Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδη? Αν θες να ειναι ολο το περιβαλλον του στα ελληνικα πας settings > appearance > international > language > greek και τερμα.

Δεν το ενωω αυτο φιλε μου ενωω τα ελληνικα καναλια κλπ καταλαβες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες λιγο παραπανω που λεμε για το alivegr για τα καναλια.

 

---

 

Βοηθηστε λιγο τον τυφλο :P

Καταρχην, εχω kodi 16.1 + quasar + magnetic quasar connector + magnetic torrent manager (που δεν ξερω τι ρολο βαραει) + extratorrent + rarbg για providers.

Οταν κανω αναζητηση, πχ για το grand tour s01e10 στη συγκεκριμενη περιπτωση, βγαζει ολα τα αποτελεσματα που ειναι σε 720 και 1080 και χανει εντελως καποια σαν αυτο,

The.Grand.Tour.S01E10.WEBRip.X264-DEFLATE[ettv]
προφανως γιατι στο ονομα του δεν περιλαμβανει τη λεξη "480p" αλλα λεει σκετο "webrip".

Η ρυθμιση στον εκαστοτε provider ειναι να κοβει τη σαπιλα τυπου cam, ts, trailer κλπ και να αφηνει αυτα που ειναι 1080, 720 κλπ. Τι μπορω να κανω?

 

Επισης, εχω πεσει και στο αναποδο, να μην βρισκει τιποτα, πχ ψαχνοντας για deadpool, που υπαρχουν τουλαχιστον 150+ αποτελεσματα και στους 2 providers μαζι. Πριν λιγο, για το screenshot στην αναζητηση για deadpool, βρηκε ενα powerpuff girls και ξεκινησε να το κατεβαζει. Πως κοβεται κατι τετοιο?

post-124002-0-21463100-1484671619_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή εναλλακτικα μεσα απο το ares wizard -> tweaks -> advanced settings wizard

 

πλακα πλακα κι εγω ειχα αρκετο buffering την κυριακη που πηγα να δω nba απ το pro sport,

αλλα νομιζα οτι εφταιγε το link/stream

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες λιγο παραπανω που λεμε για το alivegr για τα καναλια.

 

---

 

Βοηθηστε λιγο τον τυφλο :P

Καταρχην, εχω kodi 16.1 + quasar + magnetic quasar connector + magnetic torrent manager (που δεν ξερω τι ρολο βαραει) + extratorrent + rarbg για providers.

Οταν κανω αναζητηση, πχ για το grand tour s01e10 στη συγκεκριμενη περιπτωση, βγαζει ολα τα αποτελεσματα που ειναι σε 720 και 1080 και χανει εντελως καποια σαν αυτο,

The.Grand.Tour.S01E10.WEBRip.X264-DEFLATE[ettv]
προφανως γιατι στο ονομα του δεν περιλαμβανει τη λεξη "480p" αλλα λεει σκετο "webrip".

Η ρυθμιση στον εκαστοτε provider ειναι να κοβει τη σαπιλα τυπου cam, ts, trailer κλπ και να αφηνει αυτα που ειναι 1080, 720 κλπ. Τι μπορω να κανω?

 

Επισης, εχω πεσει και στο αναποδο, να μην βρισκει τιποτα, πχ ψαχνοντας για deadpool, που υπαρχουν τουλαχιστον 150+ αποτελεσματα και στους 2 providers μαζι. Πριν λιγο, για το screenshot στην αναζητηση για deadpool, βρηκε ενα powerpuff girls και ξεκινησε να το κατεβαζει. Πως κοβεται κατι τετοιο?

 

 

στο κυρίως ερώτημα σου δεν μπορώ να βοηθήσω, αλλά κάπου διάβασα πρόσφατα ότι το Magnetic torrent manager κάνει όλη την δουλειά.

Έκτοτε, έκοψα όλους τους providers από quasar torrent manager και δουλεύω μόνο με magnetic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το δουλευεις εσυ το magnetic? Γιατι εγω φανταζομαι οτι η δουλεια του magnetic ειναι να κανει τις αναζητησεις κλπ και να τις παρεχει στο quasar...

 

δεν έκανα τίποτα ψαγμένο.

Από τα addons, program addons, απενργοποίησα όσα γράφανε μπροστά quasar και άφησα μόνο του magnetic.

Και δεν έχω αλλάξει κάτι όσον αφορά το πως ψάχνω περιεχόμενο, μπαίνω quasar και για ότι ζητάω, μου επιστρέφει αποτελέσματα από magnetic.

Δες και το magnetizer, που έχει αναφερθεί και πρόσφατα εδώ, πρέπει να είναι καινούρια λειτουργία του magnetic, όπου με στο μενού του δεξί κλικ ή στο c για όσους δουλεύουμε πληκτρολόγιο, έχει προστεθεί το magnetizer, σε όποιο addon κι αν είσαι.

Πχ , ψάχνεις την χ σειρά στο exodus, όταν την βρεις, πατώντας c ή δεξί κλικ για το μενού που κανονικά έχει τα add to favorites κλπ, έχει και κάτω κάτω ένα magnetizer, όπου αν το πατήσεις, σου δίνει αποτελέσματα από magnetic.

 

Και επίσης, δες και την λειτουργία όπου «φωνάζεις» το quasar, από άλλο πισί στο ίδιο δίκτυο, μέσω browser και διέυθυνση της μορφής Local IP:65251/web/  και του περνάς ότι αρχείο torrent θες ή url από magnet link, πολύ χρήσιμο αν δεν στα δίνει το magnetizer.

 

Πάντως, για να πω και κάτι καινούριο και να μην επαναλαμβάνω μόνο ότι έχω ξαναδιαβάσει εδώ, όποτε κάνω συγκρίσεις μεταξύ αποτελεσμάτων quasar και desktop pc, σπάνια παίρνω ίδια αποτελέσματα. Συνήθως η desktop έκδοση μου δίνει περισσότερα. Εννοώ ακόμα και στο ίδιο αρχείο, ίδια έκδοση, το ένα θα λέει 54 seeders και το άλλο 38.

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό και δεν το καταλαβαίνω καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με μπερδευεις...

Καταρχην, το ηξερα αυτο με το web interface του quasar. Ετσι το χρησιμοποιω το quasar στο pi zero που εχω, μιας και δεν θελω να το φορτωνω επειδη ειναι αδυναμο πολυ.

 

Απο προσθετα. τα μονα που εχω και εχουν στο ονομα τους την λεξη "quasar" ειναι το magnetic quasar connector και το ιδιο το quasar. Το magnetic quasar connector χρειαζεται για να βλεπει το quasar το magnetic και τους providers που του βαζιες, μιας και δεν μπορει πλεον να τους δει ξεχωριστα. Χωρις αυτο, το quasar δεν εχει providers και οι αναζητησεις του δεν βγαζουν τιποτα.

Επισης, σαν εξαρτηση ολων των παραπανω εχει μπει και το magnetic torrent manager, το οποιο ειναι στην ουσια το ιδιο το magnetic που λεω παραπανω και το οποιο ειναι ο συνδετικος κρικος μεταξυ των υπολοιπων.

 

Για το δεξι κλικ καπου αλλου, πχ στο exodus που λες, αν και οντως δουλευει οπως λες, δεν θεωρω λογικη την διαδικασια "ανοιγω το exodus (ή το οποιοδηποτε προσθετο), βρισκω αυτο που θελω να δω, δεξι κλικ > magnetizer και βρισκει > ανοιγω και το βλεπω στο quasar". Αν ειναι να ανοιξω το exodus για να κανω ολη αυτη τη διαδικασια, θα δω αυτο που ειναι να δω στο exodus!

Btw, και σε αυτη την περιπτωση. το magnetizer παλι κοιταει στους providers που εχει, οποτε η αναζητηση δεν θεωρω οτι εχει καμια ουσιαστικη διαφορα απο την αναζητηση του quasar.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πως τον   κατεβάσες  τον 1ο διαθέσιμο αυτόματα??  δεν  καταλαβα??

Από τα settings, εκεί που ορίζεις επιλογή γλώσσας για υπότιτλους.

Πρώτα όρισε ότι θέλεις να κατεβάζεις μόνο greek subtitles

post-100994-0-11507800-1484827241_thumb.png

και μετά τικάρισε να κατεβάζει τον 1ο διαθέσιμο υπότιτλο.

 

Και αφού είσαι εδώ επέλεξε Prefered service for movie και for tv από ποιο site να κατεβάζει πρώτα υπότιτλους.

post-100994-0-98488400-1484827285_thumb.png

 

Έχει και service αν θέλεις. Είναι στο kodi add-ons->servises-autosubs

kodi-services-autosubs-768x432.jpg

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quasar 0.9.56 απο χτες. Ανοιγω το changelog να δω αν εχει τιποτα σημαντικο και βλεπω αυτο

Added Quasar Burst to the built-in repository

Παω στο repo του quasar και βλεπω εκτος απο video addons να εχει πλεον και program addons και μεσα σε αυτο το quasar burst, με αυτη την λακωνικη περιγραφη

Quasar torrents provider

Quasar Burst is a lean and mean multi-provider for Quasar.

και το βαζω χωρις σκεψη, μιας και αυτες τις μερες ειχα αγανακτησει με το magnetic και τα ασχετα αποτελεσματα του!

 

Ανοιγω να δω τι εχει απο ρυθμισεις και βλεπω αυτα στις εικονες. Ολοι οι providers σε ενα προσθετο, με επιλογες για την ποιοτητα και την αναλυση, νοικοκυρεμενα σε 3-4 μενου. Προφανως μετα πεταξα το magnetic :P

 

Επισης, το changelog του burst αναφερει οτι υπαρχει απο αρχες Ιανουαριου. Πως δεν το ειχα παρει χαμπαρι?!

https://offshoregit.com/scakemyer/script.quasar.burst/changelog.txt

post-124002-0-23738300-1484804443_thumb.png

post-124002-0-31577500-1484804451_thumb.png

post-124002-0-42828600-1484804457_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...