Προς το περιεχόμενο

Pipo S1 [ROMs/συζήτηση/αξεσουάρ]


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έφτασε το πληκτρολόγιο - θήκη για τα λεφτά του (5.5Ε) είναι super. Τώρα ψάχνω για mini usb. έχει κανείς δοκιμάσει κανένα ?

 

Link? Ένα μήνα μετά αλλά λέμε τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας και από μένα...

 

δυστυχώς με κακά μαντάτα έρχομαι , καθώς φλάσαρα στο Pipo του πατέρα μου αρχικά την mixed V1.1 (για να έχει 160 dpi) και από τότε έχασε τον ήχο... Δοκίμασα να του βάλω και την TNT R5 ,αλλά και πάλι ήταν χωρίς ήχο. Βρήκα και άλλες αναφορές σε φόρουμ με το ίδιο πρόβλημα,αλλά όχι τόσες ώστε να το θεωρήσω κοινό πρόβλημα. Έχει τύχει σε κανέναν; Έχει κανείς ιδέα πως να φτιάξει; 

Αυτή τη στιγμή κατεβάζω την official 21-12-12 μήπως και στρώσει...

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε και το δικό μου, φλάσαρα την TNT5 αλλά παρότι έκανα όλη την διαδικασία κανονικά (δυο φορές), δεν άνοιγε καθόλου το wi-fi. Του πέρασα την Ρώσικη mixed 1.1 και όλα καλά, οπότε φίλε Lokokokakau ίσως έχεις hardware πρόβλημα...

 

Edit: μετά από διάφορα μικροπροβλήματα, επανήλθα στην official η οποία έγινε root με moborobo και ZuoDashi. Τελικά η pipo γράφει εξαιρετικές rom, όντας η εγγλέζικη δεν ήθελε ούτε καθάρισμα... Πολύ καλό μηχανάκι για τα λεφτά του, ειδικά αν αρκεί για την χρήση που το θέλεις η ανάλυση 800 Χ 480. Γρήγορο, σταθερό και καλοφτιαγμένο, θα έλεγα ότι η pipo είναι πλέον από τις πιό "επώνυμες" κινεζιές...

Επεξ/σία από cacau
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά τι έκανες πέρασες καμιά άλλη rom?

Ειχα βαλει 2 διαφορετικες rom κ εκανε τα ιδια, οποτε ηταν θεμα hardware.

Πληρωσα συστημενο δυστυχως επιστροφη (το απαιτουσαν αλλα γενικα στα κινεζικα τα απλα δεματα "χανονται", θα το στελνα συστημενο ετσι κ αλλιως, παλι καλα που κανονισα τουλαχιστον επιστροφη αγγλια αντι χονγκ-κονγκ) και σημερα παρελαβα το νεο κομματι. Γρηγορα το εστειλαν, δεν εχω παραπονο με το μαγαζι (το dx).

Εβαλαν κ νεο φορτιστη μεσα, αν και δεν αξιζει, ετσι για backup να υπαρχει (φορτιζω με τον ποιοτικο συμβατο φορτιστη ενος alcatel).

 

Σε κανα μηνα-διμηνο θα δουμε αν θα βγαλει τιποτε αλλο, παντως επιμενω, καλυτερα λιγα παραπανω κ καλυτερη μαρκα, παρα να παιζεις με πιθανοτητες κ ταλαιπωρια. Το συστημενο για Αγγλια πηγε κανα 12αρι euro, και αν ξανατυχει προβληματικο κομματι, ψαλιδιστηκε αμεσως η οποια διαφορα.

 

Εχει βγει καμια νεα rom ή βαζω μια απο τις κατεβασμενες του Μαιου?

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

κανενας σας δεν είχε θεματακια με την μπαταρία? Εγω το φορτιζω 100% και με ενα reset πεφτει αυτοματα στο 15-20% Εκανα root , battery calibration αλλά τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας σας δεν είχε θεματακια με την μπαταρία? Εγω το φορτιζω 100% και με ενα reset πεφτει αυτοματα στο 15-20% Εκανα root , battery calibration αλλά τίποτα...

Μηπως με τον φορτιστη που εχεις υπαρχει θεμα?? Θυμαμαι πως πριν αγιρασω εναν με 1Α και πανω μου το εδειχνε κ μενα 100% και μετα απο λιγο εκλεινε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

ψαχνοντας για να αλλαξω ρομ βρηκα αυτη την σελιδα που εχει πολλες μαζεμενες. αν εχετε καποια καινουργια ρομ δοκιμασμενη ενημερωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...