Προς το περιεχόμενο

Μετα την 6950 τι;


sta2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπες εδω και δες την τελευταια εικονα του νηματος http://www.insomnia.gr/topic/467114-low-fps-%cf%83%ce%b5-7950-%ce%bfc/page__st__90 . σορυ ειμαι απο κινητο και μου την ανοιγε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα τα σχωλεια σου GothmogGr και στο αλλο thread και ναι δε με καλυπτει μιας και στο far cry3 για να εχω αξιοπρεπει (60) fps πρεπει να παιζω οχι στο medium αλλα στα LOW ΟΛΑ! και το βρησκω απολυτα λογικα να 8ελω να σπρωξω την καρτα τωρα που ποιανει κανα ψηλο και οχι αργοτερα που ειναι το παραλογο δε το καταλαβαινω

 

Α! 1920χ1080p ειμαι

να μη μιλησω για bf3 ετσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 60 δεν είναι αξιοπρεπή, είναι το άριστα. Με παραπάνω γίνεται χειρότερα, όχι καλύτερα. Ό,τι θέλεις θα πάρεις και καλορίζικο από τώρα. Άλλο αυτό όμως και άλλο τι λέει η κοινή λογική. Να τα έχουμε ξεκαθαρισμένα αυτά γιατί διαβάζουν κι άλλοι τα θέματα εκτός από τους συμμετεχοντες.

 

Και μια συμβουλή: Κλείσε το fraps και βάλτα όλα ultra και AA X2. Αν κολλήσει τίποτα όσο παίζεις, σφύρα μου. Με αυτές τις ρυθμίσεις πάιζω με 6870.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και μια συμβουλή: Κλείσε το fraps και βάλτα όλα ultra και AA X2. Αν κολλήσει τίποτα όσο παίζεις, σφύρα μου. Με αυτές τις ρυθμίσεις πάιζω με 6870.

 

+1 και εγώ έτσι το παίζω με μια 5870 και είναι χάρμα οφθαλμών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμώτο κι εμένα μου κάνει τρελή ζημιά το fraps.Ξενέρα λέμε.Έλα όμως που έχω κόλλημα με τις φωτογραφίες και το θέλω.Όλο λέω να βγάλω την ένδειξη των fps, ώστε να έχω το fraps, αλλά να μη βλέπω καρέ και όλο ξεχνιέμαι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επ εδω εισαι :P Δες το ποστ με τα βιντεακια που ανεβασα. http://www.insomnia.gr/topic/320192-farcry-3/page__st__735 Ultra settings x4 msaa. Mε x2 το msaa ειχα βγαλει 60fps Average - 54Minimum - 69maximum. Just for the records. Καλα bf τωρα που ηρθε και το aftermath και ειναι πιο κλειστοι οι χωροι, Average απο 2λεπτη μετρηση 80fps ειχε δειξει :P Ολα αυτα με 2 6950,δεν πιστευω οτι θα εβλεπες,αυτο θελω να τονισω με λιγα λογια.

 

Τα 60 δεν είναι αξιοπρεπή, είναι το άριστα. Με παραπάνω γίνεται χειρότερα, όχι καλύτερα. Ό,τι θέλεις θα πάρεις και καλορίζικο από τώρα. Άλλο αυτό όμως και άλλο τι λέει η κοινή λογική. Να τα έχουμε ξεκαθαρισμένα αυτά γιατί διαβάζουν κι άλλοι τα θέματα εκτός από τους συμμετεχοντες.

 

Και μια συμβουλή: Κλείσε το fraps και βάλτα όλα ultra και AA X2. Αν κολλήσει τίποτα όσο παίζεις, σφύρα μου. Με αυτές τις ρυθμίσεις πάιζω με 6870.

 

Aν αναφερεσαι στο far cry μαλλον θα μιλας για Dx9 οπου δεν το εχω δει καθολου το game εκει οποτε δεν εκφερω γνωμη. Αν εννοεις bf δεν υπαρχει περιπτωση να παιζει smooth χωρις υποχωρησεις. Γενικα αν θεωρεις οτι να μην ανοιγεις το fraps σε ενα παιχνιδι dx11 και να εισαι στα 40fps και νομιζεις οτι αυτο ειναι smooth,τοτε πρεπει να δεις πως ειναι το game οταν εισαι στα 60. Αλλα απο οτι καταλαβα ο topic starter θα μπορουσε να εχει στα πιο πολλα games 60fps με τις διαφορες υποχωρησεις φυσικα,απλα πλεον θελει το κατι παραπανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει να παρω 2η 6950 και να μην παω σε 79χχ ή gtx 680/670?

θεωρητικα ναι , στη πραξη θα εχεις πολλα προβληματα με το cf γιατι δεν υποστηριζεται σωστα, οποτε καλυτερα να πας για 7970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις bf δεν υπαρχει περιπτωση να παιζει smooth χωρις υποχωρησεις.

 

σιγα τις υποχωρησεις που εκανε στο bf..

 

μην υπερβαλλουμε

 

το να θες να παιζεις με καρφωμενα 60αρια και χωρις τη παραμικρη υποχωρηση ειναι πολυτελεια και φυσικα καλεισαι να τη πληρωσεις αναλογως

 

αλλα να λεμε για υποχωρησεις (και να εννοουμε σοβαρες υποχωρησεις) με μια 6950 ειναι τραβηγμενο απο τα μαλλια απο τη στιγμη που σε ολες σχεδον τις περιπτωσεις εχεις full textures με dx11 και εισαι αρκετα smooth κανοντας υποχωρησεις μονο σε φιλτρα και σκιες

 

καλα κανει ο ts και θελει να αναβαθμισει , αλλα ακομα μια χαρα βασταει η καρτα του μη λεμε κι οτι θελουμε

 

το fc3 δυστυχως δεν εχω προλαβει να το παιξω ακομα για να εκφερω αποψη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι τι σας κανει να πιστευέτε οτι η 7970 στο FC3 maxed out έχει avarage σταθερα πανω απο 60fps...

 

http://www.hardocp.com/article/2012/12/05/far_cry_3_video_card_performance_preview/2

 

http://www.techspot.com/review/615-far-cry-3-performance/page5.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο farcry αναφέρομαι και μιλάω για dx11. Το νόημα του ποστ μου πάντως είναι ακριβώς το αντίθετο.

Σορυ τοτε εγω καταλαβα λαθος. Αλλα παλι δεν καταλαβαινω λες στο τελος οτι παιζεις με 6870 ολα ultra kai x2msaa,οτι ειναι playable?? :P εσυ που δεν ανοιγεις το fraps,ξερεις οτι αμα το ανοιξεις θα δεις οτι εχεις 30fps? Δεν λεω κατι επιθετικα ετσι,απλα προσπαθω να καταλαβω τι θες ακριβως να του πεις xD

 

 

Αναρωτιέμαι τι σας κανει να πιστευέτε οτι η 7970 στο FC3 maxed out έχει avarage σταθερα πανω απο 60fps...

 

http://www.hardocp.c...mance_preview/2

 

http://www.techspot....ance/page5.html

 

Δεν νομιζω καποιος να του ειπε οτι θα παιζει max settings το FAR CRY 3 αλλα σιγουρα θα εχει καλυτερες επιδοσεις απο 2x6950. Αυτο που του ειπα εγω ειναι οτι στο far cry 3 με μονο αλλα 100E αντι 150-200 θα εχει 60fps ολα ultra με 2xmsaa (με OC το οποιο ειναι πολυ ευκολο στην συγκεκριμενη υλοποιηση)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...