Προς το περιεχόμενο

Τα καλύτερα free to play MMO games - Προτάσεις, απορίες


pontikodaimonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το τερα ειναι πολυ καλο,με φοβερο pvp,parties,δεν ειναι τοσο παιδικο οσο το guild wars.

και εγω τερα θα σου πω αλλα επιδη ειναι free αλλα σοβαρα το guild wars 2 παιδικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εντελώς free Tera αλλά το σύστημα μάχης δεν είναι ακριβώς όπως του wow

έχει στόχο και ο healer θα δυσκολευτεί να προσαρμοστεί

επίσης είναι ασιατικού στιλ game (greed fest)

 

εμένα μου αρέσει περισσότερο το The secret world που είναι κιαυτο χωρίς συνδρομή

αλλά πρέπει να αγοράσεται το game (όπως το GW2)

σε αυτό το σύστημα μάχης είναι όπως του wow target-hit

και γενικά είναι πιο friendly απο το Tera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αν και δεν με τρελενει το TERA (εκτως απο την τιμή του), αλλα μου αρεσει να το παιζω σαν κατι το διαφορετικο, μπορω να σου πω οτι το combat system του το λατρεύω. μετα απο πολυ λιωσιμο σε star wars the old republic οπου οτι εκανες ηταν πολυ στανταρ τα skills και οι κινησεις, οπου μετα απο ενα σημειο τα εκανες με κλειστα ματια, το τερα σε εχει λιγο στην τσιτα, ειναι λιγο πιο action. τελικα καταλαβα οτι προτιμω να προσαρμοζεται ο παιχτης στο στυλ του παιχνιδιου παρα το παιχνιδι στον παιχτη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ' ότι διαβάζω και από τις αναφορές των παιδιών αλλά και στον γούγλη, το Tera είναι όμοιο με το Lineage

άρα αυτό (θα το ξεκινήσω κι εγώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Είπα να ξαναρχίσω το gaming και επειδή έχω μείνει λίγο πίσω θα θελα να μου προτείνετε κάποια παιχνίδια (κυρίως free to play, αλλά και paid αν αξίζουν όχι όμως pay to win mmorpg). Μέχρι στιγμής έχω εγκατεστημένο amnesia, lol, smite, dota 2, Tera, HoN, Runes of Magic, Prototype. Πιο πολύ ενδιαφέρομαι για online free παιχνίδια. Ακούω ιδέες.


Windows XP έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το AION ειναι free-to-play απο το καλοκαρι. Δε μπορω να σου πω παρα πολλα για το παιχνιδι (τι νεα υπαρχουν και τι εχει αλλαξει απο τοτε) γιατι εχω να παιξω καιρο αλλα μπορω να σου πω οτι ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερων παιχνιδι... επισης θα σου προτεινα και το Star Wars:The Old Republic παλι free-to-play mmorpg (απο το φεβρουαριο νομιζω)... γι'αυτο δεν εχω σχηματισει καμια αποψη γιατι το laptop μου δεν.....αλλα απο οτι εχω δει (απο review και gameplay videos αξιζει)....

τωρα απο pc gaming για πολυ καψιμο αξιζουν τα παρακατω:

Grand strategy: Hearts Of Iron III (και γενικα παιχνιδια grand strategy της Paradox)
simulation: SImCity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...