Προς το περιεχόμενο

Ανάπτυξη = μεγάλη απάτη


partblah1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι ανήκει κανεις εδω σε κάποια κατηγορία ανθρώπων που το μνημόνιο δε τους επηρεάζει?

Εγώ πιστεύω πως όχι, αλλά εσύ πριν κάτι άλλο είπες, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πιστεύω πως όχι, αλλά εσύ πριν κάτι άλλο είπες, έτσι δεν είναι;

Δεν νομιζω να ειπα κάτι παράλογο. Αλλά εσυ γιατι τέτοιο κολλημα με τους υποστηρικτές του μνημονίου...θίχτηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να ειπα κάτι παράλογο. Αλλά εσυ γιατι τέτοιο κολλημα με τους υποστηρικτές του μνημονίου...θίχτηκες?

Σε ρώτησα αν αφορά και τα μέλη του φορουμ (πχ εμένα που έχω μια άλλη άποψη απο σένα) αυτό που είπες και δεν απαντάς καθαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ρώτησα αν αφορά και τα μέλη του φορουμ (πχ εμένα που έχω μια άλλη άποψη απο σένα) αυτό που είπες και δεν απαντάς καθαρά.

Και σου ξεκαθάρισα πως δεν ξέρω κανέναν απ όσους συζητάμε ακόμα και απο αυτους που διαφωνούμε, που να ειναι υπερ του μνημονίου.

 

Άσε που ήδη σου απάντησα στο ποστ  #161. Ηθελες μια απάντηση, σου την έδωσα. Γιατι μπλέκεις το φόρουμ ? (μην αγχωνεσαι αν ηθελα να κατηγορήσω κάποιον ως μνημονιακό θα του το έλεγα στεγνά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι απο εδώ που μιλούν για ανάπτυξη και ονειρεύονται ξανά παχιές αγαλάδες και ασυδοσία, πληρώνουν το εισητήριο του μετρό κάθε φορά που το χρησιμοποιούν; (το χαρακτηριστικότερο παράδειγμα φοροδιαφυγής). Αλήθεια τώρα...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι απο εδώ που μιλούν για ανάπτυξη και ονειρεύονται ξανά παχιές αγαλάδες και ασυδοσία, πληρώνουν το εισητήριο του μετρό κάθε φορά που το χρησιμοποιούν; (το χαρακτηριστικότερο παράδειγμα φοροδιαφυγής). Αλήθεια τώρα...

Φιλε τα ειπες ολα.Συμφωνω απολυτα.

Αν αρχισω και μετραω ποσοι δεν παιρνουν εισητηριο στο λεωφορειο ή στο τραμ(καλα εκει εχει καταντησει αστειο πια),απορω πως δεν εχουν "φαλιρισει τα ΜΜΜ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά μάθαμε πόσοι απο εδω ονειρεύονται παχιές Αγελάδες ασυδοσία και δε πληρωνουν εισιτήριο στο μετρό?? :P

Καλα οκ οσοι μιλανε για αναπτυξη δεν ειναι ολοι τετοιοι αλλα δεν μπορεις να αρνηθεις οτι υπαρχει μεγαλη μεριδα απο δαυτους.

Ακουω πολλα φιλαρακια οτι ειναι ακριβο το εισητηριο.Συμφωνω ειναι ακριβο.Αφου πηγαινοερχονται συνεχεια με ΜΜΜ να παρουν μηνιαια καρτα.Τα αξιζει τα λεφτα κατα την γνωμη μου.Ολα ειναι μια αλυσιδα.

Οταν κλεινεις τα λιμανια με το ετσι θελω καλοκαιρι μηνα μετα πως εχεις μουτρα και μιλας για αναπτυξη???(γενικα το λεω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ένας στους 10 έχει τα οικονομικά για να αντέξει στο εξωτερικο μπας και βρει δουλειά, και ας λένε κάποιοι οτι θα στειλουν βιογραφικά και θα τους πάρουν...Ούτε για πλάκα δεν συμβαίνουν αυτα και αν δε πας προσωπικά να σε δουν, δε γινεται τιποτε.

 

 

Ψιλοάσχετο με το όλο topic, εδώ είσαι λάθος. Επειδή την έχω ακούσει αρκετές φορές αυτή την άποψη, έχω το προσωπικό μου παράδειγμα και άλλων εργαζομένων που εξ αποστάσεως μπόρεσαν να κάνουν σειρά συνεντεύξεων και να κλείσουν κάποιο contract σε διάφορες χώρες της Ε.Ε. Μιλάω για εργαζόμενους ανώτατης εκπαίδευσης όχι για απλούς εργάτες. Αν θες μπορώ να σε διαφωτίσω με pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοάσχετο με το όλο topic, εδώ είσαι λάθος. Επειδή την έχω ακούσει αρκετές φορές αυτή την άποψη, έχω το προσωπικό μου παράδειγμα και άλλων εργαζομένων που εξ αποστάσεως μπόρεσαν να κάνουν σειρά συνεντεύξεων και να κλείσουν κάποιο contract σε διάφορες χώρες της Ε.Ε. Μιλάω για εργαζόμενους ανώτατης εκπαίδευσης όχι για απλούς εργάτες. Αν θες μπορώ να σε διαφωτίσω με pm.

Oχι εντάξει σε πιστευω δεν ειναι θέμα.

 

Σιγουρα ομως είχαν προσωπική επάφή πριν εργαστουν και εγκατασταθουν μόνιμα στη χώρα. Δε γίνεται να σε προσλάβουν μονο μέσω τηλεφωνου, ακόμα και αν εχεις 10ετη προυπηρεσία.

 

Συνήθως οι πολυεθνικές ομως δε πληρωνουν το ξενοδοχείο σου και τα έξοδα. Κάποιες κάποτε το έκαναν για εξαιρετικές περιπτωσεις υποψηφιων βεβαια αλλά έχω χρονια να δω τέτοια περίπτωση.

 

Γνωριζω κόσμο που εγκαταστάθηκε και εκπαιδευτηκε πριν καν υπογράψει συμβολαιο, με έξοδα της εταιρίας όμως.

 

Ο απλός άνεργος ομως, οσο μορφωμένος και αν ειναι, θα δυσκολευτεί με τα ταξίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...