Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα παιχνίδια που έχεις "αγοράσει" (πάρει δωρεάν) μέσω συνδρομής ps+ μπορείς να τα κατεβάσεις και να τα παίξεις μόνο για το διάστημα που ισχύει η συνδρομή σου στο ps+.

 

Δες εδω: https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/2034/~/playstation-plus-introduction

 

Μα ουτε να τα κατεβασεις δεν μπορεις αν δεν εισαι psn+ ?

 

Οκ το ξερω οτι για να παιξω τα παιχνιδια που ειναι δωρο με το psn+ πρεπει και να ειμαι psn+ αλλα και να ειμαι online οσο τα παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα ουτε να τα κατεβασεις δεν μπορεις αν δεν εισαι psn+ ?

 

Οκ το ξερω οτι για να παιξω τα παιχνιδια που ειναι δωρο με το psn+ πρεπει και να ειμαι psn+ αλλα και να ειμαι online οσο τα παιζω.

Dude, for the sake of all that is unholy, πόσες φορές πρέπει να πούμε το ίδιο πράγμα;

 

ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ONLINE ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ PLUS.

 

Κάν' το μια αφίσα πάνω από την τηλεόραση, αν σε βοηθάει :P

 

Και όχι, ούτε να τα κατεβάσεις ούτε να τα παίξεις. Μόνο αν ξαναβάλεις συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις μεγα λαθος, Δεν μιλησα για παιχνιδια που εχεις αγορασει κανονικα απο το psn store.

 

Κατεβασα το infamous first son οσο ηταν σε προσφορα απο το psn+ δωρεαν και τωρα αν δεν ειμαι online πολυ απλα δεν μπορω να το παιξω και πιστευω το ιδιο γινεται σε οποιοδηποτε παιχνιδι κατεβασες δωρεαν σαν psn+ μελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις μεγα λαθος, Δεν μιλησα για παιχνιδια που εχεις αγορασει κανονικα απο το psn store.

 

Κατεβασα το infamous first son οσο ηταν σε προσφορα απο το psn+ δωρεαν και τωρα αν δεν ειμαι online πολυ απλα δεν μπορω να το παιξω και πιστευω το ιδιο γινεται σε οποιοδηποτε παιχνιδι κατεβασες δωρεαν σαν psn+ μελος.

δεν υπαρχει αυτο που λες τα παιχνιδια εχουνε counters πχ. 63 days till expire

εισαι δεν εισαι online αυτα θα παιζουν μεχρι να μηδενισουν τα counter τους

οταν μηδενισουν και εφοσον ξανα ανανεωσεις την plus συνδρομη σου θα πρεπει να συνδεθεις μια φορα για να τσεκαρει τα licences και να ανανεωσει τους counters (αν πχ αγορασεις 3 μηνες να τους κανει 90 μερες till expire ξανα) και μετα τα παιζεις ofline ξανα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι αν κατεβασω ενα παιχνιδι που ειναι δωρεαν π.χ. το abe oddyssey new n tasty για αυτον τον μηνα μπορω να το παιξω ακομα και αν δεν ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ???

 

Εγω σε 2-3 παιχνιδια που εχω κατεβασει οταν ηταν προσφορα στο psn+ π.χ. το infamous first son δεν με αφηνει να το παιξω αν δεν ειμαι συνδεδεμενος με το psn+ τωρα πως σε εσενα τα παιχνιδια/προσφορα σε αφηνει να τα παιξεις ακομα και αν εισαι ofline δεν ξερω.

 

Και ναι ο ελληνικος psn+ λογαριασμος μου ειναι ελληνικος και primary.

 

 

Τι ωρα ελλαδας μπαινουν οι προσφορες και οτιδηποτε αλλο στο ελληνικο psn store?

Γιατι ακομα δεν εχουν μπει τα παιχνιδια του μαρτιου που ειναι δωρεαν με το psn+ ενω στο αμερικανικο psn store εχουν μπει απο χτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έβαλα σε φίλο το λογαριασμό μου και κατέβασα τα παιχνίδια του ps plus που είχα στην κατοχή μου. Έδωσα την κονσόλα στον φίλο αυτός δεν έχει καθόλου Internt έκανα de-activate την κονσόλα του και συνεχίζει και παίζει κανονικά όλα τα παιχνίδια. Λογικά όταν μπει στον ιντερνετ (άμα μπει γιατί δν έχει) τότε θα απενεργοποιηθούν όλα οπότε αυτό με το nline σίγουρα δεν παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι αυτο που λεω γινεται.

Δηλαδη ειχα κατεβασει παιχνιδια δωρεαν επειδη ηταν στη μηνιαια προσφορα των psn+ games και οταν δεν ειναι η κονσολα συνδεδεμενη στο ιντερνετ δεν σε αφηνει να παιξεις το οποιοδηποτε παιχνιδι.

 

Για να μην παρεξηγηθω δεν μιλαω για παιχνιδια που εχεις αγορασει απο το psn store και μπορεις να τα παιξεις μια χαρα και ofline και ποτε να μην συνδεθει στο psn+ οπως επισης μπορεις να τα κατεβασεις ξανα στο δισκο οποτε θελεις και οχι μονο οταν εισαι psn+ σαν τα παιχνιδια που ειχες κατεβασει δωρεαν σαν psn+.

 

 

Π.χ. το infamous first son τωρα δεν μπορω να το κατεβασω καν μιας και προς το παρον δεν ειμαι psn+ μελος αλλα το μεσημερι που θα γινω λογικα θα με αφηνει και να το κατεβασω ξανα, αλλα και να το ξανα-παιξω ενω μεχρι τωρα δεν με αφηνε μεχρι πριν μερικες μερες που το ειχα στο δισκο και δεν το ειχα σβησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι αυτο που λεω γινεται.

Δηλαδη ειχα κατεβασει παιχνιδια δωρεαν επειδη ηταν στη μηνιαια προσφορα των psn+ games και οταν δεν ειναι η κονσολα συνδεδεμενη στο ιντερνετ δεν σε αφηνει να παιξεις το οποιοδηποτε παιχνιδι.

 

Για να μην παρεξηγηθω δεν μιλαω για παιχνιδια που εχεις αγορασει απο το psn store και μπορεις να τα παιξεις μια χαρα και ofline και ποτε να μην συνδεθει στο psn+ οπως επισης μπορεις να τα κατεβασεις ξανα στο δισκο οποτε θελεις και οχι μονο οταν εισαι psn+ σαν τα παιχνιδια που ειχες κατεβασει δωρεαν σαν psn+.

 

 

Π.χ. το infamous first son τωρα δεν μπορω να το κατεβασω καν μιας και προς το παρον δεν ειμαι psn+ μελος αλλα το μεσημερι που θα γινω λογικα θα με αφηνει και να το κατεβασω ξανα, αλλα και να το ξανα-παιξω ενω μεχρι τωρα δεν με αφηνε μεχρι πριν μερικες μερες που το ειχα στο δισκο και δεν το ειχα σβησει.

ο μονος λογος που μπορω να σκεφτω να μην σε αφηνει να παιξεις τα psn plus παιχνιδια αν δεν εισαι ονλινε ειναι να εχεις κανει τιποτα ματσακονιες τυπου secontary primary acc αναμεσα σε σενα και ενα φιλο σου και να μοιραζεστε και το plus (εκτος απο τα παιχνιδια) 

εκει οντως το ενα acc θελει να ειναι μονιμος ονλινε για να παιξει τουλαχιστον στα digital αγορασμενα οποτε ισως και να δουλευει και το plus ετσι

 

 

ps. οταν λες ειμαι συνδεμενος με το ps plus μηπως εννοεις να εχεις αγορασει συνδρομη plus? φυσικα πρεπει να εχεις συνδρομη plus για να (ξανα)κατεβασεις plus παιχνιδια (και αν εχουν μηδενισει τα counter τους και να τα παιξεις) αλλα να εισαι μονιμος συνδεμενος στο ιντερνετ οχι δεν χρειαζεται παρα μια φορα για να κανει restore τα licenses 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που δοκιμασα να κατεβασω καποια αλλα παιχνιδια και μετα για να το τσεκαρω και τωρα αποσυνδεθηκε με αφηνε να παιξω αυτα τα παιχνιδια που ειχα κατεβασει σαν προσφορες οσο ημουν psn+.

 

Αλλα μολις σημερα ξαναεγινε psn+ και δεν ξερω αν φταιει αυτο.

 

Μια αλλη ερωτηση ειναι αν εχεις ενεργη το auto renew τη συνδρομη σου και εχεις πληρωσει μεσω paypal οταν τελειωσει η συνδρομη θα κανει ανανεωση αυτοματα ακομα και αν δεν του εβαλες να αποθηκευση τα paypal στοιχεια σου?

 

Επισης πως μπορω να δω ποσες μερες μπορω να παιξω ενα παιχνιδι που κατεβασα σαν προσφορα του psn+ αν δεν ειμαι στο ιντερνετ?

 

Ζηταω συγνωμη για την παραπανω αποψη μου αλλα νομιζα οτι οσο δεν ειμαι στο ιντερνετ δεν μπορουσα να παιξω τα psn+ παιχνιδια που ειχα κατεβασει σαν δωρο.

 

Αλλα αυτο ισχυει μονο αν συνδεθεις και δεν εισαι πλεον psn+ member.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι σιγουρος για το auto renew αλλα αν δεν το θες ενεργο καλυτερα να το κλεισεις

τα counters τον παιχνιδιων μπορεις να τα δεις πατωντας options---->information (εκει που ξεκινας τα παιχνιδια στο "desktop" οχι μεσα απο τα παιχνιδια αφου τα εχεις ξεκινησει) το remaining time ειναι ποσες μερες σου απομενουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις μερες που μπορεις να τρεξεις το παιχνιδι ofline φαινετε αν πατησεις πανω στο παιχνιδι το κουμπι options - information και στην ουσια ειναι η ημερομηνια που ληγει η psn+ συνδρομη σου αυτο το τσεκαρα μολις.

 

Αν με το που λήξη η psn+ συνδρομη σου ξανασυνδεθεις στο ιντερνετ και ανανεωσης την psn+ συνδρομη σου ανανεωνονται και ολα αυτα ετσι δεν ειναι?

 

Και να σου πω αν αλλαξεις την ημερομηνια της κονσολας και το πας για μηνες πισω δεν θα μπορεις να παιξεις τα οποια psn+ free games εχεις κατεβασει οσο θελεις ofline?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν πιανουν οι αλλαγες ημερομηνιας για τοσο χαζους τους εχεις? :P


ερωτηση ξερει κανεις πως μπορω να αγορασω παιχνιδι που μου εχει δωσει δωρεαν το plus?

εχω παιξει τοσο πολυ το binding of isaac που θα ηθελα να το πληρωσω...ως φορος τιμης για τους developers

πειτε με χαζο αλλα θα ηθελα να τους τα σκασω :P

(εχω ενεργη plus και δεν με αφηνει να το πληρωσω-αγορασω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν πιανουν οι αλλαγες ημερομηνιας για τοσο χαζους τους εχεις? :P

ερωτηση ξερει κανεις πως μπορω να αγορασω παιχνιδι που μου εχει δωσει δωρεαν το plus?

εχω παιξει τοσο πολυ το binding of isaac που θα ηθελα να το πληρωσω...ως φορος τιμης για τους developers

πειτε με χαζο αλλα θα ηθελα να τους τα σκασω :P

(εχω ενεργη plus και δεν με αφηνει να το πληρωσω-αγορασω)

Πότε έδωσε δωρεάν το isaac,ποιό μήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...