Προς το περιεχόμενο

παράλληλη επεξεργασία


Foulia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το θέατρο συνεχίζεται...

 

Οι εργασίες ως κύριο στόχο έχουν να σου διδάξουν κάτι. Εάν το ήξερες δεν θα είχε νόημα να κάνεις την εργασία ή θα ήταν εξέταση και όχι εργασία. 

 

Δεν έχω χρόνο να μάθω κάτι που δεν γνωρίζω = δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με την σχολή μου.-

 

Όσο πας και χειροτερεύεις την θέση σου, μόνη σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκοπός μου δεν ήταν να με κράξεις κι εσύ και και άλλοι.. Και σε παρακαλώ να σταματήσεις να με προσβάλεις διότι δε με γνωρίζεις. Γνώμη σου κράτα τη για σένα κι εγώ όπως νομίζω θα συνεχίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε έχεις πιάσει το νόημα.. Τελευταία μαθήματα-τελευταίο εξάμηνο-εξαντλημένη υπομονή-όχι χρήματα- δε μένω καν εκεί που είναι η σχολή-δουλέυω συγχρόνως-τα βγάζω πέρα μόνη μου-ότι έμαθα έμαθα-θέλω να συνεχίσω τη ζωή μου! Άντε και καλό απόγευμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν το έχω πιάσει... εφόσον το νόημα για εσένα είναι, προφανέστατα, λαμογιά και ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.

 

Εάν νομίζεις ότι κατέχεις την παγκόσμια πρωτοτυπία με το να εργάζεσαι και να σπουδάζεις, είσαι πολύ γελασμένη. Και άλλοι τα έχουν περάσει και πολύ χειρότερα αλλά ήταν έντιμοι. 

 

Άρα, όχι. Το νόημα όπως το εννοείς δεν το έχω πιάσει... και για αυτό ακόμα ελπίζω πως υπάρχουν έντιμοι και ενοχλούμαι με τους ανέντιμους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερουμε αν ειναι λαμογιο η κοπελα διοτι ειπε εξαρχης οτι δεν ξερει απο C και θελει καποιος να της λυσει την ασκηση και να της την δειξει..... οποιος μπορει και θελει να βοηθησει το κανει... ειναι παρα πολυ απλο. Δεν ζορισε κανεις κανεναν να κανει κατι που δεν θελει.

 

Λαμογιά και παιχνιδι με την νοημοσυνη μας ειναι οταν σου λενε οτι εχουν δουλεψει ενω σπουδαζαν και αμα τους ρωτησεις που εχουν σπουδασει ή δουλεψει δεν σου λενε τιποτα απο τα 2 (στυλακι ΣΥΡΙΖΑ αυτοι και αν ειναι απατεωνες!!!! Κατηγορουν για κοινωνικη εξαθλιωση και μολις τους ρωτας που θα βρουν τα λεφτα να σε γλιτωσουν απο αυτη αποφευγουν την απαντηση χαχαχα ) . Μυστικοπαθεια και λαμογιά απο τους υμνητές της εντιμότητας .... :P

 

Οποιος διαφημιζει οτι ειναι πολυ εντιμος κατι τρεχει απο πισω...... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχχα καλα θα του κανες ...... ο συγκεκριμενος με νευριαζει και μενα.

Ε αφού νευριάζει και εσένα τον τρισμέγιστο, τότε να κάνουμε κάτι.

 

Προτείνω να μαζευτούμε όλοι στην πλατεία του χωριού, να δέσουμε τον Timon στο πλατάνι και αφού τον φτύσει η Foulia να πάρουμε όλοι σειρά και να τον μαστιγώνουμε για να μάθει να μην νευριάζει τον κόσμο άλλη φορά.

Εν τω μεταξυ αυτο το τσιρκο μονο στα ελληνικα φορα γινεται... στο εξωτερικο θεωρουν γελοιο το αιτημα σου για βοηθεια? δεν απαντανε καν ή σου λενε ηρεμα και ωραια εμεις δεν σου λυνουμε τις ασκησεις και τελειωνει εκει. Το εχουμε εξηγησει αυτο στον Τιμον πολλες φορες αλλα δεν θελει να το καταλαβει.Θελει μονιμως να την λεει στο κοσμο και να παρεξηγιεται.

Στα ξένα φόρα με το που κάνεις register, σου λύνουν τις ασκήσεις και σου αγοράζουν και ένα προϊόν από την amazon wishlist σου.

Δεν είμαι ανεύθυνη, βιαστική είμαι κι όχι επειδή δεν διάβαζα, δεν έδινα σημασία, έζησα τη σούπερ φοιτητική ζωή κτλ και τώρα ξαφνικά θυμήθηκα να πάρω πτυχίο. Το θέμα είναι οικονομικό και υπομονής. Τον Ιούνιο δίνω τα τελευταία μαθήματα κι τέλος. Και δε θεωρώ ανευθυνότητα να βιάζομαι και να χω σίγουρο πως θα περάσω ένα μάθημα για να μην αναγκαστώ να περάσω άλλο ένα εξάμηνο.

Προσπαθείς συνέχεια να δικαιολογήσεις την συμπεριφορά σου. Το αν έχεις τρελά φράγκα ή τα βγάζεις πέρα με το ζόρι και δεν μπορείς να μείνεις άλλο ένα εξάμηνο δεν παίζει κανένα ρόλο. Φυσικά και δεν θέλεις να φορτωθείς άλλο ένα εξάμηνο και μπράβο σου που με τις δυσκολίες που υπάρχουν καταφέρνεις να σπουδάσεις αλλά και 3 δουλειές ακόμη να κάνεις για να τα βγάλεις πέρα, αυτό δεν σου δίνει άφεση και δεν μετατρέπει αυτόματα το ανήθικο σε ηθικό.

Το όνειρο μου δεν είναι να γίνω προγραμματίστρια, στη σχολή έχω κάνει πολλά και διάφορα, οπότε σκασίλα μου για το mpi και για τη c. Το μάθημα το πήρα επειδή με βόλευε στο πρόγραμμα και για όσους προλάβουν να με φάνε ΟΧΙ δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς!!!!!

Πριν κάμποσο καιρό ήρθε ένας και έλεγε το ίδιο με σένα ότι δεν τον νοιάζει η C γιατί σπουδάζει τεχνικός δικτύων για αυτό θέλει απλά να την περάσει. Και ποτέ να μην χρησιμοποιήσεις το mpi και γενικά τον προγραμματισμό, καλώς ή κακώς αυτό το μάθημα βρίσκεται στον οδηγό σπουδών και είναι μέρος του αντικειμένου σου.

Και ΔΕΝ επιλέγω τα εύκολα επειδή ζήτησα μία λύση! Προσπαθώ να διευκολύνω τα δύσκολα! Πως μπορείτε να μιλάτε έτσι για κάποιον που δεν γνωρίζετε? Πραγματικά απορώ..

Πολύς κόσμος παίρνει προσωπικά αυτά που διαβάζει. Ούτε έχουμε κάτι με σένα και όπως λες ούτε καν σε ξέρουμε. Αυτό που κρίνουμε δεν είναι η Foulia αλλά η συμπεριφορά της Foulia που διαβάζουμε στο παρόν υπό-φόρουμ. Είναι κατανοητό να τσατίζεσαι και να στεναχοριέσαι αλλά κάνε μια αναζήτηση και θα δεις πόσο συχνά βλέπουμε τέτοιες συμπεριφορές όπως πχ το παράδειγμα που σου ανέφερα πριν με τον τεχνικό δικτύων.

 

Και τωρα επανερχομαστε σε κατι που έχω πει εγω παλιοτερα και βγαινει τωρα..... τυποι σαν τον Τιμον αποτρεπουν νεους να ποσταρουν αποριες στα φορα ..... προτεινω την συνταξη ομαδας κρουσης για να κατατροπωσουμε τετοιες συμπεριφορες .... μαζι θα νικησουμε!!!!! Ειμαι αποφασισμενος να πατάξω οχι μονο την φοροδιαφυγη αλλα και την κριτικη απεναντι στα νεα παιδια!!!!

 

Τρεμε Τιμον τα bit σου ειναι λιγα.....

 

Εντάξει πιο troll πεθαίνεις. Δεν ξέρω για τον Timon αλλά εμένα με νίκησες.

 

Όποτε λέω να ξαναγυρίσω στο φόρουμ και, αν και όσο μπορώ, να βοηθήσω κάποιον (και να βοηθηθώ και εγώ σε κάποια θέματα που δεν γνωρίζω), τότε θα γίνει κάτι και θα ξενερώσω με τις συμπεριφορές διαφόρων ατόμων με πρώτο και καλύτερο εσένα και θα ξαναφύγω. Η θέση μου δεν μου επιτρέπει να κρίνω ποιος έχει θέση στο φόρουμ και ποιος όχι αλλά προσωπικά πιστεύω ότι αυτό που δίνεις στο φόρουμ είναι απειροελάχιστο μπροστά στη ζημιά που ηθελημένα κάνεις.

 

Προφανώς η σχολή μου δεν είναι μόνο το mpi και η c.. Με κρίνεις επειδή επιλέγω άλλον τομέα εκτός αυτού του προγραμματισμού? Που ξέρεις εσύ τι διαβάζω, γιατί βιάζομαι να τελειώσω και τι επάγγελμα θα ήθελα να ακολουθήσω έχοντας αυτό το πτυχίο? Ξαναλέω έιναι από τα τελευταία μου μαθήματα, είναι επιλογής και δεν έχει καμία σχέση με τη σταδιοδρομία μου και τι ξέρω καλά να κάνω. Και αν έστρωσα τον κώλο μου όπως λες για να διαβάσω μόνο εγώ το ξέρω.

Συνεχίζεις να βρίσκεσαι in denial. Και να έχεις σκοτωθεί στο διάβασμα και αυτό να είναι το τελευταίο σου μάθημα και να είναι εντελώς άσχετο με το επάγγελμά σου δεν αλλάζει αυτό που ζήτησες στο 1ο μήνυμά σου το οποίο ήταν να σου κάνει άλλος έτοιμη την άσκηση. Αυτό βλέπει ο αναγνώστης του φόρουμ και αυτό κρίνει. Όπως λες, δεν μπορεί να γνωρίζει τι έχεις κάνει εσύ και δεν τον νοιάζει κιόλας τι έχεις περάσει.

 

 

Δεν έχω χρόνο να μάθω κάτι που δεν γνωρίζω.. Απ'το ψάξιμο που έκανα κατάλαβα ότι θέλει χρόνο για να τα καταφέρω μόνη μου.. Το εξήγησα και πιο πάνω τι ακριβώς σκέφτηκα..

Το χειροτερεύεις. Τώρα το φέρνεις στο επίπεδο εκείνου του βουλευτή που έλεγε "τι να μάθουμ ιμείς τώρα ? προυλαβαίνουμ να μάθουμ ? Όποιος ξερ, ξέρ. Δεν θα καθήσ ιγού να μάθου"

 

Και σε παρακαλώ να σταματήσεις να με προσβάλεις διότι δε με γνωρίζεις. Γνώμη σου κράτα τη για σένα κι εγώ όπως νομίζω θα συνεχίσω.

Δεν κρατά τη γνώμη του για αυτόν γιατί, όπως και εσύ, βρίσκεται σε ένα δημόσιο φόρουμ οπότε μπορεί να πει ό,τι γνώμη έχει και θα κριθεί με βάση τα επιχειρήματα που έχει (ή που δεν έχει).

 

Δε έχεις πιάσει το νόημα.. Τελευταία μαθήματα-τελευταίο εξάμηνο-εξαντλημένη υπομονή-όχι χρήματα- δε μένω καν εκεί που είναι η σχολή-δουλέυω συγχρόνως-τα βγάζω πέρα μόνη μου-ότι έμαθα έμαθα-θέλω να συνεχίσω τη ζωή μου! Άντε και καλό απόγευμα!

Συνεχίζεις βλέπω το "όποιος ξέρ, ξερ". Και εσύ δεν θες να καταλάβεις ότι δεν παίζει ρόλο αυτό που λες και πως η οικονομική σου κατάσταση δεν αγιάζει τις λαμογιές.

 

Αν και σε κανένα μήνυμά τα λεγόμενα σου δεν δείχνουν κάτι τέτοιο, παρόλα αυτά θέλω να πιστέψω αυτό που λες ότι έχεις κοπιάσει πάρα πολύ και έχεις διαβάσει και ότι αυτό εδώ ήταν μια κακιά στιγμή.

 

Σου εύχομαι να τελειώσεις σε αυτό το εξάμηνο για να μην δυσκολευτείς οικονομικά και ό,τι άλλο επιθυμείς.

 

Να κλείσω παρακινώντας σε να προσπαθήσεις να μπεις στη δική μας θέση και να διαβάσεις έτσι το αρχικό μήνυμά σου. Θα δεις ότι δεν έχουμε τίποτα προσωπικό μαζί σου. Το μόνο σφάλμα σου είναι ότι άθελα σου έκανες μάγκα το troll και του έδωσες το δικαίωμα να χρησιμοποιήσει το μήνυμά σου για να περάσει τις χαζομάρες του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα θα μου εξηγησει καποιος τι ειναι το MPI ?

ή θα μεινω με την απορια?

 

.....και οχι δεν ειμαι γνωστης του google.....το εβαλα στην αναζητηση και μου το διορθωσε σε MPH.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει starlight μαζί σου να βοηθάει ο καθένας όσο μπορεί, δε λέω. Άλλωστε τα θέματα τα βλέπει πολύς κόσμος και μαθαίνουμε όλοι μέσα από αυτά.

ΑΛΛΑ τελευταίο εξάμηνο σε σχολή πληροφορικής και να μην ξέρει C (και να το παραδέχεται κίολας!!!!), μετά τι να πεις ρε φίλε;;;;;; Εγώ άρχισα να κοπανάω το κεφάλι μου στο γραφείο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γενικώς βρίσκομαι κάπου στη μέση, δηλαδή κατανοώ και τις 2 θέσεις, αλλά όσο εξελίσσεται το νήμα κλίνω ολοένα και περισσότερο προς τη θέση του Timon (αυτό που είπε και ο Erevis δηλαδή).

 

@foulia:

 

Καταρχήν καλώς όρισες στο φόρουμ.

 

Το σύνηθες για να πάρεις βοήθεια είναι να παρουσιάσεις πρώτα τι έχεις κάνει μέχρι το σημείο που σκάλωσες. Επί αυτού που παρουσιάζεις κάνεις κατόπιν συγκεκριμένες ερωτήσεις και είναι σχεδόν σίγουρο πως η έκκληση σου για βοήθεια θα βρει ανταπόκριση σύντομα.

 

Σε γενικά φόρουμ όπως το παρόν συμμετέχουν και πολλοί επαγγελματίες οπότε είναι φυσιολογικό να μην κυριαρχεί η ίδια νοοτροπία που θα μπορούσε να επικρατεί σε ένα ας το πούμε αμιγώς φοιτητικό φόρουμ.

 

Κατά την άποψή μου, ο τρόπος με τον οποίο παρουσίασες το πρόβλημά σου ήταν εξαρχής "καταδικασμένος" είτε να αγνοηθεί είτε να σχολιαστεί αρνητικά, κυρίως από όσους έχουν επαγγελματική εμπειρία (επειδή μέσα στα χρόνια έχουμε βιώσει στο πετσί μας πόσο ασύμφορο, κουραστικό, εκνευριστικό, κλπ είναι να δουλεύουμε με ανθρώπους των οποίων οι γνώσεις δεν αντιστοιχούν στα πτυχία και στα βιογραφικά που παρουσίασαν όταν προσελήφθησαν).

 

Πάραυτα δεν συμφωνώ με το χώσιμο του Timon με το καλημέρα, άσχετα αν στην εξέλιξη του νήματος φαίνεται πως δικαιώνεται ως προς το ενδότερο νόημα του αρχικού του χωσίματος.

 

Στη θέση σου, αν όντως ισχύουν όλα όσα υποστηρίζεις (λέω "αν" γιατί προφανώς δεν είμαι σε θέση να τα διασταυρώσω) μια ίσως καλύτερη ιδέα θα ήταν να προσφέρεις αμοιβή για να σου λύσουν την άσκηση. Όχι πως τη θεωρώ καλύτερη από το να διάβαζες και να τη έλυνες μόνη σου, αλλά αν όντως δεν προτίθεσαι να ασχοληθείς με το αντικείμενο επαγγελματικά (και άρα δεν θα παρασιτήσεις εις βάρος μου αύριο-μεθαύριο) θα έδείχνες πως είσαι έτοιμη να επωμιστείς και εσύ τουλάχιστον ένα κόστος για την ατυχή επιλογή σου.

 

Διότι στην τελική, αν το καλοσκεφτείς, αν δεν έχεις χρόνο εσύ να ασχοληθείς με κάτι που σε πρώτη φάση αφορά αποκλειστικά εσένα και ταυτόχρονα δεν δείχνεις την παραμικρή διάθεση να επωμιστείς καμία συνέπεια, και δεν δείχνεις να σε ενδιαφέρει κιόλας η δεοντολογία έναντι όσων βρίσκονται στην ίδια θέση με σένα αλλά προτιμούν είτε να το παλέψουν δεοντολογικά είτε να το αφήσουν αποδεχόμενοι τις συνέπειες (π.χ. να μην πάρουν πτυχίο), τότε ελπίζω να καταλαβαίνεις πως η αντίδραση που συνάντησες στο νήμα είναι σε μεγάλο βαθμό δικαιολογημένη.

 

Καλή συνέχεια σου εύχομαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα θα μου εξηγησει καποιος τι ειναι το MPI ?

ή θα μεινω με την απορια?

 

.....και οχι δεν ειμαι γνωστης του google.....το εβαλα στην αναζητηση και μου το διορθωσε σε MPH.......

 

Έχει κάμποσο να διαβάσεις εδώ, εδώ και εδώ

 

 

imitheos όντως χάθηκες... 

 

Anyway.. Ελπίζω να επιστρέψεις...

 

Υ.Γ. Same to u defacer

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάμποσο να διαβάσεις εδώ, εδώ και εδώ

 

 

imitheos όντως χάθηκες... 

 

Anyway.. Ελπίζω να επιστρέψεις...

 

Υ.Γ. Same to u defacer

 

 

 

ευχαριστω πολυ!

το τριτο ειδικα λινκ με βοηθησε αρκετα στο να καταλαβω.Εχει και παραδειγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημιθεε εγω ποτε μα ποτε δεν εχω κραξει , δεν εχω υποτιμησει και δεν εχω βρισει κανενα παιδι οσο γελοιο και αν ηταν το αιτημα του για βοηθεια. Μην λες σε μενα λοιπον οτι κανω ζημια στο φορουμ .... ο φιλος σου την κανει που κατα 70% ειναι κραξιμο  και κατα 30% βοηθεια...... και αν θες ψαχνουμε και τα ποστ να μιλησουμε και με αποδειξεις.

 

Για την ζημια με δουλευεις τωρα? Εγω εχω να λαβω μερος σε αντιλογο κανα χρονο.... την αλλη φορα εγω ο ιδιος ειπα να μην τσακωνεστε... μην με κανεις να ψαχνω ποστ τωρα... ξερω τι λεω.

 

Αλλα το πραγμα παραγινεται οταν ερχεται να σε πει καποιος λιγουρη (οχι εμενα εγω χεστηκα) επειδη θα βοηθησεις απο επιλογη σου ενα ατομο που σου ειπε εξαρχης οτι θελει λυση στην ασκηση ο τυπος ηταν τιγκα εριστικος και προσβλητικος για αλλο κοσμο οποτε μην μου παραθετεις ειρωνικα οτι δεν εκνευριζει τον κοσμο με αυτα που γραφει. Με τετοιους τροπους περα απο τα skills καποιοι θα φευγουν απο τις δουλειες με τις κλοτσιες. Με ανθρωπους εχεις να κανεις οχι μονο με υπολογιστες ή ζωα. Εχω δουλεψει απο τα 18 μου και ξερω αν οχι στην ΠΛηροφορικη αλλα σε αλλους τομεις που ηταν μεσα σε επιχειρησεις..... πιστεψε με ξερω τι σου λεω δεν στα λεω για να προσβληθεις αλλα ειναι η πραγματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει starlight μαζί σου να βοηθάει ο καθένας όσο μπορεί, δε λέω. Άλλωστε τα θέματα τα βλέπει πολύς κόσμος και μαθαίνουμε όλοι μέσα από αυτά.

ΑΛΛΑ τελευταίο εξάμηνο σε σχολή πληροφορικής και να μην ξέρει C (και να το παραδέχεται κίολας!!!!), μετά τι να πεις ρε φίλε;;;;;; Εγώ άρχισα να κοπανάω το κεφάλι μου στο γραφείο!!!!

 

Ναι αλλα επιλογη δεν ειναι στον καθε ανθρωπο να ασχολειται με αυτο που θελει? Τοσα λαμογια ειναι διορισμενα σε υπηρεσιες και παιρνουνε ενα καρο λεφτα και γυρνανε στις 2 σπιτι και μας ενοχλει τωρα που ενα κοριτσι ή καποιο παιδι γενικοτερα δεν εμαθε C και τελειωνει τη σχολη? Αριστουχα φοιτητρια του τμηματος μου δεν ηξερε ποτε C. Λες να ειναι μπαζο? Διαλεξε αλλη κατευθυνση. Δεν τα γουσταρε πολυ αυτα τι να κανουμε τωρα?

 

Και να ξερεις κατι φιλε... αυτο που δεν ξερεις εσυ μπορει να το ξερει ενας αλλος και αμα πας να κανεις τον εξυπνο να σε κανει ρομπα.

Και να ψαχνεσαι..... εσυ κτυπας το κεφαλι σου που καποιος τελειωσε τη σχολη και δεν ξερει C και εγω το κτυπαω επειδη καποιος ειναι μορφωμενος αλλα δεν εχει τροπους συμπεριφορας. Διαφωνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...