Προς το περιεχόμενο

Μετά απο 5,5 χρόνια σχέσης η αρραβωνιαστικιά με διώχνει απο το σπίτι της


επισκέπτη Hernandez30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο μην αρχίσεις να ακούς Παντελιδη που btw τώρα τον εχεΙ στο Ραδιόφωνο και γίνεις σαν αυτόν :) Η ζωή συνεχίζεται και απορώ πως κανείς δεν σου είπε υπάρχουν και άλλου πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ρε δεν παιζεσαι! :)

Κατσε γραψε κανα βιβλιο ή κατι τετοιο, πραγματικα! Πεθαινω :lol:

Ειμαι σιγουρος οτι δεν εχει ΙΔΕΑ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕ.

 

φυσικα και υπαρχουν οδηγιες πως να παιρνεις στροφες ακομα και πως να το Γ@μ@ας.

Λογικα το φιλαρακι ειναι τοσο μικρος που δεν εχει καν ΔΙΠΛΩΜΑ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας μόνο το 1ο ποστ του θέματος, αν και υποπτεύομαι ότι θα έχει γίνει η ερώτηση...

Πόσο δύσκολο σου είναι να αλλάξεις λίγο ρότα και να της κάνεις τις μικρές, καθημερινές μαλακιούλες που κάθε (ή, για να το πω πιο σωστά, σχεδόν κάθε) γυναίκα θέλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, καλό κουράγιο φίλε!

 

Συμφωνώ απόλυτα με το παρακάτω μήνυμα, τα είπε όλα:

Εχω χωρισει απο 3 Αρραβωνες και ενα γαμο-Η γκομενα σου εχει πανω απο 4 μηνες αλλον και πηδιεται χωρις εσυ να εχεις παρει χαμπαρι ( κοινος κοιμασαι ορθιος). Δεν θα πω ποιος φταιει επειδη εχει αλλον και επειδη σε χωριζει ενα θα σου πω περπατωντας τα 38 προς 39....

 

Οι γκομενες ειναι σαν τα φρουτακια, Οσο βαζεις παιζεις,Οταν σταματας πανε αλλου !!!

 

Λοιπον συμβουλη απο καμμενο αγρια...

 

ΓΡΑΨΤΗΝ ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΝ ΜΩΡΟ

 

ΒΡΕΣ ΠΙΠΙΝΑΚΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΣΟΥ

 

ΚΑΙ ΓΑΜΑ ΤΑ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!

 

ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΣΑΙ ΟΧΙ ΜΥΞΑ 5 ΕΤΩΝ-ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΟΥ !!

 

Ολα θα πανε καλα φιλε ΟΛΑ !

 

Να προσθέσω μόνο ότι είσαι πολύ ΤΥΧΕΡΟΣ που βγάζεις τη γυναίκα αυτή από τη ζωή σου τώρα, και όχι μετά από γάμο. Όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις και σταματήσεις να στενοχωριέσαι για τον χωρισμό αυτόν καθεαυτόν, τόσο το καλύτερο.

 

Κακά τα ψέματα, χωρίς να θέλω να φανώ μισογύνης, οι γυναίκες είναι απολύτως συναισθηματικά (διάβαζε: παρορμητικά) όντα, σε αντίθεση με εμας τους άντρες...Προφανώς (κατά 90% θα έλεγα) έχει βρει κάποιον άλλον και φυσικά δεν πρόκειται να στο πει στα μουτρα σου για πάρα πολλούς λόγους. Τα σημάδια ήταν μπροστά σου για πολύ καιρό, ανέφερες κι εσύ κάποια, απλώς το συνειδητό μας επιλέγει να τα απωθεί για να "προστατέψει" την πραγματικότητα στην οποία λειτουργεί.

 

Τώρα θέλω να σου πω ΓΙΑΤΙ σε χωρίζει η συγκεκριμένη γυναίκα. Το υπόβαθρο δηλαδή, όχι η συγκεκριμένη αιτία. Πρέπει να ξέρεις για να μην επαναλάβεις το ίδιο λάθος στο μέλλον.

 

Οι γυναίκες έλκονται από συγκεκριμένα attractive traits του αρσενικού. Σε αυτά ανήκει φυσικά και η εμφάνιση (λιγότερο)και το κοινωνικοοικονομικό στάτους, αλλά ανήκουν και ιδιότητες του χαρακτήρα, όπως το dominance, το confidence, το να είσαι μια διαρκής πρόκληση...

 

Με βάση αυτά που λες, είχες χάσει στα μάτια της θεμελιώδη χαρακτηριστικά που θα μπορούσαν να διατηρήσουν την αρχική της έλξη. Εμείς οι άντρες έχουμε το κακό ότι "βολευόμαστε", ενώ μια σχέση απαιτεί να είσαι διαρκώς μια πρόκληση για τη γυναίκα. Να μην της δώσεις ΠΟΤΕ τη δυνατότητα να σκεφτεί/νιώσει ότι σε έχει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ δικό της...Είσαι πάντα ένα βήμα πιο πίσω από αυτό που θέλει εκείνη. Μην ξεχνάς ποτέ ότι "αυτός που νοιάζεται λιγότερο ελέγχει τη σχέση". Όλα τα άλλα, έρωτες, αγάπες, "μα εγώ της έδινα ό,τι ήθελε, γιατί με εγκατέλειψε η αχάριστη;" είναι φύκια για μεταξωτές κορδέλες που μας πουλάνε οι γονείς μας, οι φίλοι (εκτός κι αν είσαι τυχερός και έχεις κάποιο φίλο που γνωρίζει σχετικά...), το Χόλιγουντ, ο κοινωνικός προγραμματισμός γενικά.

 

Εσύ πολύ απλά της είχες αφήσει τη δυνατότητα να ορίζει ΕΚΕΙΝΗ τη ζωή σου και ήταν σχεδόν μαθηματικά βέβαιο ότι θα έφευγε κάποια στιγμή, ΕΙΔΙΚΑ εάν ήταν στο ίδιο ή ανώτερο επίπεδο εξωτερικής εμφάνισης από το δικό σου. Απλή βιολογία (female hypergamy λέγεται).

 

Επί του πρακτέου: τη γυναίκα αυτή δεν θα την έχεις και δεν πρέπει να την έχεις ξανά στη ζωή σου σαν σχέση, ΔΕΞΟΥ ΤΟ. Οφείλεις να μεριμνήσεις για την προσωπική σου επιβίωση, γι' αυτό μεταξύ άλλων φρόντισε να πάρεις άμεσα στην κατοχή σου το μονόπετρο. Το δικαιούσαι και νομικά αφού ήσασταν αρραβωνιασμένοι, οπότε μαζί με ό,τι άλλο θες να πουλήσεις πούλησέ το κι αυτό. Γνώμη μου είναι να μείνεις όσο περισσότερο μπορείς στο σπίτι της, ακόμη κι αν έχεις νοικιάσει, π.χ. μερικούς μήνες ακόμα, προκειμένου να γλυτώσεις έξοδα! Τόσα λεφτά της έχεις δώσει (που μάλλον δεν πρόκειται να τα ξαναδείς..) Χρησιμοποίησε προσχήματα. Πες ψέματα. Διάολε, αν φύγεις δεν θα έχεις πού την κεφαλή κλίναι, αυτό δεν είναι πρόσχημα, είναι σοβαρός λόγος! Αυτή θέλει να σε διώξει μόνο και μόνο για να φέρει σπίτι της τον γκόμενο... 

 

Αφού κάνεις ένα βήμα με τον βιοπορισμό, σκέψου ότι είσαι τριαντάρης, στην ηλικία του sexual prime για τον άντρα! Μπορείς να το αξιοποιήσεις για να βρεις πολλές καλύτερες και νεότερες γυναίκες! Μην μπεις σε σχέση άμεσα, εννοείται, βάλε αυστηρά κριτήρια για την επόμενη. Αλλά αυτά στην πορεία. Προέχει η λύση των πιο άμεσων προβλημάτων.

 

 

Μια καινούρια ζωή μόλις ανοίγεται μπροστά σου! Συγχαρητήρια! :mrgreen:

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας μόνο το 1ο ποστ του θέματος, αν και υποπτεύομαι ότι θα έχει γίνει η ερώτηση...

Πόσο δύσκολο σου είναι να αλλάξεις λίγο ρότα και να της κάνεις τις μικρές, καθημερινές μαλακιούλες που κάθε (ή, για να το πω πιο σωστά, σχεδόν κάθε) γυναίκα θέλει;

Γιατι να το κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να το κανει?

Αν όλη η συζήτηση γίνεται για το τι θα κάνει μετά και πώς θα βρει σπίτι κτλ κτλ κτλ, ναι, νταξ, η ερώτηση μου είναι άκυρη.

Αν υπάρχει έστω και μια υπόνοια ότι θέλει να είναι ακόμα μαζί της, γιατί να μην προσπαθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπόψιν, όσα λεφτά εφερνα στο σπίτι αλλα τόσα έφερνε και αυτη. Και έκανε καλη διαχείριση των χρημάτων. Οχι και χορηγός μάγκες μου.

 

Δεν αναφερομουν συγκεκριμενα σε σενα,αν και καπως ετσι το παρουσιασες στην αρχη.Τεσπα,στον μποτσο σου,η ζωη συνεχιζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όλη η συζήτηση γίνεται για το τι θα κάνει μετά και πώς θα βρει σπίτι κτλ κτλ κτλ, ναι, νταξ, η ερώτηση μου είναι άκυρη.

Αν υπάρχει έστω και μια υπόνοια ότι θέλει να είναι ακόμα μαζί της, γιατί να μην προσπαθήσει;

 

 

 

Γιατι η γυναικα αυτη ειναι σαν ενα τραπεζι.

 

Ξεκιναει με ορεκτικο και μετα αρχιζει το κυριως πιατο και τα επιδορπια...που δεν σταματανε ποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 90% τον γυναικών θέλουν ασφάλεια, όποτε δεν θα σε χωρίσουν αν δεν έχουν βρει τον επόμενο

συνήθως δικαιολογίες όπως δεν ειμαστε όπως ήμασταν ή θέλω λίγο χρόνο να σκεφτώ ή με παραμελείς και τέτοια σημαίνουν οτι εχει βρει άλλον...

 

Πόσο χρονών είναι η κοπέλα, δουλεύει κάπου;

 

Παίζει να έχει χτυπήσει το βιολογικό της ρολόι και να γουστάρει γάμους,παιδιά, οικογένεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τόσο, μα ΤΟΣΟ στάνταρ ότι της έχει γιαλίσει άλλος, έχει-δεν έχει μπει ο σύρτης ακόμη.  Κλασική περιπτωση βλάβης. 

Τώρα θυμηθηκε η κάμπια ότι της ξίνισες: πάνω στην ηλικία που αρχίζει να αισθάνεται ότι "μεγαλώνει", ώ τί σύμπτωση (και τί πρωτοτυπία, συνάμα).

 

ΠΑΡΕ ΔΡΟΜΟ όσο είναι καιρός και πριν αλλάξει γνώμη και σε πιάσει κώτσο τώρα που είσαι σε ευάλωτη φάση.

 

 

Είναι πλέον βέβαιο, πέρα από κάθε αμφιβολία, ότι  τα καλύτερα νήματα ανοίγουν βράδυ Σαββάτου προς Κυριακή

.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλοι εδω περα διαβασα τις περισσοτερες βλακειες που εχω διαβασει στην ζωη μου, εχετε 5 χρονια σχεση και η αρραβωνιαστικια σου ακομα και αλλον να εχει να πηδιεται δεν σημαινει οτι δεν εχει αισθηματα για σενα και οτι δεν σκευτεται αυτα π περασατε, εκτος αν εισαι 8 ωρες στα παιχνιδια ολη μερα και δεν κανετε τιποτα, η λυση ειναι μια.

 

τις κονσολες δεν της πουλας, τις σπας μπροστα της, της λες οτι δεν σ νοιαζουν τα υλικα αγαθα και οτι θες μονο αυτην, καθε μερα 8α κανεις τα παντα για να εισαι μαζι της, θα την κανεις να νιωσει βασσιλισα και κα8ε μερα θα της τον ριχνεις 5-6 φορες και αμα λαχει παρε και βιαγκρα να το κανεις και παραπανω φορες, ρε παιδι μου πηγαινε την σ μεροι που θα πηγαινες εσυ ερρωμενη σου για να την εντυπωσιασεις, μην το παρατας το θεμα ο αντρας ειναι ο κυνηγος, προσεξε ομως μην την κανεις να σε λυπηθει αυτα.

 

θες να μου πεις οτι ειστε στο ιδιο σπιτι μεχρι τις 20 φεβρουαριου και δεν κανετε τιποτα? μονο την κειτας? αυτο δεν υπαρχει........... κανε γρηγορες κινησεις φιλος... και δεν ειναι αναγκη να υπαρχει κ αλλος γκομενος, αλλα μπορει και ναι,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλοι εδω περα διαβασα τις περισσοτερες βλακειες που εχω διαβασει στην ζωη μου, εχετε 5 χρονια σχεση και η αρραβωνιαστικια σου ακομα και αλλον να εχει να πηδιεται δεν σημαινει οτι δεν εχει αισθηματα για σενα και οτι δεν σκευτεται αυτα π περασατε, εκτος αν εισαι 8 ωρες στα παιχνιδια ολη μερα και δεν κανετε τιποτα, η λυση ειναι μια.

 

τις κονσολες δεν της πουλας, τις σπας μπροστα της, της λες οτι δεν σ νοιαζουν τα υλικα αγαθα και οτι θες μονο αυτην, καθε μερα 8α κανεις τα παντα για να εισαι μαζι της, θα την κανεις να νιωσει βασσιλισα και κα8ε μερα θα της τον ριχνεις 5-6 φορες και αμα λαχει παρε και βιαγκρα να το κανεις και παραπανω φορες, ρε παιδι μου πηγαινε την σ μεροι που θα πηγαινες εσυ ερρωμενη σου για να την εντυπωσιασεις, μην το παρατας το θεμα ο αντρας ειναι ο κυνηγος, προσεξε ομως μην την κανεις να σε λυπηθει αυτα.

 

...και κερδισες άλλους τρεις μήνες μέχρι να βρει άλλη δικαιολογία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...