Προς το περιεχόμενο

Τα καλύτερα free to play MMO games - Προτάσεις, απορίες


pontikodaimonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερον ακουγεται, ωστοσο θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψεις.Ποια αλλα παιχνιδια παρουσιαζουν απηχηση και οντως ειναι ευχαριστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αληθεια ειναι πως κατι συγκεκριμενο δεν εχω στο νου μου.

Το λολ το επαιζα παλιοτερα, αλλα πλεον δεν με ελκυει.Το μονο σιγουρο ειναι οτι θελω να υπαρχει μεγαλος αριθμος παικτων που θα ασχολειται με το game, διοτι ετσι αποκτα μεγαλυτερο ενδιαφερον.Προσφατα ξεκινησα drakensang και μπορω να πω οτι μου φανηκε συμπαθητικο.

 

Το συγκεκριμενο που μου εστειλες τι ακριβως ειναι?

 

Δεν νομιζω οτι καταλαβε κανεις τι ακριβως ψαχνεις

Παιχνιδι στρατηγικης κ πιο πριν αναφερεις το LoL που ουδεμια σχεση εχει το ενα με το αλλο και μετα αναφερεις ενα browser game 

 

Πες μας ενα game για παραδειγμα που σου αρεσει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έχεις δίκιο!

 

Το drakensang περα απο browser game είναι και online και θεωρώ πως το online αξίζει και περισσοτερο, μιας και σου προσφέρει πληθώρα δυνατοτήτων.Ενα παιχνίδι τύπου drakensang αναζητώ με μεγαλύτερο ενδιαφέρον και μεγαλύτερο αριθμό παικτών.

Επίσης όποια άλλη άποψη προταθεί είναι δεκτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να το εχω παιξει καταλαβαινω οτι ειναι στυλ Diablo aka μιλαμε για online ARPGs

Δεν εχεις πολλες επιλογες ουτε σε free αλλα και γενικα

 

Πρωτη σκεψη ειναι το Path of Exile που ειναι το καλυτερο στο ειδος του

Απο εκει κ περα σε Free που να ειναι worth να ειναι αντε μονο το Devillian? Και αυτο με το ζορι

 

Μετα ξεφευγεις απο ARPG και πας σε MMORPG η Mobas η κατι αναμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Online game

 

Καλησπέρα.

 

 

Αυτό το διάστημα αναζητώ ένα αξιόλογο online παιχνίδι στρατηγικής το οποίο φυσικά θα σου δίνει τη δυνατότητα να το κατεβάσεις δωρεάν.Εχετε να προτείνετε κάτι με εξαίρεση το lol?

 

Αν θέλεις κάτι σε στυλ lol υπάρχουν πολλά. SMITE και Paragon είναι 3rd person moba και τα προτείνω ανεπιφύλακτα. Το Paragon έχει καλύτερα γραφικά, αλλά το SMITE υπάρχει περισσότερο καιρό και είναι πιο balanced. Το SMITE γενικά είναι λίγο πιο γρήγορο σαν στυλ παιχνιδιού. Έχουν διαφορετική θεματολογία επίσης, επομένως είναι και θέμα προτίμησης.

 

Από ARPGS δεν ξέρω πολλά αξιόλογα free to play αυτήν την στιγμή, με μεγάλη εξαίρεση το Path of Exile. Ωστόσο είναι παιχνίδι που θέλει πολύ κάψιμο για να το γνωρίσεις πραγματικά και έχει τρομερό βάθος που φαίνεται  κυρίως στο endgame. Αλλά είναι πραγματικά free to play χωρίς μλκίες. Υπάρχει και το Devilian στο ίδιο είδος, αλλά δεν ξέρω να σου πω τίποτα γι αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν καταλαβα ακομα γιατι μπηκε σε θεμα για mmo Rpg παιχνιδια ο συμφορουμιτης αν δεν τον ενδιαφερανε ουτως ή αλλως?


Mod edit

Ένα παλιό σχετικό thread (locked γιατί συνεχίζουμε εδώ):
Free MMORPG
 

Λεω mmoRpg με βαση παντα το αρχικο post οταν ανοιχτηκε αυτο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

 

Twilight Spirits [MMO] [steam]

 

Γεια

Βρήκα αυτό το mmo στο steam και αναρωτιέμαι αν είναι καλό!

MINIMUM: OS: Windows 7x64 / Windows 8.1x64 / Windows 10x64 Processor: Intel Core i3 2.5 Ghz or AMD Phenom II 2.6 Ghz or greater Memory: 6 GB RAM Graphics: 1 GB & AMD 6850 or nVidia 460 DirectX: Version 9.0c Network: Broadband Internet connection Storage: 30 MB available space

 

 

The game has a battlefield mode, guild mode, arena mode and custom mode. PVP fighting fighting! Players can and friends team, the system hegemony Arena; also in the battlefield mode, the clan and the clan battle battle; even one person convened guild,

 

http://store.steampowered.com/app/616090/_/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Twilight Spirits [MMO] [steam]

 

Γεια

Βρήκα αυτό το mmo στο steam και αναρωτιέμαι αν είναι καλό!

 

http://store.steampowered.com/app/616090/_/

δεν αφήνει να το κατεβάσουμε , με τέτοια ξεραΐλα θα το δοκίμαζα ακόμα κ αν δεν ειναι Αγγλικά χαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Twilight Spirits [MMO] [steam]

 

Γεια

Βρήκα αυτό το mmo στο steam και αναρωτιέμαι αν είναι καλό!

 

http://store.steampowered.com/app/616090/_/

Bρηκα και ενα αρθρο για το παιχνίδι

 

http://2p.com/49344945_1/Twilight-Spirits-Appeared-on-Steam-with-the-quotComing-Soonquot-Tag-by-MMORPGmaster.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...