Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η μέθοδος αποστολής Priority Direct Mail του Banggood είναι με το Ολλανδικό ταχυδρομείο, χωρίς tracking #, αλλά ταχύτερη παράδοση και γιαυτό κοστίζει παραπάνω.

 

Αφού το δέμα έρχεται με PostNL θα εκτελωνιστεί και θα παραδοθεί από τα ΕΛΤΑ, και το πιθανότερο χωρίς άλλα έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω έκανα αυτό με το request money και παρήγγειλα κανονικά απο ebay honk kong....με alpha μισθοδοσίας...

μονο που στο ebanking Που μπαίνω δεν μου δείχνει ακόμα το υπόλοιπο που εχω...κάνει 1-2 μερες κανονικά!!!

μετέφερα 15 ευρώ και με χρέωσε 80 λεπτά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω έκανα αυτό με το request money και παρήγγειλα κανονικά απο ebay honk kong....με alpha μισθοδοσίας...

μονο που στο ebanking Που μπαίνω δεν μου δείχνει ακόμα το υπόλοιπο που εχω...κάνει 1-2 μερες κανονικά!!!

μετέφερα 15 ευρώ και με χρέωσε 80 λεπτά!!!!

Υπομονή, θα εμφανιστεί κάποια στιγμή. Μπορεί σήμερα, μπορεί Δευτέρα ή και Τρίτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω έκανα αυτό με το request money και παρήγγειλα κανονικά απο ebay honk kong....με alpha μισθοδοσίας...

μονο που στο ebanking Που μπαίνω δεν μου δείχνει ακόμα το υπόλοιπο που εχω...κάνει 1-2 μερες κανονικά!!!

μετέφερα 15 ευρώ και με χρέωσε 80 λεπτά!!!!

 

Η προμήθεια του paypal είναι 3.4%+ 0,35, οπότε 15*0,034+0,35= 0,51+0,35= 0,86€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θελω να αγορασω μια κεραια αυτοκινητου απο αμερικη και μου βγαζει στο ebay ως τροπο αποστολης International Priority Shipping to Greece  via the Global Shipping Program

μπορει να μου δωσει καποιος πληροφοριες γι αυτον τον τροπο αποστολης? εχει tracking number? με το τελωνειο τι παιζει? και πως θα παραλαβω με ελτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες

Θελω να παραγγειλω ενα δεμα απο κινα αξιας 400 ευρω(ρολοι)Αν μου το στειλουν με EMS θα εχω θεμα?

Υπαρχει η δυνατοτητα shipping μεσω UΚ αλλα ειναι ακριβοτερη και το δεμα καθυστερει πιο πολυ.Παλια με EMS δεν ειχα θεμα...Εχει καποιος νεοτερα?

Τελος εχω επιλογες DHL/Fed ex(σιγουρο τελωνειο νομιζω) και register airmail from china που ειναι το πιο αναξιοπιστο απ ολα νομιζω και το πιο αργο?Αν κανω καπου λαθος διορθωστε...

 

Ειχα ξεχασει τα cc βεβαια οποτε αμφιβαλλω αν η συναλλαγη μπορει να γινει με eurobank χρεωστικη αλλα μιας και θα προσπαθησω ας με διαφωτισει καποιος στα παραπανω μπας και την δεχτουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είναι γνωστό, η EMS εξυπηρετείται στην Ελλάδα από τα ΕΛΤΑ.

Σημαντικό στοιχείο είναι το τι θα δηλώσει ο πωλητής σαν περιγραφή και αξία στο αυτοκόλλητο και η τύχη που θα έχει το δέμα όταν φτάσει στην Ελλάδα.

 

Οι εταιρείες courier σημαίνουν οπωσδήποτε τελωνείο και έξτρα έξοδα.

Για την παραγγελία χρειάζεται τύχη και προσπάθεια με πολλές κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά κινέζικα μαγαζιά έχουν αποθήκες στην Αγγλία από την εποχή που το Hong Kong ήταν αγγλική αποικία.

Εάν, λοιπόν, το στείλει από Αγγλία, δεν έχεις πρόβλημα τελωνείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...