Προς το περιεχόμενο

Απατη στα κρεοπωλεια;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απορώ πως η cyber police εχει αφησει αυτό το θέμα να υπάρχει ακόμα. Απο τα μεγαλύτερα μυστικά της κοινωνίας αποκαλύφθηκε και δεν υπάρχει αντίδραση. Φοβάμαι για το αύριο.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες και το αλλο με τους μαναβηδες. Ξερεις, που πουλανε την πατατα με χωμα!!! Ακουσον ακουσον!! 

 

Και να 'τανε αυτό μόνο... 

 

Δεν φτάνει που στις πουλάνε με χώματα... τις ζυγίζουν ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΑΚΟΥΛΑ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Πουρνάρας έδωσε απάντηση,το χαρτί βάσει νόμου μετράει (εντάξει,σε μικρή ποσότητα...) στο βάρος του ζυγιζόμενου προϊόντος.

Αυτό βέβαια είναι άδικο σε άλλες κατηγορίες επαγγελματοβιοτεχνών,γιατί δεν χρεώνουν τη συκευασία,αλλά και πάλι η δαπάνη της συσκευασίας εκπίπτει απ´ το εισόδημα και ο φιπιάς ομοίως,σε κάθε περίπτωση δε είναι υπολογισμένο (χασούρα...) στο ποσοστό κέρδους του προϊόντος...

 

:P Έτσι τα βρήκαμε παιδάκι μου...

 

Υ.Γ.Όταν ζυγίζουν προσούτο ή ψιλές φέτες (σαν τσιγαρόχαρτο) ακριβό κρέας,έχω προσέξει ότι το ζυγίζουν με ζελατίνα μηδαμινού ποσοστού επιβάρυνσης,άμα "σκαλώνετε" να ζητήσετε απ´ τον κρεοπώλη/σουπερμάρκετ κλπ να αφαιρέσει απ´ το συνολικό βάρος τη συσκευασία...

 

Υ.Γ.2.Όταν κόβουν το τυρί,συνήθως πετάνε και αφαιρούν απ´ το ζύγι τις σκληρές επιφάνεις προστασίας,άλλοι πάλι τα βάζουν μέσα στο ζύγι και σε ενημερώνουν γι αυτό.

 

Υ.Γ.3.Σε κάθε περίπτωση,άμα σκαλώνετε αλλάξ´ τε μαγαζί,δεν είναι λόγος να κυνηγάμε την ουρά μας ούτε να τρολάρουμε ιτσάδερ που λένε κα στις λόντρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα περα απο την πλακα,οταν του αφηνεις(στον κρεοπωλη) οτι υπαρχει μεσα(καρδιες,συκωτια κτλ),πας σπιτι σου το καθαριζεις,βγαζεις και τα λιπη και βλεπεις πως εχει χασει 1-2 κιλα,ε σε πιανει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε οποιον δε θελει να του χρεωνουν το χαρτι,μπορει να ζητησει να το παρει στο χερι

χωρις σακουλα κιολας

να δω τη θειτσα στο μετρο να κραταει το κιμα στη χουφτα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα περα απο την πλακα,οταν του αφηνεις(στον κρεοπωλη) οτι υπαρχει μεσα(καρδιες,συκωτια κτλ),πας σπιτι σου το καθαριζεις,βγαζεις και τα λιπη και βλεπεις πως εχει χασει 1-2 κιλα,ε σε πιανει κατι..

 

 

Αυτό δεν είναι πρόβλημα...

 

ΤΟ πρόβλημα είναι όταν του λες να τα βάλει ξεχωριστά και εκείνος χρησιμοποιεί για ΟΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ χαρτί... Σκέψου ΠΟΣΑ κερδίζει!

 

 

Ξέρω ξέρω ξέρω... τώρα θα πεταχτούν όσοι έχουν συμφέρον και θα αρχίσουν να λένε ό,τι να 'ναι και να διακωμωδούν το θέμα... το οποίο πρόκειται για μία απάτη που ΜΑΣΤΙΖΕΙ την κοινωνία μας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεοπα, ο butcher ηταν απο το 1. νεους. ποντιξ. ψαρα.

ναι , σωστό και αυτό

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΣ! το θεμα ειναι το επιμίθιο!

κάθε χασάπης θα κοιτάξει να σε σφάξει!

ΚΑΘΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να 'τανε αυτό μόνο... 

 

Δεν φτάνει που στις πουλάνε με χώματα... τις ζυγίζουν ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΑΚΟΥΛΑ!

 

Η οποία ζυγίζει τουλάχιστον 250 γραμμάρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οποία ζυγίζει τουλάχιστον 250 γραμμάρια.

 

 

Εξαρτάται... εάν είναι για τις πατάτες... και επειδή όποιος παίρνει πατάτες παίρνει πάνω από 800gr, έχουν ειδικές σακούλες (βιοδιασπώμενες) που ζυγίζουν πάνω από 250gr. 

 

Επειδή είναι βιοδιασπώμενες, καταστρέφονται πριν καταλάβει ο καταναλωτής την απάτη που έχει γίνει εις βάρος του. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...