τυχη τους ετσι στα ξαφνικα.. Και δεν μιλαω για μεγαλα ποσα,μιλαω για ποσα 50-250 ευρω που τωρα,δεν "δινει" ουτε το 50αρικο που εδινε καποτε..

 

Υ.Γ Εγω φαντασου,οτι με 4-5 ευρω την ημερα που επαιζα 4αδες (τυχαια επιλογη αλλα και δικα μου νουμερα) επιανα σιγουρα καθε βδομαδα ενα με δυο 50αρικα.4 στα 4 δηλαδη.Τωρα,με την ιδια συχνοτητα παιξιματος εχω βγαλει 2 πενηνταρικα μεσα σε 1.5 μηνα..

Και το ιδιο συμβαινει και με τους πελατες.Με την ιδια πελατεια ή ισως και πιο αυξημενη,τα κερδη των πελατων ειναι μηδαμινα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μέρα το έχω το σκρατς και ειδη το μαγαζί μου είναι μπουρδέλο. Απορω πως δεκτηκαμε εμείς οι πράκτορες να έχουμε την ίδια προμήθεια με τους πλανωδειους...Το θετικό είναι οτι δεν έχω μπει στον πειρασμό να ξυσω ούτε ενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μέρα το έχω το σκρατς και ειδη το μαγαζί μου είναι μπουρδέλο. Απορω πως δεκτηκαμε εμείς οι πράκτορες να έχουμε την ίδια προμήθεια με τους πλανωδειους...Το θετικό είναι οτι δεν έχω μπει στον πειρασμό να ξυσω ούτε ενα

 

Πω φαντάζομαι βρώμα στα τραπέζια και τους πάγκους με τα τρίμματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μέρα το έχω το σκρατς και ειδη το μαγαζί μου είναι μπουρδέλο. Απορω πως δεκτηκαμε εμείς οι πράκτορες να έχουμε την ίδια προμήθεια με τους πλανωδειους...Το θετικό είναι οτι δεν έχω μπει στον πειρασμό να ξυσω ούτε ενα

 

Tι λεει, πως τα βλεπεις τα πραγματα με το μελλον των πρακτορειων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω φαντάζομαι βρώμα στα τραπέζια και τους πάγκους με τα τρίμματα...

Το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω εγω ( φανταζομαι και οι περισσοτεροι συναδελφοι μου ) ειναι οτι παρολο που εχω βαλει σχεδον παντου ξυστιερες, εχουν διπλα τους τις ξυστιερες και ξυνουν εξω απο αυτες...και δεν μπορεις και να τους πεις τιποτα...

 

Tι λεει, πως τα βλεπεις τα πραγματα με το μελλον των πρακτορειων;

Καθε πρακτορας το μελλον το βλεπει με τον δικο του τροπο.Αλλος το βλεπει θετικο και αλλος αρνητικο.Οταν παω σπιτι απογευμα και χαλαρωσω θα γραψω την αποψη μου σαν νεος πρακτορας ( συναιχιση απο γονεις ) για τον μελλον μας !!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...