Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια με χαμηλές απαιτήσεις σε hardware


mynam3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 10 μήνες μετά...

χει παιδια..ετοιμαζω βιντεο με ενα build που θα ειναι αυτο εδω!

ειναι ενα pc με κατω απο 315 ευρω!!

Θα θελα να μου πειτε διαφορα παιχνιδια που να ειναι γνωστα και αγαπημενα και το παιδι εδω να αντεχει να τα παιξει ! ευχαριστω απο τωρα!

 

#please no hate

post-274204-0-03147500-1406214239_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα έχω ένα netbook (http://www.toshiba-greece.com/discontinued-products/satellite-nb10t-a-103/) και θα ήθελα να μου προτείνετε μερικά παιχνίδια που να μπορώ να παίξω. Ακόμη επειδή έχει ενσωματωμένη κάρτα γραφικών, μπορεί να υπάρξει πρόβλημα σ' αυτήν αν παίζω συνέχεια παιχνίδια; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι τι θα μπορέσει να σηκώσει γιατί η κάρτα και η CPU είναι αρκετά αδύναμες. Καλύτερα όμως να μας μας πεις τι είδους παιχνίδια προτιμάς γιατί πχ παιχνίδια των 3 τελευταίων ετών και ειδικά 3D δύσκολα θα παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το football manager 16, το εγκατέστησα και παίζει κανονικά (αργεί βέβαια μερικές φορές), αλλά υπάρχει περίπτωση να προκαλέσω πρόβλημα στον υπολογιστή καθώς ο επεξεργαστής φτάνει πολλές φορές το 100%; Όσο για τα παιχνίδια παίζω τα πάντα αρκει να τα σηκώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πρόκειται να χαλάσει αλλά σίγουρα αρκετά παιχνίδια δε θα τρέχουν καλά. Τα FM δεν έχουν και πολλά γραφικά οπότε ίσως να τρέχουν αλλά για οτιδήποτε άλλο μόνο με δοκιμή θα δεις. Μια καλή επιλογή σε stealth είναι πχ τα Splinter Cell (εκτός από Conviction και Blacklist), τα Hitman (εκτός από Absolution).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντησή σου, απλά φοβόμουν γιατί κάποιος μου είπε ότι οι υπολογιστές που έχουν ενσωματωμένη κάρτα γραφικών, είναι επικίνδυνο όταν παίζουν στα όρια να προκαλέσουν βλάβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιο θέμα δεν υπάρχει, αλλά θα κινηθείς σε λογική παλιών παιχνιδιών (τριετίας και βάλε) ή τίτλων χωρίς οπτικό τομέα άξιο αναφοράς όπως Manager. Αν σε ενδιαφέρουν επίσης τα indie games, θα βρεις πολλά που θα τρέχουν αλλά λίγη προσοχή στις απαιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το football manager 16, το εγκατέστησα και παίζει κανονικά (αργεί βέβαια μερικές φορές), αλλά υπάρχει περίπτωση να προκαλέσω πρόβλημα στον υπολογιστή καθώς ο επεξεργαστής φτάνει πολλές φορές το 100%; Όσο για τα παιχνίδια παίζω τα πάντα αρκει να τα σηκώνει.

 

Αν σου αρέσουν τα CRPG δοκίμασε τα παρακάτω διαμαντάκια που έχουν μηδαμινές απαιτήσεις σε hardware:

 

CRPGS:

 

  • Serpents in the Staglands
  • Avernum: Escape from the pit
  • Avernum 2: Crystal Souls
  • Avadon: The Black Fortress
  • Avadon 2: The Corruption
  • Knights of the Old Republic 1-2

 

Top-Down & Platformers:

 

  • Faster than Light
  • Hotline Miami
  • Mark of the Ninja
  • Bastion
  • Risk of Rain
  • Binding of Isaac
  • Fez
  • Thomas was Alone
  • Gunpoint
  • Don't Starve
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντησή σου, απλά φοβόμουν γιατί κάποιος μου είπε ότι οι υπολογιστές που έχουν ενσωματωμένη κάρτα γραφικών, είναι επικίνδυνο όταν παίζουν στα όρια να προκαλέσουν βλάβη.

Γενικά όλα τα φορητά είναι επικίνδυνα όταν παίζουν στα όρια επειδή ανεβάζουν θερμοκρασίες και έτσι φθείρεται το υλικό,αν προσέχεις της θερμοκρασίες και της κρατάς σε φυσιολογικά επίπεδα δεν υπάρχει πρόβλημα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...