Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή 6950


minas93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,η 6950 2gb sapphire που είχα έβγαλε πρόβλημα artifacts.Την είχα πάρει από μεταπώληση και την πήγα στα public(αγορασμένη από mutlirama).Θα ήθελα να μου πείτε σε τι κάρτα θα μπορούσα να πάω αν δεν βρεθεί(όπως είναι το πιο λογικό)ίδιο μοντέλο αντικατάστασης.Μου είπαν από άλλο κατάστημα(visionstudio)από όπου πήρα το υπόλοιπο σύστημα ότι βάση νόμου δικαιούμαι άλλη κάρτα ίδιων ή καλύτερων επιδόσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δεχτείς κάτι κατώτερο από 7850 2gb και 560ti 2gb. Με αυτές θα είσαι πάνω-κάτω στα ίδια. Απο κει και πάνω θα έχεις και κέρδος.

 

Απόκλεισε 7770 και 650ti.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως δεν θα δεχθώ 7770 και άλλες κάρτες στα πλαίσια απάτης του καταναλωτή,αλλά από την άλλη οι multiraμικές επιλογές είναι ελάχιστες για τους γνωστούς λόγους. Υπάρχει κάποια πιο συγκεκριμένη επιλογή,από τις ελάχιστες που βλέπω:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πούλα τους και τρέλα από πάνω.

 

"Δεν φτάνει που θα δεχτώ και μικρότερη σειρά από την δικιά μου x9xx ενώ μου δίνεται x8xx, μιλάτε και από πάνω. Ευχαριστώ να μου λέτε!!!"

 

:) :) :) :) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εξαιρετική περίπτωση που θα σου δώσουν τα λεφτά σου πίσω (όχι πιστωτικό), δέξου το με τη μία. Λογικά την είχες πληρώσει πάνω από 220 την 6950 οπότε με αυτό το ποσό πας σε 7870 από άλλο κατάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν,έπειτα από καιρό μίλησα με τα public(αφού σε αυτά ανήκουν πλέον τα multirama)και έχω την εξής απορία.Αφού δεν υπάρχουν κάρτες στα public και αφού στα multirama πλέον υπάρχουν ελάχιστες κάρτες με υποχρεώνει κανένας να πάω σε nvidia 660 καθώς είναι η μόνη κάρτα που είναι απέναντη από την 6950::Mου είπαν για πιστωτικό και αυτό θα είναι κοντά 250 ευρώ.Πλεόν δεν υπάρχει ούτε καν 7850 στa multirama.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι είναι και ότι καλύτερο να μπαίνω σε αυτήν τη διαδικασία.Να αγοράζω κάρτα-->να βρω αγοραστή-->και  να την πουλήσω σε ανταγωνιστική τιμή,δεν είναι θέματα μου,επειδή υπάρχει μόνο μια διαθέσιμη κάρτα.Τέλος πάντων..Θα προσπαθήσω να πάρω κάποια χρήματα στο χέρι (λίγα λιγότερα από το πιστωτικό) και να αγοράσω από αλλού...Αλλίως βλέπουμε...



660ΤΙ έχει στα 297€ 

(Μπορείς και να "πουλήσεις" το πιστωτικό σου )

Γιατί να πρέπει να δώσω άλλα 50 ευρώ από τσέπη για μια κάρτα που δεν μου χρειάζετε επειδή δεν έχουν άλλες;Νο money 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,έπειτα από καιρό μίλησα με τα public(αφού σε αυτά ανήκουν πλέον τα multirama)και έχω την εξής απορία.Αφού δεν υπάρχουν κάρτες στα public και αφού στα multirama πλέον υπάρχουν ελάχιστες κάρτες με υποχρεώνει κανένας να πάω σε nvidia 660 καθώς είναι η μόνη κάρτα που είναι απέναντη από την 6950::Mου είπαν για πιστωτικό και αυτό θα είναι κοντά 250 ευρώ.Πλεόν δεν υπάρχει ούτε καν 7850 στa multirama.....

 

Παρε το πιστωτικο και αγορασε την 660. Και καλυτερες επιδόσεις θα εχεις και θα σου μεινουν χρηματα στην τσεπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε σε αγγελία το πιστωτικό ... βρες κάποιον που θέλει κάτι από τα Μουλτρι(δ)ραμα και με μια έκπτωση από μεριάς σου "παραχώρησε"΄"πουλησέ το"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζει τον κοπο. Η 660 ειναι ηδη δυνατη καρτα. Η 7870 καοστιζει αναλογα σε αλλα καταστηματα και ειναι δυνατοτερη, αλλα η διαφορα τους ειναι πολυ μικρη για να δικαιολογησει την ταλαιπωρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,επειδή θα επικοινωνήσουν μαζί μου τα public Δευτέρα-Τρίτη θα ήθελα να είμαι έτοιμος να αντιμετωπίσω την οποια πιθανή κατάσταση.Καταρχάς να τονίσω ότι το προιόν που έχω το αγόρασα από μεταπώληση.Παίζει αυτό κάποιο ρόλο στα δικαιώματα μου;;Επιπλέον επειδή έχω απευθυνθεί στα public και όχι στα multirama δεν είμαι και πολύ σίγουρος αν θα μπορέσει να γίνει αντικατάσταση του προιόντος από άλλο(αφού δεν πουλούν στα public μεμονομένες κάρτες γραφικών).Άλλωστε στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δικαιούμαι πιστωτικό(μάλλον στην αξία αγοράς απ όσο έψαξα τα δικαιώματα μου).Θα μπορούσα να κάνω υπαναχώρηση από τη σύμβαση;Εγώ άλλωστε θέλω μια κάρτα γραφικών.Δεν με νοιάζει να πάρω 250 ευρώ και να τα ξοδέψω σε βιβλία εισητήρια για κινηματογράφο ούτε και ακουστικά.Ούτε θέλω να πάρω το πιστωτικό και να το δώσω για 200-220 ευρώ.Μπορεί κάποιος με σχετική εμπειρία να με ενημερώσει:Kατά πόσο μπορεί να ισχύουν αυτά

 

 

 

Αν η συσκευή «έβγαλε» ελαττώματα στα πρώτα δύο χρόνια
- Ζητούμε δωρεάν επισκευή ή αντικατάσταση
Εχετε δικαίωμα να ζητήσετε τη δωρεάν επισκευή και (αν αυτή αποβεί άκαρπη) την αντικατάσταση του προϊόντος με όμοιο (άρθρο 540 του Αστικού Κώδικα). Μην ανεχθείτε αλλεπάλληλες επισκευές που απλώς επιτρέπουν στα καταστήματα να κερδίζουν χρόνο.
- Απαιτούμε επιστροφή χρημάτων
Αν παρά την επισκευή τα προβλήματα παραμένουν, έχετε δικαίωμα να δηλώσετε ότι «υπαναχωρείτε από την πώληση» και να απαιτήσετε την επιστροφή του τιμήματος. Η επιστροφή οφείλει να γίνει με τον ίδιο τρόπο που έγινε η πληρωμή, όχι με «πιστωτικά», «δωροκάρτες» ή άλλες… ευφάνταστες εφευρέσεις.
- Απευθυνόμαστε μόνο στο κατάστημα πώλησης
Σύμφωνα με τον Αστικό Κώδικα, ο πωλητής είναι ο κατά νόμο υπόχρεος να επισκευάσει την ελαττωματική συσκευή, ακόμη και αν υπάρχει επιπλέον εγγύηση της κατασκευαστικής εταιρείας. Τα καταστήματα θα εκμεταλλευθούν την άγνοιά σας και θα σας παραπέμψουν στα κεντρικά ή στην αντιπροσωπεία, με την αιτιολογία ότι «αυτή δίνει την εγγύηση». Και όμως, η εν λόγω πρακτικήπέρα από τα έξοδα και την ταλαιπωρία που συνεπάγεται- είναι επίσης και… παράνομη!   πηγή http://www.ekatanalotis.gr/?cat=57
 
 
 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...