Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο με τα κουτρα παιχνιδια το λεγαμε απο εποχες ps3 οτι ο κοσμος θα κακομαθει.... γιατι οι περισσοτεροι (με το μυαλο τους) εκαναν εγγραφη και πληρωσαν με το σκεπτικο οτι θα παιρνουν κουτρα παιχνιδια ΑΑΑ , λες και η Σονυ ειναι υποχρεωμενη να δινει οτι εμεις γουσταρουμε...Γενικα δε καταλαβαινω αυτη τη συμπεριφορα απο τον κοσμο...Διαβαζα τωρα στο λινκ απο το GS εναν που ελεγε "δεν θα καω ανανεωση αν δεν δωσει παιχνιδι της προκοπης" - ημαρτον ρε πουστη δλδ...Τα παιχνιδια ειναι αυτα που θα πρεπε να ειναι, στο κατω κατω το ps3 πηρε την υπηρεσια μετα απο 5-6 χρονια στην αγορα και εκατονταδες τιτλους.Ας μην ειμαστε υπερβολικοι...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ένα χρόνο μέσα

στο vita εχω πάρει φέτος uncharted motogp το αλλο με τo rakoyn 

Sly Cooper

 

κάτι lego και τωρα killzone

Μόνο γι αυτά άξιζε η προσφορά... Οτι πήρα στο ps4 είναι τελείως δωρεάν για μένα και είμαι καλά.

 

Πήρα και 2 παιχνίδα δώρα από την ΕΑ το need for speed και το zombies vs plants

 

Δε προλαβαίνουμε να παίζουμε....

Μόνο MInecraft αγοράσαμε φέτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τα κουτρα παιχνιδια το λεγαμε απο εποχες ps3 οτι ο κοσμος θα κακομαθει.... γιατι οι περισσοτεροι (με το μυαλο τους) εκαναν εγγραφη και πληρωσαν με το σκεπτικο οτι θα παιρνουν κουτρα παιχνιδια ΑΑΑ , λες και η Σονυ ειναι υποχρεωμενη να δινει οτι εμεις γουσταρουμε...Γενικα δε καταλαβαινω αυτη τη συμπεριφορα απο τον κοσμο...Διαβαζα τωρα στο λινκ απο το GS εναν που ελεγε "δεν θα καω ανανεωση αν δεν δωσει παιχνιδι της προκοπης" - ημαρτον ρε πουστη δλδ...Τα παιχνιδια ειναι αυτα που θα πρεπε να ειναι, στο κατω κατω το ps3 πηρε την υπηρεσια μετα απο 5-6 χρονια στην αγορα και εκατονταδες τιτλους.Ας μην ειμαστε υπερβολικοι...

 

Δε νομίζω ότι είναι υπερβολική η άποψη "δε θα κάνω ανανέωση αν δε δώσει παιχνίδι της προκοπής".

Για κάποιον πχ που έχει ΄μονο ps4 (όπως εγώ), Φεβρουάριο-Μάρτιο-Απρίλιο δεν έχει δώσει παιχνίδι που να παίξω πάνω από 15'.

Κάποιοι πήρα το ps+ για τα δωρεάν παιχνίδια και όχι για να παίζουν online και λογικό να περιμένουν κάτι καλύτερο (σε αυτό ίσως να μη βοηθάνε και πολύ οι συνεχείς φήμες περί Last of Us, Driveclub, Killzone κλπ που αυξάνουν τις προσδοκίες του κόσμου)

 

Το αν θα έπρεπε να πληρώνει ο κοσμάκης το ps+ αν θέλει να παίζει online είνια μία άλλη κουβέντα βέβαια (εγώ προσωπικά το θεωρώ υπερβολή να σε βάζουν να πληρώνεις έξτρα για να παίξεις ονλάην, λες και τα παιχνίδια που παίρνουμε είναι φτηνά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χοντρο-κομμενο παραδειγμα αλλα η ουσια ειναι η ιδια, ειναι σαν να μου λες πηρα αυτοκινητο καινουργιο και μου ζητανε να βαλω και βενζινη....Δε παει ετσι...Γενικα η παροχη υπηρεσιων (Στην Ελλαδα συγκεκριμενα αφου μενω εδω-το βλεπω και απο την δουλεια μου) ανα τον κοσμο δε θεωρειτε κατι σπουδαιο, δλδ δεν δαπανειται χρονος-ποροι κλπ κλπ απο κανεναν , αρα θα πρεπε να ναι σχεδον τσαμπα....Η Σονυ σε αυτη τη γενια δε δεσμευτηκε να δωσει ποτε ΑΑΑ τιτλους -επισης δεν εχει να σου δωσει-και επισης δεν ειναι υποχρεωμενη-Επισης δεν μπορω να ακου-διαβαζω πραγματα του στυλ ζητανε 50€ το χρονο κλπ κλπ και δεν εχω να δινω λεφτα για παιχνιδια...Το gaming ειναι πολυτελεια τιποτα λιγοτερο, δεν εχεις?πας σε φτηνη λυση pc δε θελεις?μαζευεις λεφτα.Κανεις δεν ειναι Αγιος ουτε ιδρυμα, ολοι κανουν δουλεια για να βγαλουν λεφτα.Και επειδη ξεφυγα θα το τελειωσω εδω.Και προσοχη τα παραπανω δεν επιβαλλονται απλα αποτελουν την αποψη μου χωρις να απαξιωνω κανεναν...Οχι τπτ , γιατι εχουμε και πολυ ευαισθητο-ευεξαπτο κοσμο εδω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι είναι υπερβολική η άποψη "δε θα κάνω ανανέωση αν δε δώσει παιχνίδι της προκοπής".

Για κάποιον πχ που έχει ΄μονο ps4 (όπως εγώ), Φεβρουάριο-Μάρτιο-Απρίλιο δεν έχει δώσει παιχνίδι που να παίξω πάνω από 15'.

Κάποιοι πήρα το ps+ για τα δωρεάν παιχνίδια και όχι για να παίζουν online και λογικό να περιμένουν κάτι καλύτερο (σε αυτό ίσως να μη βοηθάνε και πολύ οι συνεχείς φήμες περί Last of Us, Driveclub, Killzone κλπ που αυξάνουν τις προσδοκίες του κόσμου)

 

Το αν θα έπρεπε να πληρώνει ο κοσμάκης το ps+ αν θέλει να παίζει online είνια μία άλλη κουβέντα βέβαια (εγώ προσωπικά το θεωρώ υπερβολή να σε βάζουν να πληρώνεις έξτρα για να παίξεις ονλάην, λες και τα παιχνίδια που παίρνουμε είναι φτηνά).

Γιατι πιστευεις οτι εχει να δωσει παιχνιδι της προκοπης?

Αν ειναι να δωσει δωρενα σε psn+ συνδρομητες AAA παιχνιδια τοτε θα περιμενεις πολυ.

Αντε κανα remastered και πολυ μας ειναι.

Γι' αυτο ειτε συνηθισε τα indy games, ειτε μην παρεις συνδρομη psn+/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίσαμε πάλι τα ίδια, βλέπω.

 

Το προηγούμενο τρίμηνο έδωσε πολύ καλά παιχνίδια. Τσεκάρετε τα σκαλώματά σας, θα πρότεινα, αν τα απορρίψατε όλα επειδή δεν είναι ΑΑΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ στους 12 μηνες που εχει ο χρονος 1-2 μηνες θα δωσουν κατι καλο αυτο τι σημαινει οτι αξιζει καποιος να βαλει psn+ για τα free games?

 

Δεν νομιζω.

 

Ειδικα αν δεν δουμε περισσοτερα AAA παιχνιδια τοτε βλεπω τη κονσολα μας να ποιανει απλα σκονη.

 

Οχι οτι το αντιπαλο στρατοπεδο ειναι σε καλυτερη θεση αυτο ειναι προβλημα αυτης της γενειας κονσολων.

 

Γιατι αν δεις τι παιχνιδια ΑΑΑ ειχε βγαλει η καθε κονσολα ps3 & xbox360 σε σχεση με τις τωρινες ps4 & xbox one πιστεψε με θα τριβεις τα ματια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει τι είχαν οι προηγούμενες κονσόλες...6 χρόνια μετά την κυκλοφορία τους. Your point?

 

Και ναι, ακόμα και αν υποθέσουμε ότι μόνο 2 μήνες από τους 12 δώσουν καλά παιχνίδια (που ήδη δεν ισχύει αυτό), έχει βγάλει τα λεφτά της η συνδρομή (συν προσφορές). 

 

Τώρα, αν κάποιοι απορρίπτουν το Dust και το Valiant Hearts (δύο παραδείγματα μόνο) στο 10λεπτο επειδή δεν έχουν τα production values και τη νοοτροπία του Assassin's Creed, ξέρω 'γώ, δε φταίει ούτε η κονσόλα ούτε η γενιά ούτε η συνδρομή.

 

Ευπρόσδεκτη κάθε κριτική, όπως κατανοητά και τα διαφορετικά γούστα, αλλά η συνεχής γκρίνια για το ίδιο πράγμα είναι απλώς γραφική και κουραστική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν μιλαω για 6 χρονια μετα την κυκλοφορια τους αλλα για 2 χρονια μετα την κυκλοφορια τους(Π.χ. ps3 game list(Πατα πανω στο first released να στα κανει ταξινομηση με βαση το ποτε κυκλοφορησε το καθε παιχνιδι)).

 

Δες λιγο τους ΑΑΑ τιτλους αλλα και γενικοτερα τη λιστα των παιχνιδιων που ειχαν κυκλοφορησει τοτε στις προηγουμενης γενειας κονσολες και δες και τα τωρινα παιχνιδια και ελα πες μου σε ποια γενεια στα 2 χρονια κυκλοφοριας της καθε κονσολας υπαρχουν περισσοτερα και ποιοτικοτερα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν μιλαω για 6 χρονια μετα την κυκλοφορια τους αλλα για 2 χρονια μετα την κυκλοφορια τους(Π.χ. ps3 game list(Πατα πανω στο first released να στα κανει ταξινομηση με βαση το ποτε κυκλοφορησε το καθε παιχνιδι)).

 

Δες λιγο τους ΑΑΑ τιτλους αλλα και γενικοτερα τη λιστα των παιχνιδιων που ειχαν κυκλοφορησει τοτε στις προηγουμενης γενειας κονσολες και δες και τα τωρινα παιχνιδια και ελα πες μου σε ποια γενεια στα 2 χρονια κυκλοφοριας της καθε κονσολας υπαρχουν περισσοτερα και ποιοτικοτερα παιχνιδια.

 

 

Το PS3...τα 2 πρωτα χρόνια...ενα Tekken 5 HD online, Unreal 3 και MGS4 είχε...μετά το χάος...

 

Ρε μάγκες, απίστευτη καταστροφολογία όμως έτσι ? αυτο το "δεν υπάρχουν games" δλδ...

Το Evil Within, Diablo3 UE, Alien Isolation, MGS Ground Zeroes, Destiny, Samurai Warriors 4, Resident Evil HD remaster, Wolfenstein, Metro last light και λοιπά που έχω παίξει όμως μάλλον δεν είναι παιχνίδια, σωστά ? Βάλτε και κάποια καλά remake που μερικοί δεν τα είχαν καν παίξει στην προηγουμενη γενιά και...

 

Τι να πώ ρε γμτ πραγματικά, απο τον Νοέμβριο που το πήρα το μηΚάνημα εχει γράψει ώρες...

 

Μερικοί μάλλον περιμένουν τίτλους επειπέδου Bloodborne/Sunset overdrive/Metal Gear/Ζelda να σκάνε κάθε μήνα όπότε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ red1 εδω βλεπεις κατα καιρουυς σχολια σε διαφορα φορα για καποια παιχνιδια που περνουν 7-7.5 οτι δεν αξιζουν την προσοχη και τον χρονο μερικων-μερικων....Τι να λεμε τωρα..Εδω ειμαστε στο 2015 , εποχη που εχεις μεχρι και κλασιμο με video preview και ακομα βασιζομαστε στην σαρα και στην μαρα να δουμε τι βαθμο θα βαλουν στα παιχνιδια για να δουμε αν θα τα παιξουμε..Καποτε ειχαμε 1 περιοδικο και λιγο μετα μονο 2-3 site και τπτ αλλο...Θυμαμαι εποχες που εμπαινα IGN να δω τι ερχεται-τι βαθμο παιρνει κλπ κλπ γιατι ειναι εγγυηση (ασχετα που τωρα ειναι τραγικοι)...Πλεον δεν μας γλυτωνει τιποτα γιατι ζηταμε το αριστο, το 10' απο τους παντες ενω δεν ξερουμε ΚΑΝ τι παιζει πισω απο καθε στουντιο (βλ. στουντιο The Order..) , εδω γεμισαμε Angry Joe ρε μλκ που αμα ενα game δε βγει μλκια μετα απο hype δε βγαινει να κανει κανα video της προκοπης...Ασε την καραμελα με το δεν υπαρχουν παιχνιδια, λες και ολοι εχουν τον χωρο η την αναγκη να δωσουν ενα σκασμο λεφτα για ενα pc και να ασχολουνται με τον θειο και με τα 1200 bug & error που βγαζει το καθε image λογω crack κλπ κλπ...Εδω κλεισαμε 2 χρονια κοντα και αναρωτιουνται γιατι δεν εχουμε παιχνιδια (λες και στην προηγουμενη το ιδιο διαστημα ειχαμε περισσοτερα) , η δεν εχουν χωνεψει το γεγονος οτι αφου η προηγουμενη γενια πηγε 8 χρονια χωρις την παραμικρη κλαψα , δεν θα πει νομιζουν και αυτη(η τουλαχιστον αυτο προσπαθουν) ...Και αλλα ποσα....Rage mode off.. Ειλικρινα δλδ...

Οσον αφορα το plus νομιζω την αποψη μουυ την ειπα....Αλλωστε δεν ειναι υποχρεωτικο να χεις plus,θυμαμαι καποτε οταν ειμασταν στα ζεστα του 3 που το psn ηταν κουτρα και ηταν ψιλο για τον Πεολιδη(Υπαρχει και επιθετοναι) , που καμαρωναμε για την gold της MS και τοτε αν θυμαμαι καλα(διορθωστε με αν κανω λαθος) , ουτε καν μας παιρνουσε απο το μυαλο το κουτρα game καθε μηνα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη λυση για εμενα πριν αγορασεις ενα παιχνιδι ειναι να πας να το νοικιασεις απο ενα video club να το παιξεις για μια με δυο μερες και αν δεις οτι σ' αρεσει πας και το αγοραζεις

 

Με αυτον τον τροπο ουτε με καποιο video preview, ουτε με την οποιαδηποτε αποψη τριτου κρινεις απλα κοιτας τι αρεσει σε εσενα και μονο σε εσενα και πρατεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη λυση για εμενα πριν αγορασεις ενα παιχνιδι ειναι να πας να το νοικιασεις απο ενα video club να το παιξεις για μια με δυο μερες και αν δεις οτι σ' αρεσει πας και το αγοραζεις

 

Με αυτον τον τροπο ουτε με καποιο video preview, ουτε με την οποιαδηποτε αποψη τριτου κρινεις απλα κοιτας τι αρεσει σε εσενα και μονο σε εσενα και πρατεις.

 

 

Υπάρχουν και demos που είναι και δωρεάν αν τα κατεβάζεις από το PS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και demos που είναι και δωρεάν αν τα κατεβάζεις από το PS!

Δυστυχώς αυτά, ειδικά στην PS μεριά, είναι σπάνια πλέον. Ενα πράγμα έπρεπε να αντιγράψει η Sony από την MS, το υποχρεωτικό trial σε κάθε digital only game, και δεν το έκανε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...