Προς το περιεχόμενο

Το Facebook κλείνει 9 χρόνια λειτουργίας


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 χαχαχαχαχαχα έχω πεθάνει ρε..

Εγω παλι κλαιω με αυτο:"Σου είπα και πριν εσύ μίλησες για τις γκόμενες μας, για τον παππού σου και για το κινητό μου."Ειχαμε δεν ειχαμε παλι στο epic randomness το γυρισαμε. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα φώτο σου με μπλουζάκι πάνω και 6packs φόρα παρτίδα.

pm me αν θες και συ  ;)

Ευχαριστώ 

Βαλτε και bran defer.

Mετα καμψεις και μετα ελξεις!

Χαχαχαχα

 

Συγνωμη που δεν μπορουμε να πουμε την γνωμη μας.Ναι ειμαστε χοντροι,βρωμιαρηδες και κακογουστοι για τον γνωστο λογο.Ξερεις εσυ,επειδη εχουμε android.Συγνωμη και παλι,παω στην σπηλια μου.

Χαχαχαχα!Ωραίος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησα πολύ το facebook για να προωθήσω ιδέες μου στο internet .Αυτό που κατάλαβα είναι ότι από τότε που βγήκε αυτό το ρημάδι το internet έχει χάσει την μαγεία του. Διαφημιστές και εταιρείες έχουν χάσει την δουλειά τους , το web design είναι πεσμένο , το seo ακόμα πιο πολύ. Αν εχεις εταιρεία χρειάζεσαι μόνο ένα λογαριασμό στο facebook και έχεις τελειώσει. Καλείς φίλους , προωθείς τα προΙόντα σου με διάφορες εφαρμογές , συνδέεσαι με ένα ebay account και είσαι έτοιμος. Για αυτό και πολλές εταιρείες που ασχολιόντουσαν με desing , hosting εχουν προσθέσει υπηρεσίες social media. Και βεβαιως πολλοί άκυροι τύποι έχουν φτιάξει παράνομες εταιρείες για να σε προωθούν. Προσωπικά κόντεψε να μου γίνει εθισμός και το παράτησα τελείως. Φοβήθηκα. Μετά από 1 μήνα μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι ένα εντελώς ανούσιο πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου χρειάζεται, δε βλέπω το τι έχει να μου προσφέρει - η μάλλον, βλέπω ότι έχει να μου προσφέρει πράγματα τα οποία, ή έχω ήδη μέσω προτιμότερων για 'μένα εφαρμογών, ή εναντιώνονται σε επιλογές και αρχές που ακολουθώ απολύτως ενσυνείδητα εδώ και δεκαετίες, συνεπώς δεν έχω...

 

...αν εύχομαι να κλείσει; Όχι. Ό,τι κρίνω πως δε με αφορά, είτε υφίσταται είτε όχι, για 'μένα είναι ένα και το αυτό, αφού αδιαφορώ παντελώς γι' αυτό.

 

Ούτε σε σκυλάδικα ή μοδάτα νταμπαντουμπάδικα club πηγαίνω, αλλά δεν εύχομαι να κλείσουν. Ούτε smartphone έχω, αλλά δεν εύχομαι να σταματήσει η εμπορική τους διάθεση. Έχω πολύ σοβαρότερα και σημαντικότερα πράγματα για τα οποία αξίζει να ευχηθώ.

 

Αν θεωρώ ότι θα προέκυπτε κάτι θετικό - προσωπικά για 'μένα - από το υποθετικό κλείσιμό του; Ναι. Η απουσία από το οπτικό μου πεδίο των - γεμάτων έκπληξη...απορία...οίκτο(!) - εκφράσεων αγάμητης γελάδας, που σχηματίζονται στα πρόσωπα όσων κατά καιρούς με ρωτούν «έχεις facebook;», τη στιγμή που συνειδητοποιούν ότι απάντησα «όχι».

 

Εγώ βέβαια είμαι και μέγας στούρνος, ο οποίος δε χαμπαριάζει και πολλά πολλά, οπότε πανεύκολα - κι εφόσον δε βαριέμαι - η αντίδρασή μου στις μοσχαρίσιες εκφράσεις, είναι κάτι σαν «Τράβα ν' απλώσεις κάνα τραχανά μωρή ξεβράκωτη, που είχες και στη στάνη τής μάνας σου facebook και θα με κοιτάξεις με συμπόνια...». Αλλά όσο να 'ναι, δε θα σπαταλούσα φαιά ουσία προκειμένου να βρίσκω καινούργιες ατάκες κάθε φορά... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλοι έχουν Facebook. Ακόμα και αυτοί που δεν έχουν. Είναι αρκετοί στο Forum που κατακρίνουν το Facebook και ίσως να μην εχουν λογαριασμό. Βλέπεις όμως ότι την μοναξιά τους και ότι άλλο θες το βγάζουν στο Forum και ειδικά στις αγγελίες. Μιλάνε για να μιλάνε. Κάνουν Facebook το Insomnia για παράδειγμα.
Και όσοι δεν έχουν καν Internet, κάνουν Facebook τη ζωή τους. Μιλάνε για να μιλάνε. 

Επεξ/σία από Heatspreader
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι έχουν Facebook. Ακόμα και αυτοί που δεν έχουν. Είναι αρκετοί στο Forum που κατακρίνουν το Facebook και ίσως να μην λογαριασμό. Βλέπεις όμως ότι την μοναξιά τους και ότι άλλο θες το βγάζουν στο Forum και ειδικά στις αγγελίες. Μιλάνε για να μιλάνε. Κάνουν Facebook το Insomnia για παράδειγμα.

Και όσοι δεν έχουν καν Internet, κάνουν Facebook τη ζωή τους. Μιλάνε για να μιλάνε. 

Εγω που εχω facebook αλλα το εκανα για να κανω like στην σελιδα της thq και να παρω το metro2033 τσαμπα και μετα δεν ξαναμπηκα,σε πια κατηγορια ανηκω; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι έχουν Facebook. Ακόμα και αυτοί που δεν έχουν. Είναι αρκετοί στο Forum που κατακρίνουν το Facebook και ίσως να μην λογαριασμό. Βλέπεις όμως ότι την μοναξιά τους και ότι άλλο θες το βγάζουν στο Forum και ειδικά στις αγγελίες. Μιλάνε για να μιλάνε. Κάνουν Facebook το Insomnia για παράδειγμα.

Και όσοι δεν έχουν καν Internet, κάνουν Facebook τη ζωή τους. Μιλάνε για να μιλάνε.

 

Την υπογραφή μου μπορείς να την κλικάρεις και από μόνος σου, έτσι; Δε χρειάζεται να παραθέσω το link στο post...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω facebook αλλα το εκανα για να κανω like στην σελιδα της thq και να παρω το metro2033 τσαμπα και μετα δεν ξαναμπηκα,σε πια κατηγορια ανηκω; :P

 

Χαχαχα κέρδισα και εγω ακριβώς το ιδιο παιχνίδι απο εναν διαγωνισμό στο facebook, εδω του βγάζω το καπέλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε pournaras έχεις έλλειψη αποθηκευτικού χώρου στο smartphone σου?

Ποιο είναι το πρόβλημα σου δηλαδή να χεις εγκατεστημένο και το viber και το whatsapp και το skype?

Όπου σου μιλήσουνε απαντάς.

Και ξέρεις και τι χρησιμοποιεί ο καθένας από ένα διάστημα και μετά ήμαρτον. 

 

Ουτε ελλειψη αποθηκευτικου εχω ουτε τιποτε αλλο.

Αυτο που συνεχιζεις να μην καταλαβαινεις (νομιζω πλεον επιτηδες), ειναι αλλο.

Εχεις 10 γνωστους που λιγο πολυ μιλατε λετε καμμια μαλακια και χαλαρα.

4 απο αυτους εχουν skype

2 εχουν viber

1 εχει whatsap

3 δεν εχουν smartphone και αρεσκονται μονο στο κλασσικο τηλεφωνο-sms.

 

Και απο τους 10, οι 8 εχουν fb και μπαινουν καθημερινα για κανα μισαωρακι χαβαλε. Και οι 7 κιολας που εχουν smartphone λαμβανουν και ειδοποιηση στο κινητο τους.

 

Οποτε εσυ, αντι να χρησιμοποιησεις το εργαλειο που εχει τη μεγαλυτερη απηχηση, και θα εχεις καλυψει τουλαχιστον τους 8, προτιμας οχι απλα να το αγνοησεις, αλλα ζητας να κλεισει κιολας (μια ηθικη ικανοποιηση που δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω), και ξεκινας να παιζεις με τα αλλα προγραμματα απλα και μονο για να νιωσεις εξω απο το "κοπαδι".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε ελλειψη αποθηκευτικου εχω ουτε τιποτε αλλο.

Αυτο που συνεχιζεις να μην καταλαβαινεις (νομιζω πλεον επιτηδες), ειναι αλλο.

Εχεις 10 γνωστους που λιγο πολυ μιλατε λετε καμμια μαλακια και χαλαρα.

4 απο αυτους εχουν skype

2 εχουν viber

1 εχει whatsap

3 δεν εχουν smartphone και αρεσκονται μονο στο κλασσικο τηλεφωνο-sms.

 

Και απο τους 10, οι 8 εχουν fb και μπαινουν καθημερινα για κανα μισαωρακι χαβαλε. Και οι 7 κιολας που εχουν smartphone λαμβανουν και ειδοποιηση στο κινητο τους.

 

Οποτε εσυ, αντι να χρησιμοποιησεις το εργαλειο που εχει τη μεγαλυτερη απηχηση, και θα εχεις καλυψει τουλαχιστον τους 8, προτιμας οχι απλα να το αγνοησεις, αλλα ζητας να κλεισει κιολας (μια ηθικη ικανοποιηση που δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω), και ξεκινας να παιζεις με τα αλλα προγραμματα απλα και μονο για να νιωσεις εξω απο το "κοπαδι".

Κατ αρχήν δεν περιμένω να νιώσω τίποτα με το να μην έχω fb..

Αυτό που σου λέω εγώ είναι ότι επειδή αυτοί που έχω εγώ στις επαφές μου και δεν έχουν fb είναι πολύ περισσότεροι έχω έτσι κι αλλιώς στο smartphone μου τις social εφαρμογές που αναφέρεις επομένως τους μιλάω εκεί.

Δε μου προσφέρει δηλαδή απολύτως τίποτα το fb, δεν έχω κάποιον που δε μιλάω μαζί του επειδή δεν έχω fb.

Και τα να κλείσει και ψόφος κλπ που διαβάζεις από διάφορους εδώ προφανώς καταλαβαίνεις ότι δεν θα χουν κάποιο όφελος με το κλείσιμο του, ούτε έχουν μετοχές στο twitter, απλά είναι κάτι που όπως πολύς κόσμος γουστάρει έτσι και μπόλικος δε γουστάρει.

Δες το παράδειγμα με τον Bieber :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...