Προς το περιεχόμενο

Το Oppo Find 5 έρχεται στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομιζω πως ειναι μαρκα με καψες η συγκεκριμενη.

 

Δυστυχως στο μυαλο καποιων, μαρκες ειναι μονο η samsung, lg, nokia, apple (αντε και κανα δυο ακομη), και ολες οι αλλες ειναι αναξιοπιστες κινεζιες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τα λες θα το βγάλεις στην καφετερία στο τραπέζι και θα σου λένε όρε φίλε κινεζικό δεν έσκασες 700+ ευρώ δεν μετράς.........

 

cpu: made in usa

screen: με περρισοτερα ppi της αγωρας (made in japan)

camera: sony (made in japan)

ram and nand: samsung (made in korea)

radio chip: broadcom (οτι φορανε και αλλα smartphone)

λειτουργικό: android jb (made in usa)

εξοτερικη κατασκευη: σκλιρο αλουμινιο και gorilla glass (δλδ απο τα καλυτερα υλικα για κινιτο)

κατασκευασμενο: κινα (οπούς και περισσότερες συσκευές εκτος απο samsung και μερικα lg)

 

μέχρι εδώ τέλεια έτσι δεν είναι?

 

 

όνομα και κατασκευάστρια εταιρεία : oppo έδρα κίνα

 

καλό: είναι μια πολύ γνωστή εταιρία στο χώρο της τεχνολογίας (οχι κινητών) και βγάζει εξαιρετικά ποιοτικές και αρκετά ακριβές συσκευές με πάρα πολύ καλή υποστήριξη

 

κακό: δεν κάνει η συσκευή να την βγάλεις στην καφετερία να πουλήσεις μούρη...... και ναι αποτελεί έναν τρελό παράγοντα για αγορά συσκευής για παααρα πολλά άτομα

Οπότε μην τολμήσει να μου ξαναπεί κανείς τίποτα για το Turbo-X λάπτοπ μου. Δεν έχει καμιά διαφορά από τα ακριβότερα macbook pro, sony vaio κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
 
 
 
 

 

Οπότε μην τολμήσει να μου ξαναπεί κανείς τίποτα για το Turbo-X λάπτοπ μου. Δεν έχει καμιά διαφορά από τα ακριβότερα macbook pro, sony vaio κλπ.

 

θες να συγκρίνουμε λαπτοπ? οκ

 

έχουμε και λέμε

1, dell (πολύ γνωστή και καλή μάρκα με καλά μηχανήματα)

2. (lenovo KINEZIKA laptop με πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και πάρα πολύ καλό support)

3. TURBO -X (κινέζικα OEM φτηνά laptop  (200$) που έρχονται εδώ τους κολλάνε αυτοκολλητο turbo-x περνάνε software και τα πουλάνε 500 ευρώ (τιμή ήταν παράδειγμά απλός πάνω κάτω τόσο ανεβαίνει)

 

και το 2 και το 3 είναι κινέζικα αλλά το 2 συγκρίνετε αμεσα με το 1 και μάλιστα το περνάει σε αρκετά μηχανήματα........

 

so υπάρχουν κινέζικα και "κινέζικα"

 

τώρα για το oppo find 5 το έχω μερικούς μήνες πλέον (πριν είχα galaxy s3 ) εχω και το iphone 4s σαν δεύτερη συσκευή (δωράκι ταν) είχα και το xperia p και παλιότερα ενα htc wildfire

 

λοιπόν από όλες της συσκευές το oppo είναι καλύτερο σε όλα και σε ποιότητα κατασκευής και σε αντοχές και από θεμα support

μετα πάει wildfire (ναι καλά ακουσατε wildfire, αλλα αυτο μόνο από θέμα ποιότητας και αντοχών που ήταν εξαιρετικό) μετά το iphone 4s μετά xperia p και τελευταίο (μιλάμε πολύ πολύ τελευταίο........) το galaxy s3

 

 

πάντως αν ήταν να πάρω πάλι το oppo find 5 δεν θα το έπαιρνα για ένα και μοναδικό λόγο............ δεν έχει usb otg που μου είναι εξαιρετικά σημαντικό (αυτό και μόνο τπτ άλλο)

 

 

Ρε φίλε αν είναι να δώσω ένα σκασμό λεφτά δεν παίρνω μάρκα με έκαψες ... έλα αυτά είναι βασικά.

 

Τώρα ας πούμε έχω το goophone το οποίο το αγόρασα καινούργιο με 170 ευρώ και 32gbytes μνήμη.

 

Για 170 ευρώ  το ρισκάρεις εντάξει, αλλά και πάλι υπάρχει ο κίνδυνος να σου βγει πατάτα.

Δηλαδή πατάτα θα είναι ούτως ή άλλως αλλά πόσο πατάτα έχει σημασία.

 


συγκρίνεις το goophone με το oppo? αυτό και μόνο αρκεί να μην σε πάρει κάποιος στα σοβαρά...........εκτος και αν δεν έχεις δει ποτέ την συσκευή ούτε ψάχτηκες τι support κλπ έχει τοτε συγχωρεμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει δεν τα λες και "κινέζικα" τα Lenovo, πήραν το laptop division της IBM :P

εμ πολλούς ακούω όμως να τα λένε κινεζακια και να προτιμούν HP πχ ........... το ίδιο και oppo, super συσκευές με καΐλα υλικά με πολύ καλή υποστήριξη κλπ και καλές τιμές αλλά όλοι τα λένε κινεζακια

ευτυχώς το φαινόμενο είναι μόνο τοπικό (Ελλάδα), έξω είναι ποιο ανοιχτόμυαλη από ότι κατάλαβα λίγους  μήνες που έζησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ πολλούς ακούω όμως να τα λένε κινεζακια και να προτιμούν HP πχ ........... το ίδιο και oppo, super συσκευές με καΐλα υλικά με πολύ καλή υποστήριξη κλπ και καλές τιμές αλλά όλοι τα λένε κινεζακια

ευτυχώς το φαινόμενο είναι μόνο τοπικό (Ελλάδα), έξω είναι ποιο ανοιχτόμυαλη από ότι κατάλαβα λίγους  μήνες που έζησα

Τοσα ξερουν τοσα λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

κοντεύω έναν μήνα τώρα που ψάχνω δικαρτο κινητό 5" έως 200 ευρώ !!!είναι τόσα πολλά που δεν μπορώ να αποφασίσω ..

 

Leagoo

wiko

elephone

doogee

 

δεν έχω θέμα με την μάρκα απλά καλό θέλω να είναι .και καλά θα ήταν με Gorilla Glass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...