Προς το περιεχόμενο

Pipo S1 [ROMs/συζήτηση/αξεσουάρ]


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ήρθε καιι η θήκη από το ebay (http://www.ebay.co.uk/itm/200883968466?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649)

έχει καλή εφαρμογή, αλλά θα πρέπει να ανοίχω τρύπες για τα κουμπιά και τις υποδοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έκανα ένα quadrant στην mixed και μου έβγαλε 4000+.. στην official μου εβγαζε 4350.. Οπότε δεν είναι τόσο τραγική?

 

Για την TNT R4 κανά νέο? Από τα γνωστά bug πως πάει? Από απόδοση? Συμβατότητα στο market?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήρθε καιι η θήκη από το ebay (http://www.ebay.co.uk/itm/200883968466?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649)

έχει καλή εφαρμογή, αλλά θα πρέπει να ανοίχω τρύπες για τα κουμπιά και τις υποδοχές.

 

Ήρθε και σε μένα η θήκη ( την ίδια πήραμε :-) )

Είναι λίγο πιο ''σφιχτή '' δεξιά και αριστερά , ενώ πάνω-κάτω κάθεται καλύτερα.

Νομίζω οτι δεν υπάρχει άλλη πιο κοντά στις διαστάσεις του pipo , για τα λεφτά της άριστη!

Τις τρύπες πως τις άνοιξες ;

 

post-149614-0-35086700-1362054363_thumb.jpgpost-149614-0-56391400-1362054354_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε μένα η θήκη ( την ίδια πήραμε :-) )

Είναι λίγο πιο ''σφιχτή '' δεξιά και αριστερά , ενώ πάνω-κάτω κάθεται καλύτερα.

Νομίζω οτι δεν υπάρχει άλλη πιο κοντά στις διαστάσεις του pipo , για τα λεφτά της άριστη!

Τις τρύπες πως τις άνοιξες ;

 

attachicon.gif2.jpgattachicon.gif1.jpg

μα απο εσένα το είδα :-D

 

τις άνοιξα με κοπίδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δοκιμάσει ούτε την προηγούμενη αλλά το παιδί θα μας τρελάνει.

Nέα rom TNT R5 Link.png Site: http://www.slatedroid.com/topic/58418-rom-top-notch-tablets-pipo-s1-firmware-release-5/">Εδώ

 

Στο market εμφανίζεται σαν galaxy s3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δεν έχω δοκιμάσει ούτε την προηγούμενη αλλά το παιδί θα μας τρελάνει.</p>

<p>Nέα rom TNT R5 Εδώ</p>

<p> </p>

<p>Στο market εμφανίζεται σαν galaxy s3</p>

 

Πολυ καλό αυτό!!

 

Το ακόμα καλύτερο είναι που έβαλε cwm!

 

Όποιος το δοκιμάσει ας αναφέρει τι παίζει!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

kostastnt, on 01 Mar 2013 - 03:23, said:

Το ακόμα καλύτερο είναι που έβαλε cwm!

αυτό τί είναι ?
Ενα μπιχλιμπιδι που σου επιτρεπει να παιρνεις "καθαρα" backup του κινητου, να περνας καινουριες ρομ, σε περιπτωση στραβης να κανεις reckovery.. Κατι πολυ χρησιμο γενικα :)Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα την TNT5. Να θυμισω οτι ειχα περασμενη την TNT3. Δεν την δουλεψα καθολου καθαρη αλλα με το που την περασα, εκανα restore τις εφαρμογες και τα data μου με το Titanium Backup.

Δυστυχως παρουσιαζει σημαντικα lag σε σχεση με την TNT3. Ιδιως στα transitions στα διαφορα μενου (πχ το ανοιγοκλειμα του tray ειναι σαφως πιο αργο, οπως και το ανοιγμα του μενου των εφαρμογων και το γενικο σκρολαρισμα).

Επισης το benchmark επεσε τραγικα στο σκορ. Ενω οταν το ειχα πρωτοσεταρει με την TNT3 μου ειχε δωσει σκορ 12.950, πλεον με την TNT5 μου δινει γυρω στο 11.300. Αποκλειεται η ιδια ταμπλετα να εχει τετοια αποκλιση στη βαθμολογια.

 

Δυστυχως θα ξανακανω ενα περασμα της TNT5 χωρις ομως να κανω τιποτα restore με το Titanium (σε περιπτωση που κατι απο το backup δημιουργησε αυτα τα κολληματα/σουρσιμο), θα την δουλεψω λιγο καθαρη και μετα αν ειναι οκ θα αρχισω να σεταρω το ταμπλετακι απο το απολυτο μηδεν.



Ενα μπιχλιμπιδι που σου επιτρεπει να παιρνεις "καθαρα" backup του κινητου, να περνας καινουριες ρομ, σε περιπτωση στραβης να κανεις reckovery.. Κατι πολυ χρησιμο γενικα :)Sent from my iPhone using Insomnia

 

Πες οτι εχει "κολλησει" το ταμπλετ και δεν ξεκιναει. Πως μπορουμε να το υποχρεωσουμε να ξεκινησει σε cwm (σε safe/recovery mode σαν να λεμε)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει κι εγω Pipo s1 και επεσε απο την κοπελα μου ραγιζοντας η πανω αριστερη γωνια αν και στην οθονη δεν εχει καποιο θεμα με την απεικονιση φαινεται πως η αφη αντιμετωπιζει ενα θεματακι, δηλαδη δεν ανταποκρινεται τελεια. Υπαρχει σωτηρια για το αγαπημενο μου pipo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ειχα παρει κι εγω Pipo s1 και επεσε απο την κοπελα μου ραγιζοντας η πανω αριστερη γωνια αν και στην οθονη δεν εχει καποιο θεμα με την απεικονιση φαινεται πως η αφη αντιμετωπιζει ενα θεματακι, δηλαδη δεν ανταποκρινεται τελεια. Υπαρχει σωτηρια για το αγαπημενο μου pipo;</p>

 

Σε καποια απο τις προηγουμενες σελιδες εδωσα κωδικο οθονης.. Βαλτον στο ebay και θα σου βγαλει digitizer που αυτο πρεπει να αλλαξεις..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ο φορτιστης που μου ειχε στειλει το banggood, με ενα μεγαλοπρεπεστατο τσαφ και ενα πεσμενο ρελε μας αποχαιρετησε χρονους.Αντεξε μολις ενα μηνα...

 

Εχει συμβει σε κανεναν αλλο?

 

Αντε τωρα να βρω στην Ελλαδα φορτιστη 5v 2Ampere και να μην μου ζητανε κανενα 20αρικο (στο ebay εχει 1$)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ αυτόν από το πρωτο ποστ που έκανα στο θέμα και ως τώρα δουλέυει μια χαρά.. Ούτε ζεσταίνεται, ούτε κάνει κόλπα.. 

 

Αυτόν που μου έστειλαν τον χρησιμοποιήσα μόνο 1-2 φορές σε ώρα ανάγκης που δεν είχα τον κανονικό μαζί.. Τον αποφεύγω γιατί στο θέμα στις προσφορές ενός του έσκασε όπως του φίλου από πάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nέα version από τους ρώσους Link.png Site: http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?3261-ROM-PIPO-S1-ROM-mixed-with-PIPO-S3/page2">S1 Mixed S3 v2.0b

 

(Στο post  #14 είναι το link της rom)

Επεξ/σία από mikegad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...