Προς το περιεχόμενο

Τα καλύτερα free to play MMO games - Προτάσεις, απορίες


pontikodaimonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι σχετικό και υποκειμενικό φίλε μου. Εγώ αν ξεκίναγα τώρα θα πήγαινα σε Neverwinter αν ήθελα RPG και Path of Exile αν ήθελα ARPG...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και στο tera και στο neverwinter ειναι ξεκαθαρο οτι αγοραζοντας item απο το cash shop σου δινουν μεγαλο πλεονεκτημα και σε διευκολυνουν σε μεγαλο βαθμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και στο tera και στο neverwinter ειναι ξεκαθαρο οτι αγοραζοντας item απο το cash shop σου δινουν μεγαλο πλεονεκτημα και σε διευκολυνουν σε μεγαλο βαθμο..

 

Είναι από τα παιχνίδια που είναι πιο κοντά στο πρότυπο του free to play και όχι pay to win αλλά κάπως πρέπει να βγάλουν κι αυτοί χρήματα δε νομίζεις? Και αν σκοπεύεις να ασχοληθείς 100-200-300 ώρες με ένα παιχνίδι δεν πρέπει να ανταμοιφθεί κάπως και αυτός που στο προσφέρει?

 

αλλη ιδεα??

 

Μία καλή ιδέα είναι να αφιερώσεις λίγο χρόνο και να ψάξεις τα θέματα που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στο insomnia όπου θα δεις τα +/- του εκάστοτε παιχνιδιού χωρίς να περιμένεις έτοιμες τις απαντήσεις.

 

Και το σημαντικότερο, όσες ιδέες και να πάρεις, αν δεν μπεις στον κόπο να δοκιμάσεις 2-3 και να δεις τι σου ταιριάζει/αρέσει δεν κάνεις δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Φτιάχνω αυτό το θέμα γιατί βλέπω οτι δεν υπάρχει κάποιο παρόμοιο να τρέχει αυτές τις μέρες.

Ποιό/ποιά free 2 play mmo games παίζετε; Ποιό/ποιά προτείνετε;

 

Βλέπω στο steam στην κατηγορία free play δεκάδες παιχνίδια, και, καθότι ψάχνω κάποιο ωραίο mmorpg να παίξω χαλαρά (χωρίς συνδρομές/λεφτά αγοράς, χρήματα δεν υπάρχουν =]), δεν ξέρω με ποιό να ασχοληθώ. Κάτι neverwinter/path of exile; Γενικά έχω μια ιδιαίτερη προτιμήση σε medieval fantasy themes.

Έχω παίξει και άλλα f2p games στο παρελθόν, αλλά το μεγαλύτερό μου παράπονο είναι πως πολλά από αυτά αποκαλούνται free αλλά αν δεν σκάσεις το 20ρικάκι δεν το ευχαριστιεσαι.

 

tl;dr - Ποιό truly f2p fantasy/medieval mmorpg θα μου προτείνατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...