Προς το περιεχόμενο

ainol 9 ή onda v712


aravager

Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Καλησπέρα και καλή χρονιά. Θέλω να αγοράσω tablet και έιμαι ανάμεσα σε 

http://www.ainol-tablet.com/ainol-novo-9-firewire-quad-core-retina-tablet-pc-9-7-inch-16gb.html

και

http://www.onda-tablet.com/onda-v972-tablet-pc-android-a31-quad-core-ram-2gb-wifi-hd-2160p-dual-camera-white.html

   Πέρα από το γεγονός οτι το Onda εχει 2MP front camera και οθόνη multitouch 5- points ενώ το ainol 0.3MP front camera αλλά οθόνη multitouch 10- points δεν βλέπω άλλη σημαντική διαφορά. 

   Όποτε ποία είναι η καλύτερη επιλόγη μιας και τα 2 έχουν τα ίδια χρήματα? ευχαριστώ.

ΥΓ: Αν κάποιο μέλος έχει το/τα συγκεκριμένα μοντέλα θα παρακαλούσα να γράψει εντυπώσεις.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι η οθονη ειναι ακριβως η ιδια, αρα και το multi touch και στα 2 ειναι 5-point!

 

εγω θα ψηφιζα AINOL, λογω καλυτερης καμερας πισω και καλυτερης μπαταριας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερώτηση μιας και χρησιμοποιώ ipad iphone θα ηθελα να ρωτήσω εκτός απο τα τεχνικά χαρακτηριστικά αυτα τα tablet πως τα πάνε στο θέμα του touch; Δηλαδη σε μια κλίμακα απο 1-10 οπου η apple νομίζω αν οχι 10 ειναι στο 9 αυτα που τα κατατάσετε ; Μιλάω για το touch την απόκριση την εμπειρία χρήσης . Γιατι όσα μεγαπίξελ και αν εχουν κάμερα αλλά και 8 πύρινο επεξεργαστή πάνω αν κολάνε χάνει πολύ το θέμα.Επίσης η μπαταρία τι λέει;Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω το ainol novo 7 fire του βαζω 6 διοτι ανταποκριση εχει πολυ καλη το γιαλι που εχει μας τα χαλαει δεν γλιστραει κα8ολου αν και με ενα screen protector κατι γινετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα, το i-pad με αυτα τα 2 tablet -τουλαχιστον- εχουν την ιδια ακριβως IPS Retina οθονη. αρα σε επιπεδο αποκρισης, θεωρητικα, πρπει να ειναι τα ιδια.

ΟΜΩΣ....., επειδη παιζουν ρολο και αλλοι παραγοντες, οπως λειτουργικο, επιστρωση οθονης (αν υπαρχει), μονο αν τα δουλεψει καποιος μπορει να καταλαβει τυχον διαφορες. κι οταν λεω να τα δουλεψει, εννοω ταυτοχρονα και τα 3!!

 

τωρα τα χριστουγεννα, επεσε στα χερια μου το μικροτερο ONDA V712. και μπορω να πω οτι εξεπλαγην ευχαριστα απο αναλυση οθονης και απο αποκρισιμοτητα..!! αλλα το μεγαλο δεν το ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι η οθονη ειναι ακριβως η ιδια, αρα και το multi touch και στα 2 ειναι 5-point!

 

εγω θα ψηφιζα AINOL, λογω καλυτερης καμερας πισω και καλυτερης μπαταριας!

Εαν όντως έχουν και τα δύο ίδια οθόνη τότε μοιάζει καλύτερο το Onda λόγω του ότι έχει οθόνη 2MP μπροστά έναντι 0.3MP του Ainol. Κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν ειναι καλυτερο η χειροτερο. οπως βολευει τον καθενα. αν καποιος θελει καλυτερη καμερα πισω, θα παει στο AINOL. αν θελεις καλυτερη καμερα για SKYPE θα πας σε ONDA. απλα ειναι τα πραγματα..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε παιδια πως βγαλατε το συμπερασμα οτι το ainol εχει καλυτερη καμερα πισω εναντι του onda ?το onda εχει φακο απο το i phone 4 το ainol ξερουμε τι φοραει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 2 πολύ καλά φαίνονται και είναι από τις καλές μάρκες της Κίνας ,οπότε δεν νομίζω να σου τύχει τίποτα περίεργο.

Πάρε όποιο πιστέυεις πως σου ταιριάζει.Και τα 2 είναι vfm οπότε χαμένος δεν θα βγείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Καλησπέρα και καλή χρονιά. Θέλω να αγοράσω tablet και έιμαι ανάμεσα σε 

http://www.ainol-tablet.com/ainol-novo-9-firewire-quad-core-retina-tablet-pc-9-7-inch-16gb.html

και

http://www.onda-tablet.com/onda-v972-tablet-pc-android-a31-quad-core-ram-2gb-wifi-hd-2160p-dual-camera-white.html

   Πέρα από το γεγονός οτι το Onda εχει 2MP front camera και οθόνη multitouch 5- points ενώ το ainol 0.3MP front camera αλλά οθόνη multitouch 10- points δεν βλέπω άλλη σημαντική διαφορά. 

   Όποτε ποία είναι η καλύτερη επιλόγη μιας και τα 2 έχουν τα ίδια χρήματα? ευχαριστώ.

ΥΓ: Αν κάποιο μέλος έχει το/τα συγκεκριμένα μοντέλα θα παρακαλούσα να γράψει εντυπώσεις.:)

Μια απορια.Επειδη εχω παρει 2 φορες απο ipadalternative και μου ειρθαν αψογα και σε μια βδομαδα.Το site του onda το οποιο ειναι και το official site θα ερθει στην Ελλαδιτσα μας χωρις τελωνια και καθυστερισεις?γιατι η τιμη του ειναι η ποιο χαμηλη που υπαρχει...εχει παραγγειλει κανενας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ainol γράψε ainol και wi-fi και θα δεις ότι από ασύρματο δίκτυο είναι προβηματικά . Εχω ένα ainol novo elf 2 και έπρεπε να κάνω κόληση καλώδίου στο εσωτερικό της πλακέτας για να πιάνω internet στο άλλο δωμάτιο . Προτίμησε Onda !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ainol γράψε ainol και wi-fi και θα δεις ότι από ασύρματο δίκτυο είναι προβηματικά . Εχω ένα ainol novo elf 2 και έπρεπε να κάνω κόληση καλώδίου στο εσωτερικό της πλακέτας για να πιάνω internet στο άλλο δωμάτιο . Προτίμησε Onda !!!

εχω το ainol novo fire 7 και πιανει wifi καλητερα αποτι συσκευη εχω laptop,galaxy s3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλλον στάθηκες τυχερός , γιατί στο slatedroid υπάρχει ολόκληρο thread για το πως να επισκευάζουμε το wi-fi που πιάνει καμπάνα σήμα μόνο από απόσταση 3 μέτρων ,μετά το χάος !!! Μακράν το χειρότερο tablet !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...