Προς το περιεχόμενο

Forthnet Vs. Hol (ADSL συνδεσεις !)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα insomniaks :D . Θελω να μου πειτε τις αποψεις σας για τις συνδεσεις της Hol και της Forthnet... (ποσο ευχαριστιμενοι ειστε , καποια στατιστικα απο τα router σας αν ειναι δυνατον , αντιμετοπιζετε προβληματα με τις συνδεσεις σας ??) Εγω ειμαι συνδρομιτης στην hol και αυτη ειναι μια φωτογραφια απο το router της hol και η δευτερη ειναι απο το ρουτερ που χρησημοποιω περισσοτερο γιατι δεν εχω κααθολου κολληματα και αποσυνδεσεις απο τα games .. Ενα  Siemens ADSL SL2-141.

post-236320-0-16860800-1363700860_thumb.png

post-236320-0-79850300-1363700866_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ που είμαι σε forthnet είμαι πολύ σταθερός όσον αφορά τη γραμμή μου.

τώρα που βγάλανε και 3lay δεν νομίζω να το κουνήσω.

Εγω ειμαι Hol και οκ μπορω να πω πως ειμαι αρκετα  καλα και δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια !! το μονο κακο ειναι οτι οταν χρησημοποιω το ρουτερ της hol δν μπορω να ανοιξω ουτε ενα game απο το lag που εχω ! Μηπως μπορεις να μου πεις τα στατιστικα του ρουτερ σου ?!  :)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυο συνδεσεις adsl.forthnet.στην μια με thomson 784 (λογω voip)me generic firmware και sync 13 mbit Περιπου με 1 upload.μια χαρα δεν εχω παραπονο ουτε αποσυνδεσεις.

δευτερη συνδεση με thomson 585v8 με generic firmware επισης.15 mbit Περιπου με 1mbit upload.εχω κλεισει και 30 μερες Online χωρις αποσυνδεση.αυτα απο εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forthnet

router thomson 585 v8

 

image.jpg

δεν ξερω αλλα τωρα τελευτεα τρωω αποσυνδεσεις.

Πριν ειχα uptime 7 μερες και εφαγα αποσυνδεση.

Ενω συνχρονιζω στα 8,800(fast path) τωρα λεει 8,200.

Εχω ενα προβληματακι σε ενα παιχνιδι(dota μεσω garena).Δεν βλεπω ολα τα παιχνιδια(βλεπω λιγα) και συνηθως οχι τοσο καλα Pings φανταζομαι λογο gr-ix.

Οταν ληξει το συμβολεο θα σκεφτω σοβαρα να παω προς cyta/hol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλως ηρθες στο club των αποσυνδεσεων της forthnet...δεν εισαι ο μονος .....

εσενα εφταιγε το ρουτερ σου:P

 

forthnet

router thomson 585 v8

 

image.jpg

δεν ξερω αλλα τωρα τελευτεα τρωω αποσυνδεσεις.

Πριν ειχα uptime 7 μερες και εφαγα αποσυνδεση.

Ενω συνχρονιζω στα 8,800(fast path) τωρα λεει 8,200.

Εχω ενα προβληματακι σε ενα παιχνιδι(dota μεσω garena).Δεν βλεπω ολα τα παιχνιδια(βλεπω λιγα) και συνηθως οχι τοσο καλα Pings φανταζομαι λογο gr-ix.

Οταν ληξει το συμβολεο θα σκεφτω σοβαρα να παω προς cyta/hol.

μια αποσυνδεση αν εννοεις σε 7 ημερες δεν θεωρειται προβλημα.επισης αναλογα την γραμμη μπορει να δεις διαφορα απο sync σε sync.επισης ζητα να σου αφαιρεσουν το gap γιατι εισαι σε alcatel για να κερδισεις σε ταχυτητα.τωρα για τα Pings δεν ξερω δεν παιζω παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως πρεπει να εισαι καλυτερα απο πριν.

β.να γραψω και εγω τα δικα μου

Uptime: 13 days, 20:34:55   13 μερες Online χωρις αποσυνδεση.εχω κλεισει και 32 μερες:P

εσυ μην περνεις και οκρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που βλεπουμε απο το uptime ειναι ποσο καιρο ειναι συχρονισμενο ενα router, σε μια x ταχυτητα. Αυτο δεν σημαινει οτι οσες μερες λεει οτι ειναι "online", οτι εχουμε και ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά έχω κλείσει 30 + μέρες χωρίς αποσύνδεση στην hol μπορώ να πω αρκετά καλή ταχύτητα αν και με forthnet είχα 1.8 download και τώρα με hol έχω γύρο στα 1.1 με 1.2 σε τορρεντ και όταν κατεβάζω από server (Π.χ. Megaupload κλπ) μπορεί να πιάσει και 1.6 max .. Σκέφτομαι σοβαρά να ξαναγυρίσω forthnet... :-/

 

Αποστολή από το LT18i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

β.να γραψω και εγω τα δικα μου

Uptime: 13 days, 20:34:55   13 μερες Online χωρις αποσυνδεση.εχω κλεισει και 32 μερες :P

Στους "Ανώνυμους Χρήστες Ίντερνετ" είσαι; :-D

Πάντως η hol για online gaming,δεν ενδείκνυται.Και αυτό το margin στο 11,δε λέει να το αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που βλεπουμε απο το uptime ειναι ποσο καιρο ειναι συχρονισμενο ενα router, σε μια x ταχυτητα. Αυτο δεν σημαινει οτι οσες μερες λεει οτι ειναι "online", οτι εχουμε και ιντερνετ

επειδη εχω και thomson αποκατω γραφει και ποσες μερες ειναι Up το ppp.επισης ειναι το ιδιο.

http://postimg.org/image/7ht27cvnx/

 

Εγώ παιδιά έχω κλείσει 30 + μέρες χωρίς αποσύνδεση στην hol μπορώ να πω αρκετά καλή ταχύτητα αν και με forthnet είχα 1.8 download και τώρα με hol έχω γύρο στα 1.1 με 1.2 σε τορρεντ και όταν κατεβάζω από server (Π.χ. Megaupload κλπ) μπορεί να πιάσει και 1.6 max .. Σκέφτομαι σοβαρά να ξαναγυρίσω forthnet... :-/

 

Αποστολή από το LT18i με τη χρήση Insomnia App

me to 11 margin που εχεις στην Hol λογικο ειναι.απλα ελεος.fast path δεν δινουν 11 margin βαζουν για σταθεροτητα.ε αντε γεια.

 

Στους "Ανώνυμους Χρήστες Ίντερνετ" είσαι; :-D

Πάντως η hol για online gaming,δεν ενδείκνυται.Και αυτό το margin στο 11,δε λέει να το αλλάξει.

γιατι ειμαι στους ανωνυμους?ναι η Hol δεν δινει fast path για online gaming.hold επρεπε να λεγεται οχι Hol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους "Ανώνυμους Χρήστες Ίντερνετ" είσαι; :-D

Πάντως η hol για online gaming,δεν ενδείκνυται.Και αυτό το margin στο 11,δε λέει να το αλλάξει.

Χαχαχαχαχαχα Αυτο αν σου πω πως το εχω καταλαβει !! :P Με τοσο lag που εχω σεν μπορω να κανω ουτε μισο μετρο στο Lol !!! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακη επιλογη να βαλεις μια εταιρεια που δεν εχει fast αμα ειναι να παιζεις online games.

Χαχαχαχαχαχα Αυτο αν σου πω πως το εχω καταλαβει !! :P Με τοσο lag που εχω σεν μπορω να κανω ουτε μισο μετρο στο Lol !!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...