Προς το περιεχόμενο

Μετα την 6950 τι;


sta2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια ξεκολλάτε !!! η 6950 ειναι απ τις καλύτερες κάρτες !!!!! δεν βλεπω λογο αναβαθμισης σε τετοια φαση !!! ακομα και με την ελευση της σειρας HD8xxx η καθε 6950/70 θα κρατάνε μια χαρα σε επιδώσεις !!!!

δεν ειναι καιρος για πεταμα χρηματων, στατιστικές έρευνές έδειξαν οτι καθε μια ωρα χάνουν 31 ατομα την δούλευα τους στην χωρά μας !!!!( μπορει και να ειναι περισσότεροι ) ας προσγειώσουμε λιγο με τα € μας, και τις αναβαθμίσεις!

και μαλιστα σε καρτες γραφικων που θελουν 2 μηνιάτικα πλέων !!! εγω μνημες θελω να αλλαξω και το σκέφτομαι !!!!

 

παντος εγω ειμαι με 6870 και περιμένω την σειρα 8, και αν δω οτι μπορω και αξιζει η απόδοση πρως τιμη μπορει και να κανω αλλαγη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρελαβε φιλος μου χθες αυτη , η οποια μου φανηκε εκπληκτικη κυριως λογω της ψυξης της

 

παρα πολυ αθορυβη και παρα πολυ κρυα παρα την αυξηση τασης και το o/c (1050 mhz πυρηνα με 50λιγους βαθμους , αν και πειραματιζοταν μεχρι που τον αφησα για να καταληξει σε ρυθμισεις και να ειναι σταθερος. iddle ειχε 31 , λιγο πανω απο θερμοκρασια δωματιου )

 

αν αγοραζα κατι σημερα , σιγουρα θα ηταν στις υποψηφιες

το σκεφτηκα βεβαια λιγο ειναι η αληθεια, αλλα ειπα να συγκρατηθω προς το παρον :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω παιζει πολυ σχολιασμος περι 7950 στο ιντερνετ ειναι λενε η καρτα με το μεγαλυτερο oc potential δε ξερω ομως τα αξιζει τα 300ε της η πας σε 7970 και ξεμπερδευεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκεπτικο της συγκεκριμενης ή καποιας αντιστοιχης ειναι με λιγοτερα λεφτα να εχεις τη καλυτερη ψυξη και τις επιδοσεις και βαλε (μεσω o/c) του μεγαλυτερου μοντελου

 

μονο που η καλυτερη ψυξη θα συνεχισει να κανει δουλεια και μετα το o/c (εφ'οσον βεβαια αυτο υπαρξει) και ακομα και μετα απο αυτο θα συνεχισει να διατηρει τη καρτα πιο κρυα/αθορυβη απο οτι η ιδια ή το μεγαλυτερο μοντελο ειναι με στοκ ρολογια και στοκ ψυξη

 

μια 7970 με reference ψυκτρα (που ειναι πολυ χειροτερη και σε αποδοση και φυσικα σε θορυβο) ειναι σχεδον 50 ευρω πιο ακριβη και μια με αντιστοιχη σχεδον 80

 

εγω οπως την εβλεπα χθες η καρτουλα ειναι ο,τι πρεπει για να τη σκαλιζεις και πανω απο ολα παραμενει δοσερη σε επιπεδα που εγω τουλαχιστον δεν εχω ξαναδει , οποτε δεν αξιζει πιστευω εφ'οσον καποιος μπορει να καλυψει αυτο το ποσο να κοιταξει το μεγαλυτερο μοντελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι δικη μου , φιλου μου ειναι και οσο ειδα εγω τη καρτα εψαχνε ακομα ρυθμισεις για να ειναι σταθερη

 

hitman παντως που θυμαμαι με ultra και 4x msaa ειχε ελαχιστα fps 29 στο benchmark του , μονο αυτο συγκρατησα

ειναι πανω απο 50% πιο δυνατη απο την 6950 και με το o/c απο οσο μου ειπε αργοτερα που κατεληξε σε σταθερα settings σιγουρα ξεπερασε για πλακα μια στοκ 7970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνη ξενερα ήταν η συσκευασία και τα παρελκόμενα

Ήταν λίγο φτωχή (ένα cf bridge και ένα ανταπτορα για 6πινο είχε μόνο), αλλά το άπειρο μέταλλο και τα 3 φουρφουρια σε αποζημιώνουν με το παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα ακριβως αυτα ειχε αλλα ουτε μου ενοιαξε καμια στιγμη. Αν μπορεσεις και θελησεις πες μας καποια στιγμη ποσο OC stable εφτασε την καρτα του και με ποσο ρευμα. Το καλυτερο benchmark να ξερεις ειναι τα παιχνιδια,μου εχει τυχει να ειναι stable σε furmark και 3DMark 11 και με το που ξεκιναγα bf3 πχ επεφταν οι drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθεσω κ γω παιδια καταπλικτικη υλοποιηση..παρολου που δεν σ γεμιζει το ματι νομιζεις οτι ειναι παιχνιδι απτα jumbo αθορυβει κ πολυ καλες θερμοκρασιες πρην μια ωρα την εβαλα στο pc μ,βεβαια την 7970 αλλα το ιδιο ειναι..ειχα ενδιασμους αλλα τλκ καταπληκτικη,,,με λιγα λογια απλα gigabyte!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα ακριβως αυτα ειχε αλλα ουτε μου ενοιαξε καμια στιγμη. Αν μπορεσεις και θελησεις πες μας καποια στιγμη ποσο OC stable εφτασε την καρτα του και με ποσο ρευμα. Το καλυτερο benchmark να ξερεις ειναι τα παιχνιδια,μου εχει τυχει να ειναι stable σε furmark και 3DMark 11 και με το που ξεκιναγα bf3 πχ επεφταν οι drivers.

σιγουρα ειναι τα παιχνιδια, στο fc3 που την ειδα λιγο δε καταλαβαινε τιποτα με τα παντα ultra (εκτος απο post), vsync και 4x msaa

(δεν ειδα με fraps τι παιζει , αλλα ηταν smooth οχι απλα playable )

 

τελικα εφτασε 1100 πυρηνα και 1500-λιγο μνημη , ρευμα δε θυμαμαι ακριβως αλλα νομιζω οτι δε περασε το 1.30 που διαβαζε πριν τη παρει στο internet οτι τη πηγαιναν αρκετοι

χωρις να ειμαι 100% βεβαιος , τη πηγε στο 1.27

 

στο ac3 ειχε και αυτος το γνωστο προβλημα με τη gpu να δουλευει στο 50% ..

γενικα πολλα προβληματα τα νεοτερα φετινα παιχνιδια , δε μπορεις να βγαλεις ευκολα συμπερασματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...