Προς το περιεχόμενο

Aγορά PS3 Slim (Απορίες)


giorgos1966

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ειχε κανει κατι στη στηλη games του ΧΜΒ (ΧΜΒ=το κεντρικο μενου περιηγησης του ΠΣ3 που μοιαζει με σταυρο) θα δεις να γραφει app_home ακριβως πανω απο το εικονιδιο του BDROM που τρεχουν τα παιχνιδια

Αλλα και να το εχει ετσι ακομη καλυτερα θα ελεγα :X  :devil:

Εγω θα σου ελεγα να κανεις εντελως φορματ τον σκληρο δισκο και να φτιαξεις εναν νεο λογαριασμο χρηστη, σα να εχεις αγορασει καινουρια κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ειχε κανει κατι στη στηλη games του ΧΜΒ (ΧΜΒ=το κεντρικο μενου περιηγησης του ΠΣ3 που μοιαζει με σταυρο) θα δεις να γραφει app_home ακριβως πανω απο το εικονιδιο του BDROM που τρεχουν τα παιχνιδια

Αλλα και να το εχει ετσι ακομη καλυτερα θα ελεγα :X  :devil:

Εγω θα σου ελεγα να κανεις εντελως φορματ τον σκληρο δισκο και να φτιαξεις εναν νεο λογαριασμο χρηστη, σα να εχεις αγορασει καινουρια κονσολα

Φιλε πως το κανω το φορματ;Η να κοιταξω στο manual;Και κατι αλλο:ελληνικο μενου μπορω να βαλω;(αγγλικα δεν ξερω πολλα..)

 

Eνταξει το βρηκα πως γινετε το φορματ.( Settings > System Settings > Format Utility )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασε καλα το μανουαλ

απο τα system settings γινεται θα κανεις format utility

http://manuals.playstation.net/document/gr/ps3/current/settings/formatutility.html

 

και μετα restore PS3 system

http://manuals.playstation.net/document/gr/ps3/current/settings/restoreps3.html

 

Και τα 2 διαγραφουν ολες τις ρυθμισεις και τα saves + trophies.

Δε νομιζω να τα χρειαζεσαι και εγω στη θεση σου θα διεγραφα ολα τα δεδομενα παλαιου χρηστη.

ελληνικο μενου δεν εχει δυστυχως.

διαβασε το manual καλα ειδικα οτι εχει να κανει με system settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασε καλα το μανουαλ

απο τα system settings γινεται θα κανεις format utility

http://manuals.playstation.net/document/gr/ps3/current/settings/formatutility.html

 

και μετα restore PS3 system

http://manuals.playstation.net/document/gr/ps3/current/settings/restoreps3.html

 

Και τα 2 διαγραφουν ολες τις ρυθμισεις και τα saves + trophies.

Δε νομιζω να τα χρειαζεσαι και εγω στη θεση σου θα διεγραφα ολα τα δεδομενα παλαιου χρηστη.

ελληνικο μενου δεν εχει δυστυχως.

διαβασε το manual καλα ειδικα οτι εχει να κανει με system settings

Οκ ενταξει.Αυριο με υγεια!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλες γιορτες και καλο λιωσιμο

Ωραια του εκανα κ φορματ κ το αλλο που μου ειπες.Και το wi fi μου βρηκε ολα τελεια!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τελευταιο φιλε μου.

Μιας και η 2004Β ειναι λιιιιιιγο παλιο μοντελο(δηλαδη εχει βγει στην αγορα καιρο)θα σου προτεινα να το ανοιξεις και για καθαρισμα(αλλωστε εγγυηση δεν παιζει να εχει πλεον)

οταν ειχα ανοιξει το δικο μου 2004Β δεν βρηκα και πολλα πραματα παρα μονο στον ανεμιηστηρα!

για το πως θα το ανοιξεις ειναι πανευκολο και δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις καμια ζημια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λεει ο Χρηστος ειναι αληθεια.

Και καλο ειναι μια φορα το χρονο να ανοιγεται η κονσολα και με φυσητηρι η fan test να φευγουν οι χοντρες σκονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λεει ο Χρηστος ειναι αληθεια.

Και καλο ειναι μια φορα το χρονο να ανοιγεται η κονσολα και με φυσητηρι η fan test να φευγουν οι χοντρες σκονες.

Καλημερα παιδια!Υπαρχει καποιο βιντεακι ας πουμε στο youtube να δω πως ανοιγει για να το καθαρισω.Να το φυσηξω με πιστολακι μαλλιων;Το fan test τι ειναι;

 

Eνταξει το εψαξα λιγο κ βρηκα αυτο:http://www.youtube.com/watch?v=dgCI8myCnLI

Πιστευω ειναι κατατοπιστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fan test τι ειναι;
Κλεινεις εντελως το ΠΣ3 και το βγαζεις απο το ρευμα (τραβας το καλωδιο απο πισω)

κρατας πατημενο το κουμπι eject  (αυτο που βγαζει το δισκο απο μεσα) και επανασυνδεεις το καλωδιο τροφοδοσιας.

Τοτε θα ακουσεις το ανεμηστηρακι να αρχιζει να γυρναει γρηγορα και να κανει θορυβο. Ουσιαστικα πεταει τις σκονες με δυναμη μακρια λογω υψηλων στροφων, και λειτουργει σαν φυσητηρι

Αν ομως δεν ειναι ανοιχτο το ΠΣ3 μπορει οι σκονες να πανε σε αλλα σημεια του ΠΣ3 και να μεινουν εκει "κολλημενες". Γι αυτο το λογο πρεπει να γινεται παντα με τη κονσολα ανοιχτη ας πουμε σε μπαλκονι για να φευγουν οι σκονες μακρια.

Αρκετοι λενε πως μπορει να δημιουργησει προβλημα.Αυτο μπορει να συμβει αν το κανεις χωρις να εχεις ανοιξει τη κονσολα (ο λογος που ανεφερα παραπανω) Εγω το εχω κανει 2 φορες ως τωρα (1 περυσι μολις εληξε η εγγυηση, και πριν καμια 10 μερες)

http://www.youtube.com/watch?v=uXLkbcGzwxE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fan test τι ειναι;

Κλεινεις εντελως το ΠΣ3 και το βγαζεις απο το ρευμα (τραβας το καλωδιο απο πισω)

κρατας πατημενο το κουμπι eject  (αυτο που βγαζει το δισκο απο μεσα) και επανασυνδεεις το καλωδιο τροφοδοσιας.

Τοτε θα ακουσεις το ανεμηστηρακι να αρχιζει να γυρναει γρηγορα και να κανει θορυβο. Ουσιαστικα πεταει τις σκονες με δυναμη μακρια λογω υψηλων στροφων, και λειτουργει σαν φυσητηρι

Αν ομως δεν ειναι ανοιχτο το ΠΣ3 μπορει οι σκονες να πανε σε αλλα σημεια του ΠΣ3 και να μεινουν εκει "κολλημενες". Γι αυτο το λογο πρεπει να γινεται παντα με τη κονσολα ανοιχτη ας πουμε σε μπαλκονι για να φευγουν οι σκονες μακρια.

Αρκετοι λενε πως μπορει να δημιουργησει προβλημα.Αυτο μπορει να συμβει αν το κανεις χωρις να εχεις ανοιξει τη κονσολα (ο λογος που ανεφερα παραπανω) Εγω το εχω κανει 2 φορες ως τωρα (1 περυσι μολις εληξε η εγγυηση, και πριν καμια 10 μερες)

http://www.youtube.com/watch?v=uXLkbcGzwxE

Μονο το εξωτερικο μαυρο καλυμα δηλαδη θα βγαλω ετσι;οκ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως.Τις βιδες μονο μην χασεις γιατι ειναι λιγο παραξενες.

εγω παντως θα σου προτεινα επισης να αφαιρεσεις και το τροφοδοτικο και να το καθαρισεις αλλιως αν το φοβασαι αφου καθαρισεις καλα τον ανεμιστηρα ριξε κ ενα fan test κ ειναι μια χαρα.

 

επισης κατι αλλο σημαντικο,αν κανεις fan test οταν ολοκληρωθει θα πρεπει παλι να βγαλεις την κονσολα απο το ρευμα και να την βαλεις πισω αλλιως το λαμπακι θα συνεχισει να αναβοσβηνει κοκκινο/κιτρινο κ δεν θα ανοιγει η κονσολα(αν θυμαμαι καλα δηλαδη οταν το εκανα κ εγω-σκεψου πλεον την κονσολα την εχω ξεβιδωτη απο τα καπακια τα οποια απλα προστατευουν το εσωτερικο :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως.Τις βιδες μονο μην χασεις γιατι ειναι λιγο παραξενες.

εγω παντως θα σου προτεινα επισης να αφαιρεσεις και το τροφοδοτικο και να το καθαρισεις αλλιως αν το φοβασαι αφου καθαρισεις καλα τον ανεμιστηρα ριξε κ ενα fan test κ ειναι μια χαρα.

 

επισης κατι αλλο σημαντικο,αν κανεις fan test οταν ολοκληρωθει θα πρεπει παλι να βγαλεις την κονσολα απο το ρευμα και να την βαλεις πισω αλλιως το λαμπακι θα συνεχισει να αναβοσβηνει κοκκινο/κιτρινο κ δεν θα ανοιγει η κονσολα(αν θυμαμαι καλα δηλαδη οταν το εκανα κ εγω-σκεψου πλεον την κονσολα την εχω ξεβιδωτη απο τα καπακια τα οποια απλα προστατευουν το εσωτερικο :-D )

Ενταξει φιλε καταλαβα!!Σημερα πηρα ενα HDMI καλωδιο γιατι δεν ειχα.Θα παω στις ρυθμισεις να τικαρω το 760-1080-1080ι.... η καποιο συγκεκριμενο απο τις 3 αυτες επιλογες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πριζεις καθολου.

ναι μολις σβησουν ειναι ετοιμα,αλλα και νωριτερα να τα βγαζεις δεν υπαρχει καποιο θεμα.

Επισης,για να μην δινεις 50αρια και 60αρια για τα παιχνιδια θα σου προτινα να αγορασεις μια συνδρομη 1 ετους στα 37 ευρω για το Playstation plus.Αυτοματα θα εχεις 7 παιχνιδια και καθε μηνα η λιστα ανανεωνεται με 1 η 2 παιχνιδια και τα κατεβαζεις εντελως δωρεαν.

(το αρνητικο ειναι οτι αν ληξει η συνδρομη δεν μπορεις να παιξεις τα παιχνιδια)

Κριμα γιατι για να εγγραφω στο Playstation plus μου ζηταει λογαριασμο πιστωτικης που δεν εχω...Αλλος τροπος δεν υπαρχει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...