Προς το περιεχόμενο

Blue screens, κολλημα Η/Υ, κλεινει το ιντερνετ


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχετο με το θεμα (ισως και σχετικο). Αν ακουμπησω το καλωδιο dvi μαζι με το πρασινο βυσμα απο τα ηχεια μαλλον με χτυπαει ρευμα, μουδιαζει το χερι μου. Αν ακουμπησω το dvi μαζι με καποιο αλλο (usb πχ) ή το πρασινο βυσμα με καποιο αλλο, δεν μου το κανει αυτο. 

Μηπως υπαρχει διαρροη ρευματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To διάβασα και πριν αλλά δεν ξέρω τι να σου απαντήσω (αλλά δεν έχει και νόημα). Τα καλώδια τα πιάνεις κουμπωμένα ή οταν είναι στον αέρα? Γιατί όταν είναι κουμπωμένα, απορώ πως τα πιάνεις. Όταν είναι στον αέρα, από που ακριβώς να έχεις διαρροή ρεύματος? :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bootαρει με αλλο psu. Θα δοκιμασω και με το παλιο, γιατι με το που το ανοιξα τωρα μου εβγαλε ενα μηνυμα για ενα clear cmos νομιζω, και ισως για αυτο δεν το αφηνε να ξαναανοιξει. Επισης μιας και το corsair βγαζει 4 διαφορετικα καλωδια για την καρτα, θα τα δοκιμασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΛΔ παίζουν σωστά όλα τώρα?

 

Την μητρική την τσέκαρες που σου είπα (αν και είναι εντελώς ενδεικτικός ένας τέτοιος έλεγχος...)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ολα ειναι νορμαλ απο πυκνωτες στην μητρικη. Τα συνδεσα ολα οπως ηταν και ανοιξε. Αλλα μολις το ξαναεκανε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουμπωνει κανονικα.

 

 

Θα το αφησω για λιγο να χαλαρωσει, και θα ξαναδοκιμασω πιο μετα παλι.

 

 

 

 

Edit: Κυριος ενοχος πλεον, το psu. Εβαλα παλι το tt και εκανε κανονικα boot. Επισης το αφησα για λιγο στην εικονα που λεει οτι φορτωνει το os (λογικο) και δεν εκλεισε. Θα δω τωρα αν συνδεσω τα αλλα 2 pci-e καλωδια στην καρτα γιατι πιστευω οτι μονο σε αυτην δεν δινει σωστο ρευμα.

 

 

Edit 2: Και τωρα γραφω απο το pc.... Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...