Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα σας,

Εχω την παρακατω μηχανη και βαζω χυμα καφε με 2€ / 100g αλεσμενο και μερικες φορες βαζω και συνδυασμο και απο διαφορα χαρμανια αρωματικα η μη σε μικρο ποσοστο.

ΘΕλω να δοκιμασω ταβς . Τι προτεινεται??

Γιατι δεν μπορω να πετυχω το φρεντο καπουτσινο οπως τον κανει ο γρηγορης?

Μου βγαινει  νερουλος, Στο κλασικο ποτηρι του γρηγορη με το μεγαλο παδ της μηχανης αλλα τιποτα,

Πεφτει ζεστο στον παγω 4-5 παγακια και νερουλιαζει.

 

 

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-0371C8CC-1C577476/lsp/hs.xsl/product.html?id=11806428&rdeLocaleAttr=el&title=%CE%9C%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AE%20%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE%CF%82%20%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%AD-Espresso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι χρησιμοποίησες μονή δόση? Ο φρεντο θέλει διπλή δόση.

 

Ενδεικτικά

 

Για σκληροπυρηνικούς : μπορείς να κάνεις παγάκια από εσπρέσσο καφέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω,

 

αρα διπλη δοση 15γρ περιπου, ποσο μλ πρεπει να ειναι ο καφες οταν τελειωσει?

Η πιο σωστα πως μπορω να μετρησω την ποσοτητα καφε που εχει βγει μην ειναι βαρυς η ελαφρυς??

 

η μηχανη του lidl δεν εχει δυνατοτητα να σταματαει μονη της οπως την επαγγελματικη.

 

Αφρογαλα πιο μαρκα γαλα για οικιακη χρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντυπώσεις?

 

αρκετα καλες...αρκετα αρωματικος, λιγο διαφορετικη υφη απο νεσπρεσσο, δηλ δεν ειναι τοσο παχια η κρεμα...

 

απο γευση, οχι κατι σουπερ αλλα αρκετα ικανοποιητικος...αναφερομαι στον 100% αραμπικα....

σχεση ποιοτητας τιμης πολυ καλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας. Εγώ χρησιμοποιώ σε μια Grups Citiz αυτές της κάψουλες. BigSis Inox με Lavazza Qualita Oro και με αρκετά δυνατό πάτημα του καφέ, εχω πολύ καλή ροη παχιά κρέμα, και καλή γεύση, σε σχέση με τον καφέ από το Ikea ο οποίος βγαίνει πολύ πικρός.

 

http://www.aliexpress.com/item/BigsisInox-compatible-capsule-for-n-espresso-coffee-machine-reusable-coffee-capsule-sticker-lids-refillable-capsules/1724165988.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ευχαριστω,

 

αρα διπλη δοση 15γρ περιπου, ποσο μλ πρεπει να ειναι ο καφες οταν τελειωσει?

Η πιο σωστα πως μπορω να μετρησω την ποσοτητα καφε που εχει βγει μην ειναι βαρυς η ελαφρυς??

 

η μηχανη του lidl δεν εχει δυνατοτητα να σταματαει μονη της οπως την επαγγελματικη.

 

Αφρογαλα πιο μαρκα γαλα για οικιακη χρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...