Προς το περιεχόμενο

Αγορά Headphones (εύρος τιμής από 30,40 έως 100 ευρώ)


Abudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι δεν τσεκαρεις και στις αγγελιες εδω..υπαρχουν τελειεςς πεοσφορες.. Προσφατα βρηκα ακουστικα 7.1 υπερτελεια με 25 ευρω τα οποια κ πηρα φυσικα και ειμαι υπεεενθουσιασμενος... Για ριξε μια ματια :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες και τα AKG 512 , στα 40e.
Τα εχω κατα ευχαριστηθει εδω και 3 χρονια!
Kλειστου τυπου, με δερματινα "αυτακια" που κατα γενικη ομολογια ειναι πιο ξεκουραστα,
ελαφρια και με βαθυ μπασο.
Τα εχω για ακριβως τον ιδιο σκοπο που θελεις και εσυ.
(εχω και τις ιδιες ψειρες που εχεις)

Απο οτι εχω καταλαβει το συγκεκριμενο μοντελο το εχει αντικαταστησει το K512 MKII.
Για το οποιο δεν εχω καμια εμπειρια.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχετε να μου προτεινετε καποια headphones με μικροφωνο για χρηση στα games?Γυρω στα 100 ευρω να εχουν ,αν ειναι δυνατον απο Ελλαδα αλλα θελω να εχουν καλο ηχο δηλαδη να αποδιδουν καλα το μπασο αλλα και τις ψηλες συχνοτητες .Επισης να ειναι καλο και το μικροφωνο γιατι εχω ακουσει διαφορα .Αυτα τα headphones που εχει στο plaisio αξιζουν ,της razer και της AKG ή της creative?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και τα AKG 512 , στα 40e.

Τα εχω κατα ευχαριστηθει εδω και 3 χρονια!

Kλειστου τυπου, με δερματινα "αυτακια" που κατα γενικη ομολογια ειναι πιο ξεκουραστα,

ελαφρια και με βαθυ μπασο.

Τα εχω για ακριβως τον ιδιο σκοπο που θελεις και εσυ.

(εχω και τις ιδιες ψειρες που εχεις)

 

Απο οτι εχω καταλαβει το συγκεκριμενο μοντελο το εχει αντικαταστησει το K512 MKII.

Για το οποιο δεν εχω καμια εμπειρια.

 

Τα έχω δει και αυτά σαν λύση. Διαβάζω καλές κριτικές και θέλω να τα βρω κάπου για δοκιμή. Να σε ρωτήσω. Η διαφορά από τις ψείρες, με τα K512 είναι αισθητή ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σκεφτομουν, οτι ιδανικα θα επρεπε δοκιμασεις τα ακουστικα που θα παρεις.
 

Ναι υπαρχει διαφορα, το μπασο ειναι πιο "αληθινο" σε σχεση με τις ψειρες.
Τις πρωτες μερες οπως ειναι λογικο, ενθουσιαστηκα με το μπασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο να'ναι, υπαρχει διαφορα στο να ακους σε headphones και να ακους σε ψειρες.
Δεν εχω εμπειρια με headphones περα απο τα AKG οποτε δεν θελω να σε επηρεασω στην αγορα σου.

Εφ'οσον εχεις βαλει οριο τα 100e στην θεση σου θα επερνα κατι αναμεσα στα sennheiser και στα shure της thomann.
Αν και αυτα του thomann μου φαινονται υπερβολικα για την χρηση που τα θες. (ασε που φαινονται και βαρια)
Πιστευω οτι τα sennheiser ή τα AKG θα σε καλυψουν πληρως.
Ειναι πολυ vfm για αυτα που δινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμενα μου εφερε ενας φιλος μου να δοκιμασω τα superlux HD-660 .Τα εβαλα στην υποδοχη του controller των ηχειων που εχω και μπορω να πω εχουν πολυ καλο ποιοτικο ηχο απλα πρεπει να ανεβασω το volume αρκετα για να ακουω δυνατα τον ηχο απο τα οπλα στο bf3 .Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι επειδη διαβαζω πανω στα ηχεια 2χ150Ω ,θα ηταν καλυτερα γενικα να εχουν χαμηλη αντισταση ακουστικα για gaming ? Δηλαδη οσο πιο χαμηλη αντισταση εχουν τοσο πιο δυνατα ακουγονται με τον ιδιο ενισχυτη βεβαια ή κανω λαθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαρτα ηχου δεν θελω να παρω  ,στην μητρικη πανω τα εβαλα αλλα οπως καταλαβαινεις η ενταση τους αυξανει μεχρι ενα ορισμενο οριο που δεν μου αρκει συν του οτι ειναι μακρυα και δεν φτανει το καλωδιο  .Ξαναλεω οτι ακουγονται πολυ καλα στον controller ποιοτικα  και δυνατα αφου τα ηχεια εχουν ενισχυτη μεσα, απλα η ερωτηση μου ειναι αν πχ αγορασω τα AKG του πλαισιου που εχουν αντισταση 65Ω θα ακουγονται εκεινα πιο δυνατα ?Αυτο ρωταω... Βεβαια εχω διαβασει οτι αν μεγαλωνεις την ενταση πολυ εκτος του οτι σου ποναει το αυτι μπορει να καψεις και τα ακουστικα οταν αυτα ειναι μικρης ωμικης αντιστασης .Εσυ τι λες για ολα αυτα ?

Επεξ/σία από konstantinos77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ακουστικα που διαφημιζουν ως gaming να μην τα προτιματε.Δεν αξιζουν με τη καμια για τη τιμη που εχουν.Με λιγοτερα χρήματα,μπορεις να αγορασεις ακουστικα καλυτερης ποιοτητας.

 

Για κλειστου τυπου ακουστικα :

1) http://www.amazon.com/Monoprice-MHP-839-Premium-Hi-Fi-Headphone/dp/B007SP2CO2

 

2) http://www.amazon.com/Koss-ProDJ100-Headphones/dp/B003X1BEKI

 

3) http://www.amazon.com/JVC-HARX900-High-Grade-Full-Size-Headphone/dp/B0013P3ZOE

 

4) http://www.amazon.com/Shure-SRH440-Professional-Studio-Headphones/dp/B002DP1FTU

 

5) http://www.amazon.com/KRK-KNS6400-Studio-Headphones/dp/B004ARSMXQ

 

 

Ο ενισχυτης δεν ειναι απαραιτητος,αλλα αν έχετε ακομα καλυτερα.

 

Τωρα για ακουστικα με μικροφωνο δεν εχω να προτεινω κατι.Οσα εχω πιασει στα χερια μου,δεν μου φανηκε ικανοποιητικος ο ηχος...

 

Αααα...

Και τελος μην παρετε ακουστικα 5.1 (7.1) κτλ.Ειναι σκετη κοροιδια. Ακουστικα οπως τα shure,που δινω παραπανω,δινουν καλυτερη αισθηση του χωρου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chris αυτα εδω του πλαισιου πως σου φαινονται ,εχουν και μικροφωνο αλλα ειναι AKG.

 

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/periferiaka/akoustika/AKG-Headphones-GHS1-Black-11-18-GHS1.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ετσι που χαζευω τα shure που προτεινε ο Chris, φαινονται πολυ καλα για καποιον που εχει οριο 100e.
Εγω μονο στο βαρος επιμενω, πραγμα εντελως προσωπικο.
Τα shure ειναι 272gr ενω τα AKG 190.
Iσως να φταιει οτι εχω συνηθισει με τα AKG ή οτι σε μεγαλα music/gaming sessions 
θελω να τα νιωθω οσο το δυνατον λιγοτερο στο κεφαλι μου και στα αυτια μου.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...