Προς το περιεχόμενο

UPS VITTENHEIM 800VA δεν ανοιγει!


ioannk8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω αυτο το ups VITTENHEIM 800VA LINE INTERACTIVE 

το οποιο πριν φυγω απ το σπιτι για τις γιορτες λειτουργουσε μια χαρα , αφου το εκλεισα για 15 μερες, σημερα που γυρισα δεν αποκρινετε. καμια λιχνια δεν λειτουργει και κανενας ηχος δεν ακουγετε. Νεκρο εντελως! τωρα το εχω συν πριζα αναμενο μπας και φορτισει ...

1. τι μπορει να φταιει?

2. τι μπορω να κανω μονος για να το φτιαξω στην σησκευασια εχει μονο μια ασφαλεια τασης

3. που μπορω να απευθυνθω για να το επισκευασω?

(ειμαι Ξανθη και μπορω και θεσσαλονικη να το μεταφερω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτο το ups VITTENHEIM 800VA LINE INTERACTIVE 

το οποιο πριν φυγω απ το σπιτι για τις γιορτες λειτουργουσε μια χαρα , αφου το εκλεισα για 15 μερες, σημερα που γυρισα δεν αποκρινετε. καμια λιχνια δεν λειτουργει και κανενας ηχος δεν ακουγετε. Νεκρο εντελως! τωρα το εχω συν πριζα αναμενο μπας και φορτισει ...

1. τι μπορει να φταιει?

2. τι μπορω να κανω μονος για να το φτιαξω στην σησκευασια εχει μονο μια ασφαλεια τασης

3. που μπορω να απευθυνθω για να το επισκευασω?

(ειμαι Ξανθη και μπορω και θεσσαλονικη να το μεταφερω)

στο πισω μερος συνηθως μοιαζει σαν θηκη "καψουλας" εκει ειναι η ασφαλεια σαν αυτη που δειχνεις..κοιταξε μην την εχει καψει γιατι δεν δουλευει!..***εννοειται πως δεν εχει το εχεις μπριζα στο ρευμα οταν κοιτας την ασφαλεια..

εαν ειναι "τελειωμενει" μπαταρια δεν δουλευει οσες φορες και να την φορτισεις!

μπορει να θελει φορτισει και να δουλεψει ξανα..

ποσο καιρο το εχεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πισω μερος συνηθως μοιαζει σαν θηκη "καψουλας" εκει ειναι η ασφαλεια σαν αυτη που δειχνεις..κοιταξε μην την εχει καψει γιατι δεν δουλευει!..***εννοειται πως δεν εχει το εχεις μπριζα στο ρευμα οταν κοιτας την ασφαλεια..

εαν ειναι "τελειωμενει" μπαταρια δεν δουλευει οσες φορες και να την φορτισεις!

μπορει να θελει φορτισει και να δουλεψει ξανα..

ποσο καιρο το εχεις;;

Η ασφαλεια που αναφερω ειναι στην συσκευασια σε ενα σακουλακι μαζι με το manual. εγω το ups δεν το εχω ανοιξει ουτε το εχω πειραξει ποτε ως τωρα. πρεπει να τα εχω κοντα στα 3 χρονια. αλλα καθε φορα που εφευγα καπ το σπιτι αποσυνδεα και τα πολυμπριζα και ολες τις ηλεκτρικες συσκευες μαζι και το ups. και ποτε δεν ειχα θεμα οταν γυρνουσα ολα οπως πριν! αλλα αυτη την φορα ηταν νεκρο. και παραμενει ως τωρα νεκρο δλδ!

 

προτεινεις να αλλαξω ασφαλεια δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ασφαλεια που αναφερω ειναι στην συσκευασια σε ενα σακουλακι μαζι με το manual. εγω το ups δεν το εχω ανοιξει ουτε το εχω πειραξει ποτε ως τωρα. πρεπει να τα εχω κοντα στα 3 χρονια. αλλα καθε φορα που εφευγα καπ το σπιτι αποσυνδεα και τα πολυμπριζα και ολες τις ηλεκτρικες συσκευες μαζι και το ups. και ποτε δεν ειχα θεμα οταν γυρνουσα ολα οπως πριν! αλλα αυτη την φορα ηταν νεκρο. και παραμενει ως τωρα νεκρο δλδ!

 

προτεινεις να αλλαξω ασφαλεια δλδ?

ισως να εχει ξεφορτισει η μπαταρια του..κοιταξε το!

εαν δεν ειναι αυτο.. τοτε θα κοιταξεις για την ασφαλεια που σου λεω στο πισω μερος για να δεις αν ειναι ενταξει!

εαν εχει κομμενη την "τριχα" αλλαξε την και βαλε αυτη που εχεις στο σακκουλακι!

αν δεν ειναι και αυτο το παιρνεις και το πας για αλλαγη μπαταριας για να δεις εαν ειναι αυτο το προβλημα

το εχεις και 3 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως να εχει ξεφορτισει η μπαταρια του..κοιταξε το!

εαν δεν ειναι αυτο.. τοτε θα κοιταξεις για την ασφαλεια που σου λεω στο πισω μερος για να δεις αν ειναι ενταξει!

εαν εχει κομμενη την "τριχα" αλλαξε την και βαλε αυτη που εχεις στο σακκουλακι!

αν δεν ειναι και αυτο το παιρνεις και το πας για αλλαγη μπαταριας για να δεις εαν ειναι αυτο το προβλημα

το εχεις και 3 χρονια

που μπορω να το παω? Απ το Εshop το πηρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που μπορω να το παω? Απ το Εshop το πηρα!

σε καποιο συνοικιακο ηλεκτρονικο να το πας καλυτερα να το κοιταξει..

λογικα δεν θα εχει εγγυηση τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μπαταρια-ες μαλλον πεθαναν.Βρες ενα καταστημα με μπαταριες να σου μετρησουν την παλια και να σου δωσουν καινουργια.

Ακομα και σε ενα Γερμανο μπορεις να το πας.

Μετα απο 3 χρονια οι μπαταριες αργοπεθαινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταριά μάλλον. Αλλά επειδή δεν ειναι και φθηνές , Ψαξτο λίγο σε κανένα ιντερνετικο κατάστημα για καλλίτερες τιμές.

Εγώ προτιμώ αυτό  

http://www.batteries.gr/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα δεν γνωριζω τι μπαταριες περνει. πως θα το βρω?

μπορω να μου μετρισουν τις μπαταριες στο Γερμανο?

 

Θελω να γνωριζω 100% αν ειναι μπαταρια και οχι κατι αλλο...πως γινετε αυτο?

και να αγορασω καινουριες αν ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα δεν γνωριζω τι μπαταριες περνει. πως θα το βρω?

μπορω να μου μετρισουν τις μπαταριες στο Γερμανο?

 

Θελω να γνωριζω 100% αν ειναι μπαταρια και οχι κατι αλλο...πως γινετε αυτο?

και να αγορασω καινουριες αν ειναι...

για να το δεις τι μπαταρια θελει πρεπει να το λυσει καποιος που να ξερει..εαν το πας στο γερμανο δεν ξερω εαν στο κανουν αυτο! λογικα περνει σαν και αυτη 12v 7.2Ah εαν υπαρχει πλαισιο εκει που εισαι πηγαινε το στο servise και θα στο κοιταξουν και εαν ειναι η μπαταρια θα στη αλλαξουν αυτη!

 

εαν ειναι ξελιγωμενη μπαταρια δεν δουλευει καν!

την ασφαλεια την ειδες εαν ειναι ενταξει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η ασφαλεια οκ!

μαλλον θα βρω καποιον ηλεκτρονικο εδω κοντα να του το παω να το λυση και να μετρισει την μπαταρια! και μετα βλεπω για καινουρια!

απλα μου φαινετε περιεργο πως ενω δουλευε πριν μετα απο 15 μερες που το ειχα κλειστο σταματησε να λειτουργει!

και το θεμα ειναι οτι ενω εχει 3 ενδ.λιχνιες καμια δεν αναβει ακομα και οταν το εχω στο ρευμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η ασφαλεια οκ!

μαλλον θα βρω καποιον ηλεκτρονικο εδω κοντα να του το παω να το λυση και να μετρισει την μπαταρια! και μετα βλεπω για καινουρια!

απλα μου φαινετε περιεργο πως ενω δουλευε πριν μετα απο 15 μερες που το ειχα κλειστο σταματησε να λειτουργει!

και το θεμα ειναι οτι ενω εχει 3 ενδ.λιχνιες καμια δεν αναβει ακομα και οταν το εχω στο ρευμα!

Αυτα ειναι σημαδια "μπαταριας" που δεν λειτουργουν η ενδεικτικες λυχνιες!

πηγαινε το σε καποιον εκει που εισαι!

η μπαταριες στοιχιζουν περιπου 20 με 30 ευρω..στο λεω να εχεις μια ιδεα στης τιμες :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν περνει αυτη εχει και λιγο πιο φτηνες  εδω + μεταφορικα.

ναι αλλα πρεπει να βεβαιωθεις πρωτα οτι παιρνει τετοιο μεγεθος!

 

**την τιμη στην ανεφερα να εχεις μια "ιδεα" μην σου πει κανενα 50αρικο κανενας!

σαφως και μπορεις και ποιο φθηνες μπαταριες εαν το ψαξεις!

αρκει να ειναι η μπαταρια..γιατι μετα δεν θα σε συμφερει να το φτιαξεις εαν εχει καποια αλλη βλαβη στην Board του ups!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλε την μπαταρια και μετρα την με πολυμετρο.. Απο 12v και κατω πεθανε η μπαταρια.. Παιρνεις μια ιδια, την βαζεις κι εισαι ετοιμος..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...