Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια με χαμηλές απαιτήσεις σε hardware


mynam3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χαχαχαχαχα άλλα ντα άλλον κατάλαβα εγώ http://en.wikipedia.org/wiki/Might_and_Magic_III:_Isles_of_Terra

έχεις δίκιο αυτό είναι παιχνιδάρα το έπαιζα και εγώ παλιά στον 2ο μου υπολογιστή βέβαια.

ωραίος θα του προτείνω και ότι καταλαβαίνει ας κάνει αν και εγώ του είπα αφού μπορεί και βλέπει καμία ταινιούλα η σειρά και μπαίνει και φεισμπουκ μια χαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Pentium 4 @3,2GHz με 1,5gb ram είναι αρκετά δυνατό μηχάνημα. Όχι για τα σημερινά δεδομένα και τους σύγχρονους ΑΑΑ τίτλους αλλά σίγουρα τρέχει τα περισσότερα παιχνίδια που έχει το gog.com (εκτός από τα πολύ πρόσφατα πχ Witcher ή κάποια που απαιτούν Directx 10+) και πολλά άλλα.

 

Ο μόνος περιορισμός είναι η κάρτα γραφικών και τι DirectX υποστηρίζει (αν υποστηρίζει το 9c είναι μια χαρά). Μπορεί να παίξει Max Payne 1 και 2, Half Life (1 και 2), GTA III, Vice City (και ένα σωρό άλλους πολύ καλούς τίτλους). Με μερικές υποχωρήσεις στα settings.

Επίσης πολλά adventures (ακόμα και σύγχρονα, πχ το Resonance, Machinarium, Gemini Rue), πιο casual (Braid, World of Goo κλπ). 

 

Point is... μπορεί να παίξει πάρα πολλά παιχνίδια αξιοπρεπώς. Αρκεί να ρίχνει μια ματιά και στα PC System Requirements που δηλώνουν τα περισσότερα παιχνίδια στη σελίδα αγοράς τους, για να επιβεβαιώνει ότι όντως θα τα σηκώνει το μηχάνημά του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μπήκα με teamviewer και είδα λίγο το σύστημα δεν ειναι τόσο χάλια έχει μητρικη έχει την http://www.asrock.com/mb/Intel/ConRoe1333-D667%20R1.0/. Με directx 9 οπότε θα παίζει κανένα diablo 2 που το ήθελε κιόλας, αλλιώς θα του ψάξω καμία καρτουλα απο τα μεταχειρισμένα να του στείλω γιατι ειναι σε νησί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα manager 2013 παιζει να το τρεχει?

μπα, για κανέναν λόγο. έχει λιγότερα απο 256 MB κάρτα γραφικών.

 

στηρίζω το post #2. πολύ καλό παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, για κανέναν λόγο. έχει λιγότερα απο 256 MB κάρτα γραφικών.

Football manager 13:

 

PC

OS - Windows XP/Vista/W7

Processor - XP : 1.6GHz or Faster, Vista/W7/W8 : 2.2GHz or Faster

Supported Processors: Intel Pentium 4, Intel Core, AMD Athlon

Memory - XP/Vista/W7/W8 : 1.0GB RAM

Video Card - 128MB *Supported Chipsets (see below)

DirectX: 9.0c

Sound: DirectX 9.0c compatible

 

 

Και οντως, το max payne 2 τα σπαει. Επισης τα σπαει το hitman 2 οπως και το half life 2 που ειπαν. (τα επαιζα οταν ειχαν βγει, σε ενα pc που ειχα τοτε athlon μονοπυρηνο στα 2.5ghz, 512 ram και μια καρτα γραφικων ati 9250 με 128mb....ισχυει οτι το 2004 ηταν η καλυτερη καρτα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε κανενα ΜΑΜΕ να παιζει παλια arcade games. Αν ειναι καποιας ηλικιας (30+) σιγουρα θα εχει καποια αγαπημενα παιχνιδια που ταιζε κερματα μικρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

παιδια θελω να προτεινετε κανενα game να παιξω γιατι τα 2 τελευταια χρονια τα ψιλοαφησα!θελω adventure,rpg,action και fps!οχι racing,sports,rts,mmo!αα και να μπορουν να τρεξουν καλα στο συστημα μου..αν υπαρχει και καποιο αρκετα παλιο(5-10 χρονια πριν) που να εχει αξιολογα γραφικα ή καππιο καλο arcade(οπως το shanksγια παραδειγμα) πειτε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...