Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Rebel21 είπε

Μεγάλη απογοήτευση για μένα το gearbest αφού από ότι αποδείχτηκε το expedited shipping 3-5 μέρες έγινε απλό ταχυδρομείο. 

Το tv box δείχνει κολλημένο στην Γερμανία από τις 4/1.

Μετά από τηλεφώνημα στην dhl μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν κάτι παραπάνω και όταν φτάσει Ελλάδα θα αναλάβουν τα ελτα ή αυτοί (σε περίπτωση που τους πουν τα ελτα) . 

Ότι νανε δηλαδή. Όπως και να έχει δεν θα έκανα την παραγγελία αν ήξερα ότι έχει τόση καθυστέρηση και εμπλέκονται και τα ελτα για τον απλό λόγο ότι πλέον δεν έχω την δυνατότητα να παραλάβω από κάποιο ταχυδρομείο. Οπότε το πακετάκι θα μείνει εκεί μέχρι νεοτέρας. 

Απαράδεκτοι απλά. Δηλαδή το απλό delivery του gearbest τι είναι? Στο φέρνει ένας ταλαιπωρος με πεζοπορία? 

Το καλό είναι ότι δεν καίγομαι για το boxακι αφού το ήθελα απλά για να το στήσω σαν emulator. 

 

Μαλλον expedited εννοουσαν την αποστολή με DHL και οχι με απλο τοπικο ταχυδρομείο. Και πάλι ειναι φαουλ φυσικα αφου ξεπερνανε τις ημέρες που υποσχονται.

Στην πράξη βεβαια πιο πολύ να σε ανησυχουν τα ΕΛΤΑ παρα ο χρόνος που θα κανει να μπει Ελλάδα. Κανεις μας (μαλλον) δεν θα ειχε σοβαρο θεμα αν οι 3-5 ημέρες ηταν τελικα 6-7, αλλα η κατάσταση στο ταχυδρομείο μας ειναι δράμα και δεν προκειται να αλλάξει. Πάνε μαλλον για απαξίωση της υπηρεσίας και ξεπουλημα... 

Και αυτο θα επηρεασει τις αποστολές απο οποιοδηποτε κινεζομάγαζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Rebel21 είπε

Μεγάλη απογοήτευση για μένα το gearbest αφού από ότι αποδείχτηκε το expedited shipping 3-5 μέρες έγινε απλό ταχυδρομείο. 

Το tv box δείχνει κολλημένο στην Γερμανία από τις 4/1.

Μετά από τηλεφώνημα στην dhl μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν κάτι παραπάνω και όταν φτάσει Ελλάδα θα αναλάβουν τα ελτα ή αυτοί (σε περίπτωση που τους πουν τα ελτα) . 

Ότι νανε δηλαδή. Όπως και να έχει δεν θα έκανα την παραγγελία αν ήξερα ότι έχει τόση καθυστέρηση και εμπλέκονται και τα ελτα για τον απλό λόγο ότι πλέον δεν έχω την δυνατότητα να παραλάβω από κάποιο ταχυδρομείο. Οπότε το πακετάκι θα μείνει εκεί μέχρι νεοτέρας. 

Απαράδεκτοι απλά. Δηλαδή το απλό delivery του gearbest τι είναι? Στο φέρνει ένας ταλαιπωρος με πεζοπορία? 

Το καλό είναι ότι δεν καίγομαι για το boxακι αφού το ήθελα απλά για να το στήσω σαν emulator. 

Σημερα παρελαβα το GT1 ULTIMATE με DHL, τελευταια ενημερωση στη Γερμανια 28/12/17 θελει περιπου 8-9 εργασιμες απο τοτε που λεει οτι θα εμφανιστει στη χωρα παραδοσης, μπηκε Ελλαδα 8/1 και ηρθε σημερα Πατρα. Υπαρχει περιπτωση να παραδοθει και απο ελτα, δεν ξερω αν θα εχει επιπλεον καθυστερηση. Οταν μπαινει Ελλαδα παιρνει αλλο αριθμο. Το τηλεφωνο της DHL ειναι 2109890000.

Επεξ/σία από vagchrist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vagchrist είπε

Σημερα παρελαβα το GT1 ULTIMATE με DHL, τελευταια ενημερωση στη Γερμανια 28/12/17 θελει περιπου 8-9 εργασιμες απο τοτε που λεει οτι θα εμφανιστει στη χωρα παραδοσης, μπηκε Ελλαδα 8/1 και ηρθε σημερα. Υπαρχει περιπτωση να παραδοθει και απο ελτα, δεν ξερω αν θα εχει επιπλεον καθυστερηση.

έτσι ειναι σήμερα φανηκε και το δικο μου,μαλλον αυριο θα παραλάβω.

ποτε ξανα DHL θα επιλέγω  αλλο κουριερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

έτσι ειναι σήμερα φανηκε και το δικο μου,μαλλον αυριο θα παραλάβω.

ποτε ξανα DHL θα επιλέγω  αλλο κουριερ.

Που φάνηκε στο site της dhl gr? Γιατί εμένα μου είπαν ότι μπορεί να αναλάβουν και τα ελτα από εδώ και πέρα. Ελπίζω πως όχι γιατί αν μπλέξεις με τα ελτα είναι δύσκολη η παραλαβή αφού το ωράριο του δημοσίου εξυπηρετεί μόνο ανέργους και συνταξιούχους.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Rebel21 είπε

Που φάνηκε στο site της dhl gr? Γιατί εμένα μου είπαν ότι μπορεί να αναλάβουν και τα ελτα από εδώ και πέρα. Ελπίζω πως όχι γιατί αν μπλέξεις με τα ελτα είναι δύσκολη η παραλαβή αφού το ωράριο του δημοσίου εξυπηρετεί μόνο ανέργους και συνταξιούχους.... 

Εννοείτε ότι θα παραλάβεις από τα ΕΛΤΑ,dhl courier είναι το γρήγορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Rebel21 είπε

Που φάνηκε στο site της dhl gr? Γιατί εμένα μου είπαν ότι μπορεί να αναλάβουν και τα ελτα από εδώ και πέρα. Ελπίζω πως όχι γιατί αν μπλέξεις με τα ελτα είναι δύσκολη η παραλαβή αφού το ωράριο του δημοσίου εξυπηρετεί μόνο ανέργους και συνταξιούχους.... 

Δεν φαινεται στο dhl gr. Στο γερμανικο οταν δεις οτι εφτασε Ελλαδα παιρνεις τηλ στη dhl και σου λενε τον αριθμο που πηρε και με τι θα παραλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ηρθε απο gearbest το mecool m8s pro(905) ευτυχως χωρις τελωνειο, αλλα τωρα στην εγκατασταση οτι και να βαλω, η ταινια, η live iptv ο ηχος δεν συγχρονιζει... παει πισω 1-2 δευτερολεπτα πφφφ...  εχει τπτ video accelarate απο μονο του? γιατι μ φαινεται πολυ ομαλη η κινηση του καθε video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Rebel21 είπε

Που φάνηκε στο site της dhl gr? Γιατί εμένα μου είπαν ότι μπορεί να αναλάβουν και τα ελτα από εδώ και πέρα. Ελπίζω πως όχι γιατί αν μπλέξεις με τα ελτα είναι δύσκολη η παραλαβή αφού το ωράριο του δημοσίου εξυπηρετεί μόνο ανέργους και συνταξιούχους.... 

εχεις δικιο δεν φαινεται στο site τις DHL,στο site των ελτα το βλεπω.

http://www.elta.gr/el-gr/εντοπισμόςαντικειμένου.aspx

 

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Ενδιαφέρομαι για android box για Kodi , terrarium , Netflix και ότι άλλο προκύψει. Υπάρχει κάποια συσκευή που καλύπτει σε αρκετά μεγάλο ποσοστό όλα αυτά ? Τα χρήματα δεν έχουν σημασία άλλα η ποιότητα πάνω απόλα . Μου είπαν για το Beelink GT1 Ultimate ή ας πούμε το H96Pro+ άλλα δεν εχω δουλέψει ποτέ κανένα τους οπότε δεν γνωρίζω τι να κάνω.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Merlin_o_magos είπε

Καλησπέρα παιδιά ,

Ενδιαφέρομαι για android box για Kodi , terrarium , Netflix και ότι άλλο προκύψει. Υπάρχει κάποια συσκευή που καλύπτει σε αρκετά μεγάλο ποσοστό όλα αυτά ? Τα χρήματα δεν έχουν σημασία άλλα η ποιότητα πάνω απόλα . Μου είπαν για το Beelink GT1 Ultimate ή ας πούμε το H96Pro+ άλλα δεν εχω δουλέψει ποτέ κανένα τους οπότε δεν γνωρίζω τι να κάνω.

Ευχαριστώ

Η96 οποιος σου ειπε ειναι απλα τραγικος gt1 και   mecool m8s να παρεις και καθαρισες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Merlin_o_magos είπε

Καλησπέρα παιδιά ,

Ενδιαφέρομαι για android box για Kodi , terrarium , Netflix και ότι άλλο προκύψει. Υπάρχει κάποια συσκευή που καλύπτει σε αρκετά μεγάλο ποσοστό όλα αυτά ? Τα χρήματα δεν έχουν σημασία άλλα η ποιότητα πάνω απόλα . Μου είπαν για το Beelink GT1 Ultimate ή ας πούμε το H96Pro+ άλλα δεν εχω δουλέψει ποτέ κανένα τους οπότε δεν γνωρίζω τι να κάνω.

Ευχαριστώ

 

4 λεπτά πριν, mples είπε

Η96 οποιος σου ειπε ειναι απλα τραγικος gt1 και   mecool m8s να παρεις και καθαρισες 

Και αν το netflix ειναι crucial κοιτάς m8s pro με s912 και 3/32

Απο εκει και περα αν οπως γράφεις δεν παιζει προβλημα με χρήματα κοιτας και το nvidia shield που θεωρείται η porsche του χώρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις . Οπότε παίρνωντας το shield υπερκαλύπτω όλα αυτά που θέλω + παίζω και με original client του Netflix ?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Merlin_o_magos είπε

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις . Οπότε παίρνωντας το shield υπερκαλύπτω όλα αυτά που θέλω + παίζω και με original client του Netflix ?

Ευχαριστώ

Με shield καθαρίζεις σε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2018 στις 12:41 ΠΜ, zalisleo είπε

Στο Meecool M8S pro . πως  βλεπω σε τι αναλυση παιζει netflix , youtube ?

( η συνδρομη μου στο netflix ειναι για 4Κ )

H παρακάτω διαδικασία ειναι για όλες τις συσκευές/υπολογιστές/smartTVs/clients/κλπ και προϋποθέτουν "καλό internet" (*)

  1. Μπες στο netflix με το account σου (που υποστηρίζει ultra hd) 
  2. Βρες την αναζήτηση και ψάξε για TEST PATTERNS. Εκεί θα βρεις 3 επεισόδια, τα S03E02, S04E01 και S04Ε03
  3. Τρέξε πρώτα το S03E02, άφησε το να τρέξει αρκετά δευτερολεπτα και παρατήρησε τα κιτρινα νουμερα πάνω δεξιά, μέχρι να σταθεροποιηθεί η αναλυση. Αν σταμάτήσει σε 720*480 (μας νοιάζει το 480) τοτε η συσκευή/client σηκώνει μέχρι SD αναλυση και δε χρειάζεσαι να πας στα επομενα βήματα.
  4. Αν το S03E02 σου βγάλει 1280*720 σταμάτα το και τρέξε το S04E01 για αρκετά δευτερολεπτα παρατηρώντας το κιτρινο νουμερο πανω δεξια. Οταν σταθεροποιηθεί, αυτή ειναι η μεγιστη αναλυση που πιάνει η συσκευή/client που εχεις. 

(*) Λέω καλό internet γιατί αμα η συνδεση ειναι αργή ή πολύ φορτωμένη (full torrent/download/upload/streaming) ο client θα μειώσει την αναλυση για να παιζει χωρίς διακοπές. Επισης αν η συνδεση ειναι προβληματική και εχει συνεχεις αποσυνδεσεις, το νουμερο της αναλυσης θα ανεβοκατεβαίνει. 

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και απο μενα. Θα ηθελα ενα tv box να συνδεσω σε ενα χωρο δυο σταθερουσ υπολογιστες (σχετικα παλιους δεν εχουν hdmi) μια τηλεοραση και να εχω την δυνατοτητα να κανω miracast απο android και ios συσκευεσ. Ο χωρος ειναι στη δουλεια οποτε ψαχνω κατι οικονομικο και να το παραλλαβω γρηγορα απο ελλαδα. Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα υπαρχει ιντερνετ στο χωρο. Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1. Γινεται χωρις να υπαρχει ασυρματο δικτυο στο χωρο να συνδεω απευθειας συσκευες (κινητα ταμπλετ) με το tv box?

2. Πως θα συνθεσω πιο ευκολα (αν γινεται και ασυρματα) ενα σταθερο παλιο υπολογιστη χωρις hdmi με το tv box ? Αν εβαζα μια ασυρματη καρτα δικτυου usb θα υποστηριζε miracast (εχει window 7)?

 

κατι τετοιο σκεφτομουν (https://www.skroutz.gr/s/8459391/OEM-MXQ-Pro-S905-1GB-8GB-Android.html)

Επεξ/σία από dentex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...