Προς το περιεχόμενο

Μειώσεις τιμών στα MacBook με Retina και αναβάθμιση των χαρακτηριστικών τους


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που με ενοχλεί, είναι ότι δεν υπάρχουν άλλες εταιρίες που να κάνουν αυτό που κάνει η Apple,

 

λολ 2 Apple ή και παραπάνω? είπαμε να υπάρχει μία εταιρεία που να υπερτιμολογεί και να κοροιδεύει τον κόσμο μέσα στα μούτρα, δεν χρειαζόμαστε άλλες φτάνει αυτή.

 

"you are buying wrong" next apple's slogan χαλαρά (από το επικό you are holding it wrong)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λολ 2 Apple ή και παραπάνω? είπαμε να υπάρχει μία εταιρεία που να υπερτιμολογεί και να κοροιδεύει τον κόσμο μέσα στα μούτρα, δεν χρειαζόμαστε άλλες φτάνει αυτή.

 

"you are buying wrong" next apple's slogan χαλαρά (από το επικό you are holding it wrong)

 

Όπως τα έλεγα. Δείτε ποιοι είναι αυτοί που θα σας φτιάχνουν τα μηχανήματα και πως σκέφτονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα έλεγα. Δείτε ποιοι είναι αυτοί που θα σας φτιάχνουν τα μηχανήματα και πως σκέφτονται.

 

οι εταιρείες τα λένε όχι εμείς. υπάρχουν πόσα παραδείγματα με τις τραγελαφικες δικαιολογίες που παραθέτει η Apple ΔΗΜΟΣΙΩΣ ανά διαστήματα. έχουν κάνει κι άλλες πατάτες αλλά σαν την Apple καμία.

αν τώρα  κάποιος αρέσκετε να σκάει 1500 ευρώ για ένα μηχάνημα που με τα ίδια μέτρα και σταθμά με πολύ λιγότερο αγοράζεις ΙΔΙΟ (κι ίσως καλύτερο, με την μόνη διαφορά στο λογισμικό) τότε πάω πάσο.

αν πάλι κάποιος πιστεύει πως οτι πληρώνεις παίρνεις, τότε μάλλον δεν έχει βγει στο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ εμπόριο και δεν έχει ασχοληθεί με έρευνα αγοράς καθόλου.

 

ps. ήμουν κάτοχος iPhone, έβαλα όμως μυαλό. να 'ναι καλά το θύμα που του το πούλησα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Εγώ σταθερό έχω PC -  και δεν θέλω και ποτέ δεν θα αλλάξω σε iMac.

 

2. Στην δουλειά έχω MBP - Retina. Και για την δουλειά το πείρα, και επειδή μου άρεσε. 

 

Δικό μου συμπέρασμα: PC για Gaming, Downloads και Home Use (Win 8 / Ubuntu).

 

Στην δουλειά / Φορητό υπολογιστή = Θα ξανά έπαιρνα Macbook με κλειστά μάτια. 

 

BTW η οθόνη Retina είναι Όνειρο - θέλω και για τον σταθερό μου PC. Δουλεύω μέσου Paralles Win 7 και είναι πανέμορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω πει πολλές φορές δεν συνηθίζω να λέω αερολογίες... Δυστυχώς για τα νεύρα μου έχω το tab 10.1 από την πρώτη στιγμή και παίρνει το βραβείο του πιο άχρηστου tablet... Και είναι η καλύτερη απόδειξη πως τα specs δεν παίζουν κανέναν ρόλο αν το λειτουργικο είναι υποδεέστερο! Αφού ήρθε το ipad, το tab κάθεται μονίμως σε ενα συρτάρι και κανει παρέα στα περιοδικα... Ποτέ δεν είχε την smooth αίσθηση, ποτέ δεν ήταν σταθερο στους χρόνους αναμονής, ποτέ δεν βρήκα ποιοτικά apps, ποτέ δεν ήταν ακριβές ως προς την επιλογή του σωστού link στον browser αν δεν έκανες λίγο zoom κλπ κλπ

 

Apps? ποια δεν βρηκες που χρειαστικες;;; Ασε μην συγκρινουμε και το που ειναι δωρεαν και που οχι.

Smooth? νομιζω οτι κανεις λαθος.

Εχεις βαλει ICS;;;; Μηπως εκανες true multitasking και ειχες 7 οθονες full στα widget? με ποιο Ipad το συγκρινεις 1,2,3 ή 4;;;

 

Ακριβεια εβαλες chrome;;;; Επειδη το εχω δουλεψει το tablet ποτε δεν ενιωσα οτι κανει λαθος click.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εταιρείες τα λένε όχι εμείς. υπάρχουν πόσα παραδείγματα με τις τραγελαφικες δικαιολογίες που παραθέτει η Apple ΔΗΜΟΣΙΩΣ ανά διαστήματα. έχουν κάνει κι άλλες πατάτες αλλά σαν την Apple καμία.

αν τώρα  κάποιος αρέσκετε να σκάει 1500 ευρώ για ένα μηχάνημα που με τα ίδια μέτρα και σταθμά με πολύ λιγότερο αγοράζεις ΙΔΙΟ (κι ίσως καλύτερο, με την μόνη διαφορά στο λογισμικό) τότε πάω πάσο.

αν πάλι κάποιος πιστεύει πως οτι πληρώνεις παίρνεις, τότε μάλλον δεν έχει βγει στο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ εμπόριο και δεν έχει ασχοληθεί με έρευνα αγοράς καθόλου.

 

ps. ήμουν κάτοχος iPhone, έβαλα όμως μυαλό. να 'ναι καλά το θύμα που του το πούλησα :P

 

Οι εταιρίες λεφτά δε θέλουν να βγάλουν με κάθε τρόπο; Ή μήπως έλειψα για λίγο και τώρα πια προσπαθούν να προστατέψουν τον κόσμο; Καπιταλισμό δεν έχουμε; Αν αυτό που κάνει η Apple είναι απάτη και μπορεί να σου το προσφέρουν όλοι, γιατί δεν το κάνουν και οι υπόλοιπες εταιρίες, να τελειώνουμε;!

 

Δε με ενδιαφέρει η γνώμη σου για μένα, ούτε των εταιριών. Αν είμαι κορόιδο, ας έρθει κάποιος να με εκμεταλλευτεί. Εγώ τη δουλειά μου θέλω να κάνω.

 

Η αλήθεια είναι βέβαια, ότι αυτό που κάνει η Apple δεν είναι τόόόσο εύκολο, αλλιώς δε θα είχαμε φαινόμενα όπως το παρακάτω:

http://www.scribd.com/doc/102317767/Samsung-Relative-Evaluation-Report-on-S1-iPhone

 

ΥΓ. Η εξωτερική εμφάνιση, όσο βλακώδες και αν σας φαίνεται, μετράει ΚΑΙ αυτή (χωρίς να είναι βασικό). Αν πρόκειται να βλέπω κάτι κάθε μέρα για 6 ώρες, για τις επόμενες 2000 μέρες της ζωής μου, προτιμώ να δώσω 300€ παραπάνω και να είναι ευπαρουσίαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manuel, περί ορέξεως... όπως έιπα

 

αν τώρα  κάποιος αρέσκετε να σκάει 1500 ευρώ για ένα μηχάνημα που με
τα ίδια μέτρα και σταθμά με πολύ λιγότερο αγοράζεις ΙΔΙΟ
(κι ίσως
καλύτερο, με την μόνη διαφορά στο λογισμικό) τότε πάω πάσο.


αν πάλι κάποιος πιστεύει πως οτι πληρώνεις παίρνεις, τότε μάλλον δεν
έχει βγει στο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ εμπόριο και δεν έχει ασχοληθεί με έρευνα αγοράς
καθόλου
.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manuel, περί ορέξεως... όπως έιπα

 

Και όπως είπα, δε με ενδιαφέρει η γνώμη σου για μένα. Τι δεν καταλαβαίνεις; Άλλο είναι το θέμα της συζήτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manuel, περί ορέξεως... όπως έιπα

 

αν τώρα  κάποιος αρέσκετε να σκάει 1500 ευρώ για ένα μηχάνημα που με

τα ίδια μέτρα και σταθμά με πολύ λιγότερο αγοράζεις ΙΔΙΟ (κι ίσως

καλύτερο, με την μόνη διαφορά στο λογισμικό) τότε πάω πάσο.

αν πάλι κάποιος πιστεύει πως οτι πληρώνεις παίρνεις, τότε μάλλον δεν

έχει βγει στο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ εμπόριο και δεν έχει ασχοληθεί με έρευνα αγοράς

καθόλου.

 

Όταν η Apple κάνει κάποια βήματα, που η άλλε εταιρίες δεν της κάνουν, δεν το αναφέρεις. Πές πως η APPLE έκανε το σωστό marketing & Smartphone & Tablet, & Ultrabook & Retina & & &.

 

Καλά κάνει και ζητάει παραπάνω λεφτά, όταν ο ανταγωνισμός τρέχει να προλάβει απλά το τρένο, με χαμηλότερες τιμές και αντιγραφές χαμηλότερης ποιότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...