Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα

 

θέλω να κάνω αγορά μια MSI VGA από ΑΜΑΖΟΝ UK , βλέπω πωλητές την ίδια την MSI και άλλους τρίτους πωλητές.

Αν αγοράσω από τον πωλητή MSI (πάντα μέσα από ΑΜΑΖΟΝ) και χρειαστώ εγγυηση κάποια στιγμή στην 3ετία , θα το στείλω MSI ή ΑΜΑΖΟΝ. Αν με καλύπτει η ίδια η ΑΜΑΖΟΝ , τα μεταφορικά να τους στείλω την προβληματική κάρτα ποιος τα πληρώνει ? ανταποκρίνεται γρήγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα στην ομάδα. Έχει παραγγείλει ή παραλάβει κανείς με aurstrian post? Περιμένω ένα κινητό από hk και θα ήθελα να μάθω πόσο εαν γνωρίζει κάποιος πόσο καιρό κάνει. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

θέλω να κάνω αγορά μια MSI VGA από ΑΜΑΖΟΝ UK , βλέπω πωλητές την ίδια την MSI και άλλους τρίτους πωλητές.

Αν αγοράσω από τον πωλητή MSI (πάντα μέσα από ΑΜΑΖΟΝ) και χρειαστώ εγγυηση κάποια στιγμή στην 3ετία , θα το στείλω MSI ή ΑΜΑΖΟΝ. Αν με καλύπτει η ίδια η ΑΜΑΖΟΝ , τα μεταφορικά να τους στείλω την προβληματική κάρτα ποιος τα πληρώνει ? ανταποκρίνεται γρήγορα?

Τις πρώτες 30 μέρες σε περίπτωση DOA ή return (για οποιοδήποτε λόγο)

αν είναι sold by Amazon ή fulfilled by amazon μιλάς με το amazon, αλλιώς μιλάς με τον εκάστοτε πωλητή.

 

Μετά τις 30 μέρες

την εγγύηση στην παρέχει η εταιρία MSI και με αυτή θα πρέπει να μιλήσεις αν τύχει κάτι.

 

Σου προτείνω να διαλέξεις ως πωλητή το ίδιο το amazon και όχι κάποιον 3ο.

Από τα καλύτερα customer support σε παγκόσμιο επιπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλο το φόρουμ.


 


Λοιπόν,αγόρασα μια μητρική για ένα κινητό τηλέφωνο αξίας 30 ευρώ απο Κίνα.Η παραγγελία έχει σταλεί με Singapore Post και λογικά θα παραλάβω με απλό ταχυδρομείο.


Ξέρει κάνεις αν θα πληρώσω τελωνείο? Αν ναι πανω κατω ποσα € ?


 


Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημέρα σε όλο το φόρουμ.

 

Λοιπόν,αγόρασα μια μητρική για ένα κινητό τηλέφωνο αξίας 30 ευρώ απο Κίνα.Η παραγγελία έχει σταλεί με Singapore Post και λογικά θα παραλάβω με απλό ταχυδρομείο.

Ξέρει κάνεις αν θα πληρώσω τελωνείο? Αν ναι πανω κατω ποσα € ?

 

Ευχαριστώ.

 

 

Όχι.Είναι εντελώς απίθανο. Εκτός του ότι το πακέτο θα είναι πολύ μικρό και η δηλωμένη αξία πολύ χαμηλή δεν ασχολούνται από όσο έχω δει με τέτοια αντικείμενα γιατί είναι από δύσκολο έως εντελώς αδύνατο να εκτιμηθεί/βρεθεί η πραγματική αξία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δώστε λίγο τα φώτα σας γιατί δε μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο τόσα χρόνια που παραγγέλνω απ' έξω και τα χω πάρει ολίγον με αυτά που βλέπω.

 

Το δέμα στάλθηκε από Αγγλία με Royal Mail με tracking number.

Τι είναι αυτό το GLS;! Και γιατί το παρέδωσαν εκεί και όχι σε ΕΛΤΑ όπως πάντα; Πως είναι δυνατόν το δέμα να κατέληξε σε ACS και να μου λένε αποτυχία παράδοσης χωρίς καν να έχω ειδοποιητήριο, ούτε τηλεφώνημα ούτε είδα κανέναν να έρθει σπίτι; 

post-121105-0-22080300-1497834520_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δώστε λίγο τα φώτα σας γιατί δε μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο τόσα χρόνια που παραγγέλνω απ' έξω και τα χω πάρει ολίγον με αυτά που βλέπω.

 

Το δέμα στάλθηκε από Αγγλία με Royal Mail με tracking number.

Τι είναι αυτό το GLS;! Και γιατί το παρέδωσαν εκεί και όχι σε ΕΛΤΑ όπως πάντα; Πως είναι δυνατόν το δέμα να κατέληξε σε ACS και να μου λένε αποτυχία παράδοσης χωρίς καν να έχω ειδοποιητήριο, ούτε τηλεφώνημα ούτε είδα κανέναν να έρθει σπίτι; 

Αυτη είναι η πορεία του δέματος. Μίλα με την acs αφού τους δώσεις τον Ελληνικό αριθμό (ξεκινά από 6).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα μαζί τους θα έρθει σήμερα λέει... Χειροτεροι κι απο τα ΕΛΤΑ. Δε ντρέπονται λίγο, από κι ως που αναλαμβάνουν αυτοί και καθυστερούν και περισσότερο από τα ΕΛΤΑ; Και περνάνε και στο σύστημα αδυναμία παράδοσης από ότι κατάλαβα γιατί βαριόταν να το φέρει εκείνη τη μέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας θα ήθελα, να κάνω μία ερώτηση σχετικά με ένα δέμα που ενδιαφέρομαι να παραγγείλω από Gearbest μέσω Ευρωπαικής αποθήκης ,συγκεκριμένα αυτο : [link=http://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_343187.html?wid=3]

Το βάρος είναι περίπου 2.5 κιλά συνολικά ενώ ο τρόπος παραγγελιάς είναι μέσω flat rate shipping ,  το κόστος του προιόντος είναι 54 ευρώ . Το κόστος μεταφορικών είναι 10 ευρώ . Απλά δεν είμαι σίγουρος αν λόγω του βάρους του πακέτου υπάρχει κάποια χρέωση .

Μήπως γνωρίζει κάποιος ? 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...