Προς το περιεχόμενο

service dell και πρασινα αλογα


ip man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Doa σου δινει το καταστημα απο το οποιο αγοραζεις το προιον

το ξερω και με το eshop που παρεθεσα πιο πανω δινουν doa αλλα δεν φαινεται καθαρα στο γραπτο τους, το λεω γιατι επικοινωνησα για να δω τι εννοουνε ακριβως.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

service dell και DELL αλογα !

 

Φίλε, σορρυ για την ταλαιπωρια σου .

 

Αλλα η DELL εχει κορυφαια προιοντα και σερβις.  Εξαιρεσεις υπαρχουν σιγουρα.

 

+1000 απο μενα στην DELL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθησω να απαντησω στα μηνυματα σας χωρις να κανω παρενθεση, φιλε Apostolos83 ναι ειναι γεγονος οτι στις μερες μας ο ανταγωνισμος αναμεσα στις ετεριες και στα καταστιματα ειναι τεραστιος, οποτε και κολοτουμπες θα κανουν και τεμεναδες και οτι αλλο γουσταρεις αρκει να ψωνισεις απο αυτους, και αν δεν πειθεσε τραβα στο media markt παρε λαπτοπ και αμα δεν ταιριαζει με τα επιπλα του σπιτιου σου ζητα να σου το δωσουν σε αλλο χρομα, η παρε αλλο, η μην παρεις αλλο παρε κινητο ψυγειο τηλεοραση οτι γουσταρεις αρκει να ψωνισεις απο αυτους.

 

Και αν δεν σε καλυπτει αυτο πες μου σε παρακαλω γιατι επελεξα στην τελικη dell επειδη ειναι ομορφα η ειναι ανωτερα απο τα αλλα σε σχεσει τιμη αποδοση τιποτα απο τα παραπανω για την ανωτερη υποστηριξη και σερβις αυτο πουλαει αυτο αγορασα και εχω απαιτηση.

 

Φιλε Waldo_Vrs δεν ξερω τι θα γινoταν με toshiba εγω dell πηρα, εσυ αμφιβαλλεις να μου λεγανε απο toshiba πηγαινε το πισω να σου το αντικαταστησει. το οτι ηρθαν 4 ωρες πιο νωρις απο τι κανονισαμε ειναι λαθος οπως και αν το δεις.

 

Παρασκευη επικινονισα με dell να με ενημερωσουνε αν εστειλαν το οκ στο καταστημα, την τριτη μου ειπανε για να εξασφαλιστει και το καταστημα,εννοειτε οτι δεν  συμφωνησα δεν θα περιμενω και δευτερο τριημερο 13 μερες στο συνολο, και ενημερωσα οτι το απογευμα θα παω στο καταστημα και θα απαιτησω τα λεφτα μου, αν μου δωσει το λαπτοπ εχει καλος αν οχι θα παρω τα λεφτα μου.

 

Εν τελει πηρα τα λεφτα μου τα ειπα με τον καταστηματαρχη και πριν φυγω απο το καταστημα εστειλαν το πολυποθητο οκ απο dell <_<

ειχα πλεον ξενερωσει απο ολη την φαση και δεν το πηρα.

 

Κατι αναφερθηκε για DOA το πιο ισχυει για ολα τα καινουρια ηλεκτρικα ειδη αλλα δεν ξερω αν πρεπει να το αποκαλειτε το καταναλωτης.

 

Και ακομα αναρωτιεμαι για ποιο λογο ταλαιπωρηθηκα??? πριν απαντηση καπιος ασ σκεφτει καλα ολη τη φαση μην μου πειτε ο καταστηματαρχης γιατι θα σας απαντησω οτι θα μπορουσα με τα λεφτα που πηρα πισω να αγορασω το ιδιο επιτοπου :blink: αν μου πειτε οτι δεν επρεπε να παρω την dell τηλ τοτε θα συμφωνειτε με τον τιτλο απο αυτο το θεμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ακομα αναρωτιεμαι για ποιο λογο ταλαιπωρηθηκα??? πριν απαντηση καπιος ασ σκεφτει καλα ολη τη φαση μην μου πειτε ο καταστηματαρχης γιατι θα σας απαντησω οτι θα μπορουσα με τα λεφτα που πηρα πισω να αγορασω το ιδιο επιτοπου :blink: αν μου πειτε οτι δεν επρεπε να παρω την dell τηλ τοτε θα  συμφωνειτε με τον τιτλο απο αυτο το θεμα.

 

Σώπα ρε μεγάλε. Δηλαδή, αν σου πούμε ότι έπρεπε να το πας απευθείας πίσω για DOA, ότι δεν έπρεπε καν να ασχοληθεί η DELL και, τέλος, ότι που ασχολήθηκε η εταιρία μάλλον χάρη σου έκανε, όλα αυτά σημαίνει ότι συμφωνούμε με τον τίτλο του θέματός σου και ότι τελικά έχεις δίκιο;

 

Ωραία λογική!...

 

Όπως είπε ένα παιδί σε προηγούμενη απάντηση, καλά έκανες και έγραψες τι έχει γίνει, γιατί ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του. Cheers

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθησω να απαντησω στα μηνυματα σας χωρις να κανω παρενθεση, φιλε Apostolos83 ναι ειναι γεγονος οτι στις μερες μας ο ανταγωνισμος αναμεσα στις ετεριες και στα καταστιματα ειναι τεραστιος, οποτε και κολοτουμπες θα κανουν και τεμεναδες και οτι αλλο γουσταρεις αρκει να ψωνισεις απο αυτους, και αν δεν πειθεσε τραβα στο media markt παρε λαπτοπ και αμα δεν ταιριαζει με τα επιπλα του σπιτιου σου ζητα να σου το δωσουν σε αλλο χρομα, η παρε αλλο, η μην παρεις αλλο παρε κινητο ψυγειο τηλεοραση οτι γουσταρεις αρκει να ψωνισεις απο αυτους.

 

Και αν δεν σε καλυπτει αυτο πες μου σε παρακαλω γιατι επελεξα στην τελικη dell επειδη ειναι ομορφα η ειναι ανωτερα απο τα αλλα σε σχεσει τιμη αποδοση τιποτα απο τα παραπανω για την ανωτερη υποστηριξη και σερβις αυτο πουλαει αυτο αγορασα και εχω απαιτηση.

 

Φιλε Waldo_Vrs δεν ξερω τι θα γινoταν με toshiba εγω dell πηρα, εσυ αμφιβαλλεις να μου λεγανε απο toshiba πηγαινε το πισω να σου το αντικαταστησει. το οτι ηρθαν 4 ωρες πιο νωρις απο τι κανονισαμε ειναι λαθος οπως και αν το δεις.

 

Παρασκευη επικινονισα με dell να με ενημερωσουνε αν εστειλαν το οκ στο καταστημα, την τριτη μου ειπανε για να εξασφαλιστει και το καταστημα,εννοειτε οτι δεν  συμφωνησα δεν θα περιμενω και δευτερο τριημερο 13 μερες στο συνολο, και ενημερωσα οτι το απογευμα θα παω στο καταστημα και θα απαιτησω τα λεφτα μου, αν μου δωσει το λαπτοπ εχει καλος αν οχι θα παρω τα λεφτα μου.

 

Εν τελει πηρα τα λεφτα μου τα ειπα με τον καταστηματαρχη και πριν φυγω απο το καταστημα εστειλαν το πολυποθητο οκ απο dell <_<

ειχα πλεον ξενερωσει απο ολη την φαση και δεν το πηρα.

 

Κατι αναφερθηκε για DOA το πιο ισχυει για ολα τα καινουρια ηλεκτρικα ειδη αλλα δεν ξερω αν πρεπει να το αποκαλειτε το καταναλωτης.

 

Και ακομα αναρωτιεμαι για ποιο λογο ταλαιπωρηθηκα??? πριν απαντηση καπιος ασ σκεφτει καλα ολη τη φαση μην μου πειτε ο καταστηματαρχης γιατι θα σας απαντησω οτι θα μπορουσα με τα λεφτα που πηρα πισω να αγορασω το ιδιο επιτοπου :blink: αν μου πειτε οτι δεν επρεπε να παρω την dell τηλ τοτε θα συμφωνειτε με τον τιτλο απο αυτο το θεμα.

To να επιστρεψεις ενα προιον που αναφερεις στην πρωτη παραγραφο ειναι δικαιωμα σου δεν ισχυει μονο για τα mediamarkt, θα το δεις στους ορους των καταστηματων, μπορεις να το κανεις μεσα σε 15 μερες. Ο μονος λογος που ταλαιπωρηθηκες ειναι γιατι σου ετυχε ελαττωματικο προιον και αυτο σου ετυχε Σ/Κ με τριημερο. Ναι ειναι ενοχλητικο αλλα εγω στη θεση σου παλι DELL θα αγοραζα μονο και μονο διαβαζοντας το θεμα σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώπα ρε μεγάλε. Δηλαδή, αν σου πούμε ότι έπρεπε να το πας απευθείας πίσω για DOA, ότι δεν έπρεπε καν να ασχοληθεί η DELL και, τέλος, ότι που ασχολήθηκε η εταιρία μάλλον χάρη σου έκανε, όλα αυτά σημαίνει ότι συμφωνούμε με τον τίτλο του θέματός σου και ότι τελικά έχεις δίκιο;

Ωραία λογική!...

Όπως είπε ένα παιδί σε προηγούμενη απάντηση, καλά έκανες και έγραψες τι έχει γίνει, γιατί ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του. Cheers

Τα οποία συμπεράσματα οδηγούν για ακομη μια φορά στο πόσο άψογο σέρβις έχει η dell ακόμη και σε μια χώρα οπως την Ελλάδα, που δε σε εξασφαλίζει τίποτα και κανένας!

Μπράβο για ακόμη μια φορά στην Dell,που είναι πραγματικά εγγύηση για τον καταναλωτή!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σώπα ρε μεγάλε. Δηλαδή, αν σου πούμε ότι έπρεπε να το πας απευθείας πίσω για DOA, ότι δεν έπρεπε καν να ασχοληθεί η DELL και, τέλος, ότι που ασχολήθηκε η εταιρία μάλλον χάρη σου έκανε, όλα αυτά σημαίνει ότι συμφωνούμε με τον τίτλο του θέματός σου και ότι τελικά έχεις δίκιο;

 

Ωραία λογική!...

 

Όπως είπε ένα παιδί σε προηγούμενη απάντηση, καλά έκανες και έγραψες τι έχει γίνει, γιατί ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του. Cheers

 

Δηλαδη εσυ τωρα διαβασες ολο το θεμα και μου απαντησες χοντρα πλατια, θα μπω στον κοπο να σου απαντησω μιας και δεν το διαβασες ολο το θεμα και κανεις τον κεμπαρη η εκτος αν δεν καταλαβαινεις πρεπει  να το υπολογισω και αυτο και δυστυχως τα προφιλ δεν αναφερουν την ηλικια για να ξερουμε σε τι υφος να απανταμε, αν και θα το επιανε και δεκαπενταχρονος

 

Να το παω απευθειας πισω για DOA, ποσο δυσκολο ειναι να μου το ελεγαν οταν τους πιρα τηλ, μαλλον εγω τους εκανα χαρη που ασχοληθηκα.

 

Και τελος εκανα πολυ καλα που το ανεφερα το θεμα μακαρι να ειχα διαβασει και εγω κατι παρομοιο για να κινηθω αναλογα.

 

 

Και καθιστε καλα γιατι μου χαλασε η ram και δεν εxω την αποδειξη...

KINGSTON εγγυηση εφορου ζωης.....και πρασινα αλογα :lol:  :lol:  :lol:

Επεξ/σία από ip man
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να σου αναφέρει DOA η dell δεν είναι δικό της θέμα. Είναι του καταστήματος. Δε σου δίνει η Dell DOA αλλά το κατάστημα. Αν πήρες την Dell θα κοιτάξεις πως θα σε εξυπηρετήσει με την δικιά της πολιτική. Δεν θα ασχοληθεί καθόλου για την πολιτική του καταστήματος γιατί μπορεί να χαλάσει και συνεργασίες αν δεν μπορεί-θέλει το κατάστημα να σε εξυπηρετήσει.

 

Σχετικά με την Kingston μπορείς να κάνεις RMA χωρίς απόδειξη απ` οσο ξέρω, στην corsair έτσι γίνεται αρκεί να θυμάσαι περίπου πότε το αγόρασες. Έχει διαδικασία RMA απο το site της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...