Προς το περιεχόμενο

Έρχεται το PS4 και το νέο Xbox το Μάρτιο του 2013;


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H καρτες για pc ειναι αλλο θεμα εδω μιλαμε για hardware κομμενο και ραμενο στις απαιτησεις της κονσολας και μην ξεχνας οτι θα ειναι μια κονσολα με ζωη 7-8 χρονια οποτε το να εχει απο τωρα 4Κ δεν ειναι παραλογο αλλωστε ετσι εγυνε και με το PS3 και το Full HD.

Ποιο full hd??Το ps3 οπως και το xbox τα τελευταια χρονια με το ζορι 30 fps σε 720p.Για τις νεες κονσολες πιστευω σε 1080p και 30fps..σε καποιους τιτλους μπορει να βαζουν και το 60αρι αν το σηκωνουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γελάω κάθε φορά που το διαβάζω :P

 

το θέμα είναι να τρέχουν τα games σε native 4K, όχι απλά να υποστηρίζει την ανάλυση...

 

 

για πες games που έτρεχαν native 1080p στο PS3...

Καλα ετσι γελαγες πριν λιγο καιρο οταν σου ελεγαν και για οκταπυρινα κινητα  :mrgreen: 

Αρκετα ειναι δες εδω http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1113342&postcount=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τι θα κάνουν, αν push-άρουν τα γραφικά θα είναι 1080P@30FPS, αλλιώς για 1080P@60FPS θα πρέπει να βάζουν πιο συντηρητικά settings(lower AA etc).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο full hd??Το ps3 οπως και το xbox τα τελευταια χρονια με το ζορι 30 fps σε 720p.Για τις νεες κονσολες πιστευω σε 1080p και 30fps..σε καποιους τιτλους μπορει να βαζουν και το 60αρι αν το σηκωνουν...

Δες την λιστα που εχω πιο πανω και εκτος απο τα Full HD επαιζε παιχνιδια HD με 3D.

Στην αρχη μπορει να ειναι μονο για ταινιες το 4Κ αλλα αργοτερα σε 2-3 χρονια σιγουρα θα βγουν και παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ετσι γελαγες πριν λιγο καιρο οταν σου ελεγαν και για οκταπυρινα κινητα  :mrgreen: 

Αρκετα ειναι δες εδω http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1113342&postcount=2

5 στα 200???Και ασχετα games κιολας...το black ops 2 παιζει σε 880x720...δεν περιγραφω αλλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2-3 χρόνια ;

Βάλε 4-5 χρονάκια ακόμα τουλάχιστον, άσε που κάθε φορά θα βγαίνει απαιτητικό παιχνίδι με αποτέλεσμα να ρίχνεις την ανάλυση σε 1080P, δηλαδή και 2560*1600 να τα παίζει όλα για παράδειγμα η 690, όταν θα βάλεις το Metro2033 θα πάρεις το τρίτο το μακρύτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλα ετσι γελαγες πριν λιγο καιρο οταν σου ελεγαν και για οκταπυρινα κινητα  :mrgreen: 

Αρκετα ειναι δες εδω http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1113342&postcount=2

αυτά είναι native ή upscaled σε 1080p? είδες ονόματα τίτλων? μέχρι και οι πέτρες γελάνε...

 

 

οκταπύρηνα που λειτουργούν μέχρι 4 πυρήνες ταυτόχρονα? sure :P

 

για θύμισέ μου που γέλαγα παρεπιπτόντως, γιατί δεν θυμάμαι να έχω κάνει τέτοιο post...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά είναι native ή upscaled σε 1080p? είδες ονόματα τίτλων? μέχρι και οι πέτρες γελάνε...

 

 

οκταπύρηνα που λειτουργούν μέχρι 4 πυρήνες ταυτόχρονα? sure :P

 

για θύμισέ μου που γέλαγα παρεπιπτόντως, γιατί δεν θυμάμαι να έχω κάνει τέτοιο post...

Δεν σου ειπα οτι θα ειναι native 4k και upscaled να ειναι δεν με χαλαγε.

Δεν το ειπα προσωπικα γενικα το ελεγα τοτε και εχω γελαγα αμα μου ελεγα οτι θα βγουν κινητα με τοσους πηρινες και τωρα κραταω στα χερια μου το SGS III  :-D 

 

Εχω παντος πιστευω οτι μπορει να παιζει 4κ ποιος ξερει μπορει μεσω cloud....μην ξεχνας εχει εξαγορασει την gaikai.

 

Τελος αν αυτα ειναι τα γραφικα του Tegra 4 σε φορητη κονσολα σκεψου τι θα δουμε σε οικιακες κονσολες!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

man, τα 3840Χ2160 έχουν τετραπλάσια pixels από το full hd και οι τωρινές κονσολές σε games με καλά γραφικά δυσκολεύονται σε 720p, μην το σκέφτεσαι καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σίγουρο ειναι οτι θα ανακοινωθουν μεσα στο 2013!!

Τελευταια Η Microsoft έχει κατεβάσει γενικό στο X360 με το ζόρι κυκλοφόρησε 2-3 παιχνίδια...

Η Sony απ την άλλη ακομη το στηριζει με νέους τίτλους π έρχονται μέχρι κ το Μάιο!!!

Μετα;;Έγινε καμία ανακοίνωση για κανένα παιχνίδι κτλ;;;

Απλα μετα... Έρχεται η νεα γενιά!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχουμε και λέμε τι να περιμένουμε από τις νέες κονσόλες:

 

1080p 60fps/1080p 30fps 3D οι πιο πολλοί τίτλοι

1080p 30fps/720p 30fps 3D μερικοί τίτλοι

2160p 30fps 2D titles/indie games

 

native 2160p σε AAA titles μόνο με SLI/Crossfire μπορεί να επιτευχθεί, και πάλι όταν θα υποστηρίζουν μεγαλύτερες αναλύσεις οι κάρτες γραφικών.

 

Προσωπικά είμαι hyped για το FULLHD καθώς ακόμα και με τις ταπεινές αναλύσεις το ps3/xbox 360 έβγαλαν κυριολεκτικά παιχνιδάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ps4 είναι όπως δείχνουν οι περισσότερες φωτογραφίες (ένα κράμα γυαλιού/πλαστικού, διαφανές, κτλ) δεν είναι κονσόλα άλλα έργο τέχνης να το στολίσεις δίπλα στην τηλεόραση... Μέχρι και η γιαγιά μου θα το δει και θα εντυπωσιαστεί, χαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...