Προς το περιεχόμενο

Interstellar (2014) Christopher Nolan


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα καλα, δεν μπορειτε να περιμενετε 2 εβδομαδες μεχρι να δειτε την ταινια και να σχηματισετε δικη σας γνωμη; Πρεπει να αναπαραγετε καθε αρνητικο ποστ; 

 

Τουλαχιστον να ειμαστε δικαιοι. Το σινεμα του Nolan μου αρεσει, το BTDK Rises απο την αλλη οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αρνητικες κριτικες πληθαινουν στο νετ. 

η γενικη αντιληψη μεχρι τωρα ειναι πως προκειται για ενα αρτιο τεχνικα φιλμ, αλλα σε ολα τα υπολοιπα ειναι μια απογοητευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη χαζολογάτε μάγκες εδώ, η ψηφοφορία στο imdb έχει ανοίξει!

Πάμε να μοιράσουμε μηδενικά γιατί οι Nolanites δεν αστειεύονται, το έχουν πάει στο 9,6.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>να είμαστε δικαιοί

>μου αρεσει

 

Oh you.jpg

 

Δεν εχω κανει κανεναν block γιατι θελω να βλεπω ολες τις αποψεις. Απομονωνοντας διασπαρτες λεξεις και φτιαχνοντας το δικο σου αποτελεσμα, κινδυνευεις να εγκαινιασεις αυτο το feature που μας παρεχει το φορουμ.

 

Στειλτε ''NO lan'' ΚΕΝΟ και το μύνημα σας στο 5252.

 

Το ΚΕΝΟ πως το στελνω; :P (Υπηρχε ενα τετοιο status προσφατα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαρτάται στο ποιες κριτικές θα διαλέξεις να δώσεις βάρος.

 

Σε αυτές πχ, σχεδόν το εξυμνούν.

 

εδω παλι οχι:

http://www.huffingtonpost.com/2014/10/27/interstellar-reviews_n_6055240.html

Μη χαζολογάτε μάγκες εδώ, η ψηφοφορία στο imdb έχει ανοίξει!

Πάμε να μοιράσουμε μηδενικά γιατί οι Nolanites δεν αστειεύονται, το έχουν πάει στο 9,6.

 

ξεκινησανε δυνατα.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χαχ, εδώ όμως;

http://blogs.indiewire.com/criticwire/interstellar-reviews-stunning-sentimental-agonizingly-close-to-a-masterpiece-20141027

 

ναι!

Μη χαζολογάτε μάγκες εδώ, η ψηφοφορία στο imdb έχει ανοίξει!

Πάμε να μοιράσουμε μηδενικά γιατί οι Nolanites δεν αστειεύονται, το έχουν πάει στο 9,6.

 

Προσωπικά του έχω δώσει ένα 9,9 γιατι ναι μεν θα μ'αρέσει, αλλά δεν θελω και να ριξω το Shawshank Redemption απο την κορυφή.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαρτάται στο ποιες κριτικές θα διαλέξεις να δώσεις βάρος.

 

Σε αυτές πχ, σχεδόν το εξυμνούν.

 

ο Drew McWeeny οπως το περιμενα, εφτασε σε νεο επιπεδο γλυψιματος.  η ταινια τον εκανε να κλαψει, δυο φορες κιολας, σοβαρα;  :-D

απο εποχης AICN, αυτος ο τυπος μαζι με τον Devin Faraci δινουν νεο ορισμο στην εννοια γυμνοσαλιαγκας κολακας.

χαχ, εδώ όμως;

http://blogs.indiewi...rpiece-20141027

 

ναι!

 

 

και εκει οι κριτικες ειναι αναμικτες. το μοτιβο ειναι το ιδιο: εξαιρετικη στο τεχνικο τομεα, στον καλιτεχνικο ομως υστερει.

οι πιο διθυραμβικες που αναφερονται σε αριστουργημα, δειχνουν να ερχονται απο κατα παραδοση αναξιοπιστες πηγες οπως το Hiflix και το Empire.

 

παραθετω το σχολιο ενος γνωστου μου, το οποιο περιγραφει σωστα αυτο που συμβαινει τωρα:

 

Fanboys/critics have a tendency to hugely overrate movies like this when they're first released, as they desperately want to like their chosen favorites and won't admit to any disappointment in them. As an example of this behavior, McWeener gave Man of Steel a ridiculous A+ rating in his review of it (Interstellar gets a B+). Now, the way to gauge the true quality of these movies is to always dial down their inflated ratings by a notch or two. Yet, if Interstellar - ravenously anticipated, with all the fanboy/Nolanoid types (that obviously includes all the online film site 'reviewers' like McWeener and Faraci, as well) slobbering at the mouth before the fact to anoint it the greatest film of all time - is only getting mediocre scores to begin with, how bad, by deduction, must it really be? After all, ratings on those critic sites always drop sharply after a film's release. It seems we're looking less at the new 2001 here, and more at the new Prometheus.

 

 

φυσικα θα περιμενουμε να βγει η ταινια, ωστε να βγουν περισσοτερες κριτικες, να την δουμε και εμεις, και γενικα να εχουμε μια πιο ξεκαθαρη αισθηση του πως τελικα η ταινια συσχετιζεται με το κοινο.

αλλα μεχρι τωρα η εικονα που υπαρχει ειναι πως δεν προκειται για "a watershed film in both form and content", οπως μας ειχε πρηξει το hype machine των media και των fans, τοσο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, όπως φαίνεται το έχεις ψάξει το θέμα με κριτικούς και site κ.λ.π ενώ εγώ δεν έχω ιδέα, οπότε δεν μπορώ να σε αντικρούσω. Το μόνο που μπορώ να παρατηρήσω (και μπορεί να είναι απλή σύμπτωση) είναι ότι χαρακτηρίζεις όσους λένε καλά λόγια είτε σαν γλύφτες (Drew McWeeny), είτε σαν αναξιόπιστους (Hiflix, Empire). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>So few blockbusters have an IQ over 50. It's important to celebrate this one, even if it comes up a little short.

 

>It's a movie designed for people who watched the bedroom sequence in 2001: A Space Odyssey and wished there was more exposition about who built the room, how, why and what thread count was on that bed.

 

Δάκρυσα. XD

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, από το πρωί έχω ανοίξει 76 account και μοιράζω 1σους και 2ρια. Κατάφερα και το έριξα στο 9.5.

Το νερό μπήκε στο αυλάκι.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...