Προς το περιεχόμενο

Pipo S1 [ROMs/συζήτηση/αξεσουάρ]


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Ε220 δεν το δοκίμασα.. Αύριο που θα πάω σπίτι μου θα δοκιμάσω.. Θα ήθελα και κανένα πιο σύγχρονο να μάθουμε τι κάνει.. Γιατί αυτά είναι 4ετίας σίγουρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, ήρθε και το USB hub - Ethernet adapter που ανέφερα στο http://www.insomnia.gr/topic/475967-pipo-s1-romsσυζήτησηαξεσουάρ/?p=52188268 Ενώ συνδέεται, μετά από λίγο κολλάει και ξεκολλάει άλλοτε με αφαίρεση της microsd, άλλοτε με σύνδεση του φορτιστή, άλλοτε με reset, αφού αποσυνδεθεί το hub βέβαια. Στο cube u30gt της γυναίκας μου, δουλεύει κανονικά, λίγο που το δοκίμασα. Δεν ξέρω αν με άλλη rom στρώνει, εγώ τρέχω την κινέζικη μαμίσια γιατί με τις νεότερες είχα το θέμα με τον ήχο. Οπότε χρησιμοποιώ το πρώτο Ethernet adapter (γαλάζιο διαφανές), με το οποίο γράφω τώρα, που παίζει απροβλημάτιστα.

 

Επίσης, πήρα και αυτό το καλώδιο hdmi:

http://www.ebay.com/itm/400356409910?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Παίζει μια χαρά, ως καλώδιο.

Δεν μπορώ όμως να δω fullHD YouTube, γιατί η ανάλυση της οθόνης του pipo επιτρέπει μέχρι 720. Άσχετα αν ορίζεις 1080/50 για το hdmi, η έξοδος είναι κλώνος αυτού που βλέπεις στην οθόνη, όπως και ο ήχος, χαρακτηριστικά εξαρτάται από το volume του pipo.

Επεξ/σία από noths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντε μια δοκιμη οσοι μπορειτε.. 2,5" σκληρο με τροφοδοσια μονο απο usb σας διαβαζει;

 

Εμενα με τιποτα δεν τον αναγνωριζει.. Του δινει ρευμα, στροφαρει κανονικα αλλα στο /mnt/usb storage νεκρα..

 

Δοκιμασα και το hdmi καλωδιο και δινει κανονικα 1920x1080p/60p!

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα και εγώ εξωτερικό 2,5" σκληρό και δεν τον ανοίγει.

σύνδεσα όμως το δεύτερο usb βύσμα του σκληρού στο λαπτοπ και έτσι το pipo διάβασε κανονικά τον δίσκο και έπαιξε το περιεχόμενο του (HD ταινίες), οπότε το θέμα είναι μάλλον επαρκούς τροφοδοσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα γκαντεμια.. Θα χρησιμοποιω 3,5" με εξωτερικη τροφοδοσια..

 

Ο δισκος ο δικος μου ειναι 2,5" 3ετιας.. 320gb passport..

 

Εχει κανεις τιποτα πιο συγχρονο και green? μπας και εκεινα την παλευουν με λιγοτερο ρευμα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες περασα το official που ειχε βγει τον δεκεμβριο... πολυ ποιο γρηγορο απο το κινεζικο που φορουσε, αλλα εχω θεματακια με το wifi που καμια φορα κοβεται και μεχρι να το ξανασυνδεσω θελει 2-3 λεπτα(on-off μεχρι να νιωσει) , και απο χθες που το εβαλα μου εκανε και ενα κολλημα και ηθελε reset...  

 

λεω να δοκιμασω να περασω το mixed που ανεβασατε ποιο πανω... αξιζει η οχι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το mixed αξίζει χαλαρά.. Δεν έχει κανένα bug και όλα δουλεύουν σωστά.. δεν μπήκα καν στο κόπο να δοκιμάσω ακόμα το tnt r4..

 

Σήμερα αντιμετώπισα ένα θέμα.. Έβαλα το MPlayerX Pro για να παίξω κάτι σειρές low-def αλλά τα σκάτωσε :) Για να αλλάξω επεισόδιο έπρεπε να πατάω back και μετά να μου βγάλει σφάλμα για να κλείσω το mplayer.. Στη συνέχεια αφού βρήκα το επεισόδιο που ήθελα έβαλα να το δω.. Στα 15-20 λεπτά κολλησε το mplayer.. 

 

έβαλα και vlc αλλά είναι τρισχειρότερο.. Ολόκληρο android κανάν player της προκοπής έχει? Αν υποστήριζε και dts θα ήταν τέλεια :) έχει κανείς καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αγόρασα σήμερα το κ3772 (vodafone karto internet) . Στο laptop όλα καλά. Στο Pipo με έχει ξενυχτήσει αλλά ακόμα τίποτα :devil: :devil:

 

το έχει δοκιμάσει κάνεις ? ποιές είναι οι σωστές ρυθμίσεις του apn γιατί αυτές που βρίσκω στο google δεν παίζουν ?

 

update

=======

έπαιξε τελικά με το PPPWidget και apn web.session :-D

Επεξ/σία από kmarios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εβαλα την mixed για λιγο και στο θεμα ταχυτητας-γρηγοραδας επεσε παλι σαν την κινεζικη ρομ και ψιλοξενερωσα...

Επεξ/σία από futureshock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Κωστα γιατι παιδευεσαι με mplayer?</p>

<p>Δοκιμασε τον bsplayer. Τον εχω με την TNT 3 και δουλευει απροβληματιστα σε οτι τον εχω δοκιμασει (1080p, 720p, low def etc.).</p>

 

Ωραίος! Για να δουμε τι κανει αυτος!

 

Καπου ειχα δει patch για τον rk3066 ωστε να κλεινει οταν φορτιζει.. Αν το ξαναδω θα ενημερωσω!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ram ειναι 1gb.

Εχει εσωτερικα 8gb σαν χωρο αποθηκευσης απο τα οποια περιπου 1,9gb ειναι ο internal και τα υπολοιπα 5gb χοντρικα τα βαφτιζει external.Σε αυτα τα 2 μπορεις να βαλεις εφαρμογες.

Επιπλεον μπορεις να του βαλεις κανονικη εξωτερικη microsd μεχρι 32gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...