Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Hacking [παλιό νήμα]


arsenal
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημερα παιδια.σε βιτα ηταν τσεκαρισμενο το download update file for system software και κατεβασε το τελευταιο firmware χωρις να το κανει εγκατασταση.στην καρτα μνημης το αποθηκευει; πως γινεται να σβηστει;.το βιτα εχει firm 3.01 και δεν θελουμε να περαστει το firm update που κατεβασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα!

Εχω την εξης απορια!

Σκεφτομαι να αγορασω PS Vita κιριως για καποια RPG που εχουν κυκλοφορησει αλλα και καποια ακομα games!

Ποσο περιπου μπορω να βρω το πιο φθηνο μεταχειρισμενο μοντελο?

Επισης το CFW μπορει να γίνει ευκολα? Και τελος αξιζει καλυτερα PSTV μιας και ειναι περιπου το ιδιο η PS Vita?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Καλήμερα . Βρήκα ακόμα κάποια ps tv στον κωτσο  με 29.99 - όλοι οι άλλοι το χουν ανεβάσει .Και με τα πολλά βρήκα και μια memory card - την τελευταία από seven . Το firmware ειναι 3,20 και το πρώτο που βλέπω είναι να προτείνουν να το ανεβάσω στο 3,60 και να περάσω το  Henkaku . Πέρα από το psn account που έχω θα ήθελα να  τρέχει και κάνα homebrew και βασικά emulator - ποιο είναι το καλύτερο firm. για αυτό ; Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μιλάει με τον wifi router μας; δηλαδή αν ο ρουτερ είναι Ανάμεσα στο ps4 και στο δεύτερο δωμάτιο 5 συν 5 μέτρα θα το παλέψει;,

 

Η απόσταση από το router ή λαμβάνει από το ps4 κατευθείαν;

Τώρα είδα ότι έχει και Ethernet....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα . Βρήκα ακόμα κάποια ps tv στον κωτσο  με 29.99 - όλοι οι άλλοι το χουν ανεβάσει .Και με τα πολλά βρήκα και μια memory card - την τελευταία από seven . Το firmware ειναι 3,20 και το πρώτο που βλέπω είναι να προτείνουν να το ανεβάσω στο 3,60 και να περάσω το  Henkaku . Πέρα από το psn account που έχω θα ήθελα να  τρέχει και κάνα homebrew και βασικά emulator - ποιο είναι το καλύτερο firm. για αυτό ; Ευχαριστώ .

Το 3.60 και μόνο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φτιαξα με vitashell - 2 original games εχω δεν τα τρεχει με official  .Μου βγαλε την @ αλλα τωρα τα τρεχει ολα - με Ds4 pair . μνήμη 16 η 32 ακόμα ψαχνω ... οποιος δει καμια σε προσφορα η μτχ ας πει .

Βασικα για jrpg τα sword art ειναι meh  το WoFF και Persona θα βαλω αλλά θελουν και τα κερατα τους σε χωρο

- αμα εχεις την και  καρτα του vita ετοιμη σιγουρα αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πετάω εδώ γιατι πριν λίγες μέρες αγόρασα επικουρικά με το psvita μου και ένα pstv και τώρα δικαιώνομαι για την αγορά των μόλις 29,90 ευρώ!

 

http://wololo.net/2017/02/09/theflow-teases-support-external-usb-drive-pstv-vita-tv/

 

Win - Win!! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φτιαξα με vitashell - 2 original games εχω δεν τα τρεχει με official  .Μου βγαλε την @ αλλα τωρα τα τρεχει ολα - με Ds4 pair . μνήμη 16 η 32 ακόμα ψαχνω ... οποιος δει καμια σε προσφορα η μτχ ας πει .

Βασικα για jrpg τα sword art ειναι meh  το WoFF και Persona θα βαλω αλλά θελουν και τα κερατα τους σε χωρο

- αμα εχεις την και  καρτα του vita ετοιμη σιγουρα αξίζει

 

Phantasy Star Nova.. έχει βγει και το αγγλικο patch αν και ειναι ακομα στα μισα αλλά ειναι 100% playable.

Το WoFF για εμενα ηταν σκετη απογοητευση. 

Για το Persona μην κανεις τσιγγουνιές, ειδικα αν δεν το εχεις ξαναπαιξει. Το εχω τελειωσει σε ps2 και ps vita (platinum, κάψιμο κανονικο) και σκεφτομαι να το ξαναρχισω.

 

Το πετάω εδώ γιατι πριν λίγες μέρες αγόρασα επικουρικά με το psvita μου και ένα pstv και τώρα δικαιώνομαι για την αγορά των μόλις 29,90 ευρώ!

 

http://wololo.net/2017/02/09/theflow-teases-support-external-usb-drive-pstv-vita-tv/

 

Win - Win!!  B)

 
 

Το ειδα στο Twitter του το μεσημερι. Ελπιζω να ισχυει και για PSVita με εναν απλο ανταπτορα. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως το USB Mass Storage ειχε βγει μονο για το PSVita και ελεγαν πως δεν υποστηριζεται στο PS TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια η αγορα του pstv αξιζει για εμενα που εχω καμια 50αρια παιχνιδια του psplus, με ds4 παιζει; κ γενικα αν μπορει καποιο παιδι που το εχει στην κατοχη του να πει εντυπωσεις κ σχολια. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια η αγορα του pstv αξιζει για εμενα που εχω καμια 50αρια παιχνιδια του psplus, με ds4 παιζει; κ γενικα αν μπορει καποιο παιδι που το εχει στην κατοχη του να πει εντυπωσεις κ σχολια. Ευχαριστω

 

Εξαρτάται....

 

Κατ'αρχήν, με DS4 είναι πλήρως compatible και άν δεν κάνω λάθος σε ορισμένους τίτλους είναι απαραίτητο λόγω του touchpad (π.χ. Olli Olli). Το μόνο "θέμα" που έχω είναι πως, αν σαν εμένα έχεις μόνο ένα controller, το συνεχές pairing του controller μεταξύ PS4 και PSTV για να λειτουργεί με wireless είναι (λίγο) κουραστικό. 

 

Δεύτερον, το άν παίζει τα παιχνίδια που δίνονταν με PS Plus πρέπει να το δεις απο κάποια λίστα συμβατότητας (η official είναι πολύ πίσω απο ενημερώσεις, χρησιμοποιώ προς το παρόν αυτή εδώ αν και έχει επίσης λίγο καιρό να γίνει update). 

 

Τέλος, εντυπώσεις. Το πήρα απο τον Κωτσόβολο πριν κανένα μήνα (€30 είναι άκρως δελεαστική τιμή) και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Ένα κόστος που δεν περίμενα είναι το storage - το PSTV έχει internal storage 1GB μόνο, που δεν είναι αρκετή για σχεδόν κανένα Vita game (εδώ ίσα-ίσα 2-3 PSOne/PSN παιχνίδια και αν χωράει), οπότε υπολόγιζε καμία €25-30 και βάλε επιπρόσθετα για Vita memory (ανάλογα με την χωρητικότητα που θες, είχα βρει μεταχειρισμένη μια 16GB απο το Grainger Games για κάπου £30 + μεταφορικά αλλά δεν παράλαβα ακόμα για να δοκιμάσω και να πω εντυπώσεις :P).

 

Επίσης μου άρεσε πως, μεταξύ του backwards compatibility με PSOne/PSP games μέσω PSN και του Remote Play με PS4, μπορείς να έχεις πρόσβαση σε ένα μεγάλο κομμάτι του PS library σου μέσω του PSTV (αν και στο Remote Play νιώθω μια πολύ μικρή καθυστέρηση σε ορισμένα παιχνίδια, κυρίως στα action-heavy).

 

Η κονσόλα είναι αρκετά μικρή και ελαφριά, οπότε αν κάνεις wireless pair με ένα controller μπορείς να την "κρύψεις" κάπου ώστε να μη φαίνεται (αν σαν εμένα έχεις θέμα με τον χώρο γύρω απο την TV και ειδικά αν σκοπεύεις να παίζεις μόνο PSN downloads).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...