Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορια, δοκιμασα να αγορασω κατι απο ebay με αξια τα 1370 ευρω αλλα δεν με αφηνει ενω υπηρχαν τα χρηματα στον λογαριασμο (ειχε +100 ευρω μεσα). Εχει περιορισμο ακομα λογω capitals για αγορες ανω τον 1000; 

Με ελληνικη καρτα ή ξενη? Τα βασικα δε λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια μια ερώτηση.

Αγόρασα πρώτη φορά απο ebay και συγκεκριμμένα απο Κορέα έναν επεξεργαστή συνολικής αξίας 40e. Στο site δείχνει οτι το shipping έγινε στις 16.

Και στα ΕΛΤΑ με το tracking number:

17/5/2017, 10:02:00 SOUTH KOREA DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE
16/5/2017, 10:47:00 SOUTH KOREA POSTING/COLLECTION

Απο κει και πέρα δεν βλέπω να έχει προχωρήσει το θέμα. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα?

Αν και έχει Estimated delivery μια αρκετά μεγάλη περίοδος:  Monday, May 29, 2017 - Wednesday, Jul 5, 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι και μενα τα ιδια απλα το ιδιο δεμα οπως λεω πριν ενα μηνα ιδια διαδρομη σε 3 μερες εδειξε οτι εφτασε και τωρα παμε για 10 μερες και αν :unsure:

ΕΛΤΑ

ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 12-05-2017 19:59

ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-05-2017 19:59

ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-05-2017 20:00

Μιλησα με Swiss post και μου ειπαν οτι στο tracking τους βλεπουν οτι το δεμα εφτασε Ελλαδα 13/5 μια μερα μετα δηλαδη!! η ενημερωση απο ΕΛΤΑ ειναι ακομα η ιδια οπως παραπανω δηλαδη 12/5 αποστολη απο Ελβετια Ελλαδα :wacko: να παω Ελτα να το ψαξω μηπως το ξαφρισε κανεις και δε το βρισκουν να το σκαναρουν η να περιμενω ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω μια παραγγελια απο gearbest   που σταλθηκε απο στις 26/3   και ακομα δεν την εχω παραλαυει.  μεθοδος αποστολης china post unregistered air mail    ειναι ενα φακελακι με ενα usb με αξια 0.60 ευρω!   τη κανω μιλαω με gearbest η περιμενω λιγο ακομα μηπως ερθει?  παιζει να κολησε τελωνειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καρτα χρεωστικη της Πειραιως δοκιμασα.

 

Και τι περίμενες; 600€ ημερήσιο όριο αγορών έχει η κάρτα σου εφόσον δεν το έχεις ανεβάσει. Μπες στο winbank και ανέβασέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω μια παραγγελια απο gearbest που σταλθηκε απο στις 26/3 και ακομα δεν την εχω παραλαυει. μεθοδος αποστολης china post unregistered air mail ειναι ενα φακελακι με ενα usb με αξια 0.60 ευρω! τη κανω μιλαω με gearbest η περιμενω λιγο ακομα μηπως ερθει? παιζει να κολησε τελωνειο?

Το gearbest τώρα τελευταία αργεί πάααρα πολύ(αναφέρεται και σε άλλα forum). Έχω παραγγελία που κοντεύει 3 μήνες, μετά από παράκληση τους να περιμένω να κλείσουν οι 3 μήνες. Επικοινώνησε μαζί τους και θα σου πουν τα ίδια. Αν βαριέσαι να περιμένεις κάνε ένα dispute και πάρε τα λεφτά σου, αν και για τέτοιο ποσό εγώ θα περίμενα αν το χρειαζόμουν μέχρι τη διορία που θα σου πουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα κανει μια αγορα απο amazon και βλεπω απο το tracking της UPS οτι εφυγε απο Μιλανο στις 23/05 (ξεκινωντας απο Αγγλια, περνωντας απο Γερμανια και μετα Ιταλια) - 21:50, σημερα περιπου 2 μερες μετα δεν εχει ενημερωθει, υπαρχει ενδιαμεση σταση μεταξυ Ιταλιας και Ελλαδας για UPS? Επισης η διανομη εδω στην Θεσσαλονικη πως γινεται, εχει η UPS διανομεις εδω στη βορεια ελλαδα ή συνεργαζεται με αλλες εταιρειες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερώτηση.

Αγόρασα πρώτη φορά απο ebay και συγκεκριμμένα απο Κορέα έναν επεξεργαστή συνολικής αξίας 40e. Στο site δείχνει οτι το shipping έγινε στις 16.

Και στα ΕΛΤΑ με το tracking number:

17/5/2017, 10:02:00 SOUTH KOREA DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE
16/5/2017, 10:47:00 SOUTH KOREA POSTING/COLLECTION

Απο κει και πέρα δεν βλέπω να έχει προχωρήσει το θέμα. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα?

Αν και έχει Estimated delivery μια αρκετά μεγάλη περίοδος:  Monday, May 29, 2017 - Wednesday, Jul 5, 2017.

 

 

 

υπομονη φιλε. δεν ειναι τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερώτηση.

Αγόρασα πρώτη φορά απο ebay και συγκεκριμμένα απο Κορέα έναν επεξεργαστή συνολικής αξίας 40e. Στο site δείχνει οτι το shipping έγινε στις 16.

Και στα ΕΛΤΑ με το tracking number:

17/5/2017, 10:02:00 SOUTH KOREA DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE
16/5/2017, 10:47:00 SOUTH KOREA POSTING/COLLECTION

Απο κει και πέρα δεν βλέπω να έχει προχωρήσει το θέμα. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα?

Αν και έχει Estimated delivery μια αρκετά μεγάλη περίοδος:  Monday, May 29, 2017 - Wednesday, Jul 5, 2017.

απο Κορεα ποσο τελωνειο θα πληρωσεις? ή στα 40 ευρω ειναι και οι δασμοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα κανει μια αγορα απο amazon και βλεπω απο το tracking της UPS οτι εφυγε απο Μιλανο στις 23/05 (ξεκινωντας απο Αγγλια, περνωντας απο Γερμανια και μετα Ιταλια) - 21:50, σημερα περιπου 2 μερες μετα δεν εχει ενημερωθει, υπαρχει ενδιαμεση σταση μεταξυ Ιταλιας και Ελλαδας για UPS? Επισης η διανομη εδω στην Θεσσαλονικη πως γινεται, εχει η UPS διανομεις εδω στη βορεια ελλαδα ή συνεργαζεται με αλλες εταιρειες?

Η UPS κανει διανομες στην Θεσσαλονικη. Αν βιάζεσαι παρε τηλεφωνο

https://www.ups.com/content/gr/el/shipping/dropoff/thessaloniki.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα παρω τηλεφωνο αυριο γιατι τωρα ειναι κλειστα, παντως τα μεταφορικα απο amazon ειναι ακριβα σε σχεση με αλλα ιντερνετομαγαζα (πρωτη αγορα απο amazon) και το πακετο κανει καλη βολτα στην ευρωπη

Επεξ/σία από electr0n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα ηρθε Ελλαδα το πακετο στο Κορωπι λεει το amazon tracking και λεει initiated custom clearence process δηλαδη τι σημαινει αυτο οτι θα πληρωσω και ΔΑΣΜΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ?????????????? Για αγορα απο Αγγλια που δεν εχω πληρωσει ποτε τιποτα για δασμους απο ebay που παραγγελνω εδω και 10 χρονια, ξερει κανενας τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...