Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αυτά τα ξέρω ήδη, το πρόβλημα είναι πως το basic scanner έχει πολύ μικρό range (νομίζω 500 ls ή κάπου εκεί), οπότε τα πιο απομακρυσμένα άστρα ενδεχομένως να φανούν μόνο στο system map, τρέχα γύρευε όμως που ακριβώς βρίσκονται. Εκεί είναι που χρειάζεται το advanced scanner, το οποίο όμως μου φαίνεται κοστίζει κάπου 1,5 μύριο και δεν έχω τόσα λεφτά (εκτός αν πουλήσω το Type6 που δεν θέλω).

 

ps: έχω γράψει τόσα τρισεκατομμύρια χιλιόμετρα με το hauler που δεν θέλω να την ξαναδώ αυτή την μπακατέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

πήγα για community goal και βγήκα κουρεμένος. έφαγα τόση φάπα με το eagle. Και δεν φτάνει μόνο αυτό, πήγα και σε open play. Μαζοχάρα. γύρισα πάλι πίσω κοντά στο SOL για bounty hunting, μέχρι να βγάλω κανένα viper (έστω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινό patch.

 

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=128355

 

The Galaxy servers will be down from 2PM GMT for up to 30 minutes to allow us to update to Elite: Dangerous 1.2.05. See the full list of changes below:

- Fix crash when sending a wing invite
- Fix issue with starports being too far in deep space from their parent body
- Increase hardware detection timeout to prevent crash on start
- Fix stability issue when cancelling a wing invite
- Fix for crash in physics system for ship hulls
- Smaller ships now better at smuggling - Decrease chance for being scanned if you are in a low conspicuous rated ship – such as a Sidewinder
- Target leads for projectile weapons missing in any other firegroup than 1 fixed
- System Map now opens on correct star system
- Fixed keyboard problem on Report Player Screen
- Fix star visuals
- Fix timeout issue with some wing invites not arriving
- Added Pratchett's Disc starport
- Network fix to make sure that a disconnected machine is also released
- When listing modules - No longer show power priority on unpowered modules and make sure we show that priority for newly-bought module correctly
- Fix broken Russian text for dormant bounties
- Fix enabling wing beacon enabling voice comms as well
- Fixed: the Onion Head paint job had no icon in the outfitting menu
- Fix some errors in commodity descriptions

Server side changelog

- Fix friends location incorrectly showing 'Main Menu' when in a private group
- Fix data not propagating to wing members when scanning a body without a detailed surface scanner
- Fix a disconnect when entering outfitting screen

 

 

Fuck yeah. Κατεβαίνει τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και συζητούσαμε με έναν φίλο μου Ολλανδό για clan/group στο ED,αλλά και δω είδα να το λέμε.

Το βάλαμε μπροστά το σχέδιο,και φτιάξαμε αυτό το πολυεθνικό group τους, The Interstellars (γράφετε στα εγγλέζικα μόνο παρακαλώ)

για αρχή το φόρουμ στήθηκε,και το site φτιάχνεται.Μέχρι τέλος της βδομάδας θέλω να πιστεύω ότι θα το έχουμε έτοιμο.

 

Υπάρχει και TS server,όμως ακόμα και αυτός θέλει κάποιον καλοπισμό,όταν είναι έτοιμο θα σας ενημερώσω.

 

Δεν υπάρχουν αρχηγοί,ούτε ανώτεροι,μόνο 2-3 admins στο φόρουμ-TS.Μιας και η clan φτιάχτηκε για να μαζευόμαστε και να πετάμε παρέα,και να κάνουμε παρέα στον chek2fire όταν κάνει τα μοναχικά του ταξίδια πέρα από τα γνωστά άστρα. :-D

Στο φόρουμ τα post ranks είναι της NASA για να δείχνουν ποιός έχει τα πιο πολλά posts και τίποτα άλλο

 

Για να κάνετε join το μόνο που ζητάμε είναι να είστε +20(αυστηρώς),να έχετε MIC και κόσμια συμπεριφορά.

theinter_zpskgdgx3wi.jpg~original

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To πιο φθηνό σκάφος για εξερεύνηση είναι το hauler με μαξ 30-32 ly

 

Για hauler προβλέπονται:

 

 

Κάτι τέτοιο

 

https://www.youtube.com/watch?v=AOkpOou2L2I

 

127-fatouran_15x17mm135grams-1470e.jpg

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hauler σε Elite Dangerous και τριαξονικό Scania σε Euro Truck Simulator 2 είναι το ίδιο και το αυτό. Αμφότερα θέλουν λαϊκά στη σωστή ένταση, κομπολόι, φραπέ και τα συναφή. Άντε πάω να βάλω να ακούσω το Σαραντατρίο μετά από χρόνια.

 

ps: επιτέλους βρήκα το detailed surface scanner ή πως διάολο το λένε, μόνο 250 χιλιαρικάκια με τιμολόγιο. Για να δούμε τι καλύτερο κάνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

μιας και συζητούσαμε με έναν φίλο μου Ολλανδό για clan/group στο ED,αλλά και δω είδα να το λέμε.

Το βάλαμε μπροστά το σχέδιο,και φτιάξαμε αυτό το πολυεθνικό group τους, The Interstellars (γράφετε στα εγγλέζικα μόνο παρακαλώ)

για αρχή το φόρουμ στήθηκε,και το site φτιάχνεται.Μέχρι τέλος της βδομάδας θέλω να πιστεύω ότι θα το έχουμε έτοιμο.

 

Υπάρχει και TS server,όμως ακόμα και αυτός θέλει κάποιον καλοπισμό,όταν είναι έτοιμο θα σας ενημερώσω.

 

Δεν υπάρχουν αρχηγοί,ούτε ανώτεροι,μόνο 2-3 admins στο φόρουμ-TS.Μιας και η clan φτιάχτηκε για να μαζευόμαστε και να πετάμε παρέα,και να κάνουμε παρέα στον chek2fire όταν κάνει τα μοναχικά του ταξίδια πέρα από τα γνωστά άστρα. :-D

Στο φόρουμ τα post ranks είναι της NASA για να δείχνουν ποιός έχει τα πιο πολλά posts και τίποτα άλλο

 

Για να κάνετε join το μόνο που ζητάμε είναι να είστε +20(αυστηρώς),να έχετε MIC και κόσμια συμπεριφορά.

 

 

Μπράβο για την κίνηση. Πάω για join

 

Edit: για κάποιο λόγο δεν δέχεται τo gmail για το register. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο καμποσο πειραματισμο που ειχα με το weaponry setup του viper μου, κατεληξα σε 2x beam lasers E1 και 2x Cannons D2

 

Screenshot_0023_zpsm1mrniwl.png

 

 

Επειδη ειχαμε μια ψιλοκουβεντουλα επι του θεματος με τον ghostrider, το παραπανω setup θελει και αρκετα καλο power plant + distributor. Σε γενικες γραμμες "παιζει" καλα με το παρακατω :

 

 

Screenshot_0024_zpsc1wjlrji.png

 

 

Μη δωσετε βαση σε οσα εχω πανω τωρα. Απλα ειχα μεγαλο ταξιδι και φορτωσα ενα fuel scoop :P

Γενικα αυριο θα γραψω αναλυτικα τα setups που δοκιμασα και το λογο που θεωρω οτι το παραπανω ειναι ολα τα λεφτα (μιλαμε για bounty hunting αν και πιστευω οτι θα ειναι μια χαρα και σε pvp αλλα δεν το εχω τεσταρει ακομα).

 

 

Bonus SS :

 

Screenshot_0013_zpsszqf42is.png~original

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια το είχα ψιλοπαρατήσει αυτή την βδομάδα γιατί τον περισσότερο καιρό έλειπα από το σπίτι αλλά λέω να ξαναξεκινήσω. Και εγώ στον πειραματισμό με τα viper είμαι για να δω και λίγο τις μάχες. Θα δοκιμάσω και το δικό σου σετάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον οι εντυπωσεις μου μετα απο μερικα setups στο viper. Εννοειται οτι το σκαφος πρεπει να ειναι γενικα σεταρισμενο ετσι ωστε να αντεχει και να υποστηριζει το ολο setup. Δεν υπαρχει περιπτωση να βαλεις οπλα 3m+ με power plant + distributor απο παγκο :P

Επισης χρησιμοποιω γενικα gimballed weapons. Αν ειστε σε θεση να τοποθετησετε στα small hardpoints fixed weapons just do it ;)

 

- 2xMulticannons και 2xpulse lasers: Το ποιο ευχρηστο απ'ολα και noob friendly οσο δεν παει. Σχεδον παντα θα εχεις ενεργεια να spammareis τα lasers και τα multicannons σπερνουν θανατο. Το κοστος συντηρησης ειναι πολυ χαμηλο. Recommended για μικρους και μεγαλους :)

 

- Cannons x4 (ή 2xCannons medium hardpoints+2xFragment Cannons στα small): Απιστευτο dmg εφοσον εχεις ριξει τα shields του αλλου. Πρακτικα νομιζω οτι στο pvp θα δινει ρεστα (ειδικα αμα προπονηθεις αρκετα ο αλλος θα ψοφαει σε χρονο dt). Ισως σε καποια φαση να το ξαναδοκιμασω (ειδικα οταν μπλεξω με το pvp) αλλα προς το παρον και μετα απο το nerfarisma που εχουν φαει τα cannons μου φανηκε αρκετα δυσκολο να ριξω τα shields του αλλου και επισης για να ειναι λειτουργικο πρεπει να εισαι σε θεση να πετας μονιμα διπλα στον αλλο (κατω απο 500m) αλλιως ολα τα shots θα ειναι fail. Εδω αξιζει να πω πως στα small hardpoints αξιζει να βαλεις fixed και οχι gimballed. Οσον αφορα τα fragment cannons, μου αρεσουν σαν εφαρμογη αλλα κοστιζουν τ'αντερα τους και δινουν μονο 33 shots (αν δεν κανω λαθος) αρα ευχαριστω, δεν θα παρω....

 

- 4x multicannons : Εξαιρετικο setup αλλα πασχει παλι το θεμα με τα shields. Τις κατεβαζεις ποιο γρηγορα απο τα cannons, με μικροτερο dps αργοτερα στο hull και σαν κερασακι στη τουρτα ερχεται και το reload που ειναι συχνο και σπαστικο. Gimballed 100% (εκτος και αν ειστε τρελα κομμαντα :P). Το κοστος ειναι μετριο και σε γενικες γραμμες ειναι ενα καλο setup. Επισης δεν θα εχετε κανενα προβλημα ουτε με το power ουτε με το heat γενικως.

 

- 2x Cannons και 2x beam lasers : Now we are talking :D. Το αγαπημενο μου πλεον loadout. Τα beam lasers κατεβαζουν την ασπιδα απιστευτα γρηγορα, και εφοσον εχεις πλησιασει τα cannons αποτελειωνουν τον στοχο με λιγα shots. Απαραιτητο (εκτος απο καλο power plant και distributor) το heat sink, γιατι υπερθερμαινεται οταν το δακτυλο κολλαει στο κουμπι και δεν λεει να ξεκολλησει :P

 

Εν κατακλειδι, ολα τα loadouts δουλευουν, αρκει να τα υποστηριζεις οπως πρεπει. Κατι που ταιριαζει με το δικο μου playstyle μπορει να μην ειναι λειτουργικο για καποιον αλλο. Πειραματιστειτε και υστερα αποφασιστε τι ταιριαζει στο δικο σας :)

 

 

O7 (α ρε αθανατο eve :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με τα λεφτά που είχα, πήρα D2 cannons και δεν θυμάμαι κάτι πλέμπες beam lasers.

 

But...fixed. :P

 

Έφαγα Anaconda σε Nav Point με παρέα από friendly AI, αλλά γενικά όλα fixed είναι για γερά νεύρα (όχι τα δικά μου :P).

 

Οπότε πάω για το Kruger 60 που έλεγες, να κάνω ανταλλαγή εκεί.

 

Όσο για τα o7 / O7, εγώ απαντάω με <S>, αθάνατοι εξομοιωτές της Jane's. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να δανεισεις credits σε αλλους?Ειδα οτι ο deix εχει ενα γερο κομποδεμα και εγω εχω  μεινει με 6000cr. :-D

 

Μακαρι να μπορουσαμε (προς το παρον δεν γινεται) αλλα πιστεψε με το χρημα ρεει αφθονο στο συγκεκριμενο παιχνιδι. Αν παιξεις θα βγαλεις ;)

Αν θες μπες κανα βραδακι να σε παμε με τον ghost για κυνηγι anaconda :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπω εγω για δολωμα με τον ποντικο το sidewinder :-)Tι ωρες μπαινετε γιατι σας βλεπω offline και ξαναβγαινω.Με το wings σε βαζει αυτοματα στην ιδια περιοχη με το group?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...