Προς το περιεχόμενο

Νέο tower στα 500-600 ευρώ


manolism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτώντας στο σάιτ του πλαισίου είδα δύο έτοιμα tower, χριστουγεννιάτικη και καλά προσφορά. Το Turbo-X XMAS Gaming στα 550 ευρώ, και το Turbo-X XMAS AMD Gaming στα 590 ευρώ. Αξίζουν για τα χρήματα που ζητάει το πλαίσιο ή να συνθέσω δικό μου tower με τη βοήθειά σας;

 

Μιας και έχω να ασχοληθώ καιρό με τα τεκταινόμενα στα των pc και το tower που έχω πάει για πέταμα ζητώ τη βοήθειά σας. Κάποια πράγματα που μπορεί να σας κατατοπίσουν καλύτερα.

 

Ποσό που διαθέτουμε : 500-600 ευρώ με έμφαση σε όσο το δυνατόν value for money αγορά

 

Χρήση υπολογιστή : ταινίες, σειρές, ίντερνετ, gaming

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: ms office

 

Στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη; Όχι, έχω την LG flatron w2241s μέγιστη ανάλυση1680x1050 και δεν επιθυμώ αντικατάστη (τουλάχιστον ακόμα).

 

Στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι; Όχι.

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Αθήνα

 

Τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα; Θα προτιμούσα από ένα κατάστημα και δη το πλαίσιο

 

Επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο; Επιθυμώ να το συναρμολογήσει το πλαίσιο.

 

Επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο; Δε με πειράζει μπορώ να περάσω windows μόνος μου.

 

Θα ήθελα το καινούργιο μου σύστημα να το κρατήσω μερικά χρόνια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Πολύ ωραίο σύστημα ανώτερο από τα έτοιμα όπως σωστά έγραψες.

 

Να ρωτήσω, το https://www.skroutz.gr/s/1700999/Intel-330-Series-120GB-2-5-Sata-III.html είναι απαραίτητο; Έχω μείνει λίγο πίσω στις εξελίξεις όπως καταλαβαίνεις. Εκεί πχ εγκαθιστώ τα windows ώστε να τρέχει το σύστημα γρηγορότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΠΕΡ-ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ!!!

 

Μιλάμε για ΤΡΟΜΕΡΕΣ διαφορές στη καθημερινότητα. Για windows και προγράμματα αλλά και παιχνίδια θέλεις ssd σε ένα τέτοιο σύστημα με αυτό το budget εν έτει 2012! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου Μανώλης. B)

 

Και κάτι ακόμα καλύτερα να προχωρήσω σε αγορά άμεσα ή να περιμένω κάνα 2 βδομάδες; Όχι ότι πιστεύω θα πέσουν οι τιμές, αλλά για διαθεσιμότητα προϊόντων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βιάζεσαι, αν δεν έχεις ταύλα να το πάρεις γρήγορα κτλ, τότε μπορείς να περιμένεις!

 

Πάντως μη κολλάς στο Πλαίσιο. Είναι κι άλλα μαγαζιά (και πιο αξιόπιστα) που μπορούν να στο συναρμολογήσουν. ;)

 

Στα οποία μαγαζιά και οι τιμές είναι καλύτερες και πιθανόν να υπάρχουν καλύτερες διαθεσιμότητες.

 

 

Τώρα που ξαναβλέπω, άστο καλύτερα να περιμένεις λίγο, εκτός κι αν κάνεις άλλους συνδυασμούς στη σύνθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε το δυνατοτερο gaming pc που αγοραζεις με 600 ευρω αυτη τη στιγμη κατα την αποψη μου. Πολυ ταχυτερο απο τα ετοιμα του Πλαισιου λογω πολυ δυνατοτερης καρτας γραφικων. Εχε υποψιν σου όμως οτι η προσφορα της gpu του e-shop τελειωνει την επομενη εβδομαδα οποτε πρεπει να βιαστεις. Σε περιπτωση που δεν την προλαβεις, υπαρχει ως εναλλακτικη η 7850 2GB OEM στο digital-master στα 175 ευρω.

 

Ο ssd καλος και χρησιμος, αλλα σε αυτο το budget προτεραιοτητα εχει το gaming hardware imo. Αν ανεβει το budget 200 ευρω και χωρεσει και ενας i5 τοτε το συζηταμε για εναν ssd στα 100-120 ευρω.

post-247983-0-41974000-1356285836_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...