Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^ Γενικά μιλάς για την υποπερίπτωση της υποπερίπτωσης. Δεν σου άργησαν το δέμα [σε πανελλαδικό επίπεδο], ένας παπάρας σε ένα ταχυδρομείο σου άργησε κάτι για πολλές μέρες.

Στη συντριπτική πλειοψηφία δεν γίνεται έτσι. Ακόμα και αν τύχεις σε τελειωμένο ταχυδρόμο, αφού είναι συστημένο βλέπεις tracking και πας μόνος σου.

Επεξ/σία από tobindax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/4/2019 στις 11:29 ΠΜ, giorgosvet είπε

Λέτε να πάει στο Βόρειο Πόλο???

1443553037_Screenshot_2019-04-15.png.d2f1720c1e2df8a4a84b5a1759af2c7b.png

Αφού πήρε τον αέρα του στη Φινλανδία ήρθε στη πατρίδα!!Καλά πού δεν το στείλανε Ρωσία θα πλήρωνα και τελωνείο τώρα! 🤪

 

 

1675595434_Screenshot_2019-04-18.png.eb50071bc40b62f524395b3388bdd8b2.png

 

Επεξ/σία από giorgosvet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ερχεται το δεμα στην Ελλάδα απο κινα σε 8 μέρες και να θελει ακομα πανω απο 2 εβδομάδες για να ερθει σπιτι σου. 

Τ-Ρ-Α-Γ-Ι-Κ-Ο-Ι

 

Screenshot_2019-04-19-17-56-39-387_com.android.chrome.png

Παρολ'αυτα ηρθε σχετικα γρηγορα, αν σκεφτειτε πως περιμενω ακομα δεμα απο νοεμβρη. 

Την προηγούμενη εβδομάδα μου ηρθαν 2 δεματα απο Δεκεμβρη.

Στο ενα ειχαν ξεθωριασει τα γραμματα παρα πολυ και στο 2ο ειχε κορδελες οι οποιες ηταν βρεγμενες!!!

Επεξ/σία από Professor Xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Professor Xavier είπε

Να ερχεται το δεμα στην Ελλάδα απο κινα σε 8 μέρες και να θελει ακομα πανω απο 2 εβδομάδες για να ερθει σπιτι σου. 

Τ-Ρ-Α-Γ-Ι-Κ-Ο-Ι

Screenshot_2019-04-19-17-56-39-387_com.android.chrome.png

Παρολ'αυτα ηρθε σχετικα γρηγορα, αν σκεφτητε πως περιμενω ακομα δεμα απο νοεμβρη. 

Την προηγούμενη εβδομάδα μου ηρθαν 2 δεματα απο Δεκεμβρη.

Στο ενα ειχαν ξεθωριασει τα γραμματα παρα πολυ και στο 2ο ειχε κορδελες οι οποιες ηταν βρεγμενες!!!

αστα φιλε αυτο οντως ισχυει κατι γινεται με τα τελωνεια και σε εμενα τοσο εκανε για Ελλαδα αλλα καπου κολλησε στο τελωνειο.Οι κινεζοι εξηγουντε σωστα (με λιγες εξαιρεσεις) οι Ελληνες οχι.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω ενα δεμα απο Σιγκαμπουρη, αποτι βλεπω δεν εμεινε τελωνειο αλλα σαν να εχει κολλησει λιγο η ενημερωση

για δειτε μια εδω , ειναι λογικο να μην υπαρχει νεα ανημερωση αφου εφυγε απο αεροδρομιο/τελωνειο προς ΚΔ στις 17/04 (περασμενη Τεταρτη)

να ανησυχω , η ειναι λογω εορτων λογικη η καθυστερηση ? συνηθως αφου φυγει απο ΓΕΤΑ σκαει ιδια (αν οχι επομενη) μερα στο ΚΔ και εχει φτασει στο τοπικο μου ΜΔ 2-3 μερες μετα....

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
17/4/2019, 13:16:48 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)
17/4/2019, 10:02:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
31/3/2019, 19:56:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
29/3/2019, 03:18:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jemadux είπε

σημέρα μου είχε έρθει ειδοποιητηριο να παραλάβω ενα πραγμα που αγορασα απο το bangood ..
αύριο μπορώ να το παραλάβω ;; 

Ναι, μπορείς, αλλά, αν είναι ακριβό, υπάρχει ενδεχόμενο να σε περιμένει χρέωση εκτελωνισμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, sotool76 είπε

Περιμενω ενα δεμα απο Σιγκαμπουρη, αποτι βλεπω δεν εμεινε τελωνειο αλλα σαν να εχει κολλησει λιγο η ενημερωση

για δειτε μια εδω , ειναι λογικο να μην υπαρχει νεα ανημερωση αφου εφυγε απο αεροδρομιο/τελωνειο προς ΚΔ στις 17/04 (περασμενη Τεταρτη)

να ανησυχω , η ειναι λογω εορτων λογικη η καθυστερηση ? συνηθως αφου φυγει απο ΓΕΤΑ σκαει ιδια (αν οχι επομενη) μερα στο ΚΔ και εχει φτασει στο τοπικο μου ΜΔ 2-3 μερες μετα....

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
17/4/2019, 13:16:48 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)
17/4/2019, 10:02:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
31/3/2019, 19:56:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
29/3/2019, 03:18:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
 


 

Και εμένα έχει κολλήσει εδώ... Απο Σιγκαπούρη και αυτό...

Screenshot_20190423-110417.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Dalaboum είπε

Και εμένα έχει κολλήσει εδώ... Απο Σιγκαπούρη και αυτό...

Screenshot_20190423-110417.png

αν κρινω απο τις ημερομηνιες, παιζει ναμαστε στο ιδιο batch/σακο

αρα δεν ειναι μονο εμενα πουχει κολλησει αλλα γενικο φαινομενο - αντε να δουμε αν θα ξεκολλησει μεχρι αυριο (αλλιως παμε για Τριτη Πασχα και αν)

EDIT : αποτι φαινεται , με το ποστ φεραμε γουρι - λογικα αυριο παραλαμβανουμε αντε μπραβο

 

23/4/2019, 15:48:30 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΨΥΧΙΚΟΥ)
23/4/2019, 13:48:30 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ
Επεξ/σία από sotool76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αγγλικό ebay/amazon παραγγέλνουμε ακόμα κανονικά; Κάτι πήρε το μάτι ότι σταματάνε τα δέματα και περιμένουν να δουν τι θα κάνουν, αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, zio10 είπε

Από αγγλικό ebay/amazon παραγγέλνουμε ακόμα κανονικά; Κάτι πήρε το μάτι ότι σταματάνε τα δέματα και περιμένουν να δουν τι θα κάνουν, αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Παραλογο μου φαινεται.Δηλαδη θα σου εχουν το δεμα να καθεται μεχρι να αποφασισουν οι αλλοι πανω τι θα κανουν?

Και οτι και να κανουν ,δε θα εφαρμοστει αμεσα,οποτε και παλι δε θα μπει τελωνειο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dantε είπε

Παραλογο μου φαινεται.Δηλαδη θα σου εχουν το δεμα να καθεται μεχρι να αποφασισουν οι αλλοι πανω τι θα κανουν?

Και οτι και να κανουν ,δε θα εφαρμοστει αμεσα,οποτε και παλι δε θα μπει τελωνειο.

Τι να σου πω, δεν μπορώ να θυμηθώ που το είδα. Thanks πάντως, άρα παραγγέλνω κανονικά :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zio10 είπε

Από αγγλικό ebay/amazon παραγγέλνουμε ακόμα κανονικά; Κάτι πήρε το μάτι ότι σταματάνε τα δέματα και περιμένουν να δουν τι θα κάνουν, αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Ανακοινώθηκε η συμφωνία ΕΕ και ΗΒ για την παράταση μέχρι τον ΟΚΤ 2019 ρου Brexit.

Επομένως, εξακολουθεί το υφιστάμενο καθεστώς μέχρι τον ΟΚΤ 2019.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...