Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://edtracker.org.uk/index.php

 

Τώρα εγώ θα κάνω μια ερώτηση που λογικά θα φάει πολύ κράξιμο. Επειδή όμως ό,τι έχω δει μέχρι τώρα για το Powerplay και το νέο patch είναι TL;DR και δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι καινούριο έχουμε στο παιχνίδι, μπορεί κάποια ευγενική ψυχή να μου συνοψίσει σε 4-5 bullets τι να περιμένω;

δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αυτό εδώ!

 

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=151945

 

Elite: Dangerous 1.3

- Fix non canopy breach crash in Diamondback Explorer
- Fix incorrect archetype name to prevent crash in supercruise
- Added per cycle bonus credits for Powerplay
- Added per transaction bonus credits for Powerplay
- Fixed Diamondback Explorer and Imperial Courier repair prices
- Fixed missing Diamondback Explorer loading screen model
- Prepare candidates are now sorted locally to take updated systems into account
- Don’t destroy the drones if they lose the thing they are attached to
- Create mission messengers around more suitable bodies
- Added alternate assassination targets to the pilot substitution
- Added Powerplay character images
- Fix shipyard GUI to fit new ship names
- Add message to rank up to indicate powerplay is now available
- A bunch of text fixes

Server side fixes:

- Fix various power rank benefits and system effects
- Adjusted power defection times
- Award credits when completing powerplay actions
- Award bonus payments to players pledged to powers at the end of a cycle
- Fix certain repair costs
- Failed preparations incur a CC cost
- Fix CC balance when systems entered turmoil at the start of a cycle

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Powerplay με λίγα λόγια.

https://www.elitedangerous.com/en/powerplay

 

Aλλιώς, υπάρχουν πολλά videos που εξηγούν τι παίζει, αλλά ένα grind φαίνεται να το έχει.

 

Edit:

 




 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ugdhzV_nefQ

 

 

 

Μέχρι στιγμής.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

χαοτικό είναι, θέλει λίγο ΙΕΚ Τζάνετ για να το πιάσεις. Εν ολίγης, ξεπουλιέσαι σε όποιον έχει τα καλύτερα beneftis. τώρα το πως το κάνεις... χθες έκανα undermine ένα σύστημα βγάζοντας απο Supercruise κάτι μεταφορικά ενω ανάλογα με το faction τα σκότωνες η απλά τους άδειαζες το cargo.

 

preperation/expansion/fortify, λειτουργεί με αποστολές στην ουσία. απλά θέλει την μελέτη του. Εδώ εκτός απο τα vids έχουν βγάλει και manual..

 

edit: επίσης, επειδή την έκανα την μλκια. όταν κάνεις κάποιο objective, ενω είσαι σε Power pledged, παίρνεις κάτι πόντους, εμφανίζονται στο αριστερο tab. Αυτοί οι πόντοι λοιπόν, cash out σε system του power σου. Το δικό μου ήταν 100Ly απο την αποστολή λόγω undermine (σαμποτάζ στην ουσία ενώς αντίπαλου power για να μην καβατζώσει περιοχή).

 

edit 2: edtracker άλλη φάση. θέλει λίγο getting used to αλλά είναι το άτιμο.. ακόμα πιο σημαντικό feature του update, είναι το repair all. δεν σου φτιάχνει το paint όπως παλιά. οπότε κρατάς και το scared look.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

χτες πέταξα 300 κάτι ώρες στα σκουπίδια,επιλέγοντας την επιλογή clear save..

και έτσι έχασα 120k και το cobra..

Τα λεφτά οκ,τα μάζεψα και στο 2πλάσιο μέχρι το βράδυ,αλλά μέχρι να πιάσω τιμές cobra και πάνω θα ιδρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 ωρες παιχνιδιου και ολη σου η περιουσια ητανε 120κ και ενα cobra??? Που τα εφαγες ρε σπαταλε? :P

σε διάφορα σκάφη και μόντες :P

αλλά τις 200ώρες περίπου τις έφαγα σε exploring και βενζίνες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

με τα καινουρια payout απο missions μαζεύεις έυκολα παρα. επίσης mining έχει χρήμα πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα καινουρια payout απο missions μαζεύεις έυκολα παρα. επίσης mining έχει χρήμα πλέον.

Ναι πάλι καλά, έχω μαζέψει τα χρήματα που έχασα πολύ γρήγορα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι χρειαζεται ενα player based market, crafting, αποθηκη και ουσιωδες pvp (ετσι για να κανουμε και λιγη κριτικη ;))

Σιγα σιγα βαζουν ενδιαφεροντα features οποτε ειμαι αισιοδοξος. Eve δεν θα γινει αλλα τουλαχιστον θα προσφερει περισσοτερους λογους για να λυωσεις. Τωρα μετα απο ενα σημειο βαριεσαι, το παρατας και οταν σου λειψει το ξαναπιανεις στα χερια σου για να παρεις τη δοση σου κοκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ε, θα βγάλουν το arena mode κάποια στιγμή - timed exclusive για xbone. Τα υπόλοιπα δεν έχουν αναφερθεί. Αν θέλεις να δώσεις λίγο παραπάνω ζωή, δοκίμασε να μπείς σε ένα απο τα player made factions - δηλαδή βρες το TS τους και mingle. Εγώ εδώ και κάμποσο καιρό (με ένα διάλλειμα τον τελευταίο μήνα) κάνω "παρέα" με τους Cosmic_State και εκτός του οτι έχουν ένα σχέδιο και το δουλεύουμε -rep farming κτλ κτλ- έχει και πολύ space drama. Μιλάμε ξεκατινιάσματα με τα άλλα groups, όχι μλ.ιες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, θα βγάλουν το arena mode κάποια στιγμή - timed exclusive για xbone. Τα υπόλοιπα δεν έχουν αναφερθεί. Αν θέλεις να δώσεις λίγο παραπάνω ζωή, δοκίμασε να μπείς σε ένα απο τα player made factions - δηλαδή βρες το TS τους και mingle. Εγώ εδώ και κάμποσο καιρό (με ένα διάλλειμα τον τελευταίο μήνα) κάνω "παρέα" με τους Cosmic_State και εκτός του οτι έχουν ένα σχέδιο και το δουλεύουμε -rep farming κτλ κτλ- έχει και πολύ space drama. Μιλάμε ξεκατινιάσματα με τα άλλα groups, όχι μλ.ιες. 

 

Καλα τα λες και στο κατω κατω η καλη παρεα αλλαζει παντα το σκηνικο (και ingame και σε rl καταστασεις) ;)

 

Τωρα ειναι καλοκαιρακι αλλα απο Σεπτεμβριο και μετα θα ψαχτω για κανα καλο community και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...