Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση ανεργων πτυχιούχων ΑΕΙ/ΤΕΙ


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και ακομα δεν λειτουργει..εχω μια απορια:εγω που ειμαι στη κυριολεξια στα τελειωματα στη σχολη(λογικα μετα το το πασχα θα ξεμπερδεψω) στην αιτηση μπορω να επιλεξω στους αποφοιτοι παν/τει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και ακομα δεν λειτουργει..εχω μια απορια:εγω που ειμαι στη κυριολεξια στα τελειωματα στη σχολη(λογικα μετα το το πασχα θα ξεμπερδεψω) στην αιτηση μπορω να επιλεξω στους αποφοιτοι παν/τει?

Σου ζηταν το πτυχιο στην αιτηση που κανεις οποτε μαλλον οχι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτείνατε να πήγαινα σε ενα κεκ που ειχα παρακολουθησει παλαιοτερα σεμιναρια και να εκανα απο εκει την αιτηση;

 

(ισως αφελης ερωτηση, ισως παρεξηγίσιμη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και ακομα δεν λειτουργει..εχω μια απορια:εγω που ειμαι στη κυριολεξια στα τελειωματα στη σχολη(λογικα μετα το το πασχα θα ξεμπερδεψω) στην αιτηση μπορω να επιλεξω στους αποφοιτοι παν/τει?

Αφου λεει για ανεργους πτυχιουχους/διπλωματουχους. Εσυ σε ποια κατηγορια πιστευεις οτι ανηκεις ακριβως κ ασχολεισαι με την προκυρηξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ειμαι απλα ανεργη αλλα σε λιγο καιρο θα εχω το πτυχιο μου.τεσπα μεχρι 20 μαιου μπορει να καταφερω και επισημα να ειμαι στη κατηγορια με τους διπλωματούχους.αλλιως θα κανω δηλωση στην αλλη κατηγορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ειμαι απλα ανεργη αλλα σε λιγο καιρο θα εχω το πτυχιο μου.τεσπα μεχρι 20 μαιου μπορει να καταφερω και επισημα να ειμαι στη κατηγορια με τους διπλωματούχους.αλλιως θα κανω δηλωση στην αλλη κατηγορια.

Κατσε ρε φιλη ειναι δυνατον να εισαι εν ενεργεια φοιτητρια και ανεργη ταυτοχρονα; Στο κομμεντ οτι περιμενεις πτυχιο για να βγεις διπλωματουχος κατι δεν μ κολλαει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε φιλη ειναι δυνατον να εισαι εν ενεργεια φοιτητρια και ανεργη ταυτοχρονα; Στο κομμεντ οτι περιμενεις πτυχιο για να βγεις διπλωματουχος κατι δεν μ κολλαει ;)

μολις μπηκα να δω πως γινεται η αιτηση και θελει καρτα ανεργιας και τετοια που φυσικα ως φοιτητρια οπως λες δεν τα εχω...ειμαι ανεργη αλλα δεν ειμαι στους καταλογους :mellow: :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μπορώ με κάπιο τρόπο να δω αν έγινε αίτηση με το όνομα μου σε αυτο το πρόγραμμα?ροτάω  γιατι έδωσα τα χαρτιά στο κεκ και θέλω να δώ  αν έκαναν την αίτηση γιατί δεν τουσ εμπιστεύομαι...ευχαριστώ εκ τον προτέρων 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κατι δουλιες αλλα απο μεγαλη εβδομαδα θα παω να κανω την αιτηση, ξερεις κανεις αν διαλεγουμε εμεις που θα εκπαιδευτουμε αν μας διαλεξουν ή ειναι στανταρ η εκπαιδευση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ELENI40 εκανα την αιτηση απο το σπιτι και μου εδωσε εναν κωδικο αριθμο συμμετοχης και με υποχρεωσε να  εκτυπωσω και να αποθηκευσω στον υπολογιστη μου ενα pdf με αυτον τον αριθμο και τα στοιχεια που δηλωσα.

Λογικά στο κεκ που δηλωσες θα επρεπε να σου εχουν δωσει αυτο το χαρτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι;

Για να πάρω μέρος σε αυτό το πρόγραμμα πρέπει να 

1) να πάω σε Κ.Ε.Κ να γραφτώ και να κάνω την αίτηση μέσω του Κ.Ε.Κ ή 

2) μπορώ να την κάνω από το σπίτι μου,να κρατήσω τον κωδικό συμμετοχής, και αν με επιλέξουν τότε να βρω το Κ.Ε.Κ στο οποίο θα παρακολουθήσω;;

 

Ρωτάω γιατί στην προκήρυξη λέει μόνο ότι κανω την αίτηση εγώ και κρατάω τον κωδικό.Δεν αναφέρει αν θα πρέπει να πάω πρώτα σε Κ.Ε.Κ και μετά να κάνω αίτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω κάτι;

Για να πάρω μέρος σε αυτό το πρόγραμμα πρέπει να 

1) να πάω σε Κ.Ε.Κ να γραφτώ και να κάνω την αίτηση μέσω του Κ.Ε.Κ ή 

2) μπορώ να την κάνω από το σπίτι μου,να κρατήσω τον κωδικό συμμετοχής, και αν με επιλέξουν τότε να βρω το Κ.Ε.Κ στο οποίο θα παρακολουθήσω;;

 

Ρωτάω γιατί στην προκήρυξη λέει μόνο ότι κανω την αίτηση εγώ και κρατάω τον κωδικό.Δεν αναφέρει αν θα πρέπει να πάω πρώτα σε Κ.Ε.Κ και μετά να κάνω αίτηση...

 

Κάνεις την αίτηση και μόνη σου και μετά πας σε όποιο Κ.Ε.Κ. θες αν επιλεγείς.

Καλύτερα μόνη για να έχεις την ευθύνη αυτών που θα δηλώσεις και στα οποία δεν γίνεται edit.

Γνωρίζω περιπτώσεις για Κ.Ε.Κ. που έκαναν μαλακία στην εισαγωγή των στοιχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά γιατί να δεσμευτείς με ΚΕΚ;

Εγώ την έκανα και αν επιλεγώ (που δε το βλέπω) τότε θα πάρω σβάρνα τα ΚΕΚ να δω τι προγράμματα προσφέρουν



Άσε που τοτε παιζεις το δικό σου παιχνίδι γιατί έχεις πάρει το κουπόνι που για αυτούς σημαίνει χρήματα και με τόσα πολλα κεκ μπορείς να τους πιεσεις για κάποιο πρόγραμμα που θες. Όχι μετα να σου λενε ααα μας έμεινε μόνο αυτό...

 

Βλέπω μερικά κεκ που προσφέρουν word - excel

Θα κάτσω 80 ώρες για να μάθω word - excel???

 

Αν μιλάγαμε για ηλικίες 50+ ναι ΟΚ

Αλλά όταν μιλάμε για νέους μικρότερους των 29 και πόσο μάλλον για πτυχιουχους ε πάει πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...