Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια με χαμηλές απαιτήσεις σε hardware


mynam3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, imr είπε

 Ναι το ξέρω ότι δεν είναι για πολλά. Μιλάμε όμως για το Hollow knight ένα 2d game. Core2duo έχει για minimum requirements

 

Δεν περιμένω θαύματα, να παίξει ξανά μικρό παιχνιδακι Από ότι διαβάζω στο internet με Intel 620 μέχρι και gta v μπορεί να παίξει οριακα

Ε δεν έχει να λέει, έχει πολλά εφέ να φορτώσει, σκέψου μοιράζεις και την ram  προς την 620. Δοκίμασες να το παίξεις σε χαμηλότερη ανάλυση? Γιατί και το gta που λες σε 720p το τρέχουν https://forums.tomshardware.com/threads/can-i-run-gta-5-on-intel-hd-graphics-620.3567614/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Ε δεν έχει να λέει, έχει πολλά εφέ να φορτώσει, σκέψου μοιράζεις και την ram  προς την 620. Δοκίμασες να το παίξεις σε χαμηλότερη ανάλυση? Γιατί και το gta που λες σε 720p το τρέχουν https://forums.tomshardware.com/threads/can-i-run-gta-5-on-intel-hd-graphics-620.3567614/

καλα σε 720p δοκιμασα εννοειται.

 

Δεν ξερω αν φταει το pc η ειναι θεμα optimization των παιχνιδιων που δοκιμασα

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ελαφριά παιχνίδια για υπολογιστή

Καλησπέρα, μπορείτε να προτείνετε μερικά ελαφριά παιχνιδάκια για υπολογιστή; Συγκεκριμένα θέλω για να υπάρχει κάτι στο λάπτοπ μου, πιο πολύ για να περνάει η ώρα. Όταν λέω ελαφριά, αναφέρομαι κυρίως σε αυτά που έχουν γραφικά 2D (πχ side-scroller, roguelike).

Προς το παρόν έχω Binding of Isaac και Don't Starve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος ως προς τα specs του laptop σου; Υπάρχουν αρκετά ωραία παιχνιδάκια τα οποία δε τα λες βαριά, αλλά πιάνουν έως και 10gb. Σε άλλα αν ρίχνεις και λίγο τα settings παρόλο που έχουν χαμηλά specs θα τρέχουν ακόμα πιο καλά. Μερικές προτάσεις, χωρίς να ξέρω ομως τα specs σου:

  • Limbo
  • Inside
  • Townscaper
  • Dorfromantik
  • Hollow Knight
  • Far: Lone Sails
  • Spiritfarer: Farewell Edition
  • Ori and the blind forest
  • Ori and the will of the wisps
  • Gris
  • Journey
  • Stela
  • Portal 1 και 2


Τα περισσότερα αν όχι όλα υπάρχουν στο steam, οπότε αν πατήσεις τον τίτλο και steam διπλα θα στα βγάλει. Μερικά είναι εμπειρία μιας φοράς που θα σου μείνει, κάποια άλλα έχουν replayability ή μπορείς να κυνηγάς και achievements. Φαντάζομαι θα σου προτείνουν και άλλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Ren_Hoek είπε

Θες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος ως προς τα specs του laptop σου; Υπάρχουν αρκετά ωραία παιχνιδάκια τα οποία δε τα λες βαριά, αλλά πιάνουν έως και 10gb. Σε άλλα αν ρίχνεις και λίγο τα settings παρόλο που έχουν χαμηλά specs θα τρέχουν ακόμα πιο καλά. Μερικές προτάσεις, χωρίς να ξέρω ομως τα specs σου:

  • Limbo
  • Inside
  • Townscaper
  • Dorfromantik
  • Hollow Knight
  • Far: Lone Sails
  • Spiritfarer: Farewell Edition
  • Ori and the blind forest
  • Ori and the will of the wisps
  • Gris
  • Journey
  • Stela
  • Portal 1 και 2


Τα περισσότερα αν όχι όλα υπάρχουν στο steam, οπότε αν πατήσεις τον τίτλο και steam διπλα θα στα βγάλει. Μερικά είναι εμπειρία μιας φοράς που θα σου μείνει, κάποια άλλα έχουν replayability ή μπορείς να κυνηγάς και achievements. Φαντάζομαι θα σου προτείνουν και άλλοι.

Συγνώμη, παράλειψή μου. Τα specs του laptop μου είναι τα εξής:

CPU: AMD Ryzen 3 5300U

RAM: 8 GB (6 διαθέσιμα)

SSD: 256 GB

GPU: Ενσωματωμένη

 

Ευχαριστώ πολύ για τη λίστα, θα τα ελέγξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...