Προς το περιεχόμενο

Το Facebook παρουσιάζει ανασχεδιασμένο News Feed με ενοποιημένο mobile περιβάλλον


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά, να κάνω μία ερώτηση...? Είναι στ' αλήθεια τόσο αναγκαίο το facebook ώστε να είμαστε μέσα ώρες ολόκληρες και ακόμη χειρότερα να ξοδεύουμε χρήματα για αγορά smartphone ή tablet μόνο και μόνο για να είμαστε on the road connected με το facebook? Δηλαδή τι σου κάνει και το θεωρείς ΤΟΣΟ απαραίτητο???

 

πλύση εγκεφάλου. και δυστυχώς έχει πιάσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την χρειαζόταν αυτή την ανανέωση το fb, το g+ στις κινητές συσκευές ήταν εντυπωσιακά καλύτερο.

 

Σε αναμονή των πρώτων groups κάνε like εδω και γύρνα στο παλιό newsfeed :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με επηρεάζει όταν βλέπω πώς χειραγωγούν την κοινωνία κι αντί να πηγαίνουμε μπροστά πάμε πίσω.

 

Επίσης, με επηρεάζει ειδικότερα, όταν βλέπω πόσο έχουν καεί οι φίλοι μου και οι συγγενείς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δυστυχώς;

δηλαδή πως σε επηρεάζει εσένα που δεν ασχολείσαι;

δυστυχώς εννοούσα για την πλύση εγκεφάλου ..

 

επηρεάζει τον κοινωνικό κύκλο, άρα κι εμένα. δεν ζω μόνος μου στον κόσμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με επηρεάζει όταν βλέπω πώς χειραγωγούν την κοινωνία κι αντί να πηγαίνουμε μπροστά πάμε πίσω.

 

Επίσης, με επηρεάζει ειδικότερα, όταν βλέπω πόσο έχουν καεί οι φίλοι μου και οι συγγενείς μου.

Δεν νομίζω να τους έκαψε το facebook πάντως.

Όπως και όλα τα άλλα, το facebook είναι ένα εργαλείο, και εξαρτάται πως θα το χρησιμοποιήσεις. Και το ιντερνετ έκαψε πολλούς, αλλά δεν θα πάμε μπροστά αν το καταργήσουμε.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, να κάνω μία ερώτηση...? Είναι στ' αλήθεια τόσο αναγκαίο το facebook ώστε να είμαστε μέσα ώρες ολόκληρες και ακόμη χειρότερα να ξοδεύουμε χρήματα για αγορά smartphone ή tablet μόνο και μόνο για να είμαστε on the road connected με το facebook? Δηλαδή τι σου κάνει και το θεωρείς ΤΟΣΟ απαραίτητο???

 

Φίλε μου εν μέρει έχεις δίκαιο. Ήμουν κι εγώ ένας από αυτούς που έλεγαν μακριά από μένα. Κάποια στιγμή αποφάσησα να κάνω μια σελίδα για να δω τι παίζει. Προσωπικά έχω κάνει φίλους μόνο άτομα τα οποία τα γνωρίζω και απλώς θέλω να μαθένω νέα τους κατά τη διάρκεια της χρονιάς που δεν είμαστε μαζί. Ούτε παιχνίδια ούτε χιλιάδες φίλους απλώς αν θες να επικοινωνείς με άτομα που σε ενδιαφέρουν τότε αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, να κάνω μία ερώτηση...? Είναι στ' αλήθεια τόσο αναγκαίο το facebook ώστε να είμαστε μέσα ώρες ολόκληρες και ακόμη χειρότερα να ξοδεύουμε χρήματα για αγορά smartphone ή tablet μόνο και μόνο για να είμαστε on the road connected με το facebook? Δηλαδή τι σου κάνει και το θεωρείς ΤΟΣΟ απαραίτητο???

Φίλε μου πέρα από το φαΐ και το νερό, τίποτα άλλο δεν μας είναι αναγκαίο. Και το facebook ένα εργαλείο είναι, που αν το χρησιμοποιείς σωστά κάνεις την ζωή σου εύκολη, και αν όχι τότε μπορεί να καταστραφείς. Δεν φταίει το facebook πχ που πάει το κάθε κοριτσάκι του γυμνασίου και παίρνει smartphone για να μιλάει με τις φίλες της ακόμα και όταν είναι στο μπάνιο. Δε φταίει το facebook που ο κάγκουρας της διπλανής πόρτας κάνει κάθε μέρα 3 check in σε 2 καφέδες και ένα club. Δηλαδή όλα αυτά τα κινητά, τα tablets, τα netbooks και κάθε λογής βλακεία που μας πλασάρουν θεωρείτε ότι πηγάζει από κάποια πραγματική ανάγκη; Το θέτω ως προβληματισμό, και όχι σαν απάντηση σε αυτό που λες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να δω τι θα γίνει με τις σελίδες, αν δηλαδή μπορούμε να βλέπουμε περισσότερες σελίδες στο ίδιο χρονικό διάστημα με ένα refresh + τις διαφημίσεις που άρχισαν να πληθαίνουν... Ωραίο αυτό με τα σχετικά άρθρα, υποθέτω ότι θα είναι κάτι αντίστοιχο του Linkedin (; )

Πως γίνεται κάθε φορά που υπάρχει θέμα για το facebook να  γράφεται ό,τι να 'ναι; Πραγματικά. Αν βγει update στο skype να αρχίσουμε να γράφουμε για την αντικατάσταση της ανθρώπινης ενώπιος ενωπίω επικοινωνίας με την τηλεφωνική/ψηφιακή. Ή όχι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πέρα από το φαΐ και το νερό, τίποτα άλλο δεν μας είναι αναγκαίο. Και το facebook ένα εργαλείο είναι, που αν το χρησιμοποιείς σωστά κάνεις την ζωή σου εύκολη, και αν όχι τότε μπορεί να καταστραφείς. Δεν φταίει το facebook πχ που πάει το κάθε κοριτσάκι του γυμνασίου και παίρνει smartphone για να μιλάει με τις φίλες της ακόμα και όταν είναι στο μπάνιο. Δε φταίει το facebook που ο κάγκουρας της διπλανής πόρτας κάνει κάθε μέρα 3 check in σε 2 καφέδες και ένα club. Δηλαδή όλα αυτά τα κινητά, τα tablets, τα netbooks και κάθε λογής βλακεία που μας πλασάρουν θεωρείτε ότι πηγάζει από κάποια πραγματική ανάγκη; Το θέτω ως προβληματισμό, και όχι σαν απάντηση σε αυτό που λες.

 

Προφανώς και δε φταίει το facebook στις περιπτώσεις που ανέφερες, αλλά σίγουρα φταίει στο ότι δίνει τα προσωπικά δεδομένα των χρηστών του αβέρτα κουβέρτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...