Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εγκατάσταση νέας μητρικης


giannaros_mes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Εγκατέστησα σε ενα φιλο τη μητρική asus striker 2 extreme σε pc που ειχε πανω άλλη μητρική.Ολα φαίνονται να δουλεύουν καλα.Μπορώ να μπω στο bios αλλα οταν παω να μπω στα windows ξεκίνα να τα φορτώνει για δευτερόλεπτα σβήνει η οθόνη και κανει επανεκκίνηση.

Να προσθέσω οτι δεν εχει περαστεί η κάρτα ήχου και οτι το συστημα αποτελείται απο q9550,4gb ram και gpu voxson hd6450.

Ο σκληρός όπως ήταν απλώς κουμπούρια πανω στη μητρική.

Δοκίμασα όλες τις pcie και σε ολες ειχα το ίδιο αποτέλεσμα.

Αν έχετε καποια ιδέα θα με βοηθουσατε πάρα πολυ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να βάλεις νέα μητρική και να μην κάνεις format εκτός και αν είναι ίδια ακριβός....

Οταν εστησα το καινουριο συστημα, μεχρι να παρω τον ssd ειχα βαλει ενα σκληρο με 7αρια απο τον παλιο υπολογιστη και δουλεψε κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι και σε μένα τα win 7 που είχα στο netbook μου έχουνε bootarei και σε άλλο λάπτοπ όταν έβαλα τον δίσκο πάνω, αλλά νομίζω πως καλό είναι να δοκιμάσεις φορμάτ πρώτα πριν θεωρήσεις ότι υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα. (πχ σε hardware)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι μπορεί να δουλέψει μπορεί αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου βγάλει πρόβλημα και εδώ έχει εμφανιστέι ήδη. Format και από μένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθέσω οτι στα windows 8 το εχουν φτιάξει αυτο...δηλαδη οταν εβαλα στο παλιο δισκο με 8αρια στο καινουργιο πσ εκανε οτι βρηκε καινουργιο hardware και εβαλε μονο του οτι χρειαζετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο θα μπορούσες να το είχες πει και με τα 7 και σε κάνα 2-3μηνο να σου ξεκινούσε τις BSODs. Δεν το ξέρουμε λοιπόν αυτό και, αν κρίνω από τη συμπεριφορά όλων των προηγούμενων εκδόσεων: φορματ και στα 8.

 

Για τον TS, φορματ και από εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...