Προς το περιεχόμενο

Unrar χωρίς κωδικό


sofoula123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα βάλει κάτι φωτογραφίες σε ένα rar αρχείο και έβαλα κωδικό. Και τώρα θέλω να τις κάνω unrar και δεν θυμάμαι τον κωδικό!!!! :D

 

Υπάρχει κάτι εκτός από Password Recovery???

Να μην βρω τον κωδικό, απλά να εξάγω τις φωτογραφίες.

Ο κωδικός μπορεί να ήταν μεγαλούτσικος και να πάρει κανένα χρόνο με password recovery. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς η εμπειρία μου από τέτοιου είδους προγράμματα είναι πολύ άσχημη, Λένε ότι δουλεύουν αλλά στην ουσιά δεν κάνουν την δουλειά τους. Προσωπικά δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι, εκτός από το να το θυμηθείς. Δοκιμασε μεν με αλλους password crackers αλλά τπτ δεν θα γινει μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που θυμάμαι, είναι ότι δεν έχει σύμβολα και ότι είναι πεζά γράμματα. Αλλά μπορεί να έχει και αριθμούς! Οπότε για να το βρω με password crackers δεν παίζει!!! Θα πάρει αλήθεια κανέναν χρόνο! :( Αν ξέρει κανείς κανέναν άλλον τρόπο ας μου πει.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα βρει παλιά ένα πρόγραμμα που κάνει αυτήν την δουλειά αλλά θα σου κάνει μέρες

εκτος και αν θυμάσαι τουλάχιστον πόσοι χαρακτήρες ήταν γιατί του λες πως ήταν ο κωδικός στο περίπου αλλά μέρες θα κάνει και πολλές !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα ότι δεν θέλω τέτοιο πρόγραμμα!!! Έχω βρει πολλά τέτοια!!!

Ρώτησα αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος! Χωρίς να βρεις τον κωδικό!

Να τον παρακάμψεις ας πούμε κάπως!!!!

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα ότι δεν θέλω τέτοιο πρόγραμμα!!! Έχω βρει πολλά τέτοια!!!

Ρώτησα αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος! Χωρίς να βρεις τον κωδικό!

Να τον παρακάμψεις ας πούμε κάπως!!!!

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!!!! :)

Επιδής βλέπω ότι επιμένεις, πολύ απλά ΟΧΙ, δεν γίνεται με άλλον τρόπο.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με bruteforce δεν γινεται γιατι οταν θα εχει βρεθει ο κωδικος οι ανθρωποι θα το αποκαλεσουν ευρημα... στο ετος 7000.

η αλλη λυση ειναι dictionary φτιαχνεις ενα txt με πιθανους κωδικους που μπορει να ειχες βαλει και το αφηνεις να ψαχνει βαλε αρκετους ετσι και αλλιως εχει ταχυτητα γυρω στους 15-20/sec οποτε βαλε αρκετους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπήρχε εύκολος και γρήγορος τρόπος να εξαχθούν τα περιεχόμενα ενός password protected zip/rar τότε ποιος ο λόγος να υπάρχει κωδικός;

Νομίζω ότι είναι μια πολύ λογική σκέψη και αυτά που δείχνουν στις ταινίες με τα προγράμματα που σπάζουν τους κωδικούς έναν χαρακτήρα την φορά απλά είναι επιστημονική μ@λ@κί@ και όχι φαντασία. Ο κωδικός ή θα βρεθεί ολόκληρος ή καθόλου.

 

Η μόνη σου λύση φίλε είναι brute force. Αν περιορίσεις αρκετά την αναζήτηση θα στον βρει, ίσως σε λίγες μέρες, μπορεί και μήνας, ανάλογα το pc και την πολυπλοκότητα του κωδικού.

Βάλε να ψάχνει μόνο για πεζά και αριθμούς και αν θυμάσαι πόσοι περίπου ήταν οι χαρακτήρες βάλε όρια, π.χ. πάνω από 6 και κάτω από 10 και αν θυμάσαι περίπου πως ξεκινάει ο κωδικός μπορείς να το ορίσεις και αυτό. Δεν χρειάζεται να έχεις τον υπολογιστή ανοιχτό συνέχεια, τα προγράμματα αυτά αποθηκεύουν το σημείο που έφτασαν και όταν ξαναδώσεις το ίδιο αρχείο για cracking θα συνεχίσουν από εκεί που έμειναν.

Δυστυχώς αυτή είναι η μόνη σου λύση, εκτός αν έχεις άκρες σε hackers/crackers που έχουν πρόσβαση σε τεράστια ghost networks και στο σπάσουν σε λίγα λεπτά.

 

Και ένα tip. Εγώ όταν κλειδώνω rar αρχεία βάζω κάποια στοιχεία ή ένα hint στα comments για να μπορέσω να θυμηθώ τον κωδικό αν τον ξεχάσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καταρχήν φίλη... όχι φίλε! :)

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω ιδέα τι κωδικό είχα βάλει... Έχουν περάσει χρόνια και λογικά θα είχα βάλει κάτι δύσκολο για να μην το βρούνε! :P

Τέλος πάντων. Δεν πειράζει! Ok!!! Σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι αν είχε ποτέ κανένας επιτυχία με αυτά τα προγράμματα που κάνουν brute force. 7 μέρες είχα αφήσει ένα μια φορά και ήταν στο 2% ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ, σε ένα zip που ο κωδικός ήταν 2004. Δεν ήξερα τίποτα για τον κωδικό οπότε έβαλα τα παρακάτω.

1-8 χαρακτήρες και να ψάχνει σε πεζά, κεφαλαία, νούμερα μόνο.

Το βρήκε σχετικά γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...