Προς το περιεχόμενο

παράλληλη επεξεργασία


Foulia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλα επιλογη δεν ειναι στον καθε ανθρωπο να ασχολειται με αυτο που θελει? Τοσα λαμογια ειναι διορισμενα σε υπηρεσιες και παιρνουνε ενα καρο λεφτα και γυρνανε στις 2 σπιτι και μας ενοχλει τωρα που ενα κοριτσι ή καποιο παιδι γενικοτερα δεν εμαθε C και τελειωνει τη σχολη? Αριστουχα φοιτητρια του τμηματος μου δεν ηξερε ποτε C. Λες να ειναι μπαζο? Διαλεξε αλλη κατευθυνση. Δεν τα γουσταρε πολυ αυτα τι να κανουμε τωρα?

 

Και να ξερεις κατι φιλε... αυτο που δεν ξερεις εσυ μπορει να το ξερει ενας αλλος και αμα πας να κανεις τον εξυπνο να σε κανει ρομπα.

Και να ψαχνεσαι..... εσυ κτυπας το κεφαλι σου που καποιος τελειωσε τη σχολη και δεν ξερει C και εγω το κτυπαω επειδη καποιος ειναι μορφωμενος αλλα δεν εχει τροπους συμπεριφορας. Διαφωνεις ?

Δυστυχώς μόρφωση και καλοί τρόποι αρκετές φορές δεν πηγαίνουν πακέτο.. Πράγματι, η αγένεια είναι άσχημη..

 

Όπως και να έχει, μου φαίνεται στοιχειώδης έλλειψη η μη γνώση C (ή ακόμα χειρότερα προγραμματιστικών γνώσεων) για τελειόφοιτο πληροφορικής, ασχέτως του ποιον κλάδο θα ακολουθήσει και τι βλέψεις έχει στη ζωή του γενικότερα! Πληροφορική σπουδάζεις στην τελική, αν δε σου αρέσει και λίγο ο προγραμματισμός κάτι πάει στραβά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να μαι κι εγώ πάλι.. Κινητοποίησα πολύ κόσμο απ'ότι βλέπω.. Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου.. Συμφωνώ ότι ο τρόπος που παρουσίασα τη βοήθεια που ήθελα είναι παρεξηγήσιμος. Πανικοβλήθηκα. Κατάφερα να βρω μία λύση. 

Επίσης όλα τα υπόλοιπα post οφείλονται στο ότι μου φέρατε το αίμα στο κεφάλι κάποιοι.. Συμφωνώ με ότι λέει ο Star_Light όχι επειδή φέρνει αντίρρηση αλλά επειδή κατά την άποψη μου έχει δίκιο. 

Επίσης να ξεκαθαρίσω ότι γνωρίζω c, όχι τέλεια αλλά γνωρίζω κάτι ντης, απλά είπα ότι δε θα ήθελα να ασχοληθώ περαιτέρω με τη c. Γνωρίζω κι άλλες γλώσσες προγραμματισμού, θα πάρω πτυχίο γνωρίζοντας προγραμματισμό. 

Επίσης πιστεύω ότι ένα πτυχίο από σχολή πληροφορικής σου ανοίγει πάρα πολλές θέσεις στην αγορά εργασίας, όπως εκπαιδευτικός ας πούμε αν αγαπάς τα παιδιά.. Στο μέλλον τα σχολεία θα είναι ψηφιακά. Έχω διδαχθεί παιδαγωγικά.  Ακόμα και μάρκετινγκ έχω διδαχθεί, οπότε η άποψη ότι κάποιος που βρίσκεται σε μία σχολή πληροφορικής αν δεν ξέρει προγραμματισμό δε λέει, δε στέκει. 

Μπήκα σε αυτή τη σχολή επειδή τα χέρια μου έπιαναν με τους υπολογιστές κι έχω την ανάλογη νοημοσύνη για κάτι τέτοιο σαν κοπέλα κι εγώ. Το λέω επειδή η πληροφορική θεωρείται ανδροκρατούμενη περιοχή. 

Είμαι πολύ περήφανη για όσα ξέρω μέχρι τώρα κι όσα έχω κάνει. 

Και βγαίνοντας στην αγορά εργασίας σίγουρα δε θα με προσλαμβάνανε σαν μία πολύ έξυπνη προγραμματίστρια αλλά αξίζω μία δουλειά που θα μπορώ να δείξω τις γνώσεις μου και θα είμαι χρήσιμη μπροστά από ένα υπολογιστή και με το παραπάνω δηλαδή.

Δε γνωρίζει όλος ο κόσμος να χειρίζεται αυτό το μηχάνημα. Κι όταν λέω να χειρίζεται δεν εννοώ το facebook ούτε τα παιχνίδια. Υπάρχουν άνθρωποι (που παρεπιμπτόντως σπουδάζουν πληροφορική) και δεν ξέρουν να γράψουν μία url στον browser. 

 


Αυτά είχα να πω.. Συγνώμη για την όποια αναστάτωση.. Κι από δω και πέρα ξέρω πρώτα θα ξεσκίζω το google και μετά θα ζητάω βοήθεια. 



Ααααα Timon έχω project στη java.. Το παιχνίδι ναυμαχία!! Θα μου το λύσεις σε παρακαλώ????  :-)  :-D

 

Έψαξα το google και δε βρήκα τίποτα...  B)

 

Ο Timon μετά απ'αυτό..  :mad:

 

Πλακίτσα... :-D   Καληνύχτα σας!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθε τέχνη και άστηνα. Γηράσκω δ’ αιεί πολλά διδασκόμενος κ.ά πολλά. Δεν ξέρεις που θα σου χρειαστεί αύριο το MPI - ή η λογική του. Και ναι, πρέπει να ξέρεις προγραμματισμό (ακόμα και παράλληλο) ακόμα και αν στήνεις δίκτυα. Ή περνάς καλώδια. Ή διδάσκεις στα παιδάκια πληροφορική. Ή διδάσκεις τους μελλοντικούς πληροφορικάριους, όπως καλή ώρα ο καθηγητής σου, που στο μάθημα προγραμματισμού έπαιρνε τις λύσεις του διπλανού.

 

Γυναίκα ή άντρας, δεν έχει σημασία - αύριο θα είσαι στον ίδιο χώρο με εμένα και άλλους τόσους επαγγελματίες. Πρέπει να αρχίσεις να φέρεσαι σαν τέτοια. Αν δεν το κάνεις, δεν έχεις μέλλον. Όχι επειδή εγώ είμαι κακός, απλά έτσι είναι η φύση του αντικειμένου που διάλεξες. Η ευελιξία είναι αντιστρόφως ανάλογη του πόσο βαθιά στα αζήτητα είσαι.

 

Ένα tutorial (με τα παραδείγματά του) όπως αυτό θα σου έπαιρνε μια μέρα (το πολύ) να το διαβάσεις και να τρέξεις τα παραδείγματα. Και μετά από εκεί και πέρα, συνεχίζεις και ρώτας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θέση σου, αν όντως ισχύουν όλα όσα υποστηρίζεις (λέω "αν" γιατί προφανώς δεν είμαι σε θέση να τα διασταυρώσω) μια ίσως καλύτερη ιδέα θα ήταν να προσφέρεις αμοιβή για να σου λύσουν την άσκηση. Όχι πως τη θεωρώ καλύτερη από το να διάβαζες και να τη έλυνες μόνη σου, αλλά αν όντως δεν προτίθεσαι να ασχοληθείς με το αντικείμενο επαγγελματικά (και άρα δεν θα παρασιτήσεις εις βάρος μου αύριο-μεθαύριο) θα έδείχνες πως είσαι έτοιμη να επωμιστείς και εσύ τουλάχιστον ένα κόστος για την ατυχή επιλογή σου.

Πως ειναι λιγότερο ανεντιμο αυτό απο αυτο που προσπάθησε(και προσπαθουν πολλοι) να κανει η κοπέλα; Δηλαδή οποιος έχει την οικονόμικη δυνατότητα να πληρώνει άλλους για να του κάνουν ασκήσεις και να πάρει πτυχίο ειναι πιο τίμιος απο κάποιον που απλά τις πήρε απο αλλού; Και οι δυο έχουν πτυχιο, και επισης και οι δυο το έχουν αποκτησει χωρίς να έχουν την απαραιτητη εκπαιδευση που συνεπάγεται αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είχα να πω.. Συγνώμη για την όποια αναστάτωση.. Κι από δω και πέρα ξέρω πρώτα θα ξεσκίζω το google και μετά θα ζητάω βοήθεια. 

 

Εάν μετά από ό,τι έχει γραφτεί, νομίζεις ότι το θέμα είναι να "ξεσκίζεις" το google τότε... σηκώνω τα χέρια ψηλά. 

 

Αφενός δεν είναι "ξέσκισμα" να βρει κανείς ΤΟ ΠΡΩΤΟ LINK στο google βάζοντας ΑΠΛΑ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΟΥΝ και αφετέρου το θέμα είναι η κοροϊδία και το ψέμα που έπεσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειναι λιγότερο ανεντιμο αυτό απο αυτο που προσπάθησε(και προσπαθουν πολλοι) να κανει η κοπέλα; Δηλαδή οποιος έχει την οικονόμικη δυνατότητα να πληρώνει άλλους για να του κάνουν ασκήσεις και να πάρει πτυχίο ειναι πιο τίμιος απο κάποιον που απλά τις πήρε απο αλλού; Και οι δυο έχουν πτυχιο, και επισης και οι δυο το έχουν αποκτησει χωρίς να έχουν την απαραιτητη εκπαιδευση που συνεπάγεται αυτό

 

Δεν διαφωνούμε, άλλωστε εξαρχής είπα πως το καλύτερο από όλα είναι να διαβάσει και να τη λύσει μόνη της. Το θέμα με την αμοιβή το έβαλα στο τραπέζι ως μια κάπως καλύτερη ιδέα υπό την έννοια πως θα έδειχνε τουλάχιστον τη διάθεση να επωμιστεί κι αυτή κάποιου είδους κόστος για την άτυχη επιλογή της, καθώς επίσης και υπό την προϋπόθεση πως όντως ισχύει ότι δεν θα ασχοληθεί με το αντικείμενο.

 

Μου έχει τύχει και μένα να "υποβαθμίσω" συνειδητά πράγματα που δεν ήταν άμεσης προτεραιότητας ή ενδιαφέροντός (άλλοτε τα άφησα επωμιζόμενος τις όποιες συνέπειες, άλλοτε πλήρωσα άλλους να τα κάνουν όταν δεν προλάβαινα ο ίδιος, άλλοτε συνέστησα συναδέλφους για να τα αναλάβουν). Αυτή νομίζω είναι πιο έντιμη ή καλύτερα πιο ενήλικη/επαγγελματική αντιμετώπιση σε τέτοιες περιπτώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν μετά από ό,τι έχει γραφτεί, νομίζεις ότι το θέμα είναι να "ξεσκίζεις" το google τότε... σηκώνω τα χέρια ψηλά. 

 

Αφενός δεν είναι "ξέσκισμα" να βρει κανείς ΤΟ ΠΡΩΤΟ LINK στο google βάζοντας ΑΠΛΑ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΟΥΝ και αφετέρου το θέμα είναι η κοροϊδία και το ψέμα που έπεσε. 

 

Timon κοροιδία και ψέμα από μέρους μου δεν έπεσε.. Αδυνατώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα σου με εμένα και γιατί το συνεχίζεις κιόλας.. Αν εγώ γουστάρω να κάνω τέτοιες επιλογές στη ζωή μου είναι δικό μου και μόνο δικό μου θέμα!  Αν δε σ'αρέσει η άποψη κάποιου προσπαθείς ντε και καλά να τον βάλεις στον κατά την άποψη σου σωστό δρόμο? Δε σε καταλαβαίνω.. Εγώ έτσι θέλω να καταλάβω ότι πρώτα θα ξεσκίζω το google. Και γιατί πρέπει με την πρώτη να βρω αυτό που θέλω? Ειλικρινά δε θα σε αφήσω ούτε τη μέρα να μου χαλάσεις ούτε να με υποβαθμίσεις. Ασχολήσου με τη δική σου ζωή και τις επιλογές σου!! Κι άσε με εμένα να κάνω ότι θέλω.. Κανείς δε σου βαλε το μαχαίρι στο λαιμό να απαντήσεις στη βοήθεια που ζήτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Timon κοροιδία και ψέμα από μέρους μου δεν έπεσε.. Αδυνατώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα σου με εμένα και γιατί το συνεχίζεις κιόλας.. Αν εγώ γουστάρω να κάνω τέτοιες επιλογές στη ζωή μου είναι δικό μου και μόνο δικό μου θέμα!  Αν δε σ'αρέσει η άποψη κάποιου προσπαθείς ντε και καλά να τον βάλεις στον κατά την άποψη σου σωστό δρόμο? Δε σε καταλαβαίνω.. Εγώ έτσι θέλω να καταλάβω ότι πρώτα θα ξεσκίζω το google. Και γιατί πρέπει με την πρώτη να βρω αυτό που θέλω? Ειλικρινά δε θα σε αφήσω ούτε τη μέρα να μου χαλάσεις ούτε να με υποβαθμίσεις. Ασχολήσου με τη δική σου ζωή και τις επιλογές σου!! Κι άσε με εμένα να κάνω ότι θέλω.. Κανείς δε σου βαλε το μαχαίρι στο λαιμό να απαντήσεις στη βοήθεια που ζήτησα.

 

Εφόσον άλλοι ήταν οι στόχοι σου και άλλο έλεγες, τότε "έπεσε". 

 

Γιατί, δεν ήταν θέμα κάποιου καλά κρυμμένου hint αλλά μίας στοιχειώδους ενασχόλησης για να βρεις κάποια αρχική απάντηση (ακριβώς αυτή που ήθελες). Και όταν λέμε στοιχειώδους, εννοούμε της τάξης των 2 λεπτών. 

 

Εφόσον όμως, και μετά από όλο αυτό, ανάγεις το ζήτημα στην αναζήτηση τότε είτε δεν έχεις καταλάβει τι έκανες και τι κάνεις είτε προσπαθείς να κοροϊδέψεις τον ίδιο σου τον εαυτό ότι "έψαξα και δεν βρήκα". 

 

Εάν δεν θέλεις να γίνετε συζήτηση για θέματα που σε αφορούν, τότε μην τα συζητάς στα forum. Από την στιγμή που κανείς δεν σου έβαλε "το μαχαίρι στο λαιμό" για να αρχίσεις αυτό το θέμα, δεν μπορείς να ζητάς να μείνουν αμέτοχοι αυτοί που έχουν αρνητική άποψη. 

 

Συνοψίζοντας, δεν είναι καθόλου μεμπτό κάποιος να ζητάει βοήθεια. Ίσα - ίσα, που αρκετοί από εδώ μέσα θέλουν (και θέλουμε) να βοηθάμε όταν μας το επιτρέπουν οι γνώσεις μας και ο χρόνος μας. Αυτό που εγώ προσωπικά θεωρώ μεμπτό είναι να γίνετε εκμετάλλευση αυτής της δυνατότητας για θέματα που αδικούν εν δυνάμει, ή εν ισχύ, συναδέλφους. Από την στιγμή που αυτό που έκανες εμπίπτει στην κατηγορία της εκμετάλλευσης (κατά κοινή ομολογία και όχι μόνο) δεν μπορείς να το ανάγεις σε ζήτημα αγένειας των συμμετεχόντων επειδή δεν πραγματοποίησες μία εξεζητημένη αναζήτηση. Δεν ισχύει τίποτα από αυτά. 

 

Το μόνο που ισχύει είναι η βιασύνη σου να περάσεις ένα μάθημα και ότι λόγο αυτής είσαι πρόθυμη να λύσεις τις ασκήσεις του με κάθε τρόπο, ακόμα και με αντιγραφή. Το μεμπτό και άσχημο είναι πως δεν το παραδέχεσαι και στρέφεις την προσοχή σε άσχετα θέματα που και δεν ισχύουν και δεν αρμόζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον άλλοι ήταν οι στόχοι σου και άλλο έλεγες, τότε "έπεσε". 

 

Γιατί, δεν ήταν θέμα κάποιου καλά κρυμμένου hint αλλά μίας στοιχειώδους ενασχόλησης για να βρεις κάποια αρχική απάντηση (ακριβώς αυτή που ήθελες). Και όταν λέμε στοιχειώδους, εννοούμε της τάξης των 2 λεπτών. 

 

Εφόσον όμως, και μετά από όλο αυτό, ανάγεις το ζήτημα στην αναζήτηση τότε είτε δεν έχεις καταλάβει τι έκανες και τι κάνεις είτε προσπαθείς να κοροϊδέψεις τον ίδιο σου τον εαυτό ότι "έψαξα και δεν βρήκα". 

 

Εάν δεν θέλεις να γίνετε συζήτηση για θέματα που σε αφορούν, τότε μην τα συζητάς στα forum. Από την στιγμή που κανείς δεν σου έβαλε "το μαχαίρι στο λαιμό" για να αρχίσεις αυτό το θέμα, δεν μπορείς να ζητάς να μείνουν αμέτοχοι αυτοί που έχουν αρνητική άποψη. 

 

Συνοψίζοντας, δεν είναι καθόλου μεμπτό κάποιος να ζητάει βοήθεια. Ίσα - ίσα, που αρκετοί από εδώ μέσα θέλουν (και θέλουμε) να βοηθάμε όταν μας το επιτρέπουν οι γνώσεις μας και ο χρόνος μας. Αυτό που εγώ προσωπικά θεωρώ μεμπτό είναι να γίνετε εκμετάλλευση αυτής της δυνατότητας για θέματα που αδικούν εν δυνάμει, ή εν ισχύ, συναδέλφους. Από την στιγμή που αυτό που έκανες εμπίπτει στην κατηγορία της εκμετάλλευσης (κατά κοινή ομολογία και όχι μόνο) δεν μπορείς να το ανάγεις σε ζήτημα αγένειας των συμμετεχόντων επειδή δεν πραγματοποίησες μία εξεζητημένη αναζήτηση. Δεν ισχύει τίποτα από αυτά. 

 

Το μόνο που ισχύει είναι η βιασύνη σου να περάσεις ένα μάθημα και ότι λόγο αυτής είσαι πρόθυμη να λύσεις τις ασκήσεις του με κάθε τρόπο, ακόμα και με αντιγραφή. Το μεμπτό και άσχημο είναι πως δεν το παραδέχεσαι και στρέφεις την προσοχή σε άσχετα θέματα που και δεν ισχύουν και δεν αρμόζουν. 

 

Όχου Παναγία μου μ'έχεις σκάσει... Δεν ήταν ανάγκη να απαντήσεις στο αρχικό μου post.. Αν δεν απαντούσες δε θα είχε γίνει όλο αυτό.. Απλά δε θα έπαιρνα καμία απάντηση.. Δε είμαι μπεμπέκα για να μου κάνεις κήρυγμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα απαντούσε κανείς εάν δεν το είχες κάνει. 

 

Επαναλαμβάνω πως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να απαιτείς να μην απαντάει κάποιος στα threads του forum, είτε είναι δικά σου είτε όχι. 

 

Έτσι, δεν θα είχε γίνει όλο αυτό εάν δεν είχες κάνει αυτό το thread, άρα εάν δεν είχες αυτή την "ζήτηση" (=request), άρα αυτή την νοοτροπία.

 

 

Μην πας να ρίξεις ευθύνες σε άλλους όταν η μόνη υπεύθυνη είσαι εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ ότι η μόνη υπεύθυνη είμαι εγώ !! Απλά λέω ότι αν δεν είχες απαντήσει με τον τρόπο που απάντησες κιόλας, απ'τη στιγμή που όλοι πάνω κάτω εδώ έχετε την ίδια άποψη, δε θα μου έδινε κάποιος τη λύση. Δε θα έπαιρνα απαντήσεις. Εκτός αν κάποιος ήθελε ευγενικά να μου πει αυτό που προσπαθείς εσύ. Αυτό λέω.. Γιατί δεν καταλαβαίνει κανείς τι λέω?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να περιμένεις κάποιος να φερθεί όπως θες εσύ. Πόσο μάλλον δε, να επιρρίπτεις ευθύνες επειδή δεν το έκανε. 

 

Επίσης, δεν μπορείς να περιμένεις να μην απαντήσει κανείς, ασχέτως του αποτελέσματος ή της άποψης. Αυτός είναι ο σκοπός του forum. 

 

Εάν δεν σου αρέσει, ξανασκέψου την χρήση αυτού του μέσου. 

 

 

Οπότε, δεν έχει ούτε "απλά" ούτε περίπλοκα. 

 

 

Anywayz... that's all from me. Το κουράσαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθε τέχνη και άστηνα. Γηράσκω δ’ αιεί πολλά διδασκόμενος κ.ά πολλά. Δεν ξέρεις που θα σου χρειαστεί αύριο το MPI - ή η λογική του. Και ναι, πρέπει να ξέρεις προγραμματισμό (ακόμα και παράλληλο) ακόμα και αν στήνεις δίκτυα. Ή περνάς καλώδια. Ή διδάσκεις στα παιδάκια πληροφορική. Ή διδάσκεις τους μελλοντικούς πληροφορικάριους, όπως καλή ώρα ο καθηγητής σου, που στο μάθημα προγραμματισμού έπαιρνε τις λύσεις του διπλανού.

 

Γυναίκα ή άντρας, δεν έχει σημασία - αύριο θα είσαι στον ίδιο χώρο με εμένα και άλλους τόσους επαγγελματίες. Πρέπει να αρχίσεις να φέρεσαι σαν τέτοια. Αν δεν το κάνεις, δεν έχεις μέλλον. Όχι επειδή εγώ είμαι κακός, απλά έτσι είναι η φύση του αντικειμένου που διάλεξες. Η ευελιξία είναι αντιστρόφως ανάλογη του πόσο βαθιά στα αζήτητα είσαι.

 

Ένα tutorial (με τα παραδείγματά του) όπως αυτό θα σου έπαιρνε μια μέρα (το πολύ) να το διαβάσεις και να τρέξεις τα παραδείγματα. Και μετά από εκεί και πέρα, συνεχίζεις και ρώτας.

Συμφωνώ στο ότι η γνώση δεν πάει ποτέ χαμένη και στο ότι όλοι πρέπει να φερόμαστε ώριμα και σαν επαγγελματίες. Αυτό που δεν συμφωνώ είναι ότι όσοι δεν το κάνουν δεν έχουν μέλλον. Δυστυχώς έχω δει πολλούς που δεν έχουν ιδέα και απλά έμαθαν 10 όρους που δεν είναι ευρέως γνωστοί ώστε να τους λένε και να πουλάνε μούρη σε αυτούς που δεν ξέρουν. Λοιπόν όχι μόνο κάνουν καριέρα και τους προτιμά κόσμος αλλά τους βγάζουν και στα (τοπικά) κανάλια ως ειδήμονες για να εξηγήσουν διάφορα θέματα.

 

Αν εγώ γουστάρω να κάνω τέτοιες επιλογές στη ζωή μου είναι δικό μου και μόνο δικό μου θέμα!  Αν δε σ'αρέσει η άποψη κάποιου προσπαθείς ντε και καλά να τον βάλεις στον κατά την άποψη σου σωστό δρόμο? Δε σε καταλαβαίνω..

Φυσικά είναι δικαίωμα σου να κάνεις ό,τι επιλογές θέλεις (σε μια ιδανική κοινωνία δεν θα ήταν καθόλου δικαίωμα σου μια και κάνοντας λαμογιές ζημιώνεις και τους υπολοίπους αλλά το παραβλέπουμε αυτό). Όταν όμως ζητάς από κάποιους να συμμετέχουν σε αυτές, τότε και αυτοί έχουν δικαίωμα να σου πουν την θετική ή αρνητική τους γνώμη και έχουν δικαίωμα να μην συμμετέχουν. Δεν περπατούσαμε στο δρόμο και σε ακούσαμε ότι θες να αντιγράψεις και σου κάναμε κήρυγμα. Εσύ άνοιξες το νήμα και ζήτησες βοήθεια οπότε έχει κάθε δικαίωμα όποιος θέλει να σου την πει.

Ασχολήσου με τη δική σου ζωή και τις επιλογές σου!! Κι άσε με εμένα να κάνω ότι θέλω.. Κανείς δε σου βαλε το μαχαίρι στο λαιμό να απαντήσεις στη βοήθεια που ζήτησα.

Όχου Παναγία μου μ'έχεις σκάσει... Δεν ήταν ανάγκη να απαντήσεις στο αρχικό μου post..

Χωρίς να θέλω να σου την πω και γενικά μιλώντας, πολλοί αναγνώστες του φόρουμ έχουν την λάθος νοοτροπία ότι αυτός που έχει θετικά σχόλια στο θέμα τους πρέπει να τα πει ενώ αυτός που έχει αρνητικά πρέπει να σιωπά. Λόγω του δημόσιου χαρακτήρα του φόρουμ δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Μπορεί οποιοσδήποτε να μπει στη συζήτηση και να πει ό,τι θέλει (μέσα στο πλαίσιο των κανόνων του φόρουμ) είτε αυτό αρέσει στον OP είτε όχι. Εφόσον άνοιξες το θέμα είσαι υποχρεωμένη να δεχτείς όλα τα σχόλια.

 

Το μόνο που ισχύει είναι η βιασύνη σου να περάσεις ένα μάθημα και ότι λόγο αυτής είσαι πρόθυμη να λύσεις τις ασκήσεις του με κάθε τρόπο, ακόμα και με αντιγραφή. Το μεμπτό και άσχημο είναι πως δεν το παραδέχεσαι και στρέφεις την προσοχή σε άσχετα θέματα που και δεν ισχύουν και δεν αρμόζουν.

Χωρίς να έχω καμμία έχθρα μαζί σου Foulia, δεν μπορώ να μην συμφωνήσω σε αυτό. Σε περισσότερα του ενός μηνύματα βρισκόσουν σε άρνηση και προσπαθούσες να δικαιολογήσεις αυτό που έκανες λέγοντας διάφορες δικαιολογίες και στρέφοντας το θέμα αλλού.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...